Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-10-04 08:19:32

gotka
U¿ytkownik

Film biograficzny o Jane Austen

W sobote 8.10. na BBC Prime o 21.30 pokazany bedzie film biograficzny o Jane Austen. Film z polskimi napisami.

Offline

 

#2 2005-10-04 08:55:52

Gitka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane Austen

Też to wczoraj zauważyłam w nowym Teletygodniu.
Trzeba zobaczyć! Pozdrawiam

Offline

 

#3 2005-10-04 09:10:45

gotka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane Austen

koniecznie smile ja może spróbuję nagrac - nie wiem tylko czy rodzinka pozwoli mi na jakiś czas zmienić program na dekoderze smile

Offline

 

#4 2005-10-04 11:09:43

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane Austen

A wiecie, że czytałam gdzieś...( nie pamiętam niestety gdzie :oops: ) że będzie realizowany autobiograficzny film fabularny o naszej ukochanej JA.

Główna rola ma przypaść Natalie Portman big_smile


Agnes

Offline

 

#5 2005-10-04 21:08:03

aire
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane Austen

http://www.imdb.com/title/tt0416508/
ale wg tego Jane zagra Anne Hathaway :?

Offline

 

#6 2005-10-04 22:52:10

Kazik
(Admin)

Re: Film biograficzny o Jane Austen

I jak zwykle proszę - zgłaszajcie takie wiadomości. Nie wszyscy zaglądają na forum, a na stronie głównej na pewno więcej osób przeczyta.
Co prawda nazwa opcji "Zamieść artykuł" brzmi dosyć poważnie, ale newsy o emisjach czy inne też można tam zgłaszać.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#7 2005-10-04 22:58:58

Kazik
(Admin)

Re: Film biograficzny o Jane Austen

A tak przy okazji trochÄ™ "off-topic":

Przypominam że mamy aktualnie konkurs. Wszyscy którzy nie wezmą w nim udziału - podpadają wink Na odpowiedzi na pierwsze pytanie czekam do piątku.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#8 2005-10-09 08:30:00

gotka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane Austen

Ogladalyscie moze ten film dokumentalny na BBC?? Jakie wrazenia?? Ja niestety musialam wyjsc z domu, ale w srode bedzie powtorka wiec moze wtedy sobie go nagram i obejrze.

Offline

 

#9 2005-10-13 12:11:14

Gitka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane Austen

Wczoraj obejrzałam i czuję trochę niedosyt. Film był moim zdaniem za krótki i co za tym idzie zbyt pobieżny. A już całkiem byłam zdziwiona końcówką, gdy była mowa o "inności" Austen [nawet nie wiedziałam, że ludzie takie głupoty wymyślają]. J. A. nie była mężatką więc musi byc inna? Co za bzdury!
Za tydzień ma być film o siostrach BRONTE.

Offline

 

#10 2005-10-23 08:51:06

Gitka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane Austen

Zobaczyłam 2 częściowy film fabularyzowany o siostrach Bronte na BBC PRIME, jest DOBRY. Polecam, naprawdę warto.

Offline

 

#11 2005-11-11 12:33:05

fringilla
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane Austen

Też podobał mi się film osiostrach Bronte, dużo bardziej niz ten o Jane. Zauważyłyście, że Charlotte Bronte grała Victoria Hamilton - Maria Bertram, Henrietta Musgrove i pani pułkownikowa Forester smile

A co do filmu o Jane to troche przegadany i w sumie nie dowiedziałam się niczego, czego bym nie wiedziała z biorgafii. Tyle że mogłam zobaczyć miejsca, w których mieszkała.
A aktorka, która odgrywała tam jej rolę zanacznie bardziej pasuje mi niz Anne Hathaway. Ciekawe kto zagra Cassandrę...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB