Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-03-05 20:05:53

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Jest Kabi, jest.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#27 2006-03-05 20:43:11

Margarett
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

ja sprawiam przykrość czy kabi sprawia przykrość?? Jeśli ja to zapewniam, że nie było to celowe...u mnie największe głupoty wychodzą z przejawów dobrej woli


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#28 2006-03-05 20:49:08

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Dobry nauczyciel to taki co lubi dzieci i uwielbia swoja pracÄ™ .Niby proste a jednak, jak mozna lubic prace gdzie trzeba tworzyc bzdurne dokumenty , papiery, plany, ewaluacje, programy , projekty....

Zgadzam się z pierwszym Twoim zdaniem, co do tego nie ma wątpliwości. Ja uwielbiam swoją pracę i uczniów. Zdaję sobie sprawę, że mnie nie wszyscy pewnie lubią, to naturalne... Nawet Colina nie wszystkie tutaj uwielbiają ;-) A jak się kocha swoją pracę, to i durne papiery można jakoś przejść. A już projekty, działanie wspólnie z uczniami to inna sprawa - i to wspaniała!


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#29 2006-03-05 22:10:38

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

To prawda nauczycieli takich jak mój polonista opisany wyżej już prawie nie ma. Bo zawód musi być pasją, a współcześni studenci kończący studia i wybierający kierunek nauczycielski nie zawsze robią to z pasji, ale często z przypadku. Kończą studia, podejmują pracę (jeżeli uda im sie ją dostać) i sa rozgoryczonymi malkontentami wyładowującymi swoje niezadowolenie na uczniach.
Cały czas poruszamy sie na pozimie szkolnictwaw "niższego" ale i wśród nauczycieli akademickich i to z tytułami nie brak takich, co nigdy nimi zostac nie powinni. Gdzie sa tzw. przedwojenni profesorowie. Fachowcy nie tylko w swojej dziedzinie, ludzie o ogromnej wiedzy ogólnej, znający sie na sztuce, malarstwie, literaturze, rzucający w rozmowie jakąś łacińską sekwencją etc.
Z racji swojej pracy mam do czynienia z tym środowiskiem i nie wygląda ono ciekawie. Bardzo rzadko, a właściwie prawie wcale nie widuje moich "kolegów z pracy" na koncertach, wystawach czy w teatrze. Oni mają oczywiście o sobie wysokie mniemanie, ale ja nie mam o czym z nimi rozmawiać. Szkoda.

Offline

 

#30 2006-03-05 22:15:18

Alison
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Mój Boże...skąd ja to znam. Ile razy wstydziłam się za swoich znajomych profesorów np. przy jakichś okazjach przy wspólnym stole.....


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#31 2006-03-05 22:23:00

Gosia
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Nawet Colina nie wszystkie tutaj uwielbiajÄ…

Naprawde? To chyba niemozliwe! wink
Å‚adny masz avatar big_smile

P.S. Sorry za off-topic wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#32 2006-03-05 23:20:26

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele


Å‚adny masz avatar big_smile
P.S. Sorry za off-topic wink

Colin jest tutaj chyba zawsze on-topic :-) A ile mozna o belferstwie, no dajcież spokój, ja tutaj chciałam tego uniknąć ;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#33 2006-03-05 23:23:10

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele


Naprawde? To chyba niemozliwe! wink

Hmmm... 8)

tongue


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#34 2006-03-06 10:53:37

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Ja się nauczyłam kląć w inniejszych językach. Teraz i tak nikt nie rozumie gdy walę najgorszymi wulgaryzmami big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#35 2006-03-06 11:07:10

Alison
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Ja się nauczyłam kląć w inniejszych językach. Teraz i tak nikt nie rozumie gdy walę najgorszymi wulgaryzmami big_smile

Jak to mówią potrzeba jest matką wynalazku...Ja też czasem się podpieram jakimś obcym językiem alibo też archaizmem jak już nie zdzierżam ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#36 2006-03-06 17:53:07

Gosia
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Aine i Alison, nie zapytam jak to brzmi wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#37 2006-03-06 18:27:20

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Aine i Alison, nie zapytam jak to brzmi wink

Eee, dlaczego? Tłumaczenia nie musimy podawać big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#38 2006-03-06 21:38:53

caroline
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

No, śmiało, nie dajcie się prosić smile
Tłumaczenia dla przyzwoitości mogą być wykropkowane big_smile

Offline

 

#39 2006-04-19 22:28:19

Admete
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Jakoś mi umknął ten wątek - wszystko to co piszecie to szczera prawda. Reforma przyczyniła się w dużej mierze do pogorszenia sytuacji w szkolnictwie. Do gimnazjów przychodzą dzieci w najgorszym momencie rozwojowym - nauczyciele ich nie znają, zanim zorientują się o co chodzi - minie pierwszy rok. Poza tym udupia się ( przepraszam za wyrażenie ) nauczycieli papierami i awansami. Na nauczyciela dyplomowanego pisze się najpierw plan rozwoju, potem przez dwa lata i dziewięć miesięcy zbiera się głupoty. W końcu pisze się sprawozdanie dla dyrektora z realizacji palnu, sprawozdanie z trzech punktów rozporządzenia i opis wraz z analizą z kolejnych trzech. Te sprawozdania sie dublują. Siedzi się nad tym tygodniami. W tym czasie nie można ani normalnie pracować, ani odpocząć. I to wszystko żeby zyskać te parę groszy więcej...Dla pieniedzy, które tak czy inaczej się należą za ciężką pracę i choćby po to, żeby żałosnym wzrokiem żebraka nie patrzeć na witryny księgarni...


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#40 2006-04-19 22:36:40

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

ech Admete. Proza tejze pracy. Ale i tak chcialabym miec szanse skladac te tony makulatury.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#41 2006-04-19 22:46:35

Admete
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Rozumiem Cię doskonale, bo choć właśnie skladam tę makulaturę, to nie jestem pewna zatrudnienia na rok przyszły...Samo życie. Gdybyś kiedyś przypadkiem była w Krakowie w wakacje, to może byśmy się spotkały?


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#42 2006-04-19 22:56:19

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Kochana nie musze jechac na wakacje big_smile Jestem tam w kazdy niemal weekend (szkola) a w wakacje moge przyjechac praktycznie kazdego dnia big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#43 2006-04-19 23:01:39

Admete
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Ja jestem co drugi tak mniej więcej, bo robię studia podyplomowe ( na starość mi się zachciało ). Moze jakoś się nam uda spotkać :-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#44 2006-04-19 23:19:39

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

Pewnie tak. Dla chcacego nic trudnego big_smile
Musze tylko grafik na najblizszy miesiac dopasc (chociaz pewnie maj odpadnie ze wzgledu na wolne weekendy i tygodniowa pratyke)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#45 2006-04-20 12:59:34

arydno
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

A ja na chwilke pozwole sobie powrocic do tematu...

Niniejszym obalam teze, jakoby to wielki autorytet anuczyciela owocowal zawsze dobrze przeprowadzona lekcja i moresem w klasie.
Ja ucze j.wloskiego. Powiedzcie, z czym Wam sie kojarzy j.wloski? Raczej z czyms przyjemnym i...niestety niezobowiazujacym, prawda?
Dlatego mimo calego wysilku jaki wkladam w nauczanie, niestety niewiele osob stara sie robic cokolwiek. Uczniowie mnie lubia, choc ucze od niedawna udaje mi sie utrzymac ich zainteresowanie na lekcji. Pozornie niestety...

Wlasnie oddaje sprawdziany ze zlozen czasownika fare (robic); wyobrazcie sobie ze na 15 zdan do tlumacznia niektore osoby wpadly na to ze czasownik trzeba odmienic tylko w przypadlku 2 zdan, zas w pozostalych pozostawily bezokolicznik, mimo mojego jasnego polecenia...
Dodam tylko ze to sa uczniowie liceum!

p.s. smieszy mnie to ze te dzieciaki mowia o sobie, ze sa lepszym pokoleniem od mojego (tzn. ludzi ok.30tki), gdyz znaja conajmniej 2 jezyki obce...
Smieszne! Ich poziom jezykowy jest zalosny, zaswiadczam!


Uff! Troche sie wyzalilam, juz mi lepiej. Gorzej ze musz dzis wstawic do dziennika tych kilkanascie pal...

Offline

 

#46 2006-04-20 15:51:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

a ja dzisiaj mialam przeprawe. Bo łamie kodeks ucznia. W Kodeksie nie jest napisane ze na braku zadania, czy ocenie musi być podpis rodziców, więc ma nie być - to przecież logiczne. Wymagajac podpisu pod nieuzupełnionymi ćwiczeniami łamię KU. Więc zapowiedziałam, że będę egzekwować dokładnie wszystkie swoje prawa i pytać na każdej lekcji (zwykle nie pytam, bo dość częst kartkowki robie). I oczywiśnie to jest nie fair i znowu przeze mnie będą mieć słabe oceny.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#47 2006-04-20 16:00:17

Admete
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

O moj Boże to ja miałam awanturę o to, ze u mnie nie ma podpisów na klasówkach pod ocenami! Aine nie przejmuj się, raz będą gadać jedno, a potem drugie.
A dziś sie dowiedzialam, że jesienią będę mieć jakąś duszyczkę na praktykach i stwierdizłam,ze muszę ją oświecić, żeby przypadkiem nie szła uczyć do szkoły.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#48 2006-04-20 16:46:24

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele


A dziś sie dowiedzialam, że jesienią będę mieć jakąś duszyczkę na praktykach i stwierdizłam,ze muszę ją oświecić, żeby przypadkiem nie szła uczyć do szkoły.

Oj, dziewczyny, nie narzekajcie, u mnie też jest różnie, mam lepsze i gorsze dni, ale uwielbiam uczyć! :-) Co do tego zainteresowania i tego, że się nie chcą młodzi uczyć - z tym jest różnie. Jestem tydzień przed egzaminami gimnazjalnymi (uczę właśnie w gimnazjum), więc coś o tym wiem. Jak co niektórzy dostaną 10/50, to będzie dobrze. Ale na szczęście jest spora grupa wspaniałych uczniów, którzy mają pomysły na siebie, na swoją przyszłość, są sensowni, otwarci, inteligentni, chce im się coś robić - dla nich warto się poświęcać!
:-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#49 2006-04-20 19:24:26

Alison
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

To prawda, że czasem warto. Ja wprawdzie dostaję juz do obróbki prawie dorosłych ludzi, po maturze, ale zauważyłam, że jest od jakichś dwóch lat nawrót sporej liczby osób, którym się chce, które się interesują, które lubia, które zadają pytania, które przychodzą po zajęciach. A miałam juz kryzys, bo chyba ze 4 lata była taka posucha, że wydawało mi się, że tym studentom juz kompletnie na niczym nie zależy, jak tylko na zdobytym, najmniejszym kosztem, papierku...


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#50 2006-04-20 19:42:10

Diana
U¿ytkownik

Re: Nauczyciele

ja też uczę w gimnazjum , dodatkowo zostałam oddelegowana na maturę na pisemny polski! koszmar siedzenia mnie czeka :evil:

Migoteczko, jak już będzie po, to może zdasz małą relację? Zawsze mnie ciekawiło, jak czują się ci, którzy sprawdzają te wypociny uczniów. Moje wypracowanie maturalne było beznadziejne :oops: , jak oceniam je z perspektywy.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB