Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#876 2007-06-23 10:59:49

Kathy
Użytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Mattew swietnie zagral Darcyego
...hm...
Tego pana Darcyego najlepiej lubie

hehehe
;psmile

#877 2007-06-23 18:21:28

AineNiRigani
Użytkownik

s? gusta i gu?ciki ...

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#878 2007-06-25 12:22:02

Loana
Użytkownik

Jak dla mnie zbity pies wyszed?, a nie dumny pan Darcy. Gosciu sie chyba za bardzo przylozyl do roli, bylo mi go tak ?AL przez caly film, ze nawet sie nie zdziwilam, jak go Keira calowala po rekach - takiego meczennika to mogla ;P.

Ostatnio edytowany przez Loana (2007-06-25 12:29:01)

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#879 2007-06-28 09:13:08

Akaterine
Administrator

Ja gdzie? czyta?am, ?e Macfadyen chcia? pokaza? nie?mia?o?? Darcy'ego, tylko w którym miejscu Darcy jest nie?mia?y? Jest pow?ci?gliwy, podchodzi do wszystkiego z rezerw?, a to nie to samo co nie?mia?o??.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#880 2007-06-28 09:39:31

pak4
Użytkownik

Nie wykluczam, ?e jest nie?mia?y w kontaktach z Lizzy. I nigdzie wi?cej.

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#881 2007-08-06 13:55:05

Tyna
Użytkownik

Uwa?am, ?e MacFadyen to bardzo przystojny aktor, zw?aszcza w tych dumowych d?ugich w?oskach ;]
Utalentowany? Na pewno te?, cho? nie ogl?da?am ?adnych innych filmów z jego udzia?em ;]

#882 2007-08-06 19:48:28

Akaterine
Administrator

Ja go widzia?am w "Perfects Strangers" i "maybe baby" - w obu mi si? podoba?, w pierwszym gra? do?? przeci?tnego cz?owieka, mo?e nawet ciapowatego nieco i w sumie taki ma wygl?d, wi?c pasowa? wink. W "Maybe Baby" za? by? pofarbowany na blond i gra? por?banego szefa w telewizji - i by? boski big_smile. Widzia?am go te? w jakiej? ekranizacji "Wichrowych wzgórz", ale pami?tam tylko, ?e tam BY?.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#883 2007-08-09 20:00:07

czytelniczka
Użytkownik

Co do tego , ?e jest urodziwy i przystojny nie zaprzecz?,w innych filmach te? mi si? podoba? , ale do DiU nie pasuje , bo jest w nim jaki? smutek, melancholia ( czego dum? nie nazw? ).Jako je?dziec te? marny.Przykro mi , ?e rani? fanki MM , ale nic na to nie poradz? - sorry

#884 2007-08-09 21:17:38

Akaterine
Administrator

czytelniczka napisał:

Jako je?dziec te? marny.

Ja s?ysza?am, ?e pono? boi si? czy te? nie lubi je?dzi? konno big_smile.

#885 2007-08-09 21:58:08

czytelniczka
Użytkownik

A w czasach Regencji mo?ny pan ( jak Darcy) bez tej umiejetno?ci nie istnia?by ( tak my?l? ) i juz

#886 2007-08-10 17:51:21

lizzzi
Użytkownik

Bo kiedy? albo na kuniu, albo na nogach. S?dz?, ?e MM wybiera konie mechniczne. Na tych czuje, lub w tych czuje si? pewniej.

#887 2007-08-10 20:42:19

AineNiRigani
Użytkownik

W wichrowych Wzgórzach gra? Haertona i nawet niezle mu to wyszlo. Zaprezentowal piekny glos big_smile

#888 2007-08-10 22:25:30

czytelniczka
Użytkownik

W Wichrowych Wzgórzach by? odpowiedni , bo moim zdaniem fabu?a filmu by?a bardziej tragiczna

#889 2007-08-11 11:11:48

AineNiRigani
Użytkownik

On te?? Czytelniczko, czy ty aby nie jeste? zbyt okrutna? big_smile big_smile big_smile

#890 2007-08-27 14:12:41

Gandzia
Użytkownik

Wczoraj na jedynce by? film Enigma z MM nic specjalnego nie pokaza? swoj? osob? mo?e dlatego te?, ?e rólk? mia? ma??, ale tak moim zdaniem ten aktor jako? nie osza?amia. A ju? w ogóle rola Pana Darcy'ego by? taka jaka? beznadziejna. Wygl?da? bardziej na p?aczka ni? na dumnego. Wed?ug mnie oczywi?cie smile

Richard Armitage chodz?cy idea?.

gg 8006519

#891 2007-08-27 14:35:26

elbereth
Użytkownik

W "Enigmie" u MM przynajmniej nie by?o wida? miny zbitego psa tongue Mo?e dlatego, ?e zas?ania?a j? blizna na pó? twarzy i opaska na oku tongue Ale zapomnia?a? doda? Gandziu, ?e spo?ród naszych starych znajmych w tym filmie wyst?powa? tak?e Tom Hollander, czyli nowodumowy pastor Collins smile

A tak poza tym "Enigma" to kiepski romans z pseudohistori? w tle. Brrr... hmm <otrz?sa si? na samo wspomnienie>

Ostatnio edytowany przez elbereth (2007-08-27 14:35:46)

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#892 2007-08-27 14:56:08

Gandzia
Użytkownik

Gra? tam te? Jeremy Northam, czyli Mr. Knightley z Emmy z 1996 roku.

Richard Armitage chodz?cy idea?.

gg 8006519

#893 2007-08-27 18:07:06

AineNiRigani
Użytkownik

Ten film to jeden z najstraszniejszych jakie ogl?da?am - dla mnie to by? koszmar!!

#894 2007-08-30 09:08:32

snowdrop
Użytkownik

Gdybym spotka?a Matthew na ulicy nie zwróci?abym na niego uwagi. Nie jest w moim typie. Uwa?am jednak, ?e gdybym siedzia?a naprzeciwko niego na pewno by mi si? spodoba?. A to z uwagi na jego oczy i przepi?kny g?os.
Oglada?am z nim wywiad w którym mówi? ?e wed?ug niego Darcy by? nie?mia?y.
Musze mu przyzna? troch? racji - sam przecie? twierdzi? ?e nie potrafi z kim? nawiaza? rozmowy jesli tego kogo? nie zna. Czy to nie jest nie?mia?o??, raczej tak. Chocia? z drugiej strony w kontynuacji rozmowy z Lizzy, podsymowuje ?e oboje nie potrafi? si? popisywa? przed innymi. Dla przypomnienia ona mówi?a co? o swojej grze na klawikordzie i ?e gdyby ?wiczy?a by?aby lepsza. Ale to ?e nie ?wiczy to wcale nie znaczy ?e uwa?a ?e jej palce s? gorsze od palcy innych kobiet. Tutaj oznacza?oby raczej ?e Darcy'emu raczej nie zale?y na dobrej opinii tych kt. nie zna.
Na pewno by? nie?mia?y w stos. do Lizzy, ale to tylko dlatego ?e j? kocha?.
Wracaj?c do tematu, pomimo tego ?e Matthew by? mo?e opar? swoj? gre na nie?mia?o?ci Darcy'ego uwa?am ?e i tak dobrze si? spisa?.

Nie mozna zaprzeczy?, ?e Matthew i Keira pasuj? do siebie. I jest miedzy nimi magnetyzm. By? mo?e z inn? aktork? nie wyglada?by tak dobrze.
Zreszt? Joe Wright, rezyser w wywiadzie mówi? ?e dopiero jak zobaczy? ich razem to stwierdzi? ?e Matthew jest idealnym Darcy'm.

Zaznacz?, ?e serial z Collinem nie widzia?am, ale po jego wyst?pie w Bridget Jones jestem w stanie uwierzy? ?e jest tam super.
Serial powinien dzisiaj do mnie dotrze?.

#895 2007-08-30 09:25:22

pak4
Użytkownik

Osobowo?? Darcy'ego rozk?adali?my na czynniki pierwsze (no prawie, freudystek i freudystów przy tym nie by?o, troch? szkoda...), gdzie indziej. I ta 'nie?mia?o??' jest bardzo dyskusyjna -- ten temat w w?tku o Darcym by? ju? mocno wa?kowany. (Nie myli? z wo?kowaniem (zbo?owym), tym bardziej ?e nie wypada mi krytykowa? wygl?du Macdadyena wink )
Natomiast inn? rzecz? jest to na co zwracasz uwag?, a co te? wskaza?a? w temacie o Darcy'm -- dla niego bardzo wa?n? rzecz? jest 'prawda', czy 'szczero??'. W imi? tego pisze swój list do Lizzy, w imi? prawdy przyznaje si? do b??dnego post?powania. Takiej szczero?ci oczekuje i domy?la si? tak?e u Lizzy, nie podniós?by tego, gdyby nie by?o to dla niego wa?ne. Gdy pisze o nieumiej?tno?ci popisywania si? przed innymi, te? mo?e chodzi? o wewn?trzny wstr?t przed popisywaniem si? i graniem kogo? innego.

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#896 2007-11-27 12:56:52

Rosenblaetter
Użytkownik

Obejrza?am w koncu wczoraj "Zgon na pogrzebie" gdzie Mateusz gra g?ówn? rol?... ?wietny czarny brytyjski humor... i có?...gra? z t? sam? min? nieszcz??liwego psiaka która niektórym mocno przeszkadza?a w przypadku D&U 2005.
Na pocz?tku filmu pomy?la?am ?e on si? tylko do tego nadaje wink Ale jak dla mnie w tej roli te? si? sprawdzi?... czekam na jego kolejny wybór roli...
P.S. Ten G?OOOOS big_smile

But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

#897 2008-08-23 22:12:05

Ela
Użytkownik

W?a?nie ogl?dam The way we live now z 2001, Matthew gra tam Felixa Carbury, ca?kowite przeciwie?stwo pana Darcy'ego - uwodziciel, hazardzista, lekkoduch! (nie wiem czy ju? o tym by?o, nie czyta?am ca?ego w?tku) Jak to rola zmienia cz?owieka - wcale tu nie przypada do gustu, dlatego na pocz?tku zupe?nie mi nie pasowa?... Za to Cillian Murphy jest urzekaj?cy jako Paul Montague smile

#898 2008-08-23 22:46:08

Akaterine
Administrator

A ja niedawno widzia?am par? odcinków Spooksów i dla mnie Matthew jest tam jak Darcy, któremu zmienili fryzur?... Jest strasznie sztywny i gra tymi samymi minami zbitego psa. Po "Maybe baby", gdzie zagra? drugoplanow? rol?, pomy?la?am, ?e mo?e jednak co? w sobie ma, ale po Spooksach zmieniam zdanie.

#899 2009-04-26 18:29:19

Tyna
Użytkownik

uwielbiam, ubóstwiam, kocham i co tam jeszcze! smile

no i w dodatku dla mnie jest on Panem Darcym numer jeden...

#900 2009-08-17 23:51:32

Lukrecja
Użytkownik

Ja si? podpisuj? pod postem wy?ej, tylko mo?e bez tej wzmianki, ?e jest numerem jeden, bo nadal nie mog? si? zdecydowa? co do tego. To zale?y jaki mam humor, raz mi si? bardziej Matthew podoba, raz Colin.
Ale co MacFadyen to z ch?ci? zobaczy?abym go w innych filmach, niestety do tej pory nie mia?am okazji. Cz?sto zagl?dam na jego stron? na filmwebie i sprawdzam, czy czego? nie graj?. Jestem pewna, ?e jest ?wietnym aktorem i w innych filmach tez jest zachwycaj?cy. (Chocia? bior? to na domys?, na pewno nie wiem wink.

"You must know. Surely you must know. It was all for you."

Niewielu jest ludzi, których prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o których mam dobre mniemanie. Im wi?cej poznaj? ?wiat, tym mniej mi si? podoba, a ka?dy dzie? utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niesta?o?ci i o tym, jak ma?o mo?na ufa? pozorom cnoty czy rozumu.

Stopka forum