Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#576 2006-04-21 20:39:34

Maryann
Użytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Je?eli by?by podobny do którego? z tych, jakie siostrzyczki nosi?y w "DiU" 1995, to sama nie wiem...
Chocia? czego si? nie robi dla tzw. wy?szych celów (ten akurat by? wy?szy dos?ownie i w przeno?ni). wink

#577 2006-04-22 07:49:31

GosiaJ
Użytkownik

Je?eli by?by podobny do którego? z tych, jakie siostrzyczki nosi?y w "DiU" 1995, to sama nie wiem...
Chocia? czego si? nie robi dla tzw. wy?szych celów (ten akurat by? wy?szy dos?ownie i w przeno?ni). wink

Maryann, zosta? Ty lepiej przy swoim avatarkowym kapeluszu, który jest urzekaj?cy, Carolinei i pani Hurst zostaw ich "gniazdka" ;-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#578 2006-04-22 18:28:37

Maryann
Użytkownik

A czy ja co? mówi?? Bardzo twarzowe i praktyczne by?y tongue

#579 2006-04-23 11:47:44

izek
Użytkownik

i mo?e nawet smakowite wink

gg 5425654

#580 2006-04-23 17:21:54

Maryann
Użytkownik

Przypomnia?a mi si? taka kwestia z "Ani z Szumi?cych Topoli" (chyba):
"Wie pani, co on zrobi?, kiedy jego ?ona kupi?a sobie kapelusz, który mu si? nie spodoba?? Zjad? go."
Pod??aj?c za tym tokiem rozumowania - Karolina by?a chyba ze swoich zadowolona.

A tak a'propos kulinariów - czy mo?e mi kto? wyt?umaczy?, dlac zego pani Bennet za ka?dym razem, kedy spodziewa?a si? wa?nych go?ci musia?a podawa? na obiad ryb? i pieczyste? Angielska kuchnia nie jest mo?e zbyt wykwintna, ale to ju? chyba przesada...

#581 2006-04-24 14:41:14

izek
Użytkownik

kojarzy mi si? to z urz?dzaniem przyj?? typu wesele, cho? nie tylko - 2 rodzaje mi?sa do drugiego dania wygl?da bardziej uroczy?cie ni? jedno, nie mówi?c ju? ?e 4 wygl?da jeszcze lepiej big_smile

gg 5425654

#582 2006-04-24 16:02:50

Trzykrotka
Użytkownik

Czyta?am w Ksi??ce kucharskiej wg. Jane Austen: ryby by?y wtedy bardzo trudno dost?pne, wi?c prawdopodobnie podanie jej na stó? ?wiadczy?o o maksymalnym uhonorowaniu go?cia. Pewnie to samo dotyczy?o pieczystego.

#583 2006-04-24 18:53:33

ewelinka
Użytkownik

?eby mu okaza?, jak bardzo go podziwia i szanuje? Masz racj?. Ona chyba zjad?aby w?asny kapelusz, gdyby Darcy'emu przysz?o do g?owy sobie tego za?yczy?. I nie skar?y?aby si? potem na niestrawno??.

Oj tak dla mi?o?ci zrobi?aby wszystko roll

Stopka forum