Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#576 2006-04-21 20:39:34

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Jeżeli byłby podobny do któregoś z tych, jakie siostrzyczki nosiły w "DiU" 1995, to sama nie wiem...
Chociaż czego się nie robi dla tzw. wyższych celów (ten akurat był wyższy dosłownie i w przenośni). wink

Offline

 

#577 2006-04-22 07:49:31

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Jeżeli byłby podobny do któregoś z tych, jakie siostrzyczki nosiły w "DiU" 1995, to sama nie wiem...
Chociaż czego się nie robi dla tzw. wyższych celów (ten akurat był wyższy dosłownie i w przenośni). wink

Maryann, zostań Ty lepiej przy swoim avatarkowym kapeluszu, który jest urzekający, Carolinei i pani Hurst zostaw ich "gniazdka" ;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#578 2006-04-22 18:28:37

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

A czy ja coś mówię? Bardzo twarzowe i praktyczne były tongue

Offline

 

#579 2006-04-23 11:47:44

izek
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

i może nawet smakowite wink


gg 5425654

Offline

 

#580 2006-04-23 17:21:54

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Przypomniała mi się taka kwestia z "Ani z Szumiących Topoli" (chyba):
"Wie pani, co on zrobił, kiedy jego żona kupiła sobie kapelusz, który mu się nie spodobał? Zjadł go."
Podążając za tym tokiem rozumowania - Karolina była chyba ze swoich zadowolona.

A tak a'propos kulinariów - czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlac zego pani Bennet za każdym razem, kedy spodziewała się ważnych gości musiała podawać na obiad rybę i pieczyste? Angielska kuchnia nie jest może zbyt wykwintna, ale to już chyba przesada...

Offline

 

#581 2006-04-24 14:41:14

izek
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

kojarzy mi się to z urządzaniem przyjęć typu wesele, choć nie tylko - 2 rodzaje mięsa do drugiego dania wygląda bardziej uroczyście niż jedno, nie mówiąc już że 4 wygląda jeszcze lepiej big_smile


gg 5425654

Offline

 

#582 2006-04-24 16:02:50

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Czytałam w Książce kucharskiej wg. Jane Austen: ryby były wtedy bardzo trudno dostępne, więc prawdopodobnie podanie jej na stół świadczyło o maksymalnym uhonorowaniu gościa. Pewnie to samo dotyczyło pieczystego.

Offline

 

#583 2006-04-24 18:53:33

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Żeby mu okazać, jak bardzo go podziwia i szanuje? Masz rację. Ona chyba zjadłaby własny kapelusz, gdyby Darcy'emu przyszło do głowy sobie tego zażyczyć. I nie skarżyłaby się potem na niestrawność.

Oj tak dla miłości zrobiłaby wszystko roll

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB