Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-03-16 13:03:49

Irish
U┐ytkownik

Re: Gdzie najch─Ötniej czytacie Jane i nie tylko?

Najch─Ötniej w fotelu pod kocem z gor─ůca herbatk─ů, ale z braku czasu to najcz─Ö┼Ťciej zdarza mi sie w poci─ůgu do Katowic. smile

#52 2006-03-24 21:04:05

frycia
U┐ytkownik

ja tak moze dla odmiany napisz─Ö na temat wink
wi─Öc ksia┼╝ki najbradziej lubi─Ö czytac podczas d┼éuuugich k─ůpieli, no ale ile mo┼╝na sie kompac wink , wi─Öc jescze w ┼é├│┼╝eczku no i oczywiscie tak dla zasady w autobusach i wszelkiego rodzaju transportach komunikacji. Aaa no i jeczcze latem w altance big_smile no naprawde polecam miodzio big_smile big_smile big_smile

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#53 2006-03-24 21:10:48

Diana
U┐ytkownik

Lubi─Ö czyta─ç w k─ůpieli, ale si─Ö zawsze zagapi─Ö i pod koniec woda jest ju┼╝ BARDZO ch┼éodna a ja przemarzni─Öta. wink

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#54 2006-03-24 21:32:35

frycia
U┐ytkownik

no ja to mam z kolei inny problem. ci─ůgle dolewam sobie gor─ůcej wody do tego stopnia, ┼╝e wko┼äcu jestem taka os┼éabiona, ┼╝e musz─Ö wyj┼Ť─çno i inna przykra sprawa, ot├│┼╝ moje ksi─ů┼╝ki nie wychodz─ů z tego bez szwanku :cry:
no ale jak odm├│wic sobie takiej przyjemno┼Ťci wink

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#55 2006-03-24 21:43:48

Diana
U┐ytkownik

Normalnie mam pietra, jak wchodz─Ö do wanny z ksi─ů┼╝k─ů, ┼╝e to si─Ö ┼║le sko┼äczy, ale jeszcze nigdy nie dosz┼éo do katastrofy. Odpuka─ç!

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#56 2006-03-24 22:19:12

Narya
U┐ytkownik

Ja najbardziej lubi─Ö czyta─ç wieczorkiem przed snem otulona ciepl─ů ko┼éderk─ů. No chyba, ┼╝e jest lato - wtedy si─Ö stanowczo nie otulam big_smile
W wannie nie przepadam - boj─Ö si─Ö wypadku i za szybko trzeba przerywa─ç czytanie, ┼╝eby wyj┼Ť─ç z wanny...
No i oczywi┼Ťcie dobrze sprawdza si─Ö czytanie w autobusie - szczeg├│lnie, gdy du┼╝o si─Ö je┼║dzi. Czas wtedy szybciej leci smile

#57 2006-04-10 22:54:34

aragonte
U┐ytkownik

Gdzie czytam?
W autobusie, je┼Ťli mo┼╝na usi─ů┼Ť─ç albo strategicznie si─Ö czego┼Ť uczepi─ç wink
W ┼é├│┼╝ku przed za┼Ťni─Öciem... mrrr big_smile
W wannie i przy jedzeniu też :oops: choć w sumie jedzenie mniej mnie wtedy pochłania, więc to ono odbywa się "przy okazji" wink
U rodziców: w ogrodzie w cieniu drzew, na leżaczku albo na tarasie z widokiem na zachód słońca...
Ech, rozmarzyłam się lol

#58 2006-08-11 15:19:16

lemonick
U┐ytkownik

czytanie w lazience jest najlepsze. cisza, spok├│j... chociaz niekoniecznie ladne zapachy (chyba ze sie kapiesz w wodzie z olejkami)

przy jedzeniu tez jest fajne. mniej sie skupiasz na zarełku wiec mniej go zjadasz, bo nim opróżnisz talerz, wszystko jest zimne, a, jak wiadomo, zimnego się nie przełknie

przed snem najlepsze s─ů fragmenty gdy: ona wyznaje mi┼éo┼Ť─ç/ on wyznaje mi┼éo┼Ť─ç/ ┼Ťlub.... smile

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#59 2006-08-11 16:06:57

lady_kasiek
U┐ytkownik

Czytam wszędzie. na przystanku(wsiadłam już raz do innego autobusu;/)
W autobusie wysiadam na ostatnim przystanku to nie ma katasrofy.
W ┼é├│┼╝ku przy k─ůpieli w czasie jedzenia ogl─ůdania TV. A ostatnio wychodz─Ö sobie na ogr├│dek rozk┼éadam opalaczk─Ö lub krzese┼éko i czytam. Albo na ganeczku jak pada:)smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#60 2006-08-11 18:34:45

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja przyznam szczerze, odg┼éosy natury mnie rozpraszaja. Ptaki dr─ů ryja, wiatr szumi sm─Ötnie (lub rado┼Ťnie - to zalezy), psy wyj─ů, koty sie wydzieraj─ů - jak tutaj czyta─ç ┼╝e on j─ů kocha, albo ona jego?
O dziwo zupe┼énie si─Ö potrafi─Ö wy┼é─ůczy─ç w mie┼Ťcie.
Czytam najcz─Ösciej w drodze - do pracy, z pracy, na przystankach, w kolejkach (jak nie zasne big_smile)

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#61 2006-08-11 18:57:43

megg
U┐ytkownik

Ja dzi┼Ť czyta┼éam rano w wannie i kurka woda mi wystyg┼éa, a teraz gard┼éo zaczyna bole─ç.......no i masz :evil:

#62 2006-08-12 19:22:48

lemonick
U┐ytkownik

a ja czyta┼éam Ch.B. w pozie "pozycja boczna ustalona" z nogami w g├│rze i poduszk─ů pod g┼éow─ů. fajnie by┼éo, tylko wszystkie kr─Ögi mnie teraz bol─ů... :cry:

Paulo Coelho

#63 2006-08-12 19:55:43

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja nie lubie czyta─ç w┼Ťr├│d wilgoci, wi─Öc wszelkie ┼éazienki, wanny tudzie┼╝ baseny i morza - odpadaj─ů big_smile

#64 2006-08-12 22:35:44

lemonick
U┐ytkownik

kartki ksi─ů┼╝ek po d┼éu┼╝szym pobycie w ┼éazience w pachn─ůcej wannie pr─Ödzej czy p├│┼║niej wygl─ůdaj─ů jak papier falisty smile

jednak najlepiej czyta si─Ö w ┼é├│┼╝eczku z cieplutk─ů herbatk─ů...

Paulo Coelho

#65 2006-08-13 09:23:27

kas1a
U┐ytkownik

Tak, zgadzam si─Ö na ┼é├│┼╝eczko, herbatk─Ö, ciasteczko i kocyk a dorzuc─Ö jeszcze deszcz albo lepiej ┼Ťnie┼╝ek prusz─ůcy za oknem...

gg:5910992

Do not delay joy

#66 2006-08-13 11:00:10

pak4
U┐ytkownik

Lubię czytać w łóżku, ale muszę tu Was ostrzec. Bo już podczas wizyty u okulisty pani doktor potrafiła mi powiedzieć w jakiej pozycji czytuję smile Na podstawie badania oczu, a nie zwierzeń sad

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#67 2006-08-13 11:21:26

lady_kasiek
U┐ytkownik

Taaaa.
Og├│lnie wr├│zy mi brat ┼╝e w ieku 20 lat b─Öd─Ö ┼Ťlepa jak kret i b─Öd─Ö mia┼é─ů szk┼éa jak denka od s┼éoik├│w.
No wi─Öc mam jeszcze 1,5 roku big_smilebig_smile

Co tam okuli┼Ťci wiedz─ů :twisted:

CULTURA POPULAR...

#68 2006-08-13 13:10:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja tam podobno musz─Ö czyta─ç z przeszkoda big_smile

#69 2006-08-13 17:15:04

pak4
U┐ytkownik

Lady Kasiek: g┼éowa do g├│ry! Wychodzi na to, ┼╝e jestem od Ciebie 14 lat starszy, a jeszcze widz─Ö, co wi─Öcej -- okuli┼Ťci zalecaj─ů jedynie chodzenie na spacery zamiast czytania i podziwianie odleg┼éych obiekt├│w, zamiast okular├│w smile

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#70 2006-08-13 18:50:32

lady_kasiek
U┐ytkownik

Byłam na spacerze a jakże na meczu byłam:Dbig_smilebig_smile
Bo sezon sie zacz─ů┼é
no ale teraz jestem z┼éa i chce kogo┼Ť zabi─ç. Wi─Öc sko┼äczy si─Ö na filmid┼éach i ksi─ů┼╝kach m├│j wzrrok ju┼╝ cierpi

CULTURA POPULAR...

#71 2006-08-13 18:57:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

a poza tym Kasienko - uszy do g├│ry. Dzisiejsza medycyna czyni cuda. Nie tylko jest szeroka gama dostepnych szkie┼é kontaktowych, ale i zabiegi zeruj─ůce wad─Ö wzroku.
Wi─Öc, nie b├│j ┼╝aby i czytaj, czytaj, czytaj, czytaj big_smile
Czytajmy wszyscy wraz!!!
Hej!

#72 2006-08-13 19:23:08

lady_kasiek
U┐ytkownik

Czytacze wszystkich kraj├│w ┼é─ůczcie sie :!: :!:

CULTURA POPULAR...

#73 2006-08-13 20:14:49

lemonick
U┐ytkownik

okuli┼Ťci zalecaj─ů jedynie chodzenie na spacery zamiast czytania

a potem nie dziwota, ┼╝e w kraju rosn─ů sami analfabeci kt├│rzy nie wiedz─ů, kto to Szekspir...

Paulo Coelho

#74 2006-08-13 23:04:05

megg
U┐ytkownik

To naprawd─Ö nie jest ┼Ťmieszne z tymi wadami wzroku--ja ju┼╝ jestem pogrzebana sad Nie do┼Ť─ç, ┼╝e minusy, to jeszcze astygmatyzm i wra┼╝liwa spoj├│wka czyli zapalenia ┼Ťrednio dwa razy w roku :cry: :cry: Ale za to mam niby ┼éadne oprawki :evil: :evil: Tylko ci─ůgle zapominam o tych okularach...Np. dzi┼Ť-jak sobie troszk─Ö poczyta┼éam bez nich, to wracaj─ůc do domu przez park mia┼éam wra┼╝enie, ┼╝e drzewa na mnie "lec─ů"...
A co do miejsc, w kt├│rych czytamy....Od wczoraj przez nast─Öpne 9 dni pracuj─Ö na kortach tenisowych jako t┼éumacz, gdy┼╝ mamy we Wroc┼éawiu mi─Ödzynarodowy turniej tenisowy (m─Ö┼╝czyzn wink ) i czytam pod parasolk─ů kawiarnian─ů i r├│wnie┼╝ pod czterema swetrami, gdy┼╝ s┼éo┼äce pod ow─ů parasolk─Ö nie dochodzi... Czas nienormowany, czytaj--od ┼Ťwitu do nocy, tak┼╝e mo┼╝na przeczyta─ç wiele, bo pracy za du┼╝o nie mam. W ka┼╝dym razie najciekawsze jest to, ┼╝e nikt kurka nie s┼éysza┼é o Jane Austen-nawet panowie z Anglii....I zaczynam dochodzi─ç do wniosku, ┼╝e je┼Ťli kto┼Ť przez ca┼ée ┼╝ycie pracuje nad rozwojem mi─Ö┼Ťni, zaniedbuj─ůc umys┼é, to...nie b─Öd─Ö ko┼äczy─ç wink nie chodzi tylko o znajomo┼Ť─ç JA, ale tak og├│lnie...Oczywi┼Ťcie s─ů wyj─ůtki, jak najbardziej big_smile Jeden z tenisist├│w jest podobny do spaniela, co przypomnia┼éo mi Mateusza Macfadyena wink
Ps. Je┼Ťli kto┼Ť jest z Wrocka, b┼éagam niech mnie odwiedzi pod moj─ů parasolk─ů, bo zabraknie mi niebawem ksi─ů┼╝ek i umr─Ö z nud├│w... :cry:

#75 2006-08-14 07:37:32

pak4
U┐ytkownik

okuli┼Ťci zalecaj─ů jedynie chodzenie na spacery zamiast czytania

a potem nie dziwota, ┼╝e w kraju rosn─ů sami analfabeci kt├│rzy nie wiedz─ů, kto to Szekspir...

Zaznaczam jedno: pani okulistka nie stwierdzi┼éa, ┼╝e "za du┼╝o czytam", tylko ┼╝e "za du┼╝o czytam w ┼é├│┼╝ku" smile Jak rozumiem, chodzi o to, ┼╝e wygodnie trzymaj─ůc ksi─ů┼╝k─Ö w ┼é├│┼╝ku, trzyma si─Ö j─ů za blisko oczu. Pozycja wi─Öc b─Öd─ůc nadzwyczaj wygodn─ů, jest te┼╝ wyj─ůtkowo niezdrowa.
Wi─Öcej -- wada wzroku 'od czytania' potrafi by─ç dziwnie asymetryczna -- staj─Ö si─Ö kr├│tkowidzem tylko w lewym oku...

PS.
W najgorszym przypadku -- znam ludzi, kt├│rzy zrobili najwi─Öksz─ů w Polsce internetow─ů bibliotek─Ö dla niewidomych :twisted: . Ale, co tam maj─ů z JA, to jeszcze nie wiem...

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Stopka forum