Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-08-22 19:39:19

Vasco
Administrator

Nowy design strony?

W momencie, kiedy zacz─ů┼éem si─Ö opiekowa─ç t─ů stron─ů, zadeklarowa┼éem wiele zmian. Jedn─ů z nich by┼éa ca┼ékowita zmiana wygl─ůdu strony. Nie dlatego, ┼╝e mi si─Ö nie podoba, tylko dlatego, ┼╝e bardzo trudno j─ů modyfikowa─ç, dodawa─ç nowe modu┼éy. Wa┼╝na te┼╝ jest szybko┼Ť─ç strony. Forum jest tego przyk┼éadem (nie ┼éaduje si─Ö najszybciej...).

Chcia┼ébym napisa─ç skrypty praktycznie od zera. Mam w tym momencie dwie mo┼╝liwo┼Ťci. Zostawi─ç wygl─ůd taki jak jest teraz, albo za jednym zamachem zmieni─ç design.

Wypowiedzcie si─Ö prosz─Ö nie tylko w ankiecie - mile widziane b─Ödzie zaprezentowanie swego zdania w tym w─ůtku, zw┼éaszcza za zmian─ů wygl─ůdu. Napiszcie co by┼Ťcie ch─Ötnie widzia┼éy na stronie, a czego nie.

Je┼╝eli s─ů w┼Ťr├│d Was osoby uzdolnione plastyczne, to mo┼╝e kto┼Ť zaprojektuje nowy wygl─ůd?

#2 2006-08-23 11:20:20

Dione
U┐ytkownik

Re: Nowy design strony?

Na pocz─ůtek kr├│tka uwaga do becnego wygl─ůdu: nie podoba mi si─Ö, ┼╝e reklama jest ponad oknem logowania. My┼Ťl─Ö tak┼╝e, ┼╝e trzeba troszk─Ö posprz─ůta─ç na forum. Mo┼╝e pozamyka─ç i pousuwa─ç tematy od miesi─Öcy nieu┼╝ywane. A graficznie jest do┼Ť─ç spoko. Kolory mi osobi┼Ťcie pasuj─ů idealnie, ewentualnie mo┼╝na troch─Ö wy┼éagodzi─ç k─ůty (mniej prostok─ůt├│w).

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#3 2006-08-23 12:13:31

Dione
U┐ytkownik

Rany! Ale jeste┼Ť szybki yikes

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#4 2006-08-23 13:07:58

Vasco
Administrator

Akurat zerkn─ů┼éem.

Co do logowania, to nie trzeba si─Ö za ka┼╝dym razem tego robi─ç - ja jestem automatycznie logowany przy wej┼Ťciu na stron─Ö.

W─ůtk├│w starych nie b─Öd─Ö kasowa─ç. S─ů podzielone na podstrony, wi─Öc nie powinny przeszkadza─ç. A s─ů one nie tylko dokumentacj─ů tego co si─Ö dzia┼éo wcze┼Ťniej, ale tak┼╝e kopalni─ů wiedzy - z wielu z nich mo┼╝na naprawd─Ö sporo si─Ö dowiedzie─ç. Nie trzeba te┼╝ powtarza─ç tych samych rozm├│w. W razie czego wystarczy tylko odno┼Ťnik.

#5 2006-08-23 17:46:43

elbereth
U┐ytkownik

Pami─Ötam, ┼╝e kiedy po raz pierwszy weszlam na t─Ö stron─Ö, zdziwi┼é mnie troch─Ö uk┼éad menu. Tzn. na wi─Ökszo┼Ťci stron po┼Ťwi─Öconych pisarzom (czy w og├│le tw├│rcom) na samym pocz─ůtku s─ů informacje dotycz─ůce biografii, dzie┼é, nawi─ůza┼ä itd. (czyli informacje podstawowe i zarazem najwa┼╝niejsze) a dopiero potem r├│┼╝ne fora, ksi─Ögi go┼Ťci, linki itp.

Tutaj wszystkie wiadomo┼Ťci o Jane s─ů wrzucone do artyku┼é├│w, a w dodatku rozwini─Öcie menu "Artyku┼éy" jest du┼╝o ni┼╝ej i nie rzuca si─Ö w oczy - co nam, starym wyjadaczom nie robi r├│┼╝nicy wink ale dla nowych u┼╝ytkownik├│w mo┼╝e by─ç utrudnieniem. Proponowa┼éabym jakie┼Ť wygodniejsze rozwi─ůzanie, mo┼╝e osobne odno┼Ťniki do najwa┼╝niejszych artyku┼é├│w? Mo┼╝e co┼Ť takiego jak na tej stonie: http://wladca-pierscieni.stopklatka.pl/?

Mo┼╝na by si─Ö r├│wnie┼╝ pozby─ç skr├│conego menu w g├│rnej cz─Ö┼Ťci strony (pod cz─Ö┼Ťci─ů tytu┼éow─ů) - wiem, ┼╝e powsta┼éo w celu u┼éatwienia dost─Öpu, ale skoro te same ┼é─ůcza s─ů po lewej stronie i nie trzeba ich szuka─ç, to chyba jego brak nie zrobi r├│┼╝nicy.

Co do reszty nie mam najmniejszych zastrzeżeń big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#6 2006-08-24 08:29:48

Karenina
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö ca┼ékowicie z elbereth. Rownie┼╝ przy pierwszej wizycie na stronie nie bardzo wiedzia┼éam, gdzie czego szuka─ç. Tak naprawd─Ö chcia┼éam tylko poczyta─ç o ┼╝yciu JA i jej dzie┼éach, a sporo czasu straci┼éam, ┼╝eby co┼Ť na ten temat znale┼║─ç. W oczy przede wszystkim rzuci┼éo mi si─Ö menu, w kt├│rym by┼éo mn├│stwo odno┼Ťnik├│w, kt├│rych nie rozumia┼éam. Zastanawia┼éam si─Ö: "To wszystko"? Dopiero gdy zesz┼éam ni┼╝ej, pod reklam─Ö, znalaz┼éam artyku┼éy. Nie przypuszcza┼éam jednak, ┼╝e to w artyku┼éach znajd─Ö poszukiwane przeze mnie informacje.
Jednym s┼éowem, dla kogo┼Ť, kto po raz pierwszy wchodzi na stronk─Ö, jest ona nieczytelna i tak naprawd─Ö, poza forum, nie wiadomo, co si─Ö na niej znajduje. Ch─Ötnie widzia┼éabym stronk─Ö w podobnej postaci jak ta:
http://www.janeausten.co.uk/centre/index.html

┼Üwiat widzie─ç w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydro┼╝nej koniczynie, d┼éoni─ů ogarn─ů─ç Niesko┼äczono┼Ť─ç, a Wieczno┼Ť─ç zamkn─ů─ç w godzinie...

#7 2006-08-24 17:12:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö z przedm├│wczyniami. Po co powtarzac to co jest z boku z tym, co jest na g├│rze?
Mo┼╝naby te┼╝ rozszerzy─ç ┼Üciagnik, oczywi┼Ťcie wszystko w zgodzie z prawem.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#8 2006-08-28 16:31:52

elbereth
U┐ytkownik

My┼Ťla┼éam, my┼Ťla┼éam i wymy┼Ťli┼éam sobie tak (ale prosz─Ö na mnie nie krzycze─ç, bo to tylko nie┼Ťmia┼éa propozycja :oops: smile ):

Strona o Jane Austen

O Autorce
nawi─ůzania
ekranizacje
dziedziczenie
moda
ogrody
wi─Öcej...
recenzje
forum
lista u┼╝ytkownik├│w
ksi─Öga go┼Ťci
galeria
┼Ťci─ůgnij sobie co┼Ť
do kupienia w Amazon
linki
pole─ç nas znajomym

W menu "Dla Fan├│w" mo┼╝na jeszcze umie┼Ťci─ç FAQ i Top 10, cho─ç wg mnie to niekonieczne - odp na najcz─Ö┼Ťciej zadawane pytania b─Öd─ů w artyku┼éach o ┼╝yciu i epoce Jane, a z Top 10 chyba niewiele os├│b korzysta.

Szczeg├│┼éy mo┼╝na dopracowa─ç oczywi┼Ťcie big_smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...

#9 2006-08-28 16:49:07

Vasco
Administrator

Piszcie, piszcie! Im wi─Öcej opinii, tym wi─Öksze szanse, ┼╝e uda si─Ö zrobi─ç co┼Ť fajnego.

Nie ma ch─Ötnych na wykonanie designu? Nawet jaki┼Ť element├│w graficznych? sad

Aha, pojawi┼é si─Ö pomys┼é na ma┼é─ů ksi─Ögarenk─Ö. Przyj─Ö┼éoby si─Ö?

#10 2006-08-28 16:53:17

elbereth
U┐ytkownik

Nie ma ch─Ötnych na wykonanie designu? Nawet jaki┼Ť element├│w graficznych?

Zg┼éosi┼éabym si─Ö, ale jest ma┼éy problem - w zakresie tworzenia stron internetowych moje umiej─Ötno┼Ťci s─ů na poziomie "bardzo pocz─ůtkujacego" wink

Aha, pojawi┼é si─Ö pomys┼é na ma┼é─ů ksi─Ögarenk─Ö. Przyj─Ö┼éoby si─Ö?

No, ba! Ja my┼Ťl─Ö! Tylko ciekawo┼Ť─ç, jakby to mia┼éo wygl─ůda─ç?

#11 2006-08-28 18:23:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

ksiegarenka? Brzmi fajnie big_smile Tylko w┼éasnie - jakby to mia┼éo wygl─ůda─ç?
Mo┼╝e w po┼é─ůczeniu z kiermaszem, a jeszcze fajniej by┼éoby stworzy─ç dzia┼é "og┼éoszenia", albo "szukam..." A n├│┼╝-widelec mam na zbyciu ksi─ů┼╝ke, kt├│r─ů od lat szuka np. elberth?

#12 2006-08-28 19:19:44

Vasco
Administrator

Jednak burza m├│zg├│w to dobra rzecz...

Mia┼éem na my┼Ťli ksi─Ögarenk─Ö z nowymi ksi─ů┼╝kami. Cenowo zbli┼╝one do Merlina (mo┼╝e ciutk─Ö taniej), oczywi┼Ťcie z mniejsz─ů ofert─ů. A tu pada pomys┼é kiermaszu. Jestem za.

Elbereth: Ja potrzebuj─Ö tylko jeden obrazek - jak ma strona wygl─ůda─ç. Reszt─ů si─Ö zajm─Ö.

#13 2006-08-28 19:30:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

A mo┼╝e i jedno i drugie?

#14 2006-08-28 19:57:37

Vasco
Administrator

#15 2006-08-29 07:25:43

pak4
U┐ytkownik

Je┼Ťli mog─Ö co┼Ť doda─ç bez u┼╝ywania programu graficznego -- nazwa strony jest zbyt d┼éuga. A poza tym m├│j Firefox co┼Ť mi nie potrafi wy┼Ťwietli─ç s┼éowa "rozwa┼╝na". Mo┼╝e zamiast tego, co┼Ť w stylu "Jane Austen i ┼Ťwiat jej powie┼Ťci"?

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#16 2006-08-29 13:06:58

elbereth
U┐ytkownik

Je┼Ťli mog─Ö co┼Ť doda─ç bez u┼╝ywania programu graficznego -- nazwa strony jest zbyt d┼éuga. A poza tym m├│j Firefox co┼Ť mi nie potrafi wy┼Ťwietli─ç s┼éowa "rozwa┼╝na". Mo┼╝e zamiast tego, co┼Ť w stylu "Jane Austen i ┼Ťwiat jej powie┼Ťci"?

Popieram, u mnie jest tak samo. Zamiast "┼╝" mam #. Jak dla mnie mo┼╝e zosta─ç "Strona o Jane Austen", byle ca┼éy ten nawias z tytu┼éami powie┼Ťci wywali─ç. Przypuszczam, ┼╝e taka nazwa mia┼éa jedynie u┼éatwia─ç znalezienie strony przez wyszukiwark─Ö, je┼Ťli kto┼Ť wpisa┼é np. "Duma i uprzedzenie".

Vasco, je┼Ťli chodzi o projekt, to pomy┼Ťl─Ö nad tym. Cho─ç w zasadzie obecnemu nie mam nic do zarzucenia, poza niewygodnym menu.

#17 2006-08-29 13:37:16

pak4
U┐ytkownik

O! Je┼Ťli mo┼╝na pomarudzi─ç, to mi si─Ö nag┼é├│wek strony niezbyt podoba. Stopniowe przej┼Ťcie w niebieski jest pomys┼éowe, ale ju┼╝ w przypadku bohaterek "Rozwa┼╝nej i romantycznej" niezbyt twarzowe smile A i sama Jane Austen wola┼éaby chyba wygl─ůda─ç lepiej. Ja bym przeni├│s┼é JA na lewo i wkomponowa┼é jako┼Ť w napis, po prawej zostawi┼é jeden obrazek/fotos z filmu, najch─Ötniej jakie┼Ť Pemberly smile Tyle, ┼╝e to wymusza┼éoby przej┼Ťcie z niebieskiego na zielony.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#18 2006-08-29 13:47:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

Zdjecie Jane albo przed Jane Austen a pod Strona, albo wmontować w literkę a, tylko, że wtedy napis byłby większy.
Mnie się zieleń bardzo podoba. Ale taka soczysta, żywa+ elementy

#19 2006-08-29 14:03:30

Vasco
Administrator

Ja w tej chwili mam dwa warianty:

- co┼Ť podobnego do tego co widzicie, zmienione menu, nag┼é├│wek, mo┼╝e kolorki - tak jak prosicie

- co┼Ť nowocze┼Ťniejszego - punktem wyj┼Ťcia by┼éyby poszczeg├│lne ksi─ů┼╝ki - a wi─Öc np. DiU (jakas graficzka) + odno┼Ťniki do: streszczenia, ekranizacji, innych artyku┼é├│w dot. danej powie┼Ťci - aby zwizualizowa─ç Wam o co mi chodzi ->
http://www.templatemonster.com/oscommer … /9971.html - minusem tego rozwi─ůzania jest to, ┼╝e b─Ödzie troch─Ö jak sklep wyglada─ç sad zalet─ů, ┼╝e ┼éatwo b─Ödzie dotrze─ç do interesuj─ůcych rzeczy (tak mi si─Ö przynajmniej wydaje...)

Nie potrawię się na razie zdecydować, więc piszcie, przekonujcie, rzucajcie pomysłami smile

#20 2006-08-29 14:40:04

Marija
U┐ytkownik

Co┼Ť ja nie kumam: chcecie za┼éo┼╝y─ç biznes pt. ksi─Ögarnia internetowa? 8O Jaka┼Ť sp├│┼éka to ma by─ç czy jak? A co do strony, faktycznie nale┼╝a┼éoby uporz─ůdkowa─ç menu po lewej i na g├│rze, bo nie do┼Ť─ç, ┼╝e niekt├│re elementy sie powtzraj─ů, to s─ů do┼Ť─ç zagadkowe (np. "napisz do mnie" - do admina czy do JA???).

#21 2006-08-29 19:04:08

pak4
U┐ytkownik

Marija: Nie wiem do ko┼äca o co chodzi, bo konkurencj─Ö dla Merlina robi─ç trudno (chyba, ┼╝e ma si─Ö jakie┼Ť znajomo┼Ťci u wydawc├│w). Natomiast zrobienie ANTYKWARIATU internetowego, nie by┼éoby rzecz─ů g┼éupi─ů.

Aine: oczywi┼Ťcie, ┼╝e soczysta smile Chodzi┼éo mi o ziele┼ä, kt├│ra by stanowi┼éa optyczne przed┼éu┼╝enie angielskiego ogrodu, kt├│rego zdj─Öcia cz─Ö┼Ť─ç mo┼╝na by umie┼Ťci─ç ko┼éo Jane Austen (z braku kolorowych portret├│w).

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#22 2006-08-29 20:10:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

Taka księgarenka - to w sumie wcale niegłupi pomysł. Możnaby się skontaktować z wydawnictwem.
Wydaje mi si─Ö, ┼╝e dobrze by by┼éo, gdyby z ka┼╝dej udanej transakcji antykwariatowej jaki┼Ť zysk szed┼é na rzecz op┼éacenia serwera (10-20 gr, czy co┼Ť takiego). Je┼Ťli uzbiera┼éaby si─Ö wieksza kwota, mo┼╝naby organizowa─ç konkursy i z tych pieniedzy ufundowa─ç nagrody big_smile

#23 2006-08-29 21:40:47

Vasco
Administrator

Marija: Nie, ┼╝adnej sp├│┼éki nie zak┼éadamy. Pomy┼Ťla┼éem, czy jednym z element├│w strony po przebudowie nie mog┼éaby by─ç ma┼éa ksi─Ögarnia, w kt├│rej czytelniczki mog┼éyby kupi─ç ksi─ů┼╝k─Ö np. JA, albo w zbli┼╝onych klimatach. Jednocze┼Ťnie pad┼é pomys┼é, ┼╝e mo┼╝e tak┼╝e antykwariat/og┼éoszeniak by si─Ö przyda┼é.

Pak4: Oczywi┼Ťcie, ┼╝e konkurencji Merlinowi robi─ç nie b─Öd─Ö/b─Ödziemy, bo i nie ta skala smile Antykwariat tak┼╝e, jak najbardziej!

Pak4, Aine: Hmm, co to jest soczysta zieleń? Bo ja rozróżniam barwy podstawowe. Możecie podać mi w zrozumiałym dla mnie języku np. RGB? wink

Aine: W┼éa┼Ťnie o tym my┼Ťla┼éem. Zysku z tego wielkiego nie b─Ödzie, ale co┼Ť tam mo┼╝e by─ç. Akurat, ┼╝eby na serwer by┼éo, nagrody na jaki┼Ť konkurs itp. Z wydawnictwem/-wami akurat problemu nie b─Ödzie, bo niekt├│rzy maj─ů wst─Öp do hurtowni i np. DG zarejestrowan─ů. Oczywi┼Ťcie je┼╝eli b─Ödzie, to z fakturami, mo┼╝liwo┼Ťci─ů zwrotu w 10 dni. Full legal. Problemem jest czas, aby tak─ů ksi─Ögarenk─Ö napisa─ç (jak na z┼éo┼Ť─ç dosta┼éem du┼╝e zlecenie w┼éa┼Ťnie i jeszcze jedno ┼Ťrednie...).

Ja w og├│le, to bym ch─Ötnie jakie┼Ť nagrody rozdawa┼é za artyku┼éy (i dobre i obszerne), ale ostatnio jako┼Ť nikt nie podsy┼éa sad Od artyku┼éu Megg min─ů┼é prawie miesi─ůc.

#24 2006-08-29 23:33:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

Hm moj artykul jest gotowy od kilku miesiecy. Ostatni z serii konkurencji w czasach JA (na razie)
W planach mam tez 2 kolejne...
Czas jakos przechodzi przez palce... big_smile

#25 2006-08-30 09:05:14

pak4
U┐ytkownik

To nie jest takie proste smile My┼Ťl si─Ö w s┼éowach ┼éamie smile Przynajmniej jak przechodz─Ö na RGB. Stara┼éem si─Ö zerkn─ů─ç na zdj─Öcia, ale tam "soczysta ziele┼ä" to tak┼╝e efekt wsp├│┼éwyst─Öpowania r├│┼╝nych odcieni. A mo┼╝e R: 23, G: 180, B: 74 (zakresy 0-255). Przy czym mo┼╝na zwi─Ökszy─ç sk┼éadow─ů zielon─ů (bo sama z siebie jest soczysta) i zmniejszy─ç niebiesk─ů (to chyba g┼é├│wnie ona zabija soczysto┼Ť─ç, ale zupe┼énie bez niebieskiego, mo┼╝e to wypada─ç nienaturalnie), reguluj─ůc jasno┼Ť─ç sk┼éadow─ů czerwon─ů w umiarkowanym zakresie smile W CMYK wydaje si─Ö, ┼╝e jako┼Ť tak: M < 20%, Y 100% lub blisko, niedu┼╝e K (<35%?) i C w sporym zakresie (60-85%)? To tak na szybko.

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Stopka forum