Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2004-10-24 00:03:51

Kazik
(Admin)

Ludzkie charaktery w "Dumie"

Którą postać z "Dumy" uważacie na najdowcipniej nakreśloną - pana Collinsa? panią Bennet? Lady Catherine? A może kogoś innego?


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#2 2004-10-24 12:58:30

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

jak dla mnie to pan Collins i pani Bennet wygrywają, chociaż najlepsze teksty należały do pana Benneta. big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#3 2004-10-25 10:56:55

ula
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

oj tak tak, jeśli chodzi o najlepsze teksty to Mr. Bennet nie ma sobie równych!!! big_smile Pani Bennet może wydawać się chwilami nieco irytująca więc moim zdaniem Pan Collins mógłby wygrać tę kategorię smile Jest nieszkodliwie zarozumiału i głupi smile

Offline

 

#4 2004-10-25 19:54:39

Anonymous
Go¶æ

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Pan Bennet i jego zona, ale czasem nawet i Jane z ta swoja przesadna dobrocia.

 

#5 2004-10-25 19:55:36

Anonymous
Go¶æ

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Aha, i jeszcze Kitty "Dlaczego na mnie mrugasz?"!!!

 

#6 2004-10-25 22:25:59

Loana
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Mr Collins z: "ta klatka jest odpowiednia dla mlodego pastora" - esencja powagi i rozwagi lol


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#7 2004-10-27 00:38:48

KatA
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

A ja stawiam na Lady Katarzynę, bo gdyby tylko chciała była by prawdziwą profesjonalistką!

Offline

 

#8 2004-10-28 22:13:50

Anonymous
Go¶æ

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Darcy rowniez z tym swoim ..."sam dopiero przyjechalem, a rodzice pani zdrowi? I siostry rowniez? 2 razy.

 

#9 2004-10-28 22:48:26

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Moi faworyci to:

Pan Collins ze swoim chrześcijańskim miłosierdziem:
"Jako chrześcijanin powienienneś im pan, oczywiście wybaczyć, lecz nie wolno ci było dopuścić ich przed twoje oblicze ani pozwolić by kiedykolwiek wymawiano ich imiona w twojej obecności"

Pani Bennet, szczególnie za tekst:
"Ale powiedz mi kochanie moje, co pan Darcy najbardziej lubi, żebym mu mogła przygotować na jutro?"

No i w zupełnie innej kategorii Charlotta ze swoją filozofią: "Pragnę tylko mieć wygodny, dostatni dom..." Jakie to prawdziwe...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#10 2004-10-29 17:20:11

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

a mnie rozbrajają jeszcze oświadczyny pana Collinsa big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#11 2004-10-29 17:50:25

ula
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

A mnie reakcja pana Benneta zaraz po zareczynach smile)
"From this day you must be a stranger to one of your parents..... " smile

Offline

 

#12 2004-10-31 20:30:30

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Taaak, nie ma to jak komentarze pana Benneta. Fajna była też, w której wypytuje pana Collinsa o komplementy dla Lady Katarzyny


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#13 2004-11-01 20:22:52

Justtynna
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Witam wszystkich! big_smile Trudno wybrać bo każda z tych postaci miała w sobie coś co sprawiało że tych ludzi, tej książki po prostu nie sposób nie lubić. Moje typy to:

Pan Bennet: "Kochaneczko, jeśli ci córka zapdanie ciężko na zdrowiu albo jeśli umrze, będziesz się mogła zawsze pocieszyć swiadomością, że zrobiła to, łapiąc pana Bingleya na męża i postępując ściśle według twoich zaleceń"

Pani Bennet:"Na litość boską Kitty przestańże kaszleć! Miej trochę litości dla moich nerwów
Pan Bennet: Kitty jest zawsze nieoględna z tym kaszlem zawsze kaszle w nieodpowiedniej chwili"

Pan Collins i Pan Darcy i ich sceny oświadczyn

I wiele wiele innych ze wskazaniem na Jane i KarolinÄ™ Bingley

Offline

 

#14 2004-11-02 11:37:10

Ismena
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Ja osobiście bardzo lubię ironię pana Benneta-"muszę raz jeszcze niepokoić Pana prośbą o gratulacje(...) proszę uczynić co w Pańskiej mocy, aby pocieszyć lady Catherine."- już widzę jak mu zależy na spokoju tej damy.
każda z postaci ma jakiś humorystyczny rys, chyba tylko Lizzy jest go pozbawiona, nawet gdy drwi z pana Darcyego robi to w taki inteligentny sposób
Pan Collins ma talent wrodzony i nic go nie przebije, nawet lady Catherine.

Offline

 

#15 2004-11-03 20:50:32

demi
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Jak dla mnie to niezrównany jest Pan Bennet, moze powtarzam po innych ale:
"Twoje nerwy są moimi dobrymi przyjaciółmi, mam z nimi kontakt od 20 lat" to rewelaca.(moze nie tak dosłownie, ale nie mam książki pod ręką)

Offline

 

#16 2004-11-04 18:10:41

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

ja się zgadzam, pan Bennet wygrywa bezapelacyjnie. Ale trzeba przyznać, że u innych też można znaleźć prawdziwe perełki smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#17 2004-11-04 20:09:04

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Ponoć pan Bennet to alterego autorki. Może dlatego tak go wszystkie (wszyscy) lubimy...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#18 2004-11-05 11:02:09

ula
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Cały czas tak to sobie wyobrażałam - znaczy się Jane Austen z osobowością i charakterem pana Benneta smile

Offline

 

#19 2004-11-05 13:14:31

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

A ja jeszcze mam jeden ulubiony tekst pani Bennet: Pani Long to taka miła kobieta, a jej siostrzenice takie grzeczne i na dodatek bardzo brzydkie panienki, ogromnie je lubię. Cytat niedokładny, bo nie mam pod ręka ksiązki.

No i jeszcze jedna postać, która w ksiązce własciwie nie zaistniała, natomiast w filmie była przekomiczna: pan Hurst!


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#20 2004-11-05 19:31:56

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

Pan Hurst - bardzo uroczy, z tą swoją czerwoną od wina twarzą i ciągłym pochrapywaniem, po prostu ideał mężczyzny big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#21 2004-11-07 13:42:43

demi
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

A wiecie kto mi się jeszcze podoba: Kaczy Dziób czyli Panna Bingley z tą jej determinacją zrócenia na siebie uwagi Darcego i oczernienia Elżbiety. Trzeba podziwiac samoaparcie w dążeniu do celu.

Offline

 

#22 2004-11-07 14:14:49

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

O tak, jest świetna. I te jej miny po replikach Darcy'ego.
I wiecie co, widziałam tę aktorkę w trzech filmach i też w każdym grała tą samą rolę: rozpaczliwie starała się wyjść za mąż! ;-)


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#23 2004-11-07 14:21:14

demi
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

A wiesz że masz racje, przeciez to co ona wyprawia w "4 weselach..." to jest dokładnie to samo. A jaki był ten trzeci film z miłą chęcią sobie obejrzę??

Offline

 

#24 2004-11-07 14:24:50

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

"Czego pragnie dziewczyna" - znowu usiłuje wyjść za mąż za Colina. I znowu jej sie nie udaje :-(


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#25 2004-11-08 15:32:34

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

ciekawe jak ona tę całą sytuację postrzega - musi jej być trochę głupio, że zawsze zostaje na lodzie.
A "Czego pragnie dziewczyna" naprawdę warto zobaczyć. Głównie z powodu skórzanych portków smile ale w sumie Colin był uroczy w roli ojca. Takie małe urozmaicenie od roli amantów


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB