Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-12-24 23:32:33

Admete
U¿ytkownik

Seriale kostiumowe

Czy wy także macie wrażenie, że w Polsce bardzo po macoszemu traktuje się wielbicieli ( a raczej wielbicielki ) seriali kostiumowych? Nie mamy dostępu do żadnych nowości. W ostatnich latach Anglicy zrobili kilka świetnych seriali tego typu, a u nas nikt nie pomyślał o zakupie i emisji. Wymienię choćby "Wives and daughters", "North and South", a ostatnio "Bleak Hause". Przecież przy odpowiedniej reklamie także i u nas te seriale mogłyby cieszyć się niezłą oglądalnością. Marzy mi się też powtórka serii o przygodach Richarda Sharpa albo "Targowiska próżności" , które puścili tylko w TV regionalnych...Ostatnio stwierdziłam, że jedyne wyjście to odkładać pieniądze i sprowadzać te seriale na dvd prosto z Anglii.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#2 2005-12-25 02:30:39

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Nasza telewizja pod tym wzgledem nie staje na wysokosci. Mimo ze seriale te mialyby duza ogladalnosc. Czasem puszczą na regionalnym jakis serial włoski, czy francuski (angielskiego jeszcze nia widzialam, ale nie stanowi to argumentu).
Sharpa nie widzialam (poza pojedynczymi odcinkami na komputerze), ale Sean Bean wart jest podziwiania niezależnie od filmu smile
Przyznam że nie jestem na bieżąco w serialach kostiumowych, ale w sumie te nasze polskie sa dość często powtarzane (Przyłbice i kaptury, Znak orła, Janosik, ogniem i mieczem). Swego czasu czesto puszczano rowniez seriale francuskie. Seria była na pr 2. Jeden sie konczyl, kolejny zaczynal.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#3 2005-12-25 19:40:12

Diana
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Na kanale BBC Prime puścili jakiś czas temu fajny serial (może raczej film 2-częściowy, ale to niuans) -"Lorna Doone"; kostiumowy, z wątkiem romansowym, bardzo mi się podobał. A skoro już mowa o S. Bean'e, to wśród filmów, w których grał, dostrzegłam także wyżej wymieniony tytuł. Pewnie jakaś wcześniejsza produkcja, ale, niestety, nie oglądałam. sad


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#4 2005-12-25 21:56:38

Admete
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Jeśli chodzi o kostiumowe filmy/seriale z Beanem to świetny jest ten pt. Clarissa według powieści Richardsona.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#5 2005-12-25 22:02:28

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

A ja widzialam (i mam) Seana w fajnym serialu Storyteller. Kiedys to lecialo jako film familijny itp. Zagrał w jednym odcinku - True Bride.
Przystojny jak zawsze smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#6 2005-12-26 09:07:27

Gitka
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Sean Bean grał Vronsky'ego w Annie Kareninie [1997] z Sophie Marceau. Świetna jego rola i wspaniały film kostiumowy.

Offline

 

#7 2005-12-26 12:29:07

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

widzialam, ale tam nie do konca mi sie podobal smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#8 2005-12-26 13:34:42

Diana
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Też w końcu muszę obejrzeć tę nową "Annę Kareninę". A jak Wam się podobała rola (czarny charakter) Bean'a w kontynuacji "Przeminęło z wiatrem"-"Scarlett"? Wg mnie był świetny; taki na pozór przyjemniaczek, a naprawdę podły facet, bez serca.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#9 2005-12-26 14:57:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Ujmę to tak: rola (postać) mi sie nie podobała. Czytałam książkę i film mnie, delikatnie mówiąc, rozczarował. Ale gra Seana - to jedyny atut tego filmu.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#10 2005-12-26 15:27:59

Admete
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Też mam podobne odczucia - postać okropna,ale zagrana dobrze ( i on jest naprawdę przystojny w rolach wrednych typów ;-) )
Co do seriali kostiumowych, to mam teraz obsesję na punkcie Wives and daughters ( będę składać na angielskie wydanie dvd ), które oglądałam na kasecie pozyczonej od pewnej Holenderki i North and South, które udało mi się również ( cudem ) obejrzeć. Tu są linki do stron o tych produkcjach:
http://www.pbs.org/wgbh/masterpiece/wives/
http://www.bbc.co.uk/drama/northandsouth/


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#11 2006-01-05 18:40:53

Gitka
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Sean Beana można będzie obejrzeć na kanale AXN 8.01.2006 o godzinie 22.00 w filmie Equilibrium (2002) jest to thriller, sci-fi. Nie jest to film kostiumowy chociaż może jest tylko inny, coś w rodzaju Matrixa i ma bardzo dobre opinie.

Offline

 

#12 2006-01-05 18:53:38

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Z tego co pamietam Equilibrium ma może gorsze efekty, ale za to sensowniejszy scenariusz. Tam przynajmniej wszystko trzyma sie kupy smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#13 2006-01-05 19:32:02

Diana
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Jestem bardzo ciekawa tego filmu, bo coś tam pamiętam ze zwiastunów, ale nie wiem, czy to to, o czym myślę. Kto tam grał oprócz S.B.? Czy to tam była taka scena z pieskiem, czy coś mi się pokiełbasiło? big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#14 2006-01-05 20:00:49

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Była smilesmilesmile
Grał tam niejaki Christia Bale. Grał tego brzdąca w imperium słońca, a ostatnią znaną rolą był najnowszy film o Batmanie.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#15 2006-01-06 08:36:21

Gitka
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Equilibrium - opis z Film Web
W przyszłości, w miejscu o nazwie Libria żyje społeczeństwo oparte na stłumieniu wszelkich emocji. Codziennie każdy obywatel musi zażywać przepisaną przez rząd dawkę Librium, leku zapewniającego brak uczuć. Każdy kto uchyla się od tego obowiązku, każdy kto czuje, jest z miejsca likwidowany, jako jednostka niepożądana. John Preston dokonuje egzekucji nielicznych buntowników. Pewnego dnia, jednak, spotkanie z należącą do nich kobietą zmienia jego życie na zawsze. John zrywa służbę dla reżimu, odstawiając truciznę. Od tej chwili, cały swój talent poświęci ratowaniu ludzi i zniszczeniu społeczeństwa zła.

Główna rolę Johna Prestona gra Christian Bale grał między innymi w filmie : Maria, Matka Jezusa jako Jezus z Nazaretu i w Portrecie damy jako Edward Rosier oraz w Małych kobietkach jako Laurie.
Nic tylko trzeba zobaczyć...

Offline

 

#16 2006-01-06 10:42:54

Diana
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Dziękuję za wszystkie informacje, z pewnością nagram sobe ten film. big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#17 2006-01-06 12:45:38

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Jesli chcesz moge ci przegrać smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#18 2006-01-07 00:11:17

Admete
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Całkiem lubię Equilibrium. Na pewno lepsze od Matrixa II i III. Lubię filmy sf, seriale też. Pod tym względem nasza TV też nas nie rozpieszcza, choć teraz cos drgnęło. Dzis rozpoczęli w programie I emitowac Battlestar Galactica. Już to co prawda widziałam, ale i tak przyjemnie było popatrzeć, tym bardziej, że oglądałam bez polskiego tłumaczenia.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#19 2006-01-08 10:45:13

caroline
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Czy wy także macie wrażenie, że w Polsce bardzo po macoszemu traktuje się wielbicieli ( a raczej wielbicielki ) seriali kostiumowych? Nie mamy dostępu do żadnych nowości. W ostatnich latach Anglicy zrobili kilka świetnych seriali tego typu, a u nas nikt nie pomyślał o zakupie i emisji. Wymienię choćby "Wives and daughters", "North and South", a ostatnio "Bleak Hause".

Ja to bym chciała najpierw przeczytać te książki po polsku, bo jeśli się nie mylę nie ma tłumaczenia. Może też dlatego nie ma seriali?? A może na Woronicza olewają damską część widowni po prostu.

Może napiszemy jakiś zbiorowy list do Prószyńskiego&Spółka z prośbą o wydanie w serii klasyka powieści Elizabeth Gaskell?

Offline

 

#20 2006-01-08 10:58:28

Diana
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

O tak, przydałoby się. Obeszłam większość bibliotek w moim mieście w poszukiwaniu książek Gaskell- i nic! A tak bardzo chciałam się przekonać, co to za pisarka. Serial na podstawie jej książki też bym chętnie obejrzała, ale cóż...


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#21 2006-01-08 18:02:34

Admete
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Też o tym po cichu myślałam. Co prawda przeczytałam z wielkim poświęceniem North and South i Wives and daughters, ale wolałabym po polsku. Kto by się pod takim listem - petycją podpisał? Poza mną i Wami oczywiście ;-) Mail czy normalny list? Ja bym obstawiała maila do działu kontaktów, jeśli coś takiego mają.
I niestety olewajÄ… nas w TV.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#22 2006-01-12 13:32:36

Gitka
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Jeśli ktoś lubi Karola Dickensa, to 16.01. TVP3 regionalna zaczyna wyświetlać serial kostiumowy "Życie i przygody Nicholasa Nickleby'ego".
Główny bohater bez grosza przy duszy i pogrążony w smutku po śmierci ojca przyjeżdża do Londynu z matką i siostrą, aby szukać pomocy u wuja Ralpha.

Offline

 

#23 2006-01-12 15:21:21

Admete
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Dzięki za informację - widziałam film na podstawie tej książki,a le serialu nie. Na pewno obejrzę.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#24 2006-01-12 19:43:26

Diana
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Nie czytałam tej książki Dickensa, ale chętnie zobaczę serial, bo lubię tego pisarza. Czy może istnieje jakaś ekranizacja "Klubu Pickwicka"? To moja ulubiona książka K.D. Istnieje w medycynie nawet tzw. zespół Pickwicka -odnosi się on konkretnie do bezdechu sennego- gdyż jeden z bohaterów tej powieści(taki chłopiec) bez przerwy zasypiał-wszędzie i o każdej porze. Pamiętacie go?


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#25 2006-01-13 08:44:18

Gitka
U¿ytkownik

Re: Seriale kostiumowe

Z tego co wiem to są chyba 2 ekranizacje Klubu "The Pickwick Papers" serial z 1985, oraz film z 1952 roku. Nie pamiętam czy były w polskiej TV.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB