Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-02-08 21:04:15

Ammit
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

A ja nie całe trzy tygodnie i już się rozrabiam jak zając w kapuście :twisted:


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#27 2006-03-30 21:09:10

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

a ja mam prośbę czy ktoś mógły w skrócie opisać co było w kontynuacji którą napiasła Emma Tennant? jestem ciekawa a nie miałam okazji przeczytać.byłabym wdzięczna smile

Offline

 

#28 2006-03-30 21:17:23

Maryann
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

naprawdÄ™ jesteÅ› ciekawa?

Offline

 

#29 2006-03-30 21:22:37

Alraune
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

a ja mam prośbę czy ktoś mógły w skrócie opisać co było w kontynuacji którą napiasła Emma Tennant? jestem ciekawa a nie miałam okazji przeczytać.byłabym wdzięczna smile

Kilka słów na temat dzieła pani T. znajdziesz tu:
http://www.janeausten.pl/modules.php?na … p;start=50


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#30 2006-03-30 21:39:36

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Dziękuję bardzo powoli zaczynam rozumieć dlaczego nie lubicie tej kontynuacji. Spodziewałam się czegoś innego.

Offline

 

#31 2006-03-30 21:42:16

Alraune
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

No niestety, żadna kontynuacja nie przebije oryginału. A jeśli autorką oryginału jest Jane Austen... to tym bardziej nie przebije big_smile


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#32 2006-03-30 21:51:01

Maryann
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Dziękuję bardzo powoli zaczynam rozumieć dlaczego nie lubicie tej kontynuacji. Spodziewałam się czegoś innego.

Po pani Tennant nie spodziewaj się niczego dobrego i omijaj jej "dzieła" z daleka. Dla własnego dobrego samopoczucia.

Offline

 

#33 2006-03-31 15:06:00

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Hehe, jakie dobre rady Maryann... smile Właściwie to mam ochotę coś tej pani przeczytać. Jestem typowym empirystą: jak czegoś nie dotknę, zobaczę czy (w tym przypadku) przeczytam nie uwierzę. :twisted:


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#34 2006-03-31 19:54:38

Alraune
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Hehe, jakie dobre rady Maryann... smile Właściwie to mam ochotę coś tej pani przeczytać. Jestem typowym empirystą: jak czegoś nie dotknę, zobaczę czy (w tym przypadku) przeczytam nie uwierzę. :twisted:

A zatem czeka Cię dużo pustego śmiechu lub morderstwo w oczach. Albo jedno i drugie. Naprawdę, czytając te dzieła miałam ochotę przełożyć autorkę przez kolano i przemówić jej do rozumu czymś przekonującym. Drutem kolczastym dla przykładu.
Ale rozumiem chęć przeczytania, sama nie dałabym się odstraszyć lol [/url]


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#35 2006-03-31 21:38:06

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

To może rzeczywiście dla mojego dobrego samopoczucia nie będę szukała tej książki smile Myślałam,że w kontynuacji znajdę opis szczęśliwego małżeństwa państwa Darcy a niestety tego nie znajdę sad sad
A taka byłam ciekawa jak im się dalej ułoży sad sad

Offline

 

#36 2006-03-31 21:49:36

Alraune
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."


A taka byłam ciekawa jak im się dalej ułoży sad sad

Uruchom wyobraźnię, stworzy Ci najpiękniejsze historie... Ja mam własną wizję Lizzy i Darcy'ego oraz ich, ekhm, pożycia, i dobrze mi z tym. Chociaż mój własny prywatny wyobrażony Darcy mówi głosem Matthew... wink


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#37 2006-03-31 21:58:52

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

I tak właśnie zrobię.Pozostanę przy mojej wyobraźni wink

Offline

 

#38 2006-03-31 21:59:37

Maryann
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Jeśli bardzo zależy Ci na jakiejś kontynuacji, to tu jest link do najsympatyczniejszej, jaką czytałam: http://www.tilneysandtrapdoors.com/fic/mop1.php
Jest jeszcze "zarozumiałość" Julii Barrett - żadna rewelacja, ale z pewnością bardziej strawna od wyrobów Mrs Tennant.

Offline

 

#39 2006-03-31 22:20:38

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Dziękuję dziękuję wink

Offline

 

#40 2006-04-30 17:35:10

Maryann
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

A' propos - "Mistress of Pemberley" doczekała się zakończenia. http://www.tilneysandtrapdoors.com/fic/mop8.php

Offline

 

#41 2006-07-03 11:40:07

Dione
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Hej! Własnie dziś dołaczyłam do tego forum i mam nadzieję, że zostanę tu dłużej. Jeśli chodzi o kontynuacje pisane prrzez innych autorów, to jestem więcej niż sceptyczna. Czytałam kilka lat temu, tę kontynuację DiU: Pemberly. Moge powiedzieć, że to totalna chała. Autor nie tylko zmienił założenia J.Austin, ale pozbawił naszą heroinę charakteru. :evil: :evil: :evil: W DiU Elżbieta była silną kobietą, która wiedziała czego chce (no poza tym, że nie rozumiała swoich uczuć do końca). Nie pozwalała sobą pomiatać, choćby przez lady Cathrine. Natomiast w "Pemberly" zrobiono z niej zahukaną i przepraszającą za to, że żyje. Ta książka może się spodobać jedynie komuś, kto nie czytał oryginału DiU.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#42 2006-07-05 00:46:39

mara7
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Ooo to nie ma nawet co czytać tych ksiązek anny tennat(celowo tu pisze z małej litery) .

Offline

 

#43 2006-07-05 09:58:39

Dione
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Nie czytałam innych jej autorstwa, więc nie będę się wypowiadać. Jednak moim zdaniem, kobieta zgubiła gdzieś główne założenie JA w Dumie... wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#44 2006-07-06 16:22:59

Katarzyna
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Mam pytanko poniewaz nie wiem czy to ploty czy prawda. Czy to prawda,że ma byc nakręcona kontynułacja Dumy " Mr. Darcy Takes a Wife" i jeszcze na dodatek o główna rolę w niej stara się :? Ashley Olsen. Mam nadzieje, że to tylko plota.

Offline

 

#45 2006-07-07 11:43:05

elbereth
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Oj, ja też mam taką nadzieję! Skąd ty wzięłaś tę plotkę, Katarzyno?!


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#46 2006-07-07 15:09:15

Katarzyna
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Często siadam czy komputerze i wpisuję do wyszukiwarki Duma i uprzedzenie tym razem wpisałam DiU blog i wyskoczył mi m.in. blog o Ashley Olsen tam właśnie to znalazłam.

Offline

 

#47 2006-10-17 19:40:34

Lilia
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Widzę, ze nie tylko ja jestem tu nowa smile Chciałam sie wypowiedzieć, na temat kontynuacji DiU i musze stwierdzic, ze Pemberley bardzo mi sie podobało, choc wiadomo, ze nie było to juz to samo co pierwsza część.
A co do tej nocy poślubnej Lizzy i Darcy'ego to trzeba miec wyobraźnie żeby to opisać big_smile

Offline

 

#48 2006-10-18 01:19:24

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

ma byc nakręcona kontynułacja Dumy " Mr. Darcy Takes a Wife" i jeszcze na dodatek o główna rolę w niej stara się :? Ashley Olsen.

A co, stara siÄ™ o rolÄ™ pana Darcyego :twisted: :twisted:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#49 2006-10-18 06:25:30

Angel
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Wprawdzie nie czytałam żadnej kontynuacji DiU,ale już mnie odrzuca. Uważam pdobnie jak większość z nas,że powinnyśmy poprzestać na własnej wyobraźni,by potem uniknąć rozczarowań,jeśli owa kontynuacja okaże się (a jest tak w 99% przypadków) kompletnie beznadziejna.


Angels falls down first...

Offline

 

#50 2006-10-18 07:43:44

Balbina
U¿ytkownik

Re: Kontynuacja "Dumy..."

Czytałam Pemberly i bardzo tego żałuje baznadzieja :evil: strasznie łzawa powiastka coś na kształt Harlekina, powiedziałam sobie, że w życiu nie przeczytam żadnej kantynuacji Jane Austen.


szalejÄ…ca czterdziestka

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB