Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#2176 2006-04-23 00:31:27

ewa7
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Dzieki za wrażenia z filmu o Monecie( jeszcze niepełne big_smile )
Obejrzałam big_smile i...........już się nie moge doczekać pełnej wersji
Nic ciekawego w naszej telewizji nie ma -a szkoda

Offline

 

#2177 2006-04-23 08:54:15

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Boże jak on do tego Cezanne'a mówi, że pokazał imprzyszłość, to normalnie takim głosem jakby mu nawiększą miłość wyznawał. Qrcze, nie ma sprawiedliwości dziejowej. A ja wywiadu jak nie miałam, tak nie mam. Nie ma sprawiedliwości dziejowej :cry:


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2178 2006-04-23 09:00:15

ewa7
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Czyżby nie chciał Ci się ściągnąć?

Offline

 

#2179 2006-04-23 10:02:45

Gitka
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Caitronko tapetka urocza lol
Trailer obejrzałam i myślę że będzie na co popatrzeć (te kolory), ale kiedy my to obejrzymy? :cry:

Offline

 

#2180 2006-04-23 11:38:49

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Qrcze, nie ma sprawiedliwości dziejowej. A ja wywiadu jak nie miałam, tak nie mam. Nie ma sprawiedliwości dziejowej :cry:

Alison, nie martw sie, wszystko bedziesz miala w swoim czasie, juz Ci taka plytke z materialami "wyrychtuje", ze Ci oko zbieleje wink

Kiedy ewentualnie bedziesz in Warsaw? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2181 2006-04-23 11:43:58

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ladna muzyka w tym trailerze, czy taka bedzie w filmie?
Kiedy on to mowi do Cezanne`a? chyba ciutke przesadzasz z ta miloscia wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2182 2006-04-23 12:24:48

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Boże jak on do tego Cezanne'a mówi, że będziesz najsławniejszy w przyszłości, to normalnie takim głosem jakby mu nawiększą miłość wyznawał. Qrcze, nie ma sprawiedliwości dziejowej. A ja wywiadu jak nie miałam, tak nie mam. Nie ma sprawiedliwości dziejowej :cry:

Ali, ja Ci te wywiady mogę zgrać, jesli sobie życzysz :-)
Dopiero teraz doczytałam, że Gosia chce Ci coś wyrychtować - ale jakby co, to mnie też masz w odwodzie :-)
Co do trailera, Gosiu, widziałaś, że w jednym momencie on wygląda jeszcze tragiczniej - ma taką brodą a la Prus i włosy jakieś napomadowane lol


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#2183 2006-04-23 13:11:40

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Bylam pierwsza lol

Nie powiem, zebym skakała do góry z radości, widząc go z takim wygladem ... ale pamietam, ze kiedy ogladalam pierwsze zdjecia z N&S to tez nie bylam zachwycona.
On zyskuje przy blizszym poznaniu wink zreszta glownie dzieki postaci ktora gra.
Moze jego Monet tez nam sie spodoba... ale mieszane uczucia mam...
tym bardziej, ze teraz oczekujemy od niego wiecej, niz przed obejrzeniem N&S.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2184 2006-04-23 13:27:05

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Bylam pierwsza lol
Nie powiem, zebym skakała do góry z radości, widząc go z takim wygladem ... ale pamietam, ze kiedy ogladalam pierwsze zdjecia z N&S to tez nie bylam zachwycona.
On zyskuje przy blizszym poznaniu wink zreszta glownie dzieki postaci ktora gra.
Moze jego Monet tez nam sie spodoba... ale mieszane uczucia mam...
tym bardziej, ze teraz oczekujemy od niego wiecej, niz przed obejrzeniem N&S.

Myślę, że jest dobrym aktorem, więc w tej materii, mma nadzieję, nas nie zawiedzie. Oceniam go na razie tylko na podstawie "N&S" i "Sparkhouse", ale właściwie tylko ten pierwszy film wystarczyłby mi do tego, żeby uznać go za dobrego - nie może być słaby ktoś, kto do tego stopnia utożsamił się z rolą i zrobił takie wrażenie. Gdyby był tylko atrakcyjny zewnętrznie, to by się nie udało. Tym bardziej, że przed zobaczeniem filmu wiele z nas oceniało go niezbyt pozytywnie (Rysio Szpatułkonosy ;-))
Nie można liczyć na to, że zawsze będzie przystojny na ekranie, przyzwyczaiłam się, że moi ulubieńcy lubią się oszpecać dla roli ;-) Zawsze pozostaje na szczęście "N&S", gdzie można do woli napawać się zarówno grą, jak i urokiem osobistym boskiego RA lol


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#2185 2006-04-23 13:46:08

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ladna muzyka w tym trailerze, czy taka bedzie w filmie?
Kiedy on to mowi do Cezanne`a? chyba ciutke przesadzasz z ta miloscia wink

Nie powiedziałam, że wyznaje, tylko takim tonem to mówi najgłębszym jakie ma w repertuarze, jakby wyznawał, w każdym razie jakby do mnie tym tonem powiedział, że mam ładne buty, to bym mu powiedziała - jes of kors bierz mnie wraz z niemi ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2186 2006-04-23 13:47:31

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Qrcze, nie ma sprawiedliwości dziejowej. A ja wywiadu jak nie miałam, tak nie mam. Nie ma sprawiedliwości dziejowej :cry:

Alison, nie martw sie, wszystko bedziesz miala w swoim czasie, juz Ci taka plytke z materialami "wyrychtuje", ze Ci oko zbieleje wink

Kiedy ewentualnie bedziesz in Warsaw? wink

Wiesz, że bym Cie jeszcze bardziej niż nad życie... W "stolnicy" będę w maju, jeno jeszcze nie wiem czy w pierwszej czy w drugiej połowie, raczej w drugiej...


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2187 2006-04-23 13:51:28

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Bylam pierwsza lol
Moze jego Monet tez nam sie spodoba... ale mieszane uczucia mam...
tym bardziej, ze teraz oczekujemy od niego wiecej, niz przed obejrzeniem N&S.

NA PEWNO się nam spodoba, bo głosu mu nikt nie wypomadował, a jak do tej dzieweczki, co mówi, że nie jest warta, on z kolei mówi, że tatko mu pieniążki kochane przestał przysyłać czyli że cut him off, to czy my go nie kochamy? Nawet jakby miał pończochę na głowie. Mnie jak wziął jego głos tak trzyma. Dlatego tak płaczę za tymi wywiadami, ale jak mnie poratujecie to mnie uratujecie ;-)

Boże jaki dzisiaj dzień letni! W lasach dywany fiołków i przylaszczek, ptaki szaleją, zające się kocą, wszystko aż kipi z radości życia...
Szkoda, że tak do końca się nie umiem tym nacieszyć ...


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2188 2006-04-23 14:16:20

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Wrzuce tu pewien tekst, ktory odkrylam na temat 'Impresjonistow"

Oryginał:
"It’s a three part series, about 60 minutes each part and RA is the main character.It’s all told in flashbacks by Julian Glover (the old Monet), so Monet is the thread of all the stories. It’s a very very agreeable series, the budget was limited but it’s visually splendid and always interesting from the educational point of view. It should be aired in April, I don’t know the exact date.There will be a DVD but I think it will be a slightly different version, we’re still working on it.We have plenty of scenes that we didn’t use in the final editing purely for a question of time: about 40 minutes of extras, but I still don’t know if they will be used. We had about 10 minutes of very funny wrong takes, but I don’t know about these either. The film was shot in France (Provence, Normandy and Marseille) and here in some studios in England.The first part is focused on the young Monet and his friendship with Renoir, Bazille and Manet.The second part mainly follows the story of Monet and Degas (and Renoir too) during their first dreadful exhibitions.Finally the third part is focused on Monet (slighty aged by the make up… and a very funny beard) and Cezanne".
----------------------------------------------------
Tlumaczonko:
Jest to treść maila redaktora serialu "Impresjonisci": Andrea Carnevali. Tekst pojawił się na angielskim forum N&S w marcu 2006 i był tłumaczony z włoskiego.

"1. Są trzy części serialu, około 60 minut każdy i Richard Armitage gra główną postać.
2. Akcja pojawia się retrospekcjach starego Moneta (gra go Julian Glover), Monet jest sercem całej fabuły.
3. To bardzo przyjemny serial, budżet został ograniczony, ale to film wizualnie wspanialy i interesujacy z punktu widzenia edukacji.
4. Film ukaże się na DVD, ale myślę, że to będzie trochę inna wersja, wciąż nad tym pracujemy.
5. Mamy mnóstwo scen, których nie wykorzystaliśmy w ostatecznej edycji tylko z powodu czasu: około 40 minut ekstrasów, ale wciąż nie wiemy, czy one bedą spożytkowane. Mieliśmy około 10 minut zabawnych pomyłkowych ujęć [...]
6. Film był kręcony we Francji (Prowansja, Normadia i Marsylia) i także w studio w Anglii.
7. Pierwsza część skupia się na młodym Monecie i jego przyjaciołach: Renoirze, Bazillu i Manecie.
Druga część głównie opowiada o Monecie i Degasie (także Renoirze) w czasie ich pierwszych wystaw.
W końcu trzecia część skupia się na Monecie (trochę postarzonym dzięki makijażowi... i bardzo zabawnemu zarostowi) oraz na Cezannie.


Juz widze ten zabawny zarost sad
Te ekstrasy, co to ich jest az 40 minut, moga byc interesujace, nie mowiac juz o zabawnych pomylkowych ujeciach: "very funny wrong takes" chyba to o to chodzi.
Film startuje 30 kwietnia 2006 na kanale BBC One o g. 18,35 sad


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2189 2006-04-23 14:32:47

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Rozmowa z Camilla:
[URL=http://img81.imageshack.us/my.php?image=imp32bn.jpg]http://img81.imageshack.us/img81/7020/imp32bn.th.jpg[/URL]

Z odcinka 2:
[URL=http://img154.imageshack.us/my.php?image=awaiting1yg.jpg]http://img154.imageshack.us/img154/7202/awaiting1yg.th.jpg[/URL]

Tak bedzie wygladal postarzony nieco Monet (rok 1900)
[URL=http://img81.imageshack.us/my.php?image=oldmonet4mi.jpg]http://img81.imageshack.us/img81/2396/oldmonet4mi.th.jpg[/URL]


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2190 2006-04-23 14:54:52

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Na stronie tego wlasnie redaktora "Impresjonistow" Andrea Carnevali, znalazlam komentarz do ponizszej fotografii, ktory (ze wzgledu na to ze jest ciekawy) przytocze we wlasnym tlumaczeniu (na szczescie bylo po angielsku)

[URL=http://img154.imageshack.us/my.php?image=awaiting1yg.jpg]http://img154.imageshack.us/img154/7202/awaiting1yg.th.jpg[/URL]

"Jest bardzo ciekawa historia zwiazana z tym zdjeciem.
To jest moment, zanim reżyser zawoÅ‚a „Akcja”.
Richard, grający Moneta, próbuje się skoncentrowac przed wejsciem w rolę w scenie, kiedy ma stracić panowanie nad sobą. ["he's about to loose his temper" - nie wiem czy to znaczenie jest wlasciwe].
W tym momencie dziecko, które powinno pÅ‚akać w tej scenie, pÅ‚acze naprawdÄ™ gÅ‚oÅ›no, uniemożliwiajÄ…c nakrÄ™cenie tej sceny. Atmosfera na planie jest napiÄ™ta. Jest dÅ‚uga przerwa zanim Marii udaje siÄ™ powiedzieć: „Akcja” i scena w koÅ„cu rusza.
Jednak zdecydowaÅ‚em wÅ‚Ä…czyć ten moment „behind the scenes” do filmu, tak jakby to byÅ‚o zamierzone. To naprawdÄ™ Å›wietnie wyglÄ…da".

http://www.andreacarnevali.com/work/work%20page.htm


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2191 2006-04-23 15:11:21

milosz
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Alison!!!!

haftujesz już inicjały na pościeli i obrusach? Coby były twego syna i mojej córki? Musisz sie do tego przyzwyczaić :mrgreen:

Miodziasty ten film.............


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#2192 2006-04-23 15:17:30

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Alison!!!!

haftujesz już inicjały na pościeli i obrusach? Coby były twego syna i mojej córki? Musisz sie do tego przyzwyczaić :mrgreen:

Wiem, że muszę, ale chyba będę taką teściową jak pani Thornton, because same jakieś starsze od niego laski się do niego pchają, a mnie to równo przeraża 8O


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2193 2006-04-23 15:18:49

milosz
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Moja sie pchała nie będzie, niech przyjdzie to ona mu poprostu odmówi wink


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#2194 2006-04-23 15:26:50

milosz
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Wina w kwietniowe popołudnie?

http://img87.imageshack.us/img87/5183/rywino6gv.jpg


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#2195 2006-04-23 15:31:27

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Moja sie pchała nie będzie, niech przyjdzie to ona mu poprostu odmówi wink

No wiesz co?! Żeby mi dziecko cierpiało?
To czego w ogóle głowę z tymy obrusamy zawracasz?


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#2196 2006-04-23 17:10:36

caroline
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Cookie!

Zamieszki cz. III
(RozdziaÅ‚ XXII „The blow and its consequences” s. 204)

Odwrócił się i patrzył na nią, gdy mówiła. Ciemna chmura przemknęła po jego twarzy, zacisnął zęby słysząc jej słowa.
‘PójdÄ™. MuszÄ™ tylko prosić paniÄ…, aby towarzyszyÅ‚a mi do drzwi i zamknęła je za mnÄ…, dla bezpieczeÅ„stwa mojej matki i siostry.’
‘Och, panie Thornton! Nie wiem… może siÄ™ mylÄ™… tylko…’ Ale jego już nie byÅ‚o, zszedÅ‚ do hallu, odryglowaÅ‚ główne drzwi; jedyne co mogÅ‚a zrobić to podążyć za nim szybko, zamknąć je i wspiąć siÄ™ z powrotem po schodach z rozpaczÄ… w sercu i zamÄ™tem w myÅ›lach. Znów zajęła miejsce przy oknie. StaÅ‚ na schodach poniżej, zgadywaÅ‚a to z kierunku, w jakim zwracaÅ‚y siÄ™ setki gniewnych oczu, ale nie widziaÅ‚a ani nie sÅ‚yszaÅ‚a niczego poza dzikim szmerem satysfakcji w przetaczajÄ…cym siÄ™ zgieÅ‚ku. OtworzyÅ‚a szeroko okno. W tÅ‚umie byÅ‚o wielu mÅ‚odzieÅ„ców, okrutnych i bezmyÅ›lnych – okrutnych z powodu swej bezmyÅ›lnoÅ›ci. ByÅ‚o też wielu mężczyzn, wychudzonych i posÄ™pnych jak wilki żądne zdobyczy. ZnaÅ‚a ich uczucia, byli jak Boucher, z gÅ‚odujÄ…cymi dziećmi w domach, liczÄ…cy na ostateczne zwyciÄ™stwo w swych staraniach o wyższe pensje i rozwÅ›cieczeni ponad miarÄ™ odkryciem, że sprowadzono Irlandczyków, którzy ograbiÄ… ich z okruchów chleba. Margaret wiedziaÅ‚a to wszystko, czytaÅ‚a to z twarzy Bouchera, rozpaczliwie zdesperowanej i poszarzaÅ‚ej z gniewu. Gdyby tylko pan Thornton odezwaÅ‚ siÄ™ do nich, gdyby usÅ‚yszeli jego gÅ‚os, to byÅ‚oby lepsze od kamiennej ciszy, na jakÄ… siÄ™ zdobywaÅ‚ wobec jednostajnego pulsowania i wÅ›ciekÅ‚oÅ›ci tÅ‚umu, ani sÅ‚owa z jego strony, choćby gniewu czy wyrzutu. Ale może przemówiÅ‚ teraz, na chwilÄ™ zapadÅ‚a cisza przerywajÄ…c nieartykuÅ‚owany zgieÅ‚k, podobny do dźwiÄ™ków, jakie wydaje z siebie stado zwierzÄ…t. ZdarÅ‚a z gÅ‚owy kapelusz i wychyliÅ‚a siÄ™ mocno do przodu by sÅ‚yszeć. I tak mogÅ‚a jedynie obserwować, bo jeÅ›li nawet pan Thornton zdecydowaÅ‚ siÄ™ przemówić, chwilowy odruch by go sÅ‚uchać przeminÄ…Å‚ i tÅ‚um wrzeszczaÅ‚ gÅ‚oÅ›niej niż wczeÅ›niej.
StaÅ‚ tam z zaÅ‚ożonymi rÄ™kami, jak posÄ…g, z twarzÄ… bladÄ… od zduszonych emocji. Próbowali go przestraszyć, sprawić by siÄ™ wycofaÅ‚, zachÄ™cali siÄ™ nawzajem do jakiegoÅ› bezpoÅ›redniego aktu przemocy. Margaret czuÅ‚a intuicyjnie, że za chwilÄ™ zapanuje chaos, za jednym dotkniÄ™ciem nastÄ…pi wybuch, gwaÅ‚towne emocje przekroczÄ… granice i zmiotÄ… wszelkie bariery rozsÄ…dku i Å›wiadomość konsekwencji, w tÅ‚umie tych rozjuszonych mężczyzn i bezmyÅ›lnych mÅ‚odzieÅ„ców życie pana Thorntona może być w niebezpieczeÅ„stwie. Na tyÅ‚ach dostrzegÅ‚a ludzi pochylajÄ…cych siÄ™ by Å›ciÄ…gnąć z nóg ciężkie, drewniane chodaki – gotowy pocisk, który mieli tuż pod rÄ™kÄ…. WiedziaÅ‚a, że to bÄ™dzie jak iskra dla prochu. Z Å‚kaniem, którego nikt nie sÅ‚yszaÅ‚ wypadÅ‚a z pokoju, zbiegÅ‚a po schodach, z naglÄ…cÄ… siÅ‚Ä… uniosÅ‚a wielkÄ… żelaznÄ… sztabÄ™, otworzyÅ‚a drzwi i stanęła tam – na wprost morza gniewnych mÄ™skich twarzy, jej spojrzenie raziÅ‚o ich wyrzutem jak pÅ‚onÄ…ce strzaÅ‚y. Chodaki zatrzymaÅ‚y siÄ™ w dÅ‚oniach, które je unosiÅ‚y, oblicza tak srogie jeszcze przed momentem, wyglÄ…daÅ‚y niepewnie, jakby pytajÄ…c co to wszystko znaczy, w koÅ„cu ona stanęła miÄ™dzy nimi a ich wrogiem. Nie mogÅ‚a mówić, wyciÄ…gnęła tylko rÄ™ce w ich kierunku, dopóki nie odzyskaÅ‚a tchu.
‘Nie używajcie przemocy! On jest tutaj sam, a was jest wielu’, ale jej sÅ‚owa zanikaÅ‚y, nie mogÅ‚a wydobyć z siebie gÅ‚osu, jedynie ochrypÅ‚y szept. Pan Thornton staÅ‚ tuż obok, wysunÄ…Å‚ siÄ™ spoza niej, jakby zazdrosny, że cokolwiek oddziela go od niebezpieczeÅ„stwa.
‘Odejdźcie’ powiedziaÅ‚a raz jeszcze (tym razem krzyczÄ…c), ‘PosÅ‚ano po żoÅ‚nierzy… nadchodzÄ…. Odejdźcie spokojnie. Idźcie! Wasze skargi, jakiekolwiek sÄ…, zostanÄ… wysÅ‚uchane.’
‘Czy te irlandzkie Å‚ajdaki zostanÄ… odesÅ‚ane?’ spytaÅ‚ ktoÅ› z tÅ‚umu, groźba pobrzmiewaÅ‚a w jego gÅ‚osie.
‘Na wasz rozkaz, nigdy!’ wykrzyknÄ…Å‚ pan Thornton. W jednej chwili rozszalaÅ‚a siÄ™ burza. Gwizdy narastaÅ‚y i wypeÅ‚niaÅ‚y powietrze, ale Margaret ich nie sÅ‚yszaÅ‚a. SpoglÄ…daÅ‚a na grupÄ™ mÅ‚odzieÅ„ców uzbrojonych wczeÅ›niej w chodaki. WidziaÅ‚a ich gesty i wiedziaÅ‚a, co znaczÄ…. Jeszcze chwila i uderzÄ… w pana Thorntona, którego ona namówiÅ‚a i sprowokowaÅ‚a do pojawienia siÄ™ w tym niebezpiecznym miejscu. MyÅ›laÅ‚a tylko, jak go uratować. ZarzuciÅ‚a mu ramiona na szyjÄ™, oddzielajÄ…c swoim ciaÅ‚em jak tarczÄ… od wÅ›ciekÅ‚ego tÅ‚umu. Nieruchomy, ze skrzyżowanymi ramionami strzÄ…snÄ…Å‚ jÄ… z siebie.
‘Odejdź’ powiedziaÅ‚ gÅ‚Ä™bokim gÅ‚osem. ‘To nie jest miejsce dla ciebie.’
‘Jest!’ odpowiedziaÅ‚a. ‘Nie widziaÅ‚eÅ› tego, co ja.’ JeÅ›li sÄ…dziÅ‚a, że jej pÅ‚eć bÄ™dzie stanowić zabezpieczenie, jeÅ›li wzdragajÄ…c siÄ™ przed okrutnym gniewem tych ludzi odwróciÅ‚a siÄ™ od nich majÄ…c nadziejÄ™, że gdy spojrzy ponownie oni bÄ™dÄ… już spokojni, zreflektujÄ… siÄ™, oddalÄ… i zniknÄ… – byÅ‚a w bÅ‚Ä™dzie. BezmyÅ›lna pasja zaprowadziÅ‚a ich zbyt daleko by mogli siÄ™ zatrzymać. W tÅ‚umie zawsze znajdÄ… siÄ™ zdziczaÅ‚e jednostki lubujÄ…ce siÄ™ w okrucieÅ„stwie, które przewodzÄ… takim rozruchom, nie zważajÄ…c na rozlew krwi, do którego może dojść. Chodak Å›mignÄ…Å‚ w powietrzu. Margaret patrzyÅ‚a jak siÄ™ zbliża, chybiÅ‚ celu. ZrobiÅ‚o jej siÄ™ niedobrze od nagÅ‚ego strachu, ale nie zmieniÅ‚a pozycji, tylko ukryÅ‚a twarz na ramieniu pana Thorntona. Potem odwróciÅ‚a siÄ™ i przemówiÅ‚a ponownie:
‘Na miÅ‚ość boskÄ…! Nie zaprzepaszczajcie swojej sprawy przemocÄ…. Nie wiecie, co robicie!’ staraÅ‚a siÄ™ by jej sÅ‚owa brzmiaÅ‚y wyraźnie. Ostry kamieÅ„ poleciaÅ‚ w jej stronÄ™, uderzajÄ…c w czoÅ‚o i policzek i wywoÅ‚ujÄ…c oÅ›lepiajÄ…cy bÅ‚ysk Å›wiatÅ‚a przed oczami. OpadÅ‚a jak nieżywa na ramiÄ™ pana Thorntona. RozÅ‚ożyÅ‚ skrzyżowane dotÄ…d rÄ™ce i podtrzymaÅ‚ jÄ… otaczajÄ…c ramieniem.

Offline

 

#2197 2006-04-23 17:32:40

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Alez to emocjonujace! Dzieki Caroline! big_smile big_smile
Å‚adny duzy fragment ... choc oczywiscie mimo to wydaje sie krotki wink
Piekna scena.
No to faktycznie wiemy juz, jak to bylo naprawde tzn. w ksiazce:
"Zarzuciła mu ramiona na szyję, oddzielając swoim ciałem jak tarczą od wściekłego tłumu. Nieruchomy, ze skrzyżowanymi ramionami strząsnął ją z siebie".
"Zrobiło jej się niedobrze od nagłego strachu, ale nie zmieniła pozycji, tylko ukryła twarz na ramieniu pana Thorntona"
"Opadła jak nieżywa na ramię pana Thorntona. Rozłożył skrzyżowane dotąd ręce i podtrzymał ją otaczając ramieniem".

A wiec zarzucila mu rece na szyje, on jej nie obejmowal. I teraz lepiej rozumiemy finalowa scene ksiazki, kiedy ona kladzie mu glowe na ramieniu w tym samym miejscu co w tej scenie.
Jego skrzyzowane ramiona w filmie sa odpowiednikiem jego zachowania sie w ksiazce. W filmie jest kamien, w ksiazce chodaki.

Piekne tlumaczenie big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2198 2006-04-23 17:36:09

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Acha, znalazlam wiekszy okolo 3-minutowy trailer "Impresjonistow".
Jest wiecej Richarda ... to jest Moneta big_smile

Tu wersja lepszej jakosci: (niestety prawie 27 MB).
http://www.megaupload.com/cn/?d=C5CLI5Q5

A tu ten sam, ale nieco mniejszy, o troche gorszej jakosci (11MB):
http://www.megaupload.com/?d=8M04IRKN

A ten jeszcze mniejszy, ale go nie sprawdzalam, przypuszczam, ze okienko musi byc malutkie (5MB):
http://www.megaupload.com/?d=TFLDS6O0


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#2199 2006-04-23 18:00:24

ewa7
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Cookie!

Zamieszki cz. III
(RozdziaÅ‚ XXII „The blow and its consequences” s. 204)

big_smile big_smile big_smile

MERCI Caroline big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#2200 2006-04-23 18:25:48

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Caroline... te fragmenty są cudowne... jeszcze czuję napięcie tej sceny...
wielkie dzięki.... big_smile wyobrażam sobie już ciąg dalszy ...

już nie mogłam się doczekać chwili powrotu na forum... a to tylko półtora dnia wink


mam małą propozycję - apel co do Impresjonistów... może ktoś kto ma BBC Prime mógłby nagrać ten serial... ja niestety nie mam takiej stacji.... a film interesuje mnie z dwóch powodów... Armitaga i Moneta


gg 2775021

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB