Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2004-11-06 23:25:49

fringilla
U¿ytkownik

Ekranizacje - wariacje na temat

Wiadomo powszechnie, że ekranizacja Dumy z 1995 roku jest dziełem sztuki, majsterstersztykiem i w ogóle jest wspaniała. Ale do reszty ekranizacji przeważnie mamy zastrzeżenia. Czy to obsadowe, czy światopoglądowe ;-) Może więc pobawimy się wybierając obsadę (i nie tylko) do ekranizacji naszysch marzeń?
/U mnie w domu kiedyś wszystkie imprezy kończyły sie kompletowaniem obsady do Władcy Pierścieni, dochodziło nawet do rękoczynów ;-) /

Proponuję zacząć od Mansfield Park, bo do tej wszyscy mamy najwięcej zastrzeżeń.
Ja lubię Frances O'Connor i Johnny'ego Lee Millera, ale jako para głównych bohaterów austenowskich nie sprawdzili się. Moje propozycje... Sama nie wiem, nie mam na razie swoich typów. Może Julia Stiles w roli Fanny, lubię ją, ma charakter, ale nie jest Brytyjką niestety. Co do reszty, czekam na wasze propozycje.

Aha, strasznie chciałabym znależć jakąś rolę dla Ruperta Everetta, baaardzo go lubię!


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#2 2004-11-08 15:42:47

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

ja się zgadzam na Ruperta, po tym filmie "The importance of being earnest" bardzo go polubiłam, tylko w jakiej roli go obsadzimy?


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#3 2004-11-10 22:28:41

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

Może Henry Crawford? Gdyby był młodszy byłby świetnym Frankiem Churchillem. Albo Reginal de Courcy z Lady Susan - bardzo to by przypominało jego związek z panią Chevley w Mężu Idealnym. A Lady Susan mogłaby nawet zagrać Julianne Moore. Albo Nicole Kidman.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#4 2004-11-11 13:02:19

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

Chyba powinnam przeczytać Lady Susan, żeby wiedzieć o co chodzi wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#5 2004-11-11 18:37:08

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

Koniecznie. Jest w PBI, nawet z naszej wspaniałaej strony jest link.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#6 2004-11-11 19:28:40

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

W takim razie zaraz tam wejdę. Nie zauważyłam tego wcześniej chociaż często odwiedzam tę stronę - głównie po to, żeby ponabijać się z nieudolnych kontynuacji. Niektóre są naprawdę urocze. Szczególnie jedna przypadła mi do gustu - ta, w której okazuje się, że panna de Bourgh ma siostrę bliźniaczkę, zamknietą w zakładzie dla obłąkanych, a pan Collins jest jej mężem i tak naprawdę są parą oszustów i... jednym słowem materiał na świetną telenowelę, po prostu majstersztyk wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#7 2004-11-11 20:06:42

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

ha ha ha ha ha ten dalszy ciąg brzmi na prawdę złowieszczo!!! czy wymyślił to jakiś współczesny autor?? Ktoś z Buenos Aires czy innej stolicy telenowel??? lol

Offline

 

#8 2004-11-11 20:35:21

Kazik
(Admin)

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

Koniecznie. Jest w PBI, nawet z naszej wspaniałaej strony jest link.

Przypominam, że linki możecie zgłaszać samodzielnie. Razem możemy zbudować niezłą bazę linków.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#9 2004-11-11 21:56:03

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

nie mam pojęcia kto to pisał, ale jedno jest pewne - ja sobie poprawiłam humor czytając to. Ciekawe, że takie głupoty mogą poprawiać nastrój big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#10 2004-11-14 23:35:09

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

Wiecie co, a mi zawsze brakowało roli dla Colina w Harrym Potterze. Bardzo lubię ten cykl, a i ekranizacje są znakomite, w każdym razie pojawiają się tam aktorzy z najwyższej angielskiej półki. Podobno Voldemorta ma zagrać Ralph Finnes, baaardzo go lubię (choć moim kandydatem był David Bowie), teraz to juz naprawdę tylko Colina mi tam barkuje. Tylko kogo mógłby zagrać? Nie macie pomysłu?

A tak a propos zauważyłyście że kotka Filcha nazywa się Pani Norris? Hehe, też nie lubie tej postaci.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#11 2004-11-15 17:00:16

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

może w którejś z kolejnych części pojawi się nowy nauczyciel czy ktoś taki, nawet nie musi być przystojny, charakteryzacja czyni cuda i możemy mieć Colina w Harrym Potterze smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#12 2004-12-06 15:22:37

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

Hę widzę, że temat Wam nie podszedł. A szkoda, miałam nadzieję, na jakieś ciekawe rozwiązania obsadowe, a jest przecież jeszcze do sfilmowania "Opactwo...".

Ja nie mogłam wczoraj spać w nocy i zabawiałam się układaniem listy filmów, w których grają aktorzy, którzy wystąpili w jakijś ekranizacji JA. Nie jest to trudne, gdyż czołówka angielskich aktorów jest dośc intensywnie eksploatowana przez reżyserów, ale to jednak zabawne skontatować, że oto spotykają się... no właśnie:

"To właśnie miłość" - Colin Firth, Alan Rickman, Emma Thompson i Hugh Grant, czyli Mr Darcy, Pułkownik Brandon, Eleonora Dashwood i Edward Ferrars, no i jeszcze Keira Knightley, przyszła Lizzy

"Opętanie" - Jennifer Ehle, Jeremy Northam i Gweneth Paltrow, czyli Lizzy Bennet, Mr Knigtley i Emma Woodhause

"The Importance of Being Ernest" - Colin Firth, Frances O'Connor, Judi Dench, czyli Darcy, Fanny Price i przyszła Lady Katarzyna

"ZwiÄ…zki rodzinne" - Colin Firth i Sophie Thompson, czyli Darcy i panna Bates

"Cztery wesela i pogrzeb" - Hugh Grant i Sophie Thompson, czyli Edward Ferrars i panna Bates

"Harry Potter i więzień Azkabanu" - ponownie Alan Rickman i Emma Thompson

"Był sobie chłopiec" - Hugh Grant i Toni Collette, czyli Edward Ferrars i Harriet Smith

"Carrington" - Jeremy Northam i Emma Thompson, czyli Mr Knigtley i Eleonora

"ZÅ‚ota" - Jeremy Northam i Kate Beckinsale, czyli Mr Knigtley i Emma II

No na razie tyle, ale jeszcze sopro by się znalazło. Może ktos coś dorzuci?

A tak a propos odkryłam, że w najnowszym filmie Colina gra młoda aktorka o nazwisku Eliza Bennett. Biedak, nigdy sie nie uwolni od DiU wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#13 2004-12-06 15:25:23

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

Jeszcze "Trainspotting" - Ewan McGergor i Johnny Lee Miller, czyli Frank Churchill i Edmund Bertram smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#14 2004-12-06 15:29:57

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

No i jak mogłam zapomnieć o Bridget Jones?!
W pierwszej części obok Colina i Hugh Granta pojawił się Crispin Bonham Careter czyli Bingley!
A w drugiej Lucy Robinson, czyli pani Hurst.

A w "Czterech weselach" oczywiście Anna Chancellor czyli Kaczy Dziób, ktoremu to filmowi zawdzięcza to wdzięczne przezwisko.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#15 2004-12-06 18:48:29

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

o bosh! A widziałaś tego kolesia, który grał Bingleya w "P&P" z 2003r.? Taki słodki, że aż za bardzo wink
Coraz bardziej myślę, że ksywa Kaczy Dziób pasuje do tej aktorki. Czy ona w rzeczywistości jest tak wredna jak grane przez nią postaci?


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#16 2004-12-06 21:20:10

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

Tam wszyscy byli tacy słodcy, że aż sie mdło robiło.

A co do Kaczego Dzioba, cóż może to przez ten nos obsadzają ją w takich rolach. W "Czego pragnie dziewczyna", gdzie znowu usiłuje się beskutecznie wydać za Colina, troche jej się przytyło, ale nos wciąż nadaje taki wyraz jej twarzy, że role "wstrętnej baby" pasują do niej jak ulał.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#17 2005-01-01 13:37:02

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

A ja właśnie dokonałam odkrycia, że Embeth Davidtz, czyli Mary Crawford z Mansfield Park w pierwszej części Brodget Jones grała Natashę, która zagięła parol na Marka Darcy'ego. Tym samym dopisuję ją do listy.

Ach i Lindsay Duncan czyli Lady Bertram grała Lady Markby w "Mężu idealnym", gdzie spotkała się panem Knightleyem czyli Jeremym Northamem.

Wygląda mi też na to, że rekordzistką jeśli chodzi o ekranizacje powieści J.A. jest Victoria Hamilton - zagrała w trzech:

1999: Mansfield Park jako Maria Bertram

1995: Duma i uprzedzenie jako Pani Forster

1995: Perswazje jako Henrietta Musgrove


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#18 2005-07-10 14:01:40

demi
U¿ytkownik

Re: Ekranizacje - wariacje na temat

a tak wogóle to obejrzałam sobie w końc Perswazje, i gra tam równiez aktorka która grała Pannę Bates w ekranizacji Emmy z GP.(nie pamiętam nazwiska).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB