Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2005-10-28 17:05:47

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Film zapowiada się naprawdę nieźle. Ale szczerze wątpię, że poprzestaną na napisach ;(


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#27 2005-10-28 19:10:52

angelix
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Caroline , oglądałam ten film w wersji angielskiej. I nie wyłapałam takiej zmiany. Chyba w całym filmie( we wszystkich dialogach) przewija się tytuł Mr Darcy i nie ma odniesień do jego imienia.
Charles pojawia siÄ™ w odniesieniu do pana Bingley'a.

A w jakim artykule to przeczytałaś?

Offline

 

#28 2005-10-28 20:10:46

fringilla
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

No ja głosuję zdecydowanie za działem pogaduszek, albo przymykaniem oka na offtopicowanie. Choć nie powinnysmy nazekać, nasze forum i tak sie ostatnio bardzo rozrosło wink

Co do MMcF to jestem nastawiona pozytywnie, choć wciąz mi się nie podoba, głos nie zrekompensuje kartoflanego nosa.
A Colin i tak zawsze pozostanie niedoścignionym ideałem.

Dzięki za stronę z muzyką Corpse Bride, rewelacja!
Też bym bardzo chciała zobaczyc ten film, uwielbiam takie klimaty, uwielbiam Burtona, szkoda że nie on realizował film o wiedźminie, to by dopiero było coś! Wyobraźcie sobie wiedźmina w klimacie Jeźdźca bez głowy!

Ja też lubię rozmaite filmy, najważniejszym kryterium jest to, żeby był dobry - choć to bardzo subiektywne pojęcie wink Uwielbiam Jane Austen, Tolkiena i fantsy, angielkske komedie romantyczne, romansidła w stylu Angielskliego Pacjenta i seriale Buffy, pogromca wampirów i Kochane kłopoty i wiele innych wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#29 2005-10-28 21:35:31

Kazik
(Admin)

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Zgody na offtopicowanie (fuj, jaki brzydki "polingliszowy" wyraz) nie ma i nie będzie. Skoro ten dział nosi nazwę "Duma i uprzedzenie" to trzymajmy się tego.

A głosy poparcia dla luźnego forum zgłaszajcie w ankiecie którą założyłem w dziale "Dla fanów". Zostało chyba jeszcze kilka dni.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#30 2005-10-28 23:03:39

Anonymous
Go¶æ

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Fringilla chyba jesteś moją zagubioną kuzynką ;-) Nie wspominaj mi o filmowej wersji Wiedźmina, koszmar...A książka mistrzowska. Polecałabym też Martina Pieśń Lodu i Ognia. Mogłaby Ci się spodobać. Ja bym jeszcze dodała Harry'ego Pottera do tej listy. "Corpse Bride" obejrzę chyba jutro.
A MacFadyen'owi dajmy szansę, to niezły aktor. I tak trzeba czekać do premiery, chyba że się cud stanie i po premierze w USA pojawią się w sieci albo na giełdach lepsze kopie.

 

#31 2005-10-28 23:09:33

Admete
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Wiadomość powyżej jest moja, zapomniałam się zalogować. Przepraszam, ale to wina Gladiatora ;-D


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#32 2005-10-28 23:14:02

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

A mnie, po każdym obejrzeniu, Wiedźmin podoba się coraz bardziej. Muzyka REWELACJA!!!, świetne zdjęcia, trafnie dobrana obsada (chociaż jak usłyszałam, że ma grać Michał Litwoojczyznomoja Żebrowski, byłam załamana). Jedyne zastrzeżenia mam do scenariusza i efektów (te gumowe jaszczurki - śmieszne były big_smile). W tym przypadku z próżnego i Salomon nie naleje.
A zeby nie było, że zaśmiecam forum, stwierdzam, że MM również coraz bardziej mi odpowiada jako Darcy. Chociaż zgadzam się z Fringillą. Z taką twarzą mógłby bez charakteryzacji zagrać karczmarza albo woźnicę. Niekoniecznie pana Darcy'ego.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#33 2005-10-28 23:16:59

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Przyznaję - nieźle wyszło: jednym tchem P&P i Wiedzmin (w odwrotnej kolejności).
Cóz, dodam jeszcze swoje trzy grosze do listy lektur - Eddings. Cykle o Elenium i Pionek Proroctwa - trzymają klimat.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#34 2005-10-29 16:33:16

fringilla
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Hehe, pogaduchownia rzeczywiście by się nam przydała.

Ale do wiedźmina nic mnie nie przekona. A nie byłam uprzedzona do Żebrowskiego - ani trochę, zwsze uważałam go za dobrego aktora, a gdy zobaczyłam go w charakteryzacji byłam zachwycona. Ale dał plamę, takim samym głosem mówił: "Utnę ci łeb kanalio" i "Witaj piękna Yennefer". Zamachowski jako Jaskier - porażka, za stary, za gruby, Jaskier miał być dandysem, moim kandytatem od zawsze był Piotr Adamczyk. A Grażyna Wolszczak, cóż, jest piękną kobietą, daj Boże zdrowie wyglądać tak w jej wieku, ale dobrą aktorka to ona nie jest, z całą sympatią.
I czy oni kupili prawa do książki bez listy dialogowej? Sapkowski ma tak lekkie pióro, pisze takim wspaniałym językiem, dlaczego uparli się żeby wszytsko pozmieniać? W naszej ukochanej DiU dialogi są często żywcem wzięte z książki i proszę, jaki znakomity efekt! A co do serialu Wiedźmin, to szkoda słów, co oni tam nawymyslali...

A wracając do listy lektur fantastcznych to ja polecam Brzezińską - uwielbiam mroczny i zagmatwany klimat jej ksiązek. Lubię też Lyonesse Jacka Vance'a, jest taki bajkowy.

Corpse Bride skojarzyło mi się z Serią Niefortunnych Zdarzeń. Podobna plastycznie do filmu. Moja córka sie tym zaczytuje, ja ciągle nie mam czasu, ale film oglądałyśmy razem i ja byłam zachwycona, polecam.

Ale żeby nie narazić się Kazikowi, chyba powinnyśmy się z ta dyskusja przenieść do wątku "Co oprócz Jane"...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#35 2005-10-30 08:54:47

caroline
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!


A w jakim artykule to przeczytałaś?

Angelix: na naszej stronce głównej o dalszych planach MacFadyena, informacja z filmwebu.

Offline

 

#36 2005-10-30 20:15:26

Kazik
(Admin)

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Ale żeby nie narazić się Kazikowi, chyba powinnyśmy się z ta dyskusja przenieść do wątku "Co oprócz Jane"...

No ładnie, niedługo będziecie Kazikiem dzieci straszyć... Bajka o Czerwonym Kapturku i złym Kaziku... wink

Ale objaw z autocenzurÄ… jak najbardziej poprawny.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#37 2005-10-30 21:46:13

Admete
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

A co robi zły Kazik? wink No dobra, tak naprawdę wcale nie chcę wiedzieć. ;-)
Brzezińską znam dobrze, nowy tom się teraz chyba pojawił. Z lektur fantastycznych świetne są też książki Robin Hobb - seria o Żywostatkach ( niestety u nas nie wydano ostatniej części ), seria Skrytobójcy i seria Błazna ( te dwie na szczęście wydał teraz w całości Mag ). Ursula LeGuin to już klasyka, ale zawsze warto ją przypomnieć.
Słyszałam o Serii Niefortunnych Zdarzeń - muszę kiedyś gdzieś to zdobyć. Ile lat ma Twoja córka? Myślę, że powieści Diane Wynne Jones mogłyby się jej spodobać. Ostatnio Miyazaki zaadaptował jedną z nich na film - "Ruchomy zamek Hauru". Film jak zwykle u tego reżysera klimatyczny, ale książka podobała mi się chyba bardziej.
A jeśli chodzi o rzeczy bliższe powieści obyczajowej z XIX wieku to bardzo dobrze czyta się powieści Elizabeth Gaskell - North and South i Wives and Daughters ( jaka szkoda, że nie są przetłumaczone na polski ). To może rzeczywiście przenieśmy się do tego drugiego wątku :-)
A Gnijąca panna młoda to naprawdę zabawny i sympatyczny film - szczerze sie uśmiałam w czasie oglądania. Nawet aluzje do Przeminęło z wiatrem były :-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#38 2006-08-30 16:18:29

Parker
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Ludzie!!! TO WIADOMOŚĆ DLA FANEK COLINA .
Napewno wszyscy wiedzą że można ubrać Colina i Jeniffer na www.stardoll.com ale nie można zazwyczaj włączyć tej strony .Ale ja mam sposub (i przy okazji mogę zareklamować swojego bloga),wejdzie na www.parker1995.blog.onet.pl i kliknijcie na link ubierz gwiazde.
Puźniej zjedzie na dół i kliknijcie na pride and prejudice w kolumnie others.


Barbara Sz.

Offline

 

#39 2006-08-31 11:01:18

elbereth
U¿ytkownik

Re: Czy można zastąpić Colina Firtha!!!

Ta wiadomość pasowałaby do działu "Dla fanów". Jest tam nawet taki temat: "Paperdollheaven - ubierz Lizzy i Darcy'ego" big_smile


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB