Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#276 2006-03-02 23:08:16

Caitriona
U┐ytkownik

Re: LOTRY :D

...rewelacyjna historia o mi┼éo┼Ťci niemo┼╝liwej (przypomina mi to troch─Ö "Tristana i Izold─Ö", niestety, w jakich┼Ť recenzjach spotka┼éam si─Ö ju┼╝ z tym odwo┼éaniem

Tak na marginesie - powstaje, albo ju┼╝ powsta┼é i za jaki┼Ť czas b─Ödzie mia┼é premier─Ö film pt. ''Tristan i Izolda", w kt├│rym b─Ödzie gra┼é m.in. Mark Strong. smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#277 2006-03-02 23:20:19

Gosia
U┐ytkownik

Tylko, ze on teraz to juz chyba troche inaczej wyglada wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#278 2006-03-02 23:22:06

Ania
U┐ytkownik

A pisz─ůc i Reno zapomnia┼éy┼Ťcie o Leonku!! Fe, fe, fenomenalny... Do tego ma┼éa Amidalcia na dok┼éadk─Ö - miodasek. Cho─ç zwykle nie lubi─Ö film├│w z taka ilo┼Ťci─ů keczupu, to Do tego filmu odnodsz─Ö si─Ö zawsze z pe┼énym szacunkiem i sentymentem. No i oczywi┼Ťcie skytecznie oblewam ┼ézami sceny fina┼éowe :cry: :cry:

#279 2006-03-02 23:26:40

GosiaJ
U┐ytkownik

Wracaj─ůc do rankingu...
Do┼é─ůczam si─Ö w g┼éosach na nie dla Carey'a - nie ogl─ůda┼éam Zakochanego bez pami─Öci, ale po prostu po G┼éupim i g┼éupszym oraz Masce jego nazwisko w obsadzie skutecznie mnie zniech─Öca :?
I du┼╝y g┼éos na Jeana Reno za wygl─ůd oraz poczucie humoru, kt├│re mi pasuj─ů wink

Co do Carreya - te┼╝ nie cierpi─Ö go w tych g┼éupich komedyjkach, ale je┼Ťli si─Ö przemo┼╝esz, polecam Ci gor─ůco "Truman Show" Weira - wspania┼éy film, chyba najlepsza rola Carreya i doskona┼éa rola Eda Harrisa.
Jak ju┼╝ wspomnia┼éam, Jeana Reno te┼╝ bardzo lubi─Ö, najbardziej za "Leona", ale nie tylko - i nawet je┼Ťli zawsze gra podobnie, to i tak co┼Ť w sobie ma intryguj─ůcego.

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#280 2006-03-02 23:30:01

AineNiRigani
U┐ytkownik

i nawet je┼Ťli zawsze gra podobnie, to i tak co┼Ť w sobie ma intryguj─ůcego.

Oj ma.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#281 2006-03-02 23:33:08

GosiaJ
U┐ytkownik

Tak na marginesie - powstaje, albo ju┼╝ powsta┼é i za jaki┼Ť czas b─Ödzie mia┼é premier─Ö film pt. ''Tristan i Izolda", w kt├│rym b─Ödzie gra┼é m.in. Mark Strong. smile

O, musz─Ö znale┼║─ç co┼Ť wi─Öcej na ten temat, jestem bardzo ciekawa, co zrobi─ů z t─ů histori─ů - jak dotychczas, Francuzi chyba stworzyli jak─ů┼Ť u┼éadzon─ů wersj─Ö animowan─ů z happy endem!
O, ju┼╝ znalaz┼éam - polska premiera 31 maja. Nie wiem, czy Reynolds jako re┼╝yser m.in. "Wodnego ┼Ťwiata" jest gwarantem dobrego kina, ale trzeba mie─ç nadziej─Ö.

#282 2006-05-04 13:41:36

monika_29_09
U┐ytkownik

Je┼Ťli chodzi o aktor├│w, to tak jako┼Ť mam, ┼╝e jak mi si─Ö kt├│ry┼Ť nie podoba jako aktor, to w og├│le nie zwracam na niego uwagi i mo┼╝e by─ç przystojny jak nie wiem co - i tak mnie to nie obchodzi ;-) Nie wiem, czy to dobra metoda, bo czasem odkrywam kogo┼Ť w jakim┼Ť filmie i nagle si─Ö okazuje, ┼╝e jest rewelacyjny, a na dodatek jeszcze interesuj─ůcy jako m─Ö┼╝czyzna (przyk┼éad - Heath Ledger i Jake Gyllenhaal, co do kt├│rych by┼éam przekonana, ┼╝e to myd┼éki i gwiazdy film├│w dla nastolatek - za role w "Brokeback Mountain" chyl─Ö przed nimi czo┼éa).
W ka┼╝dym razie - aktor mnie musi przekona─ç najpierw jako aktor. Potem (ewentualnie) mo┼╝e okaza─ç si─Ö atrakcyjnym facetem ;-)

Gosiu,
wynalaz┼éam Tw├│j post nt. TBM i ┼╝eby nie dublowa─ç si─Ö w innym w─ůtku, dopisz─Ö si─Ö tylko, ┼╝e film "chodzi" za mn─ů od paru dni. Tak jak pisa┼éam o muzyce, kt├│ra "wcisn─Ö┼éa" si─Ö w umys┼é i wraca, i ci─ůgnie do Empiku smile - tak samo wracaj─ů sceny, twarze aktor├│w. I ich tragiczna mi┼éo┼Ť─ç.

Z dwójki aktorów urzekł mnie sczególnie Jake Gyllehaal, chociaż i Ledger grał znakomicie, ale gra JG to dla mnie absolutna bomba.

http://img59.imageshack.us/img59/9186/vespa5884041max1ro.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/9226/jake7xo.jpg

m.

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#283 2006-05-04 13:45:29

monika_29_09
U┐ytkownik

O, musz─Ö znale┼║─ç co┼Ť wi─Öcej na ten temat, jestem bardzo ciekawa, co zrobi─ů z t─ů histori─ů - jak dotychczas, Francuzi chyba stworzyli jak─ů┼Ť u┼éadzon─ů wersj─Ö animowan─ů z happy endem!
O, ju┼╝ znalaz┼éam - polska premiera 31 maja. Nie wiem, czy Reynolds jako re┼╝yser m.in. "Wodnego ┼Ťwiata" jest gwarantem dobrego kina, ale trzeba mie─ç nadziej─Ö.

widziałam zapowiedź filmu i na pewno się na niego wybiorę. Zapowiada się całkiem dobrze.

Jedna ze stron filmu:
http://www.tristanandisoldemovie.com/

tu m.in teledysk + fragmenty filmu

m.

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#284 2006-05-05 23:19:02

aragonte
U┐ytkownik

No nie, czy mi si─Ö zdaje, ┼╝e to by┼é w─ůtek o LOTR? :twisted: wink

Sp├│┼║ni┼éam si─Ö, nie ma z kim konwersowa─ç o wy┼╝szo┼Ťci Eomera nad Faramirem czy Aragornem (lub na odwr├│t). No buuu sad
wink

#285 2006-05-06 00:05:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

No nie, czy mi si─Ö zdaje, ┼╝e to by┼é w─ůtek o LOTR? :twisted: wink

Sp├│┼║ni┼éam si─Ö, nie ma z kim konwersowa─ç o wy┼╝szo┼Ťci Eomera nad Faramirem czy Aragornem (lub na odwr├│t). No buuu sad
wink

Wszystko si─Ö da za┼é─ůtwi─ç o ile przyznasz, ze Eomer i Faramir g├│r─ů big_smile

#286 2006-05-06 00:21:22

Caitriona
U┐ytkownik

Jedno słowo: Faramir 8)

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#287 2006-05-06 00:28:11

GosiaJ
U┐ytkownik

Yes, yes, Faramir! Faramir! Faramir forever :-)

#288 2006-05-06 00:30:10

Caitriona
U┐ytkownik

Zawsze i wsz─Ödzie Faramir pierwszym b─Ödzie!!
A co!

#289 2006-05-06 10:30:18

aragonte
U┐ytkownik

Wiecie co, ale mnie podobali si─Ö wszyscy, cho─ç w r├│┼╝nym stopniu lol

Eomer podczas szar┼╝y na Polach Pelennoru... mmmmmmmmmm, wymi─Ökam absolutnie big_smile

Faramir (ten g┼éos, mrrrrrr) - wiecie co, w sumie jak dla mnie to jego zmiana w filmie by┼éa dla mnie przekonuj─ůca, czyni┼éa go bardziej prawdziwym i chyba najbardziej mnie kr─Öci┼é w "Dw├│ch wie┼╝ach", przez swoj─ů niejednoznaczno┼Ť─ç w┼éa┼Ťnie.

G┼éos Aragorna mnie nie kr─Öci, niestety wink ale sam─ů posta─ç lubi─Ö i Viggo si─Ö nie czepiam. ┼Üpiewa─ç nie musia┼é, fakt, m├│g┼é to zostawi─ç Pippinowi :twisted: ale w tej chwili ju┼╝ trudno mi sobie wyobrazi─ç kogo┼Ť innego w tej roli.

Na pewno Was nie zadowoliłam przez taki "remis" :twisted: wink

#290 2006-05-06 11:04:46

Caitriona
U┐ytkownik

ale w tej chwili ju┼╝ trudno mi sobie wyobrazi─ç kogo┼Ť innego w tej roli.

To tak jak ja. Dla mnie Aragorn i Viggo to niemal┼╝e jedno i to samo. Nie potrafi─Ö my┼Ťlec ju┼╝ inaczej wink

#291 2006-05-06 11:54:03

Narya
U┐ytkownik

Zawsze i wsz─Ödzie Faramir pierwszym b─Ödzie!!
A co!

Amen big_smile

#292 2006-05-06 14:50:30

GosiaJ
U┐ytkownik

ale w tej chwili ju┼╝ trudno mi sobie wyobrazi─ç kogo┼Ť innego w tej roli.

To tak jak ja. Dla mnie Aragorn i Viggo to niemal┼╝e jedno i to samo. Nie potrafi─Ö my┼Ťlec ju┼╝ inaczej wink

Dla mnie w┼éa┼Ťciwie wszyscy wykonawcy tak bardzo zro┼Ťli si─Ö z rolami, ┼╝e w tej chwili nie wyobra┼╝am sobie, ┼╝e m├│g┼éby te role zagra─ç kto┼Ť inny.
M├│wi─ůc o Faramirze, my┼Ťla┼éam o postaci literackiej, stanowczo to moja ukochana posta─ç w powie┼Ťci. Natomiast je┼Ťli chodzi o adaptacj─Ö, to i Aragorn, i Eomer, i Boromir, i Faramir... Takie stado super-facet├│w, ┼╝e ┼éaaa┼é :-)

#293 2006-05-06 17:21:13

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mnie te┼╝ pocz─ůtkowo dra┼╝ni┼é ten zatkany nos Viggo, ale chyba si─Ö przyzwyczai┼éam big_smile
Dla mnie Weinham najlepsz─ů kreacj─Ö stworzy┼é w Van Helsingu. Bomba!!
Co do Eomera - to jest dla mnie niejednoznaczny.

#294 2006-05-06 18:32:08

aragonte
U┐ytkownik

Ha, ja ogl─ůdaj─ůc Van Helsinga mrucza┼éam sobie pod nosem: oo, Faramir, Faramir! lol

I lubi─Ö niejednoznacznych :mrgreen:

#295 2006-05-06 19:02:11

Diana
U┐ytkownik

Dla mnie Weinham najlepsz─ů kreacj─Ö stworzy┼é w Van Helsingu. Bomba!!!

Normalnie nie mog┼éam uwierzy─ç, ┼╝e to ten sam aktor, co stworzy┼é posta─ç Faramira. Taki by┼é niepozorny mo┼╝e dlatego, ┼╝e to H. Jackman mia┼é by─ç Nr 1 w tym filmie, je┼Ťli chodzi np. o m─Ösko┼Ť─ç. Zreszt─ů dla mnie Hugh to w og├│le idea┼é m─Ösko┼Ťci- po "X men" tak stwierdzi┼éam.
Aragonte, dla mnie te┼╝ pie┼Ť┼ä Aragorna ma si─Ö nijak do cudnego g┼éosu Pippina. Kurcze, wci─ů┼╝ ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e Wood nic nie za┼Ťpiewa┼é! Wtedy m├│j zachwyt nie mia┼éby ju┼╝ granic. wink big_smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#296 2006-05-06 19:15:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Kt├│ra┼Ť z dziewczyn przys┼éa┼éa mi mp3, na kt├│rym ┼Ťpiewa┼é Dominik i Elwoodem po na┼éykaniu sie helu big_smile
Posmarkałam się jak to usłyszałam po raz pierwszy big_smile

#297 2006-05-06 19:25:07

Diana
U┐ytkownik

Zazdroszcz─Ö muzycz. uczty, Aine! wink
Ale fakt, ┼╝e Dominik te┼╝ troch─Ö pod┼Ťpiewuje w "Zagubionych"- gra tam cz┼éonka zespo┼éu. Ale i tak bardziej podoba mi si─Ö ┼Ťpiew Billy'ego. W┼éa┼Ťciwie tylko z powodu tej jednej kr├│tkiej piosenki w jego wykonaniu postanowi┼éam kupi─ç ca┼é─ů p┼éyt─Ö z muzyk─ů z "Powrotu kr├│la". smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#298 2006-05-06 20:07:21

Caitriona
U┐ytkownik

Dla mnie Weinham najlepsz─ů kreacj─Ö stworzy┼é w Van Helsingu. Bomba!!
Co do Eomera - to jest dla mnie niejednoznaczny.

Hihi, niezły był wink Taki pocieszny.

#299 2006-05-06 20:11:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

Po prostu słodki big_smile

#300 2006-05-06 21:52:28

Admete
U┐ytkownik

Mnie si─Ö tez bardzo piosenka w wykonaniu Boyda podoba.
Pamietam, ze po wyj┼Ťciuz kina, po objerzeniu Dw├│ch wie┼╝, razem ze znajomymi chcieli┼Ťmy skandowa─ç: Rohan! Rohan! ;-) I w wydaniu rozszerzonym jest to pi─Ökne pozegnanie braci.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Stopka forum