Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-06-12 16:45:21

Margarett
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

Jeszcze trudno jest mi tutaj powrócić... jednak bólu nie jest tak łatwo się pozbyć... potrzeba czasu.... Cieszę się, że stronka przetrwała.... była moim pierwszym miejscem gdzie znalazłam pokrewne dusze... i więcej wiadomości o ulubionej JA...

Kiko wiem co czujesz. Znalazłam wielkie oparcie w tym forum i poznałam tyle wspaniałych osób. Źle się czuję wracając tu i czytając bezsensowną kłótnie wywołaną bezsensownymi pobudkami. Pogaduchownia jest po to by bliżej się poznać. Może niektórzy nie chcą dzielić się swoimi uczuciami z innymi, ale to pozostawiam im. Ja dzięki temu nauczyłam się wielu rzeczy,a jeśli ktoś widzi problemy w dyskusji o bokserkach w pokemony to niech tego poprostu nie czyta. Są tu osoby, które mimo swojego wieku posiadają młodą duszę i potrafią pożartować, e jeśli ktoś chce porozmawiać o filozofii życia to chyba powinien poszukać innego miejsca. Bardzo mnie to zasmuciło. Osobiście nie widzę żadnego problemu w rozmowach o boskości Collina, Mateuszka czy Rysia. Jeśli KatA woli się nad sobą poużalać to proszę bardzo. Niewidziałam, żeby włożyła jakąkolwiek pracę w to forum, a jestem pewna, że niejednokrotnie czytała tłumaczenia artykułów, nad którymi inni siedzieli po nocach. Ja włożyłam w to forum całą duszę.


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#27 2006-06-12 18:59:04

Gumisio
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

Dokładnie! Gdyby nie Pogaduchownia, zostałybyśmy grupą fanek jednej pisarki, a w tym dziele udało nam się wspólne zinteresowania przerodzić w prawdziwą przyjaźń i to właśnie sprawia, że tyle czasu tu spędziłyśmy! Należę do kilku innych forów i nigdzie nie spotkałam osób, z którymi potrafiłabym się tak zbliżyć.


Agnieszka

Offline

 

#28 2006-06-12 21:35:14

Alraune
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

No to zgoda, Alraune! http://www.janeausten.pun.pl/img/smilies/beer.gif

Zgoda 8) .
Margarett - mam bardzo młodą duszę (wiek również mało podeszły wink ) i chętnie porozmawiam o boskości Mateuszka czy Colina. O boskości Rysia mogę rozmawiać na razie tylko na podstawie krótkich filmików z N&S, bo całego serialu jeszcze nie widziałam :cry: . Kto mi przegra N&S???
To forum, od kiedy do niego dotarłam, było dla mnie najprzyjemniejszą odskocznią od rutyny dnia codziennego, miejscem spotkań z najmilszymi babkami na świecie big_smile Cieszę się, że kontakt między tą grupką się nie zerwał, że jest nowe forum, choć mam nadzieję, że to również nie umrze. Wszystko zależy od nas, drogie panie...


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#29 2006-06-12 21:37:04

Gumisio
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

Coś z dużo razy to wysłałaś...


Agnieszka

Offline

 

#30 2006-06-13 00:06:28

KatA
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

Aż mi się łezka w oku zakręciła. Tyle miłości i uczucia w waszych wypowiedziach. I taka znajomość myśli i pobudek innych. Analiza mojej osoby mnie poraża.
Ale po co jakaś JA jeśli macie siebie. Zmieńcie nazwe strony na "Zachwyty nad wszystkim co nam przyjdzie do głowy" i gadajcie o gaciach Zenona.

Offline

 

#31 2006-06-13 08:16:41

Kika
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

Czytając co piszesz KatA... odczuwam żal .... widzę, że osądziłaś nas według swojej miary.... co z tego że rozmawiamy ze sobą o pierdołach, ale rozmawiamy i tylko to się liczy... otworzyłysmy się na siebie, połączyła nas wspólna pasja i zainteresowania.... śmiejemy się razem i mimo różnych miejsc zamieszkania lubimy ze sobą przebywać.... a ty nas atakujesz.... nie wiem czy kieruje tobą zazdrość, czy może jakieś inne uczucie.... jeżeli chodzi o mnie to nie krytykowałam nikogo na tym forum... bo chyba nie o to chodziło jak forum powstawało.... każdy ma prawo do swojej opinii... ja przyjęłam Twoją opinię co do istnienia pogaduchowni do wiadomości i to tyle.... mam odmienne zdanie... moje prawo.... Proszę o jedno... nie wprowadzajmy tutaj dodatkowych niesnasek... za dużo ich było w ostatnim czasie....


I jeszcze jedno....bardzo ważne..... TY też jesteś tutaj potrzebna... big_smile


gg 2775021

Offline

 

#32 2006-06-13 13:43:08

Gumisio
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

Aż mi się łezka w oku zakręciła. Tyle miłości i uczucia w waszych wypowiedziach. I taka znajomość myśli i pobudek innych. Analiza mojej osoby mnie poraża.
Ale po co jakaś JA jeśli macie siebie. Zmieńcie nazwe strony na "Zachwyty nad wszystkim co nam przyjdzie do głowy" i gadajcie o gaciach Zenona.

A może zamiast z nas kpić, spróbowałabyś również znaleźć przyjemność w naszym towarzystwie? Nie rozumiem Cię. Czy ty jesteś zazdrosna, czy uważasz, że jesteśmy głupie, czy co? Dlaczego chcesz nas pozbawić możliwości swobodniejszej rozmowy? Nie podoba Ci się to, że Cię nie rozumiemy i źle pojmujemy Twoje pobudki, ale czy ułatwiasz nam analizę swojego charakteru? Twoja opinia jest sprzeczna z moją i opiniami innych dziewczyn - takie jest Twoje prawo i nikt Ci tego nie broni, ale uszanuj nasze poglądy.


Agnieszka

Offline

 

#33 2006-06-13 20:50:58

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

Kato.....nie wtrącałam się, bo jestem bardzo wybuchowa z natury i nie chciałam dodatkowo mącić atmosfery. Ale nie mogę już wytrzymać. Powiem jedno: jeśli tak bardzo nas nie lubisz (ściślej: naszych pustych rozmów), jeśli aż tak bardzo drażni Cię poziom naszych dyskusji to pytam: co Cię tu trzyma? Kajdany? Ludzie? Wybacz, ale my Twego braku nie odczujemy. Jak chcesz ostrego rygoru i ciągłej kontroli wypowiedzi - droga wolna. Załóż własne forum o Jane i tam surowo karaj za offtopy. Nie Ty tu rządzisz tylko Vasco w tej chwili, a tak poza tym forum jest dla nas. Oczywiście głównym tematem jest i będzie zawsze JA. Ale co szkodzi nam rozmawiać o wszystkim? Po to jest forum - do wymiany poglądów, zainteresowań, zdań na różne tematy. Jeśli Ci to nie odpowiada - sorry - wybrałaś złe miejsce na fochy.


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#34 2006-06-15 02:19:20

KatA
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

DziekujÄ™ za uwagi.
Propozycja zamknięcia lub zreformowania tego działu wynikała z obawy o istnienie całego forum. Kazik zamknął całość motywując brakiem miejsca, które zżerała pogaduchownia. Szkoda stracić wszystko.
Być może nie jest to w tej chwili problem. Nie wiem jakie są mozliwości i jakie plany ma Vasco. Wyraził on chęć zmiany systemu w jakim strona jest tworzona. Co się z tym wiąże? Być może nadal warto przedyskutować istnienie lub zawartość pogaduchowni. Lub jej rozmiary.
Chetnie usłysze jeszcze inne opinie. Ale prosze nie personalne.

Offline

 

#35 2006-07-03 13:16:01

Dione
U¿ytkownik

Re: Zamknąć pogaduchownie

Jestem tu nowa. Ilość moich postów i data dołączenia mówią same za siebie, ale wybaczcie, że nie będę cicho i zabiorę głos w tej sprawie. Zupełnie nie rozumiem KATA i jej chęci zamknięcia pogaduchowni :?: :?: :?: :?: :?: Dla osoby dopiero wchodzącej do towarzystwa, to właśnie pogaduchownia jest miejscem najbardziej interesującym. My nie potrzebujemy jedynie suchych informacji o JA, ale chcemy poznać ludzi, którzy podobnie jak my uwielbiają jej twórczość. Chcemy porównać nasze spostrzeżenia. I nie chcemy zamykać się tylko w jednym temacie. Może KATA nie zauważyła, ale bohaterki JA (Elżbieta Bennet, Emma, Eleonora) były kobietami inteligentnymi i potrafiły rozmawiać o wszystkim. Większość z nas jest tak zafascynowana tymi kobietami, ze chce być do nich podobna. A to znaczy, że musimy poszerzać nasze horyzonty. Pogaduchownia właśnie daje mam tę szansę. Dzielimy się naszymi doświadczeniami z ludzmi (podejrzewam że głównie z kobietami) którzy myślą podobnie. I właśnie to jest najważniejsze i najcenniejsze. To że jesteśmy razem i umiemy rozmawiać o wszystkim.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB