Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-04-30 16:22:27

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Re: gro┼╝─ůce staropanie┼ästwo

Prawo, Guniu kochana. Pan Darcy studiował prawo razem z tym paskudnym Wickhamem, który wolał panienki od paragrafów ;-)

Taaak? A gdzie to jest napisane? :? Ale si─Ö czepiam... wink
To znaczy, ┼╝e prawnik├│w nam szuka─ç? Tylko trzeba uwa┼╝a─ç na Wickham├│w...

#127 2006-04-30 16:43:11

Alison
U┐ytkownik

Prawo, Guniu kochana. Pan Darcy studiował prawo razem z tym paskudnym Wickhamem, który wolał panienki od paragrafów ;-)

Taaak? A gdzie to jest napisane? :? Ale si─Ö czepiam... wink
To znaczy, ┼╝e prawnik├│w nam szuka─ç? Tylko trzeba uwa┼╝a─ç na Wickham├│w...

W ksi─ů┼╝ce kochana, jest napisane, ┼╝e pan Wickham chcia┼é si─Ö po┼Ťwi─Öci─ç studiom prawniczym i studiowa┼é w Cambridge. A jako, ┼╝e Gunia wspomnia┼éa o pi─Öknym nakryciu g┼éowy Darcy'ego, o kt├│rym w ksi─ů┼╝ce si─Ö nie wspomina, natomiast w filmie D&U 1995 jest scena kiedy Darcy w birecie nakrywa Wickhama z panienk─ů, wi─Öc wnioski nasuwaj─ů si─Ö same ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#128 2006-04-30 16:46:21

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Dziewczyny co Wy sie tak martwicie
Tego towaru jest wbr├│d
Trzeba sie tylko dobrze rozejrze─ç.

Gdzie┼Ť us┼éysza┼éam - "Tego kwiata jest p├│┼é ┼Ťwiata" big_smile
Wi─Öc... szukaj... szukaj... a potem bierz go! big_smile

#129 2006-04-30 16:49:40

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

W ksi─ů┼╝ce kochana, jest napisane, ┼╝e pan Wickham chcia┼é si─Ö po┼Ťwi─Öci─ç studiom prawniczym i studiowa┼é w Cambridge. A jako, ┼╝e Gunia wspomnia┼éa o pi─Öknym nakryciu g┼éowy Darcy'ego, o kt├│rym w ksi─ů┼╝ce si─Ö nie wspomina, natomiast w filmie D&U 1995 jest scena kiedy Darcy w birecie nakrywa Wickhama z panienk─ů, wi─Öc wnioski nasuwaj─ů si─Ö same ;-)

Ja ci─Ö... chyba ksi─ů┼╝k─Ö nale┼╝a┼éoby "odkurzy─ç". Scen─Ö pami─Ötam...

#130 2006-04-30 17:28:05

monika_29_09
U┐ytkownik

"Gunia

[/quote napisa│:

Ja te┼╝ trwam przy Mateuszku! B─Ödziemy si─Ö wspiera─ç? smile

Guniu,
to chod┼║ do w─ůtku MM - tam niespodzianka z Wichrowych Wzg├│rz smile

m.

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#131 2006-04-30 19:02:52

monika_29_09
U┐ytkownik

O.K. Ale mam nadziej─Ö, Moniko, ┼╝e to gdzie┼Ť przy ko┼äcu, bo nie chce mi si─Ö go czyta─ç od pocz─ůtku...

tak, wkleiłam to dzisiaj.

m.

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#132 2006-05-01 00:20:18

GosiaJ
U┐ytkownik

Nie pozwoli┼éam, ale zabronic tez nie mog┼éam big_smile Spr├│buj komu┼Ť zabroni─ç ogl─ůdania 'North and South'!! big_smile

Zabraniać? A broń Boże, to można jedynie rozpowszechniać :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#133 2006-05-01 00:24:55

GosiaJ
U┐ytkownik

M─Ö┼╝a to si─Ö podobno szuka na polibudzie lol

Tak jakby wszyscy faceci na polibudzie si─Ö przed nami chowali. Bo uwierz─Ö. (...)

Dlatego m├│wi─Ö "podobno", ja tam nie szuka┼éam, ale sporo moich kole┼╝anek ma tak─ů teori─Ö :-) Wychodzi na to, ┼╝e najlepiej... wychodzi, kiedy si─Ö nie szuka, a sam si─Ö znajdzie... ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#134 2006-05-01 00:47:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tylko raz poczu┼éam ten "poryw". Nie sko┼äczy┼é si─Ö jak u JA, ale to chyba i dobrze. Bo ja nie chc─Ö by─ç bohaterk─ů powie┼Ťci. Ja chcia┼éabym po prostu ┼╝y─ç. Normalnie. Zamiast ksi─Öcia chc─Ö normalnego faceta, kt├│ry mnie wyciszy, ale jednocze┼Ťnie nie zgasi mojego optymizmu i apetytu na ┼╝ycie. Zamiast bia┼éego konia wystarczy mi motocykl big_smile Zamiast Pemberley jaki┼Ť cichy k─ůcik i szumi─ůca lipa.
Tyle ┼╝e jeszcze na swojej drodze nie spotka┼éam ┼╝adnego normalnego faceta. Wszyscy to typowi Marsjanie. W dodatku coraz mocniej przekonuj─Ö si─Ö ┼╝e faceci nie lubi─ů jak kobieta u┼╝ywa g┼éowy do my┼Ťlenia. Kobiety maj─ů g┼éowy do noszenia wa┼ék├│w i do walenia nimi w ┼Ťcian─Ö. Blondi ci─ůgle w cenie.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#135 2006-05-01 07:52:45

ewa7
U┐ytkownik

Moje drogie idealnych ludzi nie ma ( no chyba , ┼╝e w ksi─ů┼╝kach no i m─ůz jednej z moich kole┼╝anek big_smile )
┼╗ycie to przecie┼╝ zbi├│r kompromis├│w
Nasze marzenia i oczekiwania weryfikuje ┼╝ycie
Tak naprawdę to nikogo do końca nie znamy
Z naszymi gorszymi i lepszymi dniami tez kto┼Ť musi wytrzyma─ç

wink

#136 2006-05-01 09:41:23

ewa7
U┐ytkownik

Kobiety maj─ů g┼éowy do noszenia wa┼ék├│w i do walenia nimi w ┼Ťcian─Ö. Blondi ci─ůgle w cenie.

O qrcze a ja jestem blondi :? i nie wyobra┼╝am sobie inaczej wink

#137 2006-05-01 10:08:08

Admete
U┐ytkownik

To na pewno była blondi metaforyczna smile

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#138 2006-05-01 11:31:39

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Nie pozwoli┼éam, ale zabronic tez nie mog┼éam big_smile Spr├│buj komu┼Ť zabroni─ç ogl─ůdania 'North and South'!! big_smile

Zabraniać? A broń Boże, to można jedynie rozpowszechniać :-)

No wi─Öc rozpowszechniam big_smile Mam ju┼╝ trzy ofiary na sumieniu big_smile

#139 2006-05-01 13:07:17

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Tylko raz poczu┼éam ten "poryw". Nie sko┼äczy┼é si─Ö jak u JA, ale to chyba i dobrze. Bo ja nie chc─Ö by─ç bohaterk─ů powie┼Ťci. Ja chcia┼éabym po prostu ┼╝y─ç. Normalnie. Zamiast ksi─Öcia chc─Ö normalnego faceta, kt├│ry mnie wyciszy, ale jednocze┼Ťnie nie zgasi mojego optymizmu i apetytu na ┼╝ycie. Zamiast bia┼éego konia wystarczy mi motocykl big_smile Zamiast Pemberley jaki┼Ť cichy k─ůcik i szumi─ůca lipa.
Tyle ┼╝e jeszcze na swojej drodze nie spotka┼éam ┼╝adnego normalnego faceta. Wszyscy to typowi Marsjanie. W dodatku coraz mocniej przekonuj─Ö si─Ö ┼╝e faceci nie lubi─ů jak kobieta u┼╝ywa g┼éowy do my┼Ťlenia. Kobiety maj─ů g┼éowy do noszenia wa┼ék├│w i do walenia nimi w ┼Ťcian─Ö. Blondi ci─ůgle w cenie.

Popieram big_smile

#140 2006-05-01 15:16:59

Maryann
U┐ytkownik

A ja mia┼éam na Gadu-Gadu status z opisem "Dlaczego na ┼Ťwiecie nie ma takich m─Ö┼╝czyzn jak MM i FD - idealnych?", a m├│j kochany braciszek dorwa┼é mi si─Ö i zmieni┼é go na "Odp. Bo nie ma idealnych kobiet!".... Bezczelny, no nie?

Po prostu brak słów.

W ksi─ů┼╝ce kochana, jest napisane, ┼╝e pan Wickham chcia┼é si─Ö po┼Ťwi─Öci─ç studiom prawniczym i studiowa┼é w Cambridge.

Po┼Ťwi─Öci─ç on to mo┼╝e si─Ö i chcia┼é, ale nie prawu. Pr─Ödzej anatomii...

#141 2006-05-01 16:54:30

Gosia
U┐ytkownik

"Dlaczego na ┼Ťwiecie nie ma takich m─Ö┼╝czyzn jak MM i FD - idealnych?", a m├│j kochany braciszek dorwa┼é mi si─Ö i zmieni┼é go na "Odp. Bo nie ma idealnych kobiet!"...

Cos w tym jest, niestety.
Bo nie tylko chodzi o to, zeby znalezc odpowiedniego faceta, ale zeby byc odpowiednia kobieta.
Smutne ale prawdziwe...

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#142 2006-05-01 16:59:30

Alison
U┐ytkownik

No niestety, a baby czasami bywaj─ů bezgranicznie g┼éupie. Vide casus Margaret Hale ;-)
A tak na powa┼╝nie naprawd─Ö cz─Östo uwa┼╝amy, ┼╝e si─Ö nam nale┼╝y i nie doceniamy tego co mamy, albo zwyczajnie przeaczamy fajnych ale nie┼Ťmia┼éych facet├│w, kt├│rzy niekoniecznie maj─ů aparycj─Ö gwiazdora filmowego, ale dusz─Ö i serce jak p├│┼é kuli ziemskiej. A my g┼éupie nawet nie podejrzewmy, ┼╝e jeste┼Ťmy ta drug─ů po┼éow─ů i uganiamy si─Ö za B├│g wie czym...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#143 2006-05-01 17:03:55

Gosia
U┐ytkownik

Ja w ogole mialam zawsze "farta" do nieodpowiednich facetow.
Czy takich szukalam czy takich przyciagalam? Ne mam pojecia..

Z Południa na Północ:

#144 2006-05-01 17:24:35

Gosia
U┐ytkownik

Ja tez jestem zupelnie szczesliwa osoba. big_smile

Z Południa na Północ:

#145 2006-05-01 18:01:13

Alison
U┐ytkownik

No i w sumie tak by─ç powinno. Cz┼éowiek jak nie potrafi by─ç sam ze sob─ů szcz─Ö┼Ťliwy, to nikt mu tego szcz─Ö┼Ťcia nie da. Czasem je tylko mo┼╝e zepsu─ç, ale te┼╝ jak b─Ödziemy si─Ö uwa┼╝niej rozgl─ůda─ç mo┼╝e si─Ö trafic i taki co je po prostu dope┼éni, tyle, ┼╝e my┼Ťmy jako rodzaj ludzki jako┼Ť zatracili umiej─Ötno┼Ť─ç s┼éusznego dobierania si─Ö w pary i dobieramy je sobie wg jakich┼Ť przedziwnych, wydumanych kryteri├│w, a potem niestety cierpimy z tego powodu. Ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e nadmiar romans├│w wcale nie robi tu dobrej roboty. Raczej kreci─ů... bo tracimy w┼éa┼Ťciwy odbi├│r rzeczywisto┼Ťci.

#146 2006-05-01 18:16:09

Alison
U┐ytkownik

Alison... Wyla┼éa┼Ť na mnie wiadro zimnej wody! smile

Przepraszam Guniu, ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e w niczym Ci to nie zaszkodzi, bo jednoczesnie tak jeste┼Ťmy skonstruowani ( w wi─Ökszo┼Ťci), ┼╝e nie s┼éuchamy starszych i tzw. dobrych rad i wszystko musimy sprawdzi─ç na w┼éasnej sk├│rze. Tak wi─Öc ┼╝ycz─Ö Ci ┼╝eby┼Ť prze┼╝y┼éa swoj─ů w┼éasn─ů, ksi─ů┼╝kow─ů mi┼éo┼Ť─ç romantyczn─ů. No i to by by┼éo na tyle...
Co jest potem, to sobie sama prze┼╝yjesz po swojemu ;-)

#147 2006-05-01 19:53:14

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Tak wi─Öc ┼╝ycz─Ö Ci ┼╝eby┼Ť prze┼╝y┼éa swoj─ů w┼éasn─ů, ksi─ů┼╝kow─ů mi┼éo┼Ť─ç romantyczn─ů. No i to by by┼éo na tyle...
Co jest potem, to sobie sama prze┼╝yjesz po swojemu ;-)

Chyba ka┼╝da z nas marzy o takiej "ksi─ů┼╝kowej mi┼éo┼Ťci" big_smile

#148 2006-05-01 19:57:45

kami
U┐ytkownik

Tak to prawda roll wink

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#149 2006-05-01 22:42:07

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Tytu┼é "starej panny" otrzymam w najgorszym wypadku najpr─Ödzej za jakie┼Ť 20-30 lat, wi─Öc mam jeszcze sporo czasu na wyimaginowane "ksi─ů┼╝kowe romanse"... smile

Ciesz si─Ö Guniu big_smile, bo ja najwyra┼║niej ju┼╝ zosta┼éam okrzykni─Öta star─ů pann─ů. Ca┼éa rodzina traktuje mnie tak, jakby ko┼äczy┼é mi si─Ö termin wa┼╝no┼Ťci i ka┼╝dy cz┼éonek tej┼╝e rodziny usi┼éuje znale┼║─ç odpowiedniego kandydata kt├│remu mo┼╝naby mnie 'upchn─ů─ç'. A ja naprawd─Ö do┼Ť─ç mam ju┼╝ swatania, zw┼éaszcza przez mojego brata, do┼Ť─ç ju┼╝ mam tekst├│w mojej babci: 'Ja w twoim wieku to ju┼╝ mia┼éam dziecko!', do┼Ť─ç mam umoralniaj─ůcych big_smile rozm├│w z moj─ů matk─ů na temat wad ┼╝ycia w pojedynk─Ö...

#150 2006-05-01 22:52:28

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Gdybym miała więcej to bym się tak nie pluła ale ja młoda jeszcze jestem, niecałe 21 wiosen mam big_smile

Stopka forum