Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#576 2006-04-21 20:39:34

Maryann
U┐ytkownik

Re: Wsp├│lne czytanie i komentowanie D&U

Je┼╝eli by┼éby podobny do kt├│rego┼Ť z tych, jakie siostrzyczki nosi┼éy w "DiU" 1995, to sama nie wiem...
Chocia┼╝ czego si─Ö nie robi dla tzw. wy┼╝szych cel├│w (ten akurat by┼é wy┼╝szy dos┼éownie i w przeno┼Ťni). wink

#577 2006-04-22 07:49:31

GosiaJ
U┐ytkownik

Je┼╝eli by┼éby podobny do kt├│rego┼Ť z tych, jakie siostrzyczki nosi┼éy w "DiU" 1995, to sama nie wiem...
Chocia┼╝ czego si─Ö nie robi dla tzw. wy┼╝szych cel├│w (ten akurat by┼é wy┼╝szy dos┼éownie i w przeno┼Ťni). wink

Maryann, zosta┼ä Ty lepiej przy swoim avatarkowym kapeluszu, kt├│ry jest urzekaj─ůcy, Carolinei i pani Hurst zostaw ich "gniazdka" ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#578 2006-04-22 18:28:37

Maryann
U┐ytkownik

A czy ja co┼Ť m├│wi─Ö? Bardzo twarzowe i praktyczne by┼éy tongue

#579 2006-04-23 11:47:44

izek
U┐ytkownik

i mo┼╝e nawet smakowite wink

gg 5425654

#580 2006-04-23 17:21:54

Maryann
U┐ytkownik

Przypomnia┼éa mi si─Ö taka kwestia z "Ani z Szumi─ůcych Topoli" (chyba):
"Wie pani, co on zrobił, kiedy jego żona kupiła sobie kapelusz, który mu się nie spodobał? Zjadł go."
Pod─ů┼╝aj─ůc za tym tokiem rozumowania - Karolina by┼éa chyba ze swoich zadowolona.

A tak a'propos kulinari├│w - czy mo┼╝e mi kto┼Ť wyt┼éumaczy─ç, dlac zego pani Bennet za ka┼╝dym razem, kedy spodziewa┼éa si─Ö wa┼╝nych go┼Ťci musia┼éa podawa─ç na obiad ryb─Ö i pieczyste? Angielska kuchnia nie jest mo┼╝e zbyt wykwintna, ale to ju┼╝ chyba przesada...

#581 2006-04-24 14:41:14

izek
U┐ytkownik

kojarzy mi si─Ö to z urz─ůdzaniem przyj─Ö─ç typu wesele, cho─ç nie tylko - 2 rodzaje mi─Ösa do drugiego dania wygl─ůda bardziej uroczy┼Ťcie ni┼╝ jedno, nie m├│wi─ůc ju┼╝ ┼╝e 4 wygl─ůda jeszcze lepiej big_smile

gg 5425654

#582 2006-04-24 16:02:50

Trzykrotka
U┐ytkownik

Czyta┼éam w Ksi─ů┼╝ce kucharskiej wg. Jane Austen: ryby by┼éy wtedy bardzo trudno dost─Öpne, wi─Öc prawdopodobnie podanie jej na st├│┼é ┼Ťwiadczy┼éo o maksymalnym uhonorowaniu go┼Ťcia. Pewnie to samo dotyczy┼éo pieczystego.

#583 2006-04-24 18:53:33

ewelinka
U┐ytkownik

┼╗eby mu okaza─ç, jak bardzo go podziwia i szanuje? Masz racj─Ö. Ona chyba zjad┼éaby w┼éasny kapelusz, gdyby Darcy'emu przysz┼éo do g┼éowy sobie tego za┼╝yczy─ç. I nie skar┼╝y┼éaby si─Ö potem na niestrawno┼Ť─ç.

Oj tak dla mi┼éo┼Ťci zrobi┼éaby wszystko roll

Stopka forum