Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2007-10-25 14:00:54

LadyDo
U¿ytkownik

Kobieta w powieściach J.A.

Zwracam się nie tylko do Kobiet ale do wszystkich który zaglądaja na tę stronę.
A zwracams ię do Was z prośbą!!!!
Chce napisac prace na temat kobietw twórczości JA i wiem, że co "wiele głów to nie jedna".
Kto będzie miał ciekawe pomysły, spostrzeżenia, nowinki czy ciekawostki, które mogłabym wykorzystać jak nie fani JA??



Bardzo Was proszę - piszcie wszystkoc o Wam przyjdzie do głowy!!
Wstawiajcie linki, polecajcie strony www, książki itd

BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA WSZYSTKO!!! smile

Offline

 

#2 2007-10-25 15:29:51

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Kobieta w powieściach J.A.

LadyDo - przede wszystkim polecam wnikliwe i doglębne wczytanie się w forum, szczególnie w stare wątki sprzed roku czy dwóch. Znajdziesz tam wiele przemyślen, linków i refleksji.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#3 2007-10-26 08:03:24

pak4
U¿ytkownik

Re: Kobieta w powieściach J.A.

Wczoraj jak przeczytałem to załamałem ręce i nogi... Gdyby choć miał to był pendant do "Mężczyzn w powieściach JA"...

Ale dzisiaj ochłonąłem i mam dwie uwagi.

Po pierwsze, mamy tu "PogaduchowniÄ™" z "PrzywitalniÄ…". I tam zapraszam.

Po drugie, do rady Aine mogę dodać jeszcze jedną (CBA bym tego nie doradził, ale Tobie owszem): prowokuj.

Na przykład do wątku o Mariannie napisz jakiś pean na jej cześć: młodej, a już głęboko uczuciowej panny, która przeżywa tragiczną miłość, podczas której jej romantyczne uczucia zostają skonfrontowane z prozą życia, gdy jej ukochany nie dość podąża za modnym i postępowym wzorem romantycznego gentlemana, ulegając przemocy złotego cielca mamony.

Albo dostrzeż w Elinor prototyp współczesnej bisinesswoman, której ówczesne uwarunkowania polityczno-ekonomiczne nie pozwoliły zrobić wielkiej kariery.

A taka Lizzy: trochę bardziej dalekowzroczna 'emocjonalna bliźniaczka Lidii', która wciąż uparcie poszukuje męża i zagina parol na Darcy'ego i aby pokonać różnicę majątkową inscenizuje spacer po błocie do Netherfield (a może i wykorzystała okazję do podciągania sukni przed błotem by ukazać coś więcej?), potem zaś pozornie odrzuca Darcy'ego, by podgrzać jego uczucia i złapać go w sidła w Pemberley.

Emma to tylko bezwolna marionetka w rękach Knightleya, który wychowuje ją na swoją przyszłą żonę.

Myślę, że wymyślisz coś więcej wink A potem wystarczy wkleić we własciwym wątku i się zacznie.

Ostatnio edytowany przez pak4 (2007-10-26 08:05:41)


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#4 2007-10-26 10:40:14

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Kobieta w powieściach J.A.

Pak, Ty to masz łeb!!! Takimi zdaniami wywołałbyś burze!

Offline

 

#5 2007-10-27 16:34:19

Dione
U¿ytkownik

Re: Kobieta w powieściach J.A.

Ale tak logicznie do tego podchodząc, to pak ma trochę racji. I wcale nie chodzi mi o propozycję rozwiniecia dysput przez prowokująco brzmiące "niby-spostrzeżenia". Zbyt często spoglądamy na głowne postacie kobiece u JA ich własnymi oczami. Ich rodzina, przyjaciele i znajomi widzieli je w odrobinę innym świetle.


A co do Emmy, to absolutnie zgadzam siÄ™ z "prowokacyjnym" stwierdzeniem paka wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#6 2007-10-27 18:15:40

fanturia
U¿ytkownik

Re: Kobieta w powieściach J.A.

Dione napisa³:

A co do Emmy, to absolutnie zgadzam siÄ™ z "prowokacyjnym" stwierdzeniem paka wink

Ktoś musiał skoro reszta potrafiła się tylko zachwycać wink

Offline

 

#7 2007-10-29 13:49:23

Dione
U¿ytkownik

Re: Kobieta w powieściach J.A.

lol lol


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB