Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1801 2006-04-18 11:08:00

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Jestem przekonana, ze tworcy filmu nigdy nie przypuszczali, ze odbior bedzie taki jaki jest. Uwazali ze film bedzie ogladany, ale nie az tak. To jak jest odbierany, jak analizowany, jak skupiamy sie na kazdym szczegole -to wszystko przekroczylo ich najsmielsze wyobrazenia.

z pewnością nie zawiodłyśmy twórców jako wierni widzowie ich dzieła... pytanie czy oni są dokońca świadomi co z nami uczynili.... jaki zamęt wprowadzili w nasze życie... ile marzeń powstało na kanwie tego serialu.... etc.etc.


gg 2775021

Offline

 

#1802 2006-04-18 11:17:02

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Aine, chyba pierwszy raz odzywasz siÄ™ w tym wÄ…tku!!! :-)
Myślałam, że nas bojkotujesz Ty skrytoczytaczu!!! lol

Ja i bojkot??? big_smilebig_smilebig_smile
Tak naprawde N&S ogladnelam dopiero tuz przed swietami. Powiedzialam sobie ze przyjemnosci odloze na bok, najpierw zobowiazania. I dopoki nie zgralam filmow dla dziewczat, dopoty nie ogladalam big_smile Giteczka i Caitri dostaly filmy, wiec i dla mnie nastapil czas N&Sodowy


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#1803 2006-04-18 11:27:09

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ja też ich nie dostrzegłam za pierwszym razem...
ale niewątpilwie należę do grona szczęśliwców co wałkuję ten film na okrągło..... do granic możliwości się nakręcają.... i z czasem zaczynaja wyławiać takie perełki....

Ja też w kółko wałkuję, a jeśli nie oglądam (przynajmniej pojedynczych scen), to przeglądam jakieś strony albo czytam wątek tutaj albo gapię się w wygaszacz albo próbuję coś tłumaczyć... Zboczenie i tyle :-)

PS. Kiko, widziałam Twoje zdjęcie w galerii, z córeczką chyba - śliczne :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#1804 2006-04-18 11:28:43

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

tak z córeczką.... dziękuję.... dodałam je jeszcze przed świętami, ale Kazik chyba dopiero teraz je zamieścił.... lepiej późno niż wcale.... wink


gg 2775021

Offline

 

#1805 2006-04-18 12:03:13

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


Tak naprawde N&S ogladnelam dopiero tuz przed swietami [...] i dla mnie nastapil czas N&Sodowy

i jak? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#1806 2006-04-18 12:05:24

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

tak z córeczką...

Ja tez zajrzalam. Bardzo ladne zdjecie big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#1807 2006-04-18 12:15:19

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Nooooo... Fajny film big_smile
A tak z wiekszym entuzjazmem: bardzo fajny film
A odzwierciedlajac rzeczywiste uczucia - jeden z najlepszych seriali jakie widziałam big_smile big_smile big_smile big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#1808 2006-04-18 12:24:16

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Nooooo... Fajny film big_smile
A tak z wiekszym entuzjazmem: bardzo fajny film
A odzwierciedlajac rzeczywiste uczucia - jeden z najlepszych seriali jakie widziałam big_smile big_smile big_smile big_smile

no Aine... nieźle budujesz napięcie....
wink
Oczywiście, że to jeden z niewielu wyśmienitych seriali... big_smile big_smile


gg 2775021

Offline

 

#1809 2006-04-18 12:27:41

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


A odzwierciedlajac rzeczywiste uczucia - jeden z najlepszych seriali jakie widziałam big_smile big_smile big_smile big_smile

No, no! Jestem pod wrazeniem big_smile
Az tak wiele nie oczekiwalam. Widac i Ty uleglas tej magii...


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#1810 2006-04-18 13:07:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

No, no! Jestem pod wrazeniem big_smile
Az tak wiele nie oczekiwalam. Widac i Ty uleglas tej magii...

Uwielbiamn produkcje BBC. Czy dokumentalne, czy przyrodnicze, czy też historyczne, fabularne i obyczajowe.
Jak widze ze film pochodzi ze stadniny BBC juz z góry daje mu kredyt zaufania big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#1811 2006-04-18 13:13:11

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Uwielbiamn produkcje BBC. Czy dokumentalne, czy przyrodnicze, czy też historyczne, fabularne i obyczajowe.
Jak widze ze film pochodzi ze stadniny BBC juz z góry daje mu kredyt zaufania

tak mam to samo.... żałuję tylko, że w tej zapadłej dziurze gdzie mieszkam nie mam BBC Premier.... oj bardzo bardzo żałuję...


gg 2775021

Offline

 

#1812 2006-04-18 13:29:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

ja również :cry:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#1813 2006-04-18 13:38:36

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Muszę się z Wami podzielić moja radością - własnie przyszła przesyłka z Merlina, a w niej - "North & South" by E. Gaskell, a jakże lol lol lol


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#1814 2006-04-18 13:52:03

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

a ja otrzymałam info, że do mnie przesyłkajuż została wysłana smile


gg 2775021

Offline

 

#1815 2006-04-18 14:01:30

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

A ja juz mam big_smile
Bylam w tej lepszej sytuacji, ze nie musialam czekac na przesylke, bo odebralam osobiscie po 3 dniach od zamowienia big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#1816 2006-04-18 14:17:34

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

szczęściaro.... ciesz się, że nie mieszkasz tam gdzie wrony zawracają..... wink (i firmy kurierskie również)


gg 2775021

Offline

 

#1817 2006-04-18 14:59:02

Kika
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

A ja ciebie Migotko nie widzÄ™ niestety..... big_smile


gg 2775021

Offline

 

#1818 2006-04-18 15:21:10

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Ja też w kółko wałkuję, a jeśli nie oglądam (przynajmniej pojedynczych scen), to przeglądam jakieś strony albo czytam wątek tutaj albo gapię się w wygaszacz albo próbuję coś tłumaczyć... Zboczenie i tyle

Skad ja to znam, skad ja to znam... wink
I to sie wcale nie konczy ... i nie slabnie...


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#1819 2006-04-18 15:26:48

Marianna
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Skasowałam (prawie) mojego przydługawego posta, ale dziewczyny, apeluję do Was, żebyści założyły oddzielny temat, gdzie będzie można zamieszczać tylko i wyłącznie tłumaczenia N&S. W tym temacie bardzo trudno znależć te fragmenty, zwłaszcza osobom, które wpadają tu raz na kilka dni. Nie każdy może na bierząco śledzić rozwój wypadków, a wertowanie wielu stron i łowienie tłumaczeń w gąszczu innych postów jest czasochłonne. Gdyby tłumaczenia były dodawane w odrębnym temacie łatwo byłoby sprawdzać co nowego. Przesyłanie mailem w sytuacji, kiedy praca wciąż jest w toku mogłoby sprawić pogubienie fragmentów. Może na razie dodawajmy je tutaj na forum, ale w oddzielnym temacie, PROOOOOOSZĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Offline

 

#1820 2006-04-18 15:38:43

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"


pierwszy: dwa razy jest to samo ujęcie budynku, wszystkie detale w tym (a może miałam zwidy wink ) są takie same.)

No ale budynek jest czymś stałym, czemu coś miałoby sie zmieniać w detalach. ja tego nie zauważyłam

drugie: schody - scena w której Margaret została zaczepiona przez robotników.... i uratowana przez Higginsa... na końcu tych schodów jest ulica na której stoi powóz, którym potem odjeżdża Margaret po całym incydencie....
i w scenie kiedy robotnicy zbiegają po schodach do Thorntona (w czasie strajku)... ten powóz dalej tam stoi....

A może tam jest po prostu przystanek 'powozowy' taki ichniejszy postój taxi ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#1821 2006-04-18 15:45:39

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

tak z córeczką.... dziękuję.... dodałam je jeszcze przed świętami, ale Kazik chyba dopiero teraz je zamieścił.... lepiej późno niż wcale.... wink

Kika, nie chcę się wtrącać za bardzo, ale....Twoja córka ma usta Thorntona 8O
lol lol lol
Chyba nie wyzdradziłam jakiejś tajemnicy? ;-)
Ojeju zwiewam, bo mnie jeszcze zastrzelisz....


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#1822 2006-04-18 15:52:12

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

Może na razie dodawajmy je tutaj na forum, ale w oddzielnym temacie, PROOOOOOSZĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Dziewczyny nie drażnijmy Kazika, nie żebym go miała za jakiegoś brutala, ale jednak robi nam uprzejmość, że znosi to zbiorowe szaleństwo nie do końca "na temat". Proponuję zostać przy starym obyczaju, a kto będzie miał ochotę na całość tłumaczeń rozkolportujemy e-mailem. Przecież w końcu nam się ta książka skończy, a że z pomocą przyszła mi Caroline zwana Charles'em (nie wiedzieć dlaczego ;-)), więc koniec nastapi szybciej niz Wam się zdaje, bo postanowiłyśmy podzielić sie robota i bedziemy tłumaczyć rozdziały po kolei, na przemian, jedna po drugiej, to nam przyspieszy robotę, odciąży czasowo, bo rozdziały podzieli sie na strawne dla forum kawałki i myslę, że wszyscy będą zadowoleni, a na całość troszke poczekajcie. Przeciez jest coś takiego jak cykl wydawniczy, i to troche trwa ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#1823 2006-04-18 16:05:06

Marianna
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

więc ja się ustawiam w kolejce- tzn uprzejmie proszę, jeśli będziecie rozsyłać dodajcie także mnie do swojej listy. Czekam z niecierpliwościa na każdy najmniejszy kawałek

Offline

 

#1824 2006-04-18 16:06:20

Alison
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

więc ja się ustawiam w kolejce- tzn uprzejmie proszę, jeśli będziecie rozsyłać dodajcie także mnie do swojej listy. Czekam z niecierpliwościa na każdy najmniejszy kawałek

With great pleasure Miss Marianna :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#1825 2006-04-18 16:56:26

Gosia
U¿ytkownik

Re: Napisy do "North and south"

A na kiedy szykujecie kolejna porcje rozkoszy? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB