Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-06-27 22:03:23

Justyna
U┐ytkownik

Re: Powitalnia :)

Niestety,nie potrafi─Ö udzieli─ç odpowiedzi,czy zgad┼ée┼Ť.Pow├│d prozaiczny,nie zauwa┼╝y┼éam :cry: Rzuci┼é mi si─Ö tylko na patrza┼éy kod zaczynaj─ůcy si─Ö chyba na 62( o ile si─Ö nie myl─Ö).

Elisa: Signor Conte calmatevi,
Conte: Eh, Signori, il Conte Ristori vuole questa donna... Che scandalo!!! La verità Elisa...... la verità,

#27 2006-06-27 22:29:20

caroline
U┐ytkownik

Tak znamy si─Ö. I chociaz czasami sie do niej nie przyznaje (jest strasznie denerwuj─ůca) to teraz zrobie wyj─ůtek. Parker to moja siostra i to ja sprawi┼éam, ┼╝e tak jak ja kocha JA. Mam nadzieje, ┼╝e nie macie pretensji, ┼╝e wprowadzam na forum tak m┼éod─ů osob─Ö.

Eee sk─ůd smile Tylko nie k┼é├│─çcie si─Ö o komputer lol Katarzyno, dobra z Ciebie starsza siostra, pytanie tylko, czy jeste┼Ť ju┼╝ zam─Ö┼╝na wink Wprowadzanie m┼éodszych si├│str na salony, gdy starsze jeszcze rozgladaj─ů si─Ö za Bingleyami i Darcy'mi jest przez niekt├│re damy uwa┼╝ane za towarzyskie faux pas wink big_smile

#28 2006-06-29 12:16:01

Liliana
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç mam na imi─Ö Liliana smile
ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e jest co┼Ť takiego jak "powitalnia" bo nie wiedzia┼éam od czego zacz─ů─ç
postaci─ů i tw├│rczo┼Ťci─ů Jane Austen interesuj─Ö si─Ö od niedawna, ale zaleg┼éo┼Ťci postaram si─Ö nadrobi─ç w wakacje
na stronk─Ö trafi┼éam przypadkiem szukaj─ůc inforamcji o filmie DiU, kt├│ry zakupi┼éam z gazet─ů "Przyjaci├│┼éka", a kt├│ry ogl─ůda┼éam pierwszy raz b─Öd─ůc jeszcze w podstaw├│wce
mam nadzieję, że znajdę tu przyjaciół, których mi tak brakuje

#29 2006-06-29 12:42:23

beju
U┐ytkownik

Serdecznie witamy!!! big_smile

#30 2006-06-29 13:04:50

erka44
U┐ytkownik

Bardzo cieszy mnie ta strona,jestem chyba nestork─ů na tym forum,JA po┼Ťwi─Öci┼éam du┼╝o czasu i pieni─Ödzy,przeczyta┼éam wszystkie jej powie┼Ťci zar├│wno po polsku jak i w oryginale,mam i przeczyta┼éam kilka ksi─ů┼╝ek o niej i epoce,a przede wszystkim zwiedzi┼éam sporo miejsc zwi─ůzanych z jej osob─ů,poczynaj─ůc od katedry w Winchester,gdzie jest pochowana , Bath z wraz z Jane Austen Centre , kt├│re nawiasem m├│wi─ůc troch─Ö mnie rozczarowa┼éo , ale samo Bath jest tak piekne,ze zrekompensowa┼éo to uczucie,mia┼éam wra┼╝enie ,┼╝e chodz─Ö jej ┼Ťladem . By┼éam te┼╝ w Domu JA w Chawton i tam podoba┼éo mi si─Ö najbardziej, cho─ç jest skromne, ale ona chyba w┼éa┼Ťnie tak przecie┼╝ ┼╝y┼éa.Nie pisz─Ö o tym wszystkim ,aby si─Ö pochwali─ç , ale ┼╝eby s┼éu┼╝y─ç ewentualnie informacj─ů dla zainteresowanych.
Trzymam kciuki za wszystkie te m┼éode osoby, kt├│re lubi─ů czyta─ç ,bo ju┼╝ my┼Ťla┼éam,┼╝e to gatunek wymar┼éy
pozdrawiam

#31 2006-06-29 13:57:33

Kikita
U┐ytkownik

Witam ┼Ťlicznie Erka44 , no to teraz dwie nestorki sie spotkaly.Witam raz jeszcze lol

#32 2006-06-29 14:36:02

Katarzyna
U┐ytkownik

Caroline, jak mog─Ö by─ç zam─Ö┼╝na skoro nie ma na ┼Ťwiecie drugiego Darcy'ego wink

#33 2006-06-29 14:52:09

Parker
U┐ytkownik

Dlaczego wszyscy por├│wnuj─ů mnie do Lidii!!! :x W naszej rodzinie s─ů dwie c├│rki i nie ma syna. Wi─Öc patrz─ůc z pozytywnego punktu widzenia to mnie powinien trafi─ç si─Ö Darcy a Katarzynie Bingley.

Barbara Sz.

#34 2006-06-29 16:10:30

Vasco
Administrator

(...) a przede wszystkim zwiedzi┼éam sporo miejsc zwi─ůzanych z jej osob─ů, poczynaj─ůc od katedry w Winchester, gdzie jest pochowana Bath z wraz z Jane Austen Centre, kt├│re nawiasem m├│wi─ůc troch─Ö mnie rozczarowa┼éo, ale samo Bath jest tak piekne,ze zrekompensowa┼éo to uczucie, mia┼éam wra┼╝enie ,┼╝e chodz─Ö jej ┼Ťladem. By┼éam te┼╝ w Domu JA w Chawton i tam podoba┼éo mi si─Ö najbardziej, cho─ç jest skromne, ale ona chyba w┼éa┼Ťnie tak przecie┼╝ ┼╝y┼éa. Nie pisz─Ö o tym wszystkim, aby si─Ö pochwali─ç, ale ┼╝eby s┼éu┼╝y─ç ewentualnie informacj─ů dla zainteresowanych.

W tym momencie, to chyba wszyscy Ci zazdroszcz─ů.

Czy mogliby┼Ťmy liczy─ç na relacje z tych wyjazd├│w? Zdj─Öcia, opisy - czym tylko chcia┼éaby┼Ť si─Ö podzieli─ç!? Na pewno wszystkich to zainteresuje! Bardzo prosz─Ö!!!

#35 2006-06-29 16:34:50

Gumisio
U┐ytkownik

Dlaczego wszyscy por├│wnuj─ů mnie do Lidii!!! :x W naszej rodzinie s─ů dwie c├│rki i nie ma syna. Wi─Öc patrz─ůc z pozytywnego punktu widzenia to mnie powinien trafi─ç si─Ö Darcy a Katarzynie Bingley.

Jaka┼Ť ty skromna... big_smile Wutaj Erka i zmiast si─Ö szczypa─ç, poopowiadaj! Prosz─Ö!

Agnieszka

#36 2006-06-29 16:36:18

beju
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie w┼éa┼Ťnie - jestem pewna ┼╝e wszyscy s─ů ciekawi!!!!

#37 2006-06-29 18:58:47

erka44
U┐ytkownik

Jak chyba sobie zdajecie spraw─Ö to chodzenie ┼Ťladami JA zabra┼éo mi kilka lat, pierwszy raz ,a by┼éo to w roku 1997 chyba by┼éam w Winchester i tam zobaczy┼éam miejsce w katedrze,gdzie jest pochowana ,oczywi┼Ťcie zrobi┼éam zdj─Öcie, napis g┼éosi,┼╝e lezy tam c├│rka wielebnego Georga Austena,jako ┼╝e nikt w chwili jej ┼Ťmierci nie my┼Ťla┼é ,mo┼╝e poza jej najblizszymi,┼╝e jest wielk─ů pisark─ů.Oczywi┼Ťcie teraz ka┼╝dy zmierza do tego miejsca i chce zobaczy─ç to miejsce,zreszta sama katedra te┼╝ jest warta obejrzenia,jest pochowana po lewej stronie katedry,obok na ┼Ťcianie umieszczone s─ů dwie tablice m├│wi─ůce o niej ju┼╝ jako pisarce i s─ů tam zawsze pi─Ökne ┼Ťwie┼╝e kwiaty,ale to ju┼╝ taka angielska specjalno┼Ť─ç ,bo np w miejscu gdzie by┼éy pochowane siostry Bronte widzia┼éam male┼äk─ů wi─ůzank─Ö wrzosu,te┼╝ robi┼éo wra┼╝enie,nieopodal katedry znajduje si─Ö dom ,w kt├│rym zmar┼éa ,jest tam stosowna tablica,par─Ö metr├│w dalej znajduje Winchester College,prywatna szko┼éa,gdzie nauki pobiera┼é m├│j drugi ukochany angielski pisarz,niestety bardzo ma┼éo znany w Polsce, Anthony Trollope,potem pojecha┼éam do Bath ,marzy┼éa mi si─Ö taka wycieczka jej ┼Ťladami,ale najpierw wpad┼éam na jak─ů┼Ť rozwrzeszczan─ů wycieczk─Ö rosyjska i m├│j entuzjazm prys┼é,ale potem sobie posz┼éam do wszystich miejsc znanych mi z jej ksi─ů┼╝ek,ale o tym w nast─Öpnym odcinku,dzi─Öki za mi┼ée przyj─Öcie na forum

#38 2006-06-29 22:14:01

caroline
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç Lila! Cze┼Ť─ç Erka big_smile

Erka, genialnie! My┼Ťmy nawet kiedy┼Ť rozmy┼Ťla┼éy o takim forumowym wyje┼║dzie do Anglii w poszukiwaniu ┼Ťlad├│w Jane.
Mo┼╝e wypichcisz jaki┼Ť artykulik o swoich woja┼╝ach zwi─ůzanych z Jane, by┼éoby super poczyta─ç o miejscach zwi─ůzanych z Jane widzianych oczami fanki.

#39 2006-06-29 22:18:25

caroline
U┐ytkownik

Caroline, jak mog─Ö by─ç zam─Ö┼╝na skoro nie ma na ┼Ťwiecie drugiego Darcy'ego wink

Trafna uwaga, Katarzyno big_smile

Dlaczego wszyscy por├│wnuj─ů mnie do Lidii!!! Mad W naszej rodzinie s─ů dwie c├│rki i nie ma syna. Wi─Öc patrz─ůc z pozytywnego punktu widzenia to mnie powinien trafi─ç si─Ö Darcy a Katarzynie Bingley.

Ale┼╝ Parkerku, dlaczego do Lidii, mo┼╝e do Kitty smile albo Mary smile
┼╗artuj─Ö oczywi┼Ťcie, w kolejno┼Ťci najbli┼╝ej Ci do Lizzy, podobnie z charakteru, tak─ů mamy nadziej─Ö, i tego si─Ö trzymajmy smile

#40 2006-06-29 23:17:14

angelo
U┐ytkownik

Witaj Liliana i Witaj Erka big_smile big_smile czekam z niecierpliwo┼Ťci─ů na cd opowiesci o wyjazdach ┼Ťladami JA lol lol

#41 2006-06-29 23:20:49

Vasco
Administrator

Ja też liczyłem na długi artykuł, zdjęcia...

#42 2006-06-29 23:33:14

angelo
U┐ytkownik

oooo w┼éa┼Ťnie zdjecia big_smile big_smile by┼éoby cudownie!!!

#43 2006-06-29 23:41:13

erka44
U┐ytkownik

To musi troch─Ö potrwa─ç,tym bardziej,┼╝e cz─Ö┼Ť─ç podr├│┼╝y odbywa┼éam w dobie fotografii tradycyjnej,i to by┼éo kilka wyjazd├│w ,musz─Ö poszuka─ç albumy i opracowania,bo na szcz─Ö┼Ťcie mam zwyczaj kupowania wydawnictw o miejscach kt├│re zwiedzam,ju┼╝ co┼Ť tam odnalaz┼éam,ale obiecuj─Ö,┼╝e co┼Ť napisz─Ö,prosz─Ö o cierpliwo┼Ť─ç,pa

#44 2006-06-29 23:50:25

Vasco
Administrator

#45 2006-06-30 11:58:04

Parker
U┐ytkownik

Caroline dzi─Ökuje za pocieszenie . smile

Barbara Sz.

#46 2006-06-30 21:06:59

agnes
U┐ytkownik

Witam wszystkim mi┼éo┼Ťnik├│w filmu Jane Austen.
To m├│j trzeci post. Wcze┼Ťniej wypowiada┼éam si─Ö juz na formu - lepiej powiedzie─ç pyta┼éam o pewne sprawny. Powitalni─Ö odkryw┼éam po tym fakcie. Teaz troch─Ö o sobie. Jestemtroszk─Ö po trzydziestce - singielk─ů. Nie wiem czy film P$P, kt├│ry ogl─ůda┼éam jeden raz przed 10 latami nie wywar┼é wp┼éywu na moje ┼╝ycie osobiste. Tak mi si─Ö spodoba┼éo wtedy spojrzenie pana Darcy'ego, ┼╝e zawsze chcia┼éam aby przynajmniej w okresie narzecze┼ästwa przysz┼éa po┼éowa tak na mnie patrzy┼éa, jak on na Lizzy. Jako┼Ť nie mog─Ö si─Ö wyzwoli─ç si─Ö z tego czarownego spojrzenia. I tego poszukuj─Ö i jak wcze┼Ťniej napisa┼éam nie znajduj─Ö. Chyba za du┼╝o wymagam. Ostatnio kupi┼éam Przyjaci├│┼ék─Ö ze wspomnianym filmem. Tak mnie na nowo zafascynowa┼é, ┼╝e szperaj─ůc po internecie dotar┼éam na t─ů stron─Ö. Nie mog─Ö o sobie powiedzie─ç, ┼╝e jestem fank─ů tw├│rczo┼Ťci Jane Austen, na razie jestem fank─ů serialu P&P. zamierzam kupi─ç ca┼é─ů seri─Ö z Przyjaci├│┼éki, wi─Öc chyba b─Öd─Ö si─Ö rozwija─ç. Na razie czuj─Ö si─Ö ┼Ťwietnie w Tym gronie i od kilku dni codziennie zagl─ůdam.
Musz─Ö si─Ö jeszcze do czego┼Ť przyzna─ç. Jestem zielona je┼Ťli chodzi o internet - typu ┼Ťci─ůganie film├│w i te wszystkie techniczne rzeczy. Chyba ch─Ö─ç ┼Ťci─ůgni─Öcia film├│w przy┼Ťpieszy moj─ů edukacj─Ö w tej dziedzinie. Mog─Ö zadawa─ç g┼éupie pytania (techniczno-internetowe - za co z g├│ry przepraszam. Za d┼éugie przedstawianie si─Ö te┼╝.

#47 2006-06-30 22:33:28

Parker
U┐ytkownik

Witam Pani─ů AGNES!

Barbara Sz.

#48 2006-07-01 01:11:14

angelo
U┐ytkownik

Hello Agnes!! big_smile

p.s. ma┼ée wyznanko ja te┼╝ jestem nowicjuszk─ů w neciku ale z dnia na dzie┼ä coraz lepiej czego i tobie zycz─Ö lol

#49 2006-07-01 12:17:57

caroline
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç Agnes big_smile

#50 2006-07-01 19:00:13

Gumisio
U┐ytkownik

Hej, moja imienniczko. Ja się tutaj nauczyłam obsługiwać fora i w pięć miesięcy już umiem prawie wszystko. big_smile

Agnieszka

Stopka forum