Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#126 2006-09-28 13:37:59

MissDubish
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

jeszcze nie mozna ... świetna jest twoja propozycja vasco tylko wydaje mi się że jeżeli już w desingu strony umieszczamy zdjęcia z ekranizacji to wklejmy z wszystkich ... nie wiem czy jest możliwe ale żeby w miejscu zdjęć darcego i elizy wkleić taki pokaz slajdow (żeby zdjęcia się zminiały to chcialam rzec) to jak dla mnie było by cudnie prosto , ladnie i romantycznie ... kurcze jakbyście mi przesłali fragmenty tych waszych projektów to może bym coś skleila w paintcie bo wątpie żebym wytłumaczyła wam swoją wizje ;p


nie ma brzydkich kobiet sÄ… tylko niedocenione

Offline

 

#127 2006-09-28 14:00:13

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

chyba wiem o co chodzi.
Ja nie lubię ruchomych banerków na stronach, chyba ze sa z boku i reklamuja stronę big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#128 2006-09-28 14:07:59

MissDubish
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

chodzi mi że jeśli już na stronie są zdjęcia z filmów to nie powinniśmy się ograniczać tylko do DiU wiem wiem ...DiU jest najpopularniejsza ale ... i ja bym dą wersje zmieszala z tym fajnym zdjęciem JA przy stoliku ... wtedy to by był dla mnie lux


nie ma brzydkich kobiet sÄ… tylko niedocenione

Offline

 

#129 2006-09-28 14:13:54

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Miss, i właśnie o tym pisałyśmy w tym wątku kilka postów wcześniej big_smile
Więc się nie powtarzałam, tylko odniosłam do banerków big_smile[/url]


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#130 2006-09-28 14:29:58

MissDubish
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

hehe ... ano tak ... ups ... to tylko ja ... nie wiem róbcie jak chcecie wszystko co proponowalyście było ładne ... więc ja już się nie wymądrzam gdybym wiedziała w czym robić takie piękne rzeczy to też bym wymyśliła co nie co a tak to tylko sie mądrze ... już jestem ciho ;p


nie ma brzydkich kobiet sÄ… tylko niedocenione

Offline

 

#131 2006-09-28 14:37:20

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Miss, ja też się tylko wymadrzam i jakos nie widze w tym nic złego. Jeśli masz swoje zdanie - to je wyraź, tylko wiesz - doczytaj wątek, bo może Twoje watpliwosci i zastrzeżenia zostały już wcześniej poruszone i rozwiane?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#132 2006-09-28 17:30:19

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Wiadomo, że najbardziej mi się podoba moja wersja, ale się zgodzę z Wami, bo nie mam wyjścia smile. Co do fotek z innych ekranizacji jako animacji, to od razu mówię nie. Ja tego nie zrobię, poza tym za wolno się będzie ściągać. A te zdjęcia akurat dlatego, że to najbardziej znana książka i uznawana za najlepszą ekranizację.

Przy okazji pochwalę się: udało mi się zakupić całą starą serię książek JA Prószyńskiego!!!

Offline

 

#133 2006-10-01 15:31:22

elbereth
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Moje gratulacje Vasco! big_smile

Uff, przeprowadzka zakończona, pokój wynajęty, ale internetu niestety nie mam sad Dlatego pewnie będę się rzadziej pojawiać na forum... W najbliższym czasie podeślę adminowi mejlem tą graficzkę (wersję III i IV, bo te wygrywają) w jpeg-u i w formacie photoshopa (żeby można było ewentualnie coś pozmieniać). Nie mogę się juz doczekać wyniku głosowania! Oczywiście mi też się najbardziej podoba moja wersja big_smile , ale także zgodzę się z Wami, bo nie mam wyjścia.


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#135 2006-12-01 11:19:21

elbereth
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

wysłałam, wysłałam! big_smile wprawdzie musiałam to zrobić tak po cichu i nielegalnie, podczas szkolenia informatycznego, ale poszło big_smile


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#136 2006-12-03 21:37:58

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Otrzymałem, dziękuję! Postaram się szybko za to zabrać.

Ja oczywiście nie próżnowałem w tym czasie. Pisałem już o forum - że jest duże, wolno się ładuje itd. Chce zmienić skrypt bazy na lepszy i bezpieczniejszy. Próbnie przeniosłem całe forum pod adres http://www.janeausten.pl/forum - możecie potestować: tworzyć nowe wątki, wpisy. Nie bójcie się - tamte dane zostaną usunięte. Nadal oficjalne jest to forum, które widzicie.

Błędy w testowym forum, które zauważyłem, do poprawki:
- wpisany język domyślny: angielski - trzeba ręcznie zmienić na polski
- data rejestracji - 1970-01-01 wink - też później poprawię
- nie ma ankiet i... raczej nie będzie - ten skrypt tego nie posiada - trzeba by napisać...
- kolory są zupełnie inne niż na stronie - poprawi się

Czekam na opinie:
- co zmienić?
- czy szybciej siÄ™ Å‚aduje?
- co Wam do głowy przyjdzie wink

Offline

 

#137 2006-12-03 22:10:25

Ulka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

własnie weszłam na ten wątek żeby zapytać czy zamierzasz zmienic skrypt (tak to sie nazywa?) forum i prosze... zaraz popatrze...
ale w ogole chcialam wczesniej zaprotestowac:) przeciw zmianom forum... niektore z tych co ogladalam na innych stronach sÄ… kiepskie - jak dla mnie oczywiscie... strasznie sie przyzwyczailam do naszego smile
ale dobra ide potestowac smile



już sie troche rozejrzalam:) dziwnie są oznaczone tematy z nowymi postami, nie widze objaśnień. fajnie ze po wpisaniu i wyslaniu posta wraca sie na forum automatycznie. nie ma emotikonow przy edycji przynajmniej u mn ie smile nie widac avaatrow, ale mysle ze to tak na razie;) jest numerowanie postow,dobra rzecz. troche trudno przestawic sie na tryb "szerokoekranowy"wink kolorek mi sie podoba-przypomina obecne forum wink (wiem, ze kolor ogolnie sie zmieni ale to bedzie szok)
ogolnie-lepiej niz sie spodziewalam (obawiałam) , inne wiec trzeba bedzie sie przyzwyczaic, ale nie ma pewnych irytujacych cech niektorych "forumow". jesli taka zmiana bedzie to ja sie zgadzam:)


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#138 2006-12-04 15:56:03

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

No coz, dla mnie ten nowy sprypt tez jest jakis taki... inny. Nie bardzo przepadam za takim surowym stylem w przypadku forum, dodam - naszego forum big_smile
Ale jesli to jest lepsze, to i ja sie na wszystko zgodze i ... przyzwyczaje. Tylko te kolory ...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#139 2006-12-05 17:31:03

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Miał być chat? No to proszę: http://www.janeausten.pl/forum/index.php - jest wklejony w forum.

Aine: Mam nadzieję, że się przyzwyczaisz do skryptu. On tylko na pierwszy rzut oka jest taki dziwny smile Dla mnie teraz każdy phpBB jest zbyt rozbudowany wink

Offline

 

#140 2006-12-05 19:30:38

peri
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

O ile nie jest już za późno, to głosuję na wersję III ascetyczną.
Dla mnie jest super big_smile Romantyczna, ale nie przesadnie. Kolorki przyjazne... Układ elegancki i przejrzysty...

Co do skryptu:
- działa baaardzo szybko (przynajmniej na moim łączu) roll
- bardziej podobałby mi się w pastelowych zieleniach (ale to tylko IMHO, bo nie przepadam za niebieskim)
- czy tematy (wątki) nie mogły by się układać tak, żeby te ze najświeższymi postami były na górze?
- czy układ postów w wątku nie mógłby być odwrotny - na pierwszej stronie najświeższe?

Dwie ostatnie uwagi to moje pożałowania godne wygodnictwo :oops:


"... strzeż się tak oddać serce ponętom wyśnionym: któż był odblaskiem wody napojony, albo czyż kiedy kto będzie?"
Haffiz "Gazele"

Offline

 

#141 2006-12-05 20:57:23

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

> - działa baaardzo szybko (przynajmniej na moim łączu) roll

Jest mniej danych do wysłania (serwer->przeglądarka) + skrypt mniej obciąża serwer (ze 3x przynajmniej)

> - bardziej podobałby mi się w pastelowych zieleniach (ale to tylko IMHO, bo nie przepadam za niebieskim)

Kolory można zaproponować, z tym, że zajmę się tym dopiero jak będzie cała strona odnowiona.

> - czy tematy (wątki) nie mogły by się układać tak, żeby te ze najświeższymi postami były na górze?

Ależ jest... wejdź do kategorii. Lista kategorii jest stała. Tak jak do tej pory smile

> - czy układ postów w wątku nie mógłby być odwrotny - na pierwszej stronie najświeższe?

Oj, to by chyba 90% osób zaprotestowało.

Aha, Profil/Komunikatory - można wpisać swój nr GG i identyfikator Tlena.

Offline

 

#142 2006-12-06 18:12:02

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

SÅ‚UCHAJCIE!

A może umówimy się wszyscy któregoś dnia na spotkanie na czacie? Raczej wieczorem, aby wszystkim pasowało. Dostosuję się do terminu.

Zresztą... ja się staram ostatnio być tam ciągle zalogowany, aby odpowiadać na ew. pytania smile

Offline

 

#143 2006-12-07 11:49:50

pak4
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Brakuje mi trochę awatarów. Co prawda sam nie mam (może czas się dorobić?), ale niektóre posty bardzo łatwo się rozpoznawało.

Brakuje też możliwości wyłączenia podpisu, ale chyba tylko ja to wykorzystuję.

Jeszcze przycisk wysyłania mi się nie podobał, ale nie pamiętam dlaczego smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#144 2006-12-07 12:01:03

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

> Brakuje mi trochę awatarów. Co prawda sam nie mam (może czas się dorobić?), ale niektóre posty bardzo łatwo się rozpoznawało.

Awatary sie nie przeniosły, ale można je spokojnie dodać i używać.

> Brakuje też możliwości wyłączenia podpisu, ale chyba tylko ja to wykorzystuję.

Profi/Wyświetlanie/Pokazuj sygnaturę użytkownika - wyłączyć

> Jeszcze przycisk wysyłania mi się nie podobał, ale nie pamiętam dlaczego Smile

'Potwierdź' zamiast 'Wyślij'?

Offline

 

#145 2006-12-07 12:17:15

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Czy możecie mi wyjaśnić, co kombinujecie z tym forum, chatem i wogóle ze stroną? Tego fachowego słownictwa informatyków zupełnie nie chwytam. To co zmieniony będzie layout, czy jak?


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#146 2006-12-07 13:21:52

pak4
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?


> Brakuje też możliwości wyłączenia podpisu, ale chyba tylko ja to wykorzystuję.

Profi/Wyświetlanie/Pokazuj sygnaturę użytkownika - wyłączyć

To wiem wink Ja po prostu, gdy wysyłam krótką wiadomość, wyłączam podpis -- po co ma być dłuższy od samej wiadomości? Teraz mam opcję 'dodaj podpis' pod redagowaną odpowiedzią, w nowej wersji tego nie ma. Ale przywiązany szczególnie nie jestem smile

'Potwierdź' zamiast 'Wyślij'?

Tu mi 'Wyślij' nie przeszkadza, to i na nowym forum się na nie obrażę.

Dione: tak, chodzi o zmianę wyglądu, a także (częściowo) funkcjonalności forum. Chodzi o to by było ergonomicznie. I ładnie wink


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#147 2006-12-07 14:33:16

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Pak, prześliczny avatarek wink
Ale mam nadzieję, że te zmiany zbyt mocno nie zmienią zasad korzystania ze stronki? Jak będzie ergonomicznie i ładnie to jestem zawsze za, bylebym nie musiała się od nowa uczyć, gdzie co jest i jak obsługiwać lol


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#148 2006-12-07 16:35:40

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Ależ wszystkie propozycje wyglądu masz wyżej w tym wątku! A nowe forum i chat masz okazję przetestować "na żywo".

Offline

 

#149 2006-12-08 14:14:01

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Propozycje wyglÄ…du mi siÄ™ podobajÄ… wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#150 2006-12-09 21:04:26

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Bardzo chetnie przylacze sie do dyskusji, ale dopiero w przyszlym tygodniu - problemy z kompem niemal calkowicie wyrzucaja mnie z obiegu... ;(


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB