Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2004-10-27 11:35:21

Loana
U¿ytkownik

Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Witajcie!
Poszukuję dziewczyny (może być oczywiście chłopak, jeśli jest fanem JA), najlepiej z Wrocławia lub okolic, która dysponuje dużą ilością wolnego czasu i miałaby ochotę przepisać na komputerze jedną z kontynuacji powieści Jane Austen. Ponieważ są to trudno dostępne tytuły, chciałabym wystawić na sieci elektroniczne wersje do ściągnięcia i przeczytania, jednak brakuje mi czasu, aby zabrać się przepisywanie. Nie posiadam oczywiście wszystkich kontynuacji, ale mam od czego zacząć.
Dowiedziałam się niedawno, że jedną z kontynuacji mają zamiar wydać ponownie - jeśli będziecie mieli jakieś dokładniejsze wiadomości to proszę o cynka, szkoda byłoby przepisywać coś, co jest łatwo dostępne smile.
Pozdrawiam!
Joanna Loana


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#2 2004-10-27 13:25:32

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Niestety nie jestem osoba jakiej szukasz, ale ciekawa jestem o jakie kontynuacje chodzi.

Offline

 

#3 2004-10-27 14:05:41

dorotka
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

No właśnie jakie to są kontynuacje? Mam nadzieję, że nie w stylu - mieli 6 uroczych dzieci, a jedno piękniejsze od drugiego, bo takie są po prostu nudne. W sumie mam teraz sporo czasu, bo od tygodnia leżę chora w domu :cry: ale do Wrocławia mam jakieś 8 godzin jazdy wink więc niewiele mogłabym pomóc


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#4 2004-10-27 19:54:07

Loana
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Hej!
Zagięłyście mnie...bo ja kontynuacje kupiłam, ale jak tylko przyszły (pocztą), to bałam się przeczytać... nie bardzo pamiętam więc, co mam.Ale kojarzę, że posiadam:
"Pemberley" (cd. "Dumy i uprzedzenia")
"Eleonora i Marianna" (cd. "Rozważnej i romantycznej")
na inne dalej polujÄ™ tongue.
muszę zmykać, więc resztę komentarza dopiszę póżniej.
Pozdrawiam!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#5 2004-10-27 22:44:43

KatA
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Oj to nie wiem czy warto przepisywac. Chodzi chyba o cd napisane przez Emme Tennant (?). Ja tez sie napalilam na te kontynujcje (bo po polsku). Zmusilam kolezanake do wypozyczenia ich z BUW-u i... strasznie sie rozczarowalam. Te kontynuacje wg mnie sa niespojne, nieciekawe, glowni bohaterowie to osoby z innej bajki. Gdzies przeczytalam ze to zerowanie na Austen. ALe chetnie dowiem sie co inni sadza o tych ksiazkach.

Offline

 

#6 2004-10-27 23:11:35

Loana
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Tak, zgadza sie, to sa kontynuacje autorstwa Emmy Tennant. Nie czytalam, ale kolezanka przeczytala i mowila, ze nie sa zle:). Książka Pemberley na pewno nie jest o tym, ze mieli 6 dzieci tongue.
Natomiast ja mam pomysł - jeśli jest ktoś z naprawdę duża ilością czasu (vide dorota) to ja mogę wysłać książke pocztą - potem ta osoba odeśle mi ją z powrotem. Zawsze to coś, bo ja nie znam w okolicach żadnej fanki z wolnym czasem, wszystkie studiują, a dziewczyny uczące się Z ZAłOŻENIA nie mają nigdy czasu tongue.
Pozdrawiam!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#7 2004-10-28 13:19:29

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Mam trochę inny pomysł, nie wiem co Wy na to.
Może by każda z nas znalazła chwilkę żeby przepisać choćby 1 czy dwa rozdziały. Loana musiałabyś je tylko wtedy pokserować i nam powysyłać.
Zgłaszam się na ochotnika jeśl bedziecie na tak.
Nie mam zbyt wiele wolnego czasu - albo w ogóle go nie mam, ale na pewno wygospodaruję trochę na przepisanie paru stroniczek - szybko piszę wink

Offline

 

#8 2004-10-28 15:15:28

dorotka
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

To byłby niezły pomysł, możemy się podzielić. Będzie o wiele szybciej. Ja w to wchodzę, mam nadzieję, że nie sama smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#9 2004-10-28 16:32:05

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

no to jest nas już dwie big_smile

Offline

 

#10 2004-11-04 23:57:02

demi
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

poza "Pemberley" jest jeszcze dalszy ciąg "Dumy..." a mianowicie 'Niedobra para", dziejąca sie jakies 20 lat po slubie. Napisan arównież przez pania Tennant. Jest utrzymana w podobnym stylu co "Pemberley". A jeśli chodzi o styl w jakim jest napisan ato po prostu nikt nie dorówna Jane choćby sie bardzo starał więc dlatego te książki są słabsze.
A jeśłi chodzi o "Eleonorę i Mariannę" to jeśli ja dobrze zrozumiałam i zinterpretowałam to jest to to samo co u Jane ale napisane w formie listów. Więc nic nowego nie wnosi.

pozdrawiam

Offline

 

#11 2004-11-09 19:13:16

moniczek
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Przyłączam się do pomysłu Uli. Mogę przepisać parę rozdziałów, chociaż też dużą ilością wolnego czasu nie grzeszę...
Pomysł jest fajny, więc mam nadzieję, że przyłączy się więcej chętnych niż 3... big_smile

Offline

 

#12 2004-11-09 20:46:28

Justtynna
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Ja też kilka rozdzialików mogę przepisać

Offline

 

#13 2004-11-10 15:59:06

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Loana to jak? będzie coś z tego, masz już 3 chętne fanki smile

Offline

 

#14 2004-11-10 16:40:48

dorotka
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

no właśnie jakaś cisza zapadła- a tu taki piękny (może niekoniecznie wolny) dłuuugi weekend się zbliża...


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#15 2004-11-10 21:13:35

moniczek
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

no no... Ula - nie 3 chętne fanki tylko 4! Chyba, że mnie nie bierzecie pod uwgę :cry:
wink

Offline

 

#16 2004-11-10 22:08:39

Loana
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Dziewczyny, wybaczcie, dlugi weekend to wlasnie dla mnie koszmar zawsze, bo musze w pracy ponadrabiac czas, ktory bede miala wolny.
Ale podpisuje sie obydwoma rekami pod Waszym pomyslem. Zwlaszcza, ze kolezanka pozyczyla w bibliotece ksiazke "Niedobrana Para" i wlasnie ja kseruje.
Problem tylko chwilowo taki, ze nie moge az tak duzo kserowac na raz. Moge wiec Wam teraz wysylac kawalkami "Niedobrana Pare", a jak to skoncze to wtedy zaczne kserowac "Pemberley" i dalej Wam wysylac. Podajcie mi prosze swoje adresy, wysle Wam po kilka stron, potem mi je odeslecie, a z calosci przepisanej zlozy sie ksiazke smile.
Pozdrawiam!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#17 2004-11-11 13:34:01

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

moniczek sorki, oczywiście że Ciebie liczyłam, ale coś mi się w rachunkach po.... wink

Offline

 

#18 2004-11-11 20:14:15

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Loana, właśnie wysłałam Ci adres na e-mail. Czekam zatem na przesyłkę smile

Offline

 

#19 2004-11-12 22:00:08

moniczek
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Ula - nie przejmuj sie, w końcu matematyka nie jest najprostszą dziedziną nauki... wink
A co do przesyłania kserokopii tych kontynuacji to musimy wstrzymać się do poniedziałku. Cierpliwości - Loana ma dostęp do neta tylko w pracy...
Pozdrawiam big_smile

Offline

 

#20 2004-11-13 08:41:40

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

aaa rozumiem. w takim razie wpadnę też dzisiaj do biblioteki może nie będzie mi musiała przesyłać kopii, tylko nie wiesz o której konkretnie książce rozmawiamy???

Offline

 

#21 2004-11-17 10:12:12

Loana
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Hejka!
Mam już przygotowaną przesyłkę dla Doroty, jutro powinnam iść pocztę, więc wyśle. Mogę wtedy wysłać też Uli smile. Dziewczyny, które się zadeklarowały jeszcze, że chcą przepisywać, prosze o maila z adresikiem tongue loana@go2.pl .
Na razie rozsyłam ksero książki Emmy Tennant "Niedobrana Para". Jeśli ktoś znajdzie to w bibliotece, to oczywiście, ze chciałabym, żeby ze swojej książki przepisał, na pewno wyjdzie to taniej smile.
Mogę podać tutaj, jakie strony komu wysłałam, żebyśmy się uzupełniły smile.
Dziekuję jeszcze raz za pomoc! Jesteście kochane smile.
Pozdrawiam!!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#22 2004-11-17 14:23:51

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Loana, z przesyłką do mnie jeszcze poczekaj chwilkę. Nie miałam kiedy zajrzeć do biblioteki. Dam znać jak najszybciej smile

Offline

 

#23 2004-11-20 08:10:10

ula
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Loana, no to byłam w bibliotece i faktycznie mają "niedobraną parę" ale w ilości egzemplarzy - 1 sztuka sad Zapisałam się na listę oczekujących na tę pozycję ale nie mam pojęcia kiedy ją dostanę....
To może jeśli masz już jakiś kawałek skserowany to ślij do mnie, jak dostanę książkę, to przepiszę inny fragment.

Offline

 

#24 2004-11-20 11:18:40

moniczek
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

Hej! Tak jak pisałam wcześniej przyłączam się do przepisywania. Ale poproszę o przesłanie ksero, bo ja nie mam kiedy iść do biblioteki (wracam do domu późno, no i bibl. dawno zamknięta).
Loana, znasz mój adres.

Offline

 

#25 2004-11-23 13:13:04

Loana
U¿ytkownik

Re: Poszukiwana fanka z dużą ilością czasu :)

W końcu udało się...wczoraj wysłałam czterem dziewczynom całą książkę (podziełam na 4 części mniej więcej po równo). Listem zwykłym, bo chwilowo nie stać mnie na polecone. Dajcie znać jak dojdą. Jeśli coś zginie na poczcie, to dokseruję i znowu wyślę.
W domu dopadla mnie myśl, że dzieląc kartki mogłam Wam przesłać stronę z niedokończonym słowem. Nie przejmujcie się, jak potem mi odeślecie wszystko to ja sklecę to w całość.
Dziekuję, że zgodziłyście się przepisywać smile.
Pozdrawiam!!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB