Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-04-23 21:24:23

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

A tak w ogóle, napisali tam "Perswazja" zamiast "Perswazje". Z kolei w innym miejscu, o ile się nie mylę również na Film.onecie ochrzcili Darcy'ego imieniem Charles. Wkurzają mnie trochę takie wpadki.

Co do tych "Perswazji" to chyba kwestia tłumaczenia, bo tytuł oryginalny jest Persuasion czyli Perswazja właśnie
A co do biednego pana Darcy'ego - to ochrzczono go chyba wszystkimi imionami świata tylko nie jego własnym big_smile

Offline

 

#27 2006-04-23 21:58:11

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

No, bo kto by się przyznawał, że ma na imię Fitzwilliam? wink

Tylko jakiś bardzo odważny człowiek big_smile

Offline

 

#28 2006-04-23 21:59:22

Maryann
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

A jest od tego jakieÅ› zdrobnienie?

Offline

 

#29 2006-04-23 22:03:11

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

A jest od tego jakieÅ› zdrobnienie?

Ja używam Ficek big_smile Ale zdaje sobie sprawę ze to zdrobnienie jest masakryczne big_smile

Offline

 

#30 2006-04-23 22:08:22

Maryann
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Czytałam kiedyś książkę, w której przyjaciele nazywali go Fitz. Czyli jesteś blisko...

Offline

 

#31 2006-04-23 22:14:37

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Tylko moja wersja jest bardziej swojska czytaj polska big_smile

Offline

 

#32 2006-04-23 23:18:44

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Ficus glancus.. bidok co mial poradzic, ze mial takie imie? A wlasciwie - bylo to panienskie nazwisko jego matki. Wtedy byla taka moda, zeby dzieciom dawac imiona po panienskich nazwiskach matek (dlatego jego kuzyn jest Pulkownikiem Fitzwilliamem). Wiec tak naprawde... Darcy nawet nie mial prawdziwego imienia!!! biedaczek

Offline

 

#33 2006-04-24 10:10:58

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Z tymi imionami to w ogóle komedia... Pamiętacie Emmę z Gwyneth? Przez cały film nie pada ani razu imię pana Knightley. W scenie oświadczyn rozpromieniona Emma mówi: już nie będę da pana mówić "panie Knigtley" -zamieramy w oczekiwaniu: jakżeż ona będzie mówić? Karolku? Jasiu? Edwardzie? otóż nie - będę do pana mówić "mój panie Knightley". No i masz.
Co do boskiego pana D., to też mam wrażenie, że żona przez całe życie nazywała go po prostu "Darcy", w chwilach czułości "mój panie Darcy" big_smile .
Nieżle wybrnęli z problemy w Bride and Prejudice: wzięli tylko drugą część i pan Darcy został, bardzo zgrabnie, Willem.

Offline

 

#34 2006-04-24 10:19:26

Diana
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Moja mama kojarzy Colina C. tylko jako pana Darcy'ego, i to koniecznie z tym "pan". Nie ma pojęcia, jak aktor w ogóle się nazywa.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#35 2006-04-24 10:45:17

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Moja też! "Widziałam Dziewczynę z perłą! Wiesz kto gra? - pan Darcy" big_smile

Offline

 

#36 2006-04-24 10:54:50

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

No bo pan Darcy to pan Darcy. Proste big_smile

Offline

 

#37 2006-04-24 11:04:41

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Właśnie. I nie żaden Ficek

Offline

 

#38 2006-04-24 11:06:32

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

taaak big_smile mi sie tez czasami miesza... przez dlugie lata nie mialam zielonego pojecia jak sie pan Darcy wlasciwie nazywa...
ale teraz to wszyscy reaguja na to "pan Darcy", gdziekolwiek uslysza - wspomniana anegdotka z piedziesieciokilowym rotwielerem big_smile
Dla mnie DArcy niekoniecznie pan big_smile, tak dlugo sie juz znamy big_smile

Offline

 

#39 2006-04-24 11:09:42

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

No nie żaden Ficek ale tez nie żaden MARK! big_smile

Offline

 

#40 2006-04-24 11:10:36

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Z tymi imionami to w ogóle komedia... Pamiętacie Emmę z Gwyneth? Przez cały film nie pada ani razu imię pana Knightley. W scenie oświadczyn rozpromieniona Emma mówi: już nie będę da pana mówić "panie Knigtley" -zamieramy w oczekiwaniu: jakżeż ona będzie mówić? Karolku? Jasiu? Edwardzie? otóż nie - będę do pana mówić "mój panie Knightley". No i masz.
Co do boskiego pana D., to też mam wrażenie, że żona przez całe życie nazywała go po prostu "Darcy", w chwilach czułości "mój panie Darcy" big_smile .
Nieżle wybrnęli z problemy w Bride and Prejudice: wzięli tylko drugą część i pan Darcy został, bardzo zgrabnie, Willem.

Uhaha.. przypomnialo mi sie, jakiego szoku doznal moj ojciec, gdy uslyszal, ze pani Bennet do pana Benneta zwraca sie.. "panie Bennet".
To kto to jest dla niego? - zapytal zdumiony
Zona - mowie
To czemu do niego mowi "panie Bennet"?
a ja na to - Nie zawsze... czasem mowi "moj drogi" big_smile
Takie czasy byly. Ale w sumie gdybym ja sie nazywala Fitwilliam to tez bym wolala zeby do mnie mowi pan Darcy niz po imieniu big_smile

Offline

 

#41 2006-04-24 11:26:33

Diana
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Oj, ja chyba też! big_smile big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#42 2006-04-24 17:53:38

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Ja tylko przypominam, sobie również, że tutaj rozmawiamy o filmie o życiu Jane Austen, 'Becoming Jane' big_smile

Offline

 

#43 2006-04-24 21:13:13

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

Hehe, to są nasze przyjemne perwersyjne odstępstwa od tematu póki nas Kazik nie przyłapie big_smile . Chyba go wątek N&S przytłoczył, bo jakoś osłabił czujność.
Pozdrawiam Kazika bardzo ciepło!

Offline

 

#44 2006-04-24 22:16:22

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Film biograficzny o Jane.

A wątek N&S naprawdę może przytłoczyć big_smile Swoimi rozmiarami oczywiście big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB