Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-09-16 15:35:28

Elizabeth
U¿ytkownik

Watsonowie

Co sądzicie o tej niedokończonej powieści Jane Austen?
Wg. mnie nie przypomina ono innych utworów Jane. Brak tu Austenowskiego poczucia humoru i ironi. Może dlatego, że nie została dokończona. Jednak akcja mogła rozwinąć się bardzo ciekawie, bo przecież Jane zdardziła swoje plany co do dalszej treści i zakończenia. Aż dziw, że nikt nie podjął się dokończenia "Watsonów".

Offline

 

#2 2006-09-19 12:20:11

Dione
U¿ytkownik

Re: Watsonowie

Przyznaję, ze tej nie czytałam. Kilka lat temu miałam okazję zadobyć niedokończone powieści JA, ale .... pomyślałam, że mam czas (wtedy wydawało mi się to dobrym pomysłem) i :evil: . A teraz nigdzie nie mogę ich dostać.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#3 2006-09-19 12:27:27

pak4
U¿ytkownik

Re: Watsonowie

'Watsonowie' i 'Lady Susan' sÄ… do zdobycia (w wersji elektronicznej) za darmo pod adresem:

http://www.literatura.net.pl/

A 'Sandition' widziałem na osiołku... może z miesiąc temu?


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#4 2006-09-19 12:37:50

Marija
U¿ytkownik

Re: Watsonowie

Prawdę powiedziawszy, nudne co nieco to "Sanditon" i tp. Ja w każdym razie przysnęłam ( :oops: późno było, a że łóżko wygodne...). Postaram się jednak nadrobić tę zaległość.

Offline

 

#5 2006-09-19 12:40:22

Dione
U¿ytkownik

Re: Watsonowie

'Watsonowie' i 'Lady Susan' sÄ… do zdobycia (w wersji elektronicznej) za darmo pod adresem:

http://www.literatura.net.pl/

A 'Sandition' widziałem na osiołku... może z miesiąc temu?

Pewnie będę troszkę dziwna, gdy zapytam: Co to/ Kto to jest osiołek?
A na stronkę zaraz wejdę i sobie ściągnę. Dzięki pak big_smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#6 2006-09-19 13:12:47

pak4
U¿ytkownik

Re: Watsonowie

Osiołek = eDonkey.
Jest to program do wymiany plików między użytkownikami (mówić bez ogródek: do piracenia, ale także legalne pliki można wymieniać.)
Jeśli mówię, że 'widziałem na osiołku', to znaczy, że któryś z użytkowników udostępniał plik wszystkim chętnym. W sumie gdybym poszperał, też bym możne znalazł na jakimś dysku... ale głowy nie daję.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#7 2007-10-09 20:09:19

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Watsonowie

Wczoraj połknęłam Watsonów jednym tchem. Bardzo mi się podoba i wielka szkoda, że nie została dokończona. Jest godna polecenia, nawet pomimo 60 stron. Jak zwykle u JA powieść jest napisana bardzo plastycznie. Nie zgodzę się z Elizabeth że jest mało ironi i humoru. Postacie sióstr są same w sobie ironiczne. A Tom? To czysta ironia. Och wielka szkoda!!!
Sadition przeczytałam dzisiaj i również gorąco polecam. I też bardzo żałuję, że jest nieskończona. Powieść pomimo tego że to tylko jej początek napisana jest bardzo dojrzale. Przemyślenia wspaniałe, rodzina Parkerów i Danhem przedstawiona wyśmienicie. Przekrój społeczeństwa i charakterów udany.
Lady Susan nie czytałam, ujecie powieści w formie listów mi nie odpowiada.

Offline

 

#8 2007-10-09 21:03:33

Akaterine
Administrator

Re: Watsonowie

Też "Watsonowie" bardzo mi się podobali, mógłby ktoś zechcieć to sfilmować, najlepiej BBC i Andrew Davies big_smile. Co do "Sanditon" - też mi się podobało, chętnie bym przeczytała, jak to zostało zakończone, jest w Bibliotece Uniwersyteckiej, więc może uda mi się dorwać.
A "Lady Susan" bardzo polecam! Lady Susan to bardzo nietypowa główna bohaterka u Jane Austen. Ekranizacja też mogłaby być świetna...


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#9 2007-10-15 16:02:31

Loana
U¿ytkownik

Re: Watsonowie

A o czym sa "Watsonowie"? Nie czytalam tego, a angielski mam slaby...

Dokonczenie "Sanditon" jest super smile - patrz odpowiedni watek tongue.
A co do "Lady Susan" - czy to jest skonczona opowiesc? Czy tez przerwana???


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#10 2007-10-15 19:48:32

Akaterine
Administrator

Re: Watsonowie

Dokończona, choć krótka.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB