Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-04-18 19:08:28

Kika
U┐ytkownik

Re: Jaka jest Twoja ulubiona kwestia w filmie North&South?

No to bardzo dobrze, ┼╝e nie mia┼éo to nic wsp├│lnego z brakiem m─Ösko┼Ťci przez Armitaga.... ufffff ul┼╝y┼éo mi bo nie powiem, ┼╝ebym o tym tez nie mysla┼éa.... wink

Je┼╝eli chodzi o matk─Ö... to ona te┼╝ nie by┼éa pozbawiona empatii... pami─Ötacie to chore dziecko w fabryce... jak kaza┼éa matce wys┼éa─ç je do domu... my┼Ťl─Ö ┼╝e ona by┼éa twarda, bo musia┼éa... sama m├│wi┼éa, ┼╝e nie potrafi wyra┼╝a─ç uczu─ç nawet kiedy je odczuwa (rozmowa z pani─ů Hall)... ┼╝ycuie nie┼║le j─ů do┼Ťwiadczy┼éo....

gg 2775021

#102 2006-04-18 19:26:08

ewa7
U┐ytkownik

He was her brother
TO MÓJ GłOS
wyja┼Ťnia┼éam dlaczego big_smile

#103 2006-04-18 19:26:56

GosiaJ
U┐ytkownik

A wi─Öc w skr├│cie - nie ma tej sceny wniesienia Margaret do domu i wyznania uczu─ç z kilku powod├│w (nie cytuj─Ö ca┼éo┼Ťci, bo si─Ö jeszcze mocuj─Ö z kilkoma okre┼Ťleniami):
Po pierwsze – sekwencja przed i po zamieszkach a┼╝ do sceny o┼Ťwiadczyn jest do┼Ť─ç skomplikowana, anga┼╝uje w┼éa┼Ťciwie wszystkich naszych bohater├│w, wi─Öc trzeba zachowa─ç odrobin─Ö r├│wnowagi na koniec odcinka, kt├│ry jest do┼Ť─ç skomplikowany. Druga sprawa - wi─Ökszo┼Ť─ç scen we wn─Ötrzach (z wyj─ůtkiem wymiany zda┼ä mi─Ödzy Margaret i Thorntonem: „Prosz─Ö zej┼Ť─ç i stan─ů─ç przed nimi jak m─Ö┼╝czyzna!”) by┼éa kr─Öcona w Londynie w domu Thornton├│w, podczas gdy sceny „zewn─Ötrzne” by┼éy kr─Öcone w Keighly. Scena z Thorntonem wnosz─ůcym Margaret do domu kilka tygodni po zetkni─Öciu z uczestnikami rozruch├│w (poza tym, ┼╝e nie byliby┼Ťmy w stanie mie─ç t┼éa i statyst├│w) by┼éaby trudna do zrobienia.
I trzecia sprawa, uwaga, ciekawe, czy si─Ö zgadzacie ze scenarzystk─ů: Jednak┼╝e my┼Ťl─Ö, ┼╝e najwa┼╝niejszym powodem jest co innego. Nie s─ůdz─Ö, ┼╝e w tym dok┼éadnie momencie Thornton przyzna┼éby si─Ö, ┼╝e jest zakochany w Margaret, nawet przed samym sob─ů.
M─Ösko┼Ť─ç Ry┼Ťka uratowana, pozostaje boskim po┼Ťr├│d boskich :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#104 2006-04-18 19:41:27

Kika
U┐ytkownik

dzi─Öki Ma┼égosiu za rozwianie moich w─ůtpliwo┼Ťci... teraz si─Ö g┼é─Öboko wstydz─Ö nies┼éusznych podej┼╝e┼ä co do m─Ösko┼Ťci naszego drogiego RA. :oops:

gg 2775021

#105 2006-04-18 19:46:07

ewa7
U┐ytkownik

Mnie jednak i tak co┼Ť niepokoi , nie mamy ┼╝adnego zdj─Öcia Ry┼Ťka z sympati─ů
Ci─ůgle mysl─Ö o tym Poniedzia┼éku...............

#106 2006-04-18 19:47:11

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mo┼╝e ja to ┼║le zrozumia┼éam, ale czy wyznanie mi┼éo┼Ťci jest objawem czy dowodem niem─Ösko┼Ťci?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#107 2006-04-18 19:47:46

GosiaJ
U┐ytkownik

Mnie jednak i tak co┼Ť niepokoi , nie mamy ┼╝adnego zdj─Öcia Ry┼Ťka z sympati─ů
Ci─ůgle mysl─Ö o tym Poniedzia┼éku...............

┼╗e niby on gejem mo┼╝e by─ç? A nawet je┼Ťli, mi to nie przeszkadza :-) Ale jako┼Ť mi nie wygl─ůda big_smile

#108 2006-04-18 19:50:06

Monika24
U┐ytkownik

Widzia┼éam raz zdj─Öcie Rysia z pewn─ů blondyneczk─ů na bankiecie. Ale ┼╝eby to by┼éa sympatia z prawdziwego zdarzenia to nie wiem. I jak prawie wszystkie Angelki - nie by┼éa za ciekawa (ale to tylko moje zdanie).
Gdzie┼Ť w wywiadzie m├│wi┼é, ┼╝e nie spotyka si─Ö z nikim szczeg├│lnym, ale na randki chodzi cz─Ö┼Ťciej ni┼╝ kiedy┼Ť wink

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#109 2006-04-18 19:50:16

GosiaJ
U┐ytkownik

Mo┼╝e ja to ┼║le zrozumia┼éam, ale czy wyznanie mi┼éo┼Ťci jest objawem czy dowodem niem─Ösko┼Ťci?

Nie - w cytowanych fragmentach s─ů argumenty, dlaczego sceny wniesienia Margaret do domu przez Thorntona (kt├│ra jest w ksi─ů┼╝ce) nie ma w serialu). Dziewczyny mia┼éy podejrzenia, ┼╝e to dlatego, ┼╝e Rysio nie da┼éby rady unie┼Ť─ç Danieli ;-)

#110 2006-04-18 19:55:21

Kika
U┐ytkownik

nie wiem czy wytrzyma┼éabym taki wstrz─ůs... Rysiek i inna kobieta.... nie ja... brrrr
my┼Ťl─Ö, ┼╝e on si─Ö publicznie nie ujawnia.. tak jak nasz ┼╗ebrowski

a co z tym Poniedziałkiem? ok już chyba wiem

gg 2775021

#111 2006-04-18 20:00:43

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie - w cytowanych fragmentach s─ů argumenty, dlaczego sceny wniesienia Margaret do domu przez Thorntona (kt├│ra jest w ksi─ů┼╝ce) nie ma w serialu). Dziewczyny mia┼éy podejrzenia, ┼╝e to dlatego, ┼╝e Rysio nie da┼éby rady unie┼Ť─ç Danieli ;-)

Tak jakby wszystko jasne.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#112 2006-04-18 20:02:04

Gosia
U┐ytkownik

No wiec tak (jesli chodzi o brak sceny wynoszenia):
1. Nie wierze, ze nie daloby sie tego zrobic.
Mogli przeskoczyc od razu do sceny we wnetrzu i pokazac jego reakcje, jak sie nad nia pochyla i woła matke.
Ale rozumiem, ze chodzi o to ze musialby byc ten sam make up, ubrania itd itd, zgranie tego wszystkiego byloby trudne. Choc przeciez mogli to krecic jednoczesnie z poprzednimi scenami - omdlewaniem Fanny, scena, w ktorej Margaret lezy a one ja wachluja - co sie dzialo we wnetrzu)
2. Nie musial jej dzwigac (tak a propos wagi Margaret) mogl sie nad nia pochylac.
3. Wedlug mnie wlasnie w tej scenie on sobie uswiadomil, ze ja kocha. Tutaj nie zgadzam sie z Sandy.
(Moze o tej scenie mowil Armitage, ze nasza interpretacja niezgodna z zamierzeniami?)

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#113 2006-04-18 20:21:17

ewa7
U┐ytkownik

No
to
Moniczko
dawaj dawaj te zdj─Öcia z blondynk─ů ┼╝eby rozwia─ç moje w─ůtpliwo┼Ťci

#114 2006-04-18 20:37:20

Kika
U┐ytkownik

Ale rozumiem, ze chodzi o to ze musialby byc ten sam make up, ubrania itd itd, zgranie tego wszystkiego byloby trudne. Choc przeciez mogli to krecic jednoczesnie z poprzednimi scenami - omdlewaniem Fanny, scena, w ktorej Margaret lezy a one ja wachluja - co sie dzialo we wnetrzu)

chyba to w ten spos├│b Gosiu kr─Öcili, bo przecie┼╝ najpierw Margaret le┼╝y na schodach z rozbit─ů g┼é├│wk─ů, a potem na sofie w pokoju (te┼╝ z rozbit─ů g┼é├│wk─ů) i w tej samej sukni... co┼Ť mi si─Ö wydaje, ┼╝e oni po prostu nie planowali da─ç tej sceny od pocz─ůtku a teraz m─Ötnie si─Ö t┼éumacz─ů.... a jak si─Ö na tej sofie znalaz┼éa to my si─Ö mamy niby domy┼Ťla─ç??? dobrze ┼╝e alison jest taka kochana i troch─Ö nam rozja┼Ťni┼éa ca┼é─ů sytuacj─Ö swoimi t┼éumaczeniami.. wink

gg 2775021

#115 2006-04-18 21:02:50

Alison
U┐ytkownik

[Obawiam sie ze znowu mozemy sie poklocic wink bo moim zdaniem ona jednak w filmie zarzuca mu te rece na szyje.

Ty si─Ö lepiej z Matk─ů nie k┼é├│─ç. Obejrza┼éam t─Ö scen─Ö przed chwil─ů i ona nie zarzuca mu r─ůk na szyj─Ö, on j─ů po prostu ┼éapie wp├│┼é ┼╝eby j─ů wci─ůgn─ů─ç do domu, odruchowo jak kto┼Ť cie ┼éapie w pasie k┼éadziesz mu r─Öce na ramionach. Chyba Ci Gosiu Twoja rozgor─ůczkowana wyobra┼║nia podpowiada wi─Öcej ni┼╝ jest. A co do plotek, to my┼Ťl─Ö, ┼╝e jak na tamte czasy samo to, ┼╝e wysz┼éa i stan─Ö┼éa oko w oko z t┼éumem w obronie obcego b─ůd┼║ co b─ůd┼║ faceta, by┼éo juz samo w sobie gestem do┼Ť─ç bezwstydnym i jednoznacznym w wymowie i plotkogennym, ┼╝e juz ┼╝adna fizyczno┼Ť─ç i tak nie mia┼éa tu znaczenia. Poza tym przypomnij sobie, ┼╝e w filmie kiedy matka m├│wi, to ┼╝e Margaret pokaza┼éa to przed ca┼éym ┼Ťwiatem on jest wyra┼║nie zaskoczony i pyta j─ů co ma na mysli, ┼╝eby j─ů mia┼é na szyi, to by chyba si─Ö tak nie zaskakiwa┼é, bo to juz by by┼éo jednoznaczne. Ca┼éa kwestia jest poza dyskusj─ů w ksi─ů┼╝ce, bo tam wszystko jest duzo dok┼éadniej opisane i rozmowa na ten temat z matk─ů wyglada te┼╝ nieco inaczej (czyta┼éam dzi┼Ť w tramwaju ;-))

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#116 2006-04-18 21:21:22

Alison
U┐ytkownik

dobrze ┼╝e alison jest taka kochana i troch─Ö nam rozja┼Ťni┼éa ca┼é─ů sytuacj─Ö swoimi t┼éumaczeniami.. wink

To nie wynika z mojej „kochano┼Ťci” tylko ze skrzywienia zawodowego. Jak kto┼Ť ma jakie┼Ť w─ůtpliwo┼Ťci, kt├│re mog─Ö rozwia─ç natychmiast lec─Ö jako ten wiatr halny i je rozwiewam ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#117 2006-04-18 21:22:48

Gosia
U┐ytkownik

Obejrza┼éam t─Ö scen─Ö przed chwil─ů i ona nie zarzuca mu r─ůk na szyj─Ö, on j─ů po prostu ┼éapie wp├│┼é ┼╝eby j─ů wci─ůgn─ů─ç do domu, odruchowo jak kto┼Ť cie ┼éapie w pasie k┼éadziesz mu r─Öce na ramionach.

No, nie jestem pewna, czy tak robie big_smile

Poza tym przypomnij sobie, ┼╝e w filmie kiedy matka m├│wi, to ┼╝e Margaret pokaza┼éa to przed ca┼éym ┼Ťwiatem on jest wyra┼║nie zaskoczony i pyta j─ů co ma na mysli, ┼╝eby j─ů mia┼é na szyi, to by chyba si─Ö tak nie zaskakiwa┼é, bo to juz by by┼éo jednoznaczne.

To prawda jest zaskoczony. Ale wiesz, on nie mial wtedy czasu zastanawia─ç sie czy ona mu wisi na szyi czy nie. Moze nie poczul? wink

Ca┼éa kwestia jest poza dyskusj─ů w ksi─ů┼╝ce, bo tam wszystko jest duzo dok┼éadniej opisane i rozmowa na ten temat z matk─ů wyglada te┼╝ nieco inaczej (czyta┼éam dzi┼Ť w tramwaju

No to pospiesz sie z tlumaczeniem, badz dobra dla bliznich swoich wink

Z Południa na Północ:

#118 2006-04-18 21:26:10

Kika
U┐ytkownik

mo┼╝esz sobie m├│wi─ç co chcesz Ali... jakby┼Ť nie by┼éa kochana wypie┼éaby┼Ť si─Ö na nas i tyle.... a tak dobre masz serduszko i pomagasz nam jak mo┼╝esz.... my si─Ö odwdzi─Öczamy ┼Ťlepym uwielbieniem twojej tw├│rczo┼Ťci... wink

gg 2775021

#119 2006-04-18 21:29:17

Gosia
U┐ytkownik

najpierw Margaret le┼╝y na schodach z rozbit─ů g┼é├│wk─ů, a potem na sofie w pokoju (te┼╝ z rozbit─ů g┼é├│wk─ů) i w tej samej sukni... co┼Ť mi si─Ö wydaje, ┼╝e oni po prostu nie planowali da─ç tej sceny od pocz─ůtku a teraz m─Ötnie si─Ö t┼éumacz─ů.... a jak si─Ö na tej sofie znalaz┼éa to my si─Ö mamy niby domy┼Ťlac

Masz racje, czyli chyba jednak kreca...., bo faktycznie glowa tez rozbita, sceny we wnetrzu sa... podejrzane...
O co chodzilo naprawde?

Z Południa na Północ:

#120 2006-04-18 21:31:11

Kika
U┐ytkownik

a to juz jest pytanie retoryczne... na kt├│re nie potrafi─Ö ci odpowiedzie─ç.... wink

gg 2775021

#121 2006-04-18 21:31:26

Gosia
U┐ytkownik

No i postanowilam sie nie klocic na to konto z Matka big_smile
No bo nie wypada po prostu wink
Ale ze fizycznosc nie miala znaczenia, z tym sie zadna miara zgodzic nie moge. big_smile

Chyba Ci Gosiu Twoja rozgor─ůczkowana wyobra┼║nia podpowiada wi─Öcej ni┼╝ jest.

A moja rozgor─ůczkowana wyobra┼║nia podpowiada mi takie rzeczy, ze hej! ..... :oops: wink

Z Południa na Północ:

#122 2006-04-18 21:33:26

Alison
U┐ytkownik

No, nie jestem pewna, czy tak robie big_smile

Ojej, zaintrygowa┼éa┼Ť mnie. To przyznaj si─Ö co robisz, jak kto┼Ť Ci─Ö znienacka z┼éapie wp├│┼é? tongue

To prawda jest zaskoczony. Ale wiesz, on nie mial wtedy czasu zastanawia─ç sie czy ona mu wisi na szyi czy nie. Moze nie poczul? wink

Eee tam nie mia┼é czasu...Przecie┼╝ ┼éazi┼é po┼é dnia po polach i my┼Ťla┼é. Ta rozmowa z matk─ů jest wieczorkiem po jego powrocie do domu...
Po prostu w og├│le nie by┼éo o tym mowy. On mysla┼é o niej bo sobie u┼Ťwiadomi┼é jak jest mu droga, jak si─Ö okaza┼éo, ┼╝e m├│g┼é j─ů straci─ç. W ksi─ů┼╝ce te┼╝ jest taki fragment, ┼╝e teraz kiedy ja widzi taka blad─ů i jakby umar┼é─ů to dopiero rozumie ile ona dla niego znaczy. Nie my┼Ťla┼é o tym, ze ona co┼Ť mog┼éa do niego czu─ç, a gdyby Ci baba uwis┼éa na szyi to mia┼éaby┼Ť w─ůtpliwo┼Ťci, ┼╝e czuje do Ciebie miet─Ö przez pietruszk─Ö, czy by┼Ť pomysla┼éa, ┼╝e jej noga ┼Ťcierp┼éa od stania? ;-)

No to pospiesz sie z tlumaczeniem, badz dobra dla bliznich swoich wink

Ty mnie tak nie naciskaj, bo ja sie w sobie zamknę, a poza tym ja tu widzę tyle doskonałych tłumaczek, że powoli zaczynam się rozleniwiać ;-)

#123 2006-04-18 21:36:05

Alison
U┐ytkownik

No i postanowilam sie nie klocic na to konto z Matka big_smile
No bo nie wypada po prostu wink
Ale ze fizycznosc nie miala znaczenia, z tym sie zadna miara zgodzic nie moge. big_smile

Nie napisa┼éam, albo nie chodzi┼éo mi o to (bo juz nie pamietam co napisa┼éam), ┼╝e nie mia┼éa znaczenia, ale ju┼╝ i tak sam fakt pojawienia u jego boku stanowi┼é w tych czasach tak wiele, ┼╝e ta fizyczno┼Ť─ç to juz by┼éoby tylko takie dope┼énienie faktu, ostatni gw├│┼║d┼║ do jej trumienki towarzyskiej ;-)

#124 2006-04-18 21:39:09

Kika
U┐ytkownik

powoli zaczynam si─Ö rozleniwia─ç

Ali ... to ju┼╝ wiosna ... nie pora na lenistwo... trzeba tryska─ç energi─ů wink

gg 2775021

#125 2006-04-18 21:42:35

Gosia
U┐ytkownik

To przyznaj si─Ö co robisz, jak kto┼Ť Ci─Ö znienacka z┼éapie wp├│┼é? tongue [/

Czy ja wiem? big_smile Zalezy kto... wink

Ty mnie tak nie naciskaj, bo ja sie w sobie zamknę, a poza tym ja tu widzę tyle doskonałych tłumaczek, że powoli zaczynam się rozleniwiać ;-)

Nie wiem o kim mowisz, bo z pewnoscia nie o mnie.
Tlumacze kazde slowo ze slownikiem, a jak czegos nie wiem, to pomijam wink

Z Południa na Północ:

Stopka forum