Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-12-31 16:43:47

Admete
U┐ytkownik

Wichrowe Wzg├│rza

Wersja z 1998 - w roli Haretona Matthew MacFadyen. Nie widzałam tej wersji, dlatego jestem ciekawa. Telewizja Regionaln ( u mnie to TVP 3 Kraków ), godzina 23.30.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#2 2006-01-08 10:50:46

caroline
U┐ytkownik

Re: Wichrowe Wzg├│rza

Już kilka tygodni temu miał być i się nie pojawił wrrrrrrrrrr!
No i jak? Ogl─ůda┼éa┼Ť?

#3 2006-01-08 17:58:05

Admete
U┐ytkownik

W ko┼äcu nie obejrza┼éam - akurat wtedy nie mog┼éam nagrywa─ç, a film by┼é zbyt p├│┼║no. Mo┼╝e jeszcze kiedy┼Ť powt├│rz─ů.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

#4 2006-01-11 19:37:02

Bonduelle
U┐ytkownik

Ogl─ůda┼éam smile
Po pierwsze - wierna ekranizacja ksi─ů┼╝ki, obecne w┼éa┼Ťciwie wszystkie w─ůtki.
Po drugie - przez to pierwsze film niestety troch─Ö (troch─Ö? :>) si─Ö wlecze :]
Po trzecie- dot─ůd nie by┼éam wielbicielk─ů Heathcliffa. Ta ekranizacja STANOWCZO mnie do tego nie sk┼éania. Sprawia wra┼╝enie podstarza┼éego psychopaty.

Po czwarte - rewelacyjny Matthew Macfadyen. Z epizodycznej roli (bo Hareton nie daje mo┼╝liwo┼Ťci rozwoju) zrobi┼é pere┼ék─Ö. Jego bohater jest wra┼╝liwy, nie┼Ťmia┼éy... a┼╝ chce si─Ö mie─ç ^^ Ko┼äcowe sceny Hareton/Catherine s─ů genialne.

Podsumowuj─ůc - film ┼Ťredni, ale ze wzgl─Ödu na MM warto.

#5 2006-01-11 21:14:00

Admete
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie z jego powodu chcia┼éam obejrze─ç - szkoda, ┼╝e mi si─Ö nie uda┼éo :-(

#6 2006-01-12 18:16:12

Bonduelle
U┐ytkownik

A z jakiego innego powodu fanki JA mia┼éyby ten film ogl─ůda─ç? :twisted:

#7 2006-01-13 12:25:55

Admete
U┐ytkownik

Lubi─Ö ksi─ů┼╝ki si├│str Bronte - mog┼éabym ogl─ůda─ç ten film tak┼╝e z tego powodu :-)

#8 2006-01-13 13:43:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mam t─ů wersj─Ö na DVD - bardzo mi sie podoba┼éa big_smile Nawet gdzie┼Ť ostatnio pisa┼éam, ┼╝e na jej podstawie stwierdzam, ze MF bedzie fajnym Darcy'm. Chociaz tam mial lepszego styliste i kostiumologa big_smile
Teoretycznie mogłabym przegrać big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#9 2006-01-13 13:46:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

A z jakiego innego powodu fanki JA mia┼éyby ten film ogl─ůda─ç? :twisted:

Chociazby dla tresci. Rewelacyjna ksiazka, rewelacyjne ekranizacje. W zasadzie wi─Ökszo┼Ť─ç fanek JA lubi rowniez siostry big_smile
No i nie wspomn─Ö o tym, ┼╝e bez znajomosci tresci nie mozna zrozumie─ç mojego ulubionego zdania z Bridget Jones (ksiazkowej) opisuj─ůcego Marka Darcy'ego big_smile

#10 2006-01-13 15:23:59

Bonduelle
U┐ytkownik

Podobno ekranizacja z 1992 jest o wiele lepsza- nie wypowiem się, nie widziałam.

Same Wichrowe Wzg├│rza oczywi┼Ťcie trzeba zna─ç, ale film arcydzie┼éem nie jest wink

#11 2006-01-13 15:55:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

Przyznaje sie bez bicia - dla mnie wszystkie ekranizacje (i inne) WW s─ů dobre i ogl─ůda z tak─ů sam─ů przyjemno┼Ťci─ů. Jedne s─ů lepsze, s─ů gorsze, ale ksi─ů┼╝ka zrobi┼éa na mnie tak olbrzymie wra┼╝enie, ┼╝e film najcz─Ö┼Ťciej stanowi jakie┼Ť uzupe┼énienie wizualne. Hmmm. To nie dok┼éadnie tak, ale nie umiem tego wyja┼Ťni─ç big_smile
Swoj─ů drog─ů ta wersja z '92 r. najmniej przypad┼éa mi do gustu, g┼é├│wnie przez Fiennesa. Ciekawa jestem natomiast tej wersji z Timothy Daltonem big_smile

#12 2006-02-01 18:10:42

Gitka
U┐ytkownik

Angelina Jolie oraz Johnny Depp zgodzili si─Ö wyst─ůpi─ç w g┼é├│wnych rolach w nowej ekranizacji powie┼Ťci Emily Bronte - "Wichrowe wzg├│rza".
Ameryka┼äscy aktorzy b─Öd─ů musieli opanowa─ç angielski akcent. Depp zetkn─ů┼é si─Ö ju┼╝ z nim w trakcie przygotowa┼ä r├│l J.M. Barriego w "Marzycielu", a tak┼╝e lorda Rochester w "Rozpustniku". Jolie gra┼éa ju┼╝ Angielk─Ö, ale nie musia┼éa w tym celu opanowywa─ç specyficznego dialektu.

źródło:http://film.onet.pl/0,0,1252476,wiadomosci.html
Jak my┼Ťlicie, szykuje nam zn├│w nowa "superprodukcja"?

#13 2006-02-01 18:17:42

Georginia
U┐ytkownik

Jolie.....o rany....ale b─Ödzie 'nowocze┼Ťnie', ju┼╝ wola┼éam p┼éask─ů ale dziewcz─Öc─ů i naturaln─ů Keire

#14 2006-02-01 18:25:38

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja tam lubi─Ö i Angeline i Deppa, wi─Öc poczekam pewnie z niecierpliwo┼Ťci─ů big_smile

#15 2006-02-01 18:29:58

Georginia
U┐ytkownik

Depp to jasne - takie ma to spojrzenie ze oh!!ale Jolie?przecież ona jest do granic współczesna;-)
Zgodze si─Ö je┼Ťli sobie botoks z ust upu┼Ťci...wtedy si─Ö czepia─ç nie b─Öde.
Ale w gruncie rzeczy to si─Ö ciesze....w koncu przyszla moda na ekranizacje,bedzie na co do kina chodzic.

#16 2006-02-01 18:55:45

Diana
U┐ytkownik

Johnny mi jak najbardziej pasuje; Angelina ma rzeczywi┼Ťcie do┼Ť─ç pe┼éne usta, ale je┼╝eli w tym filmie rozpu┼Ťci swe d┼éugie czarne w┼éosy na "wichrowych wzg├│rzach", to mo┼╝e by─ç ca┼ékiem przyjemnie. big_smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#17 2006-02-01 18:59:08

Georginia
U┐ytkownik

d┼éugie w┼éosy to nie wszystko (gdyby tak by┼éo to pewnie ju┼╝ by mnie gdzie┼Ť obasdzili,w jakims filmiku kostiumowym;-)
Chodzi o to ze Jolie jest taka hmmm...wulgarna....brak jej delikatno┼Ťci rysow (je┼Ťli mo┼╝na m├│wi─ç o twarzy kt├│rej skalpel dotyka┼é)
Cathy była wprawdzie ciut ciut rubaszna....ale to nie ten klimat co Jolie.
Zatem nic tylko czekac i milo sie rozczarowac!

#18 2006-02-01 19:07:45

Diana
U┐ytkownik

Te┼╝ nie zak┼éadam, ┼╝e AJ mo┼╝e schrzani─ç swoj─ů rol─Ö. Gdzie┼Ť m├│wili, ┼╝e to nawet do┼Ť─ç utalentowana aktorka... Bu┼║k─Ö ma jak─ů ma, a ja, skoro nie czyta┼éam ksi─ů┼╝ki, nie b─Öd─Ö si─Ö upiera─ç przy jakiej┼Ť okre┼Ťlonej aktorce.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#19 2006-02-01 19:23:20

AineNiRigani
U┐ytkownik

AJ JEST utalentowan─ů aktork─ů. Widzia┼éam j─ů w kilku filmach. Jeden (kiedy┼Ť tam), kostiumowy mniej wi─Öcej z tej samej epoki. Wprawdzie nawet ona nie uratowa┼éa Aleksandra, ale przynajmniej jedna pozytywna rzecz kt├│r─ů mog─Ö powiedzie─ç o filmie (bo te kanarkowe w┼éosy i farbowane brwi - he he he)

AJ ma w sobie ten zwierz─Öcy magnetyzm i seksapil, kt├│ry zawsze kojarzy┼é mi si─Ö z Ka┼Ťk─ů. Usta ma zreszt─ů naturalne (chyba ┼╝e botoks wstrzykn─Ö┼éa sobie we wczesnym dzieci┼ästwie big_smile) i szczerze powiedziawszy - wiadomo┼Ť─ç o ekranizacji z t─ů para bardzo mnie ucieszy┼éa big_smile

#20 2006-02-01 19:27:05

Alison
U┐ytkownik

My┼Ťl─Ö, ┼╝e Binoche by┼éa ┼Ťwietna jako Kathy, kt├│ra w ksi─ů┼╝ce by┼éa takim dzikim ptakem, wra┼╝liwym, ale zbuntowanym, nie zna┼éa zakaz├│w, robi┼éa co chcia┼éa i nie zawsze dobrze na tym wychodzi┼éa. Potwornie namota┼éa w swoim ┼╝yciu unieszcz─Ö┼Ťliwiaj─ůc siebie i wszystkich wok├│┼é i w tym kontek┼Ťcie nie wyobra┼╝am sobie pok─ůsanej przez pszczo┼éy Angeliny. Ju┼╝ pr─Ödzej Winona Ryder by mi tu pasowa┼éa...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#21 2006-02-01 19:31:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

Z tym argumentem akurat si─Ö zgodz─Ö.
Chocia┼╝ ja wierz─Ö w Angelin─Ö. A ju┼╝ na pewno Deppa

#22 2006-02-01 19:36:55

Alison
U┐ytkownik

Deppa stanowczo popieram. Jest wystarczaj─ůco dziki i niepokorny jak na Wichrowe Wzg├│rza smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#23 2006-02-01 19:51:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

i mroczny big_smile

#24 2006-02-01 19:56:37

Bonduelle
U┐ytkownik

roll roll roll roll roll roll roll roll roll roll roll roll

Angelina Jolie nie jest jako┼Ť w moim stylu, trudno mi j─ů sobie wyobrazi─ç jako Cathy. A Depp ani mnie zi─Öbi ani grzeje, cho─ç wnioskuj─ůc z jego r├│l, kt├│re widzia┼éam, nawet pasuje na Heathcliffa.

#25 2006-02-01 20:01:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wiecie, mam dost─Öp do cudnej wersji Pirat├│w z hmmm ciekawym t┼éumaczeniem. Z do┼Ť─ç oryginaln─ů polszczyzn─ů, szczeg├│lnie pod k─ůtem sk┼éadni big_smile
Uwa┼╝am, ┼╝e kapitan Sparrow w wykonaniu Deppa to po prostu majstersztyk big_smile Rola bardziej pasuj─ůca klimatem to chyba Dziewi─ůte wrota.

Naprawd─Ö wiele si─Ö spodziewam po tym filmie.

Stopka forum