Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-04-10 15:34:41

Margarett
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

hej...to jak może dziewczyny dostaną to któraś będzie tak kochana, że wyśle i mi


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#27 2006-04-10 17:19:45

Monika24
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Czyli w swoim "notesiku zamówień" dopisuję Migotkę i Kikę wink

jestes wielka!!!

Przez grzeczność nie zaprzeczę wink


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#28 2006-04-10 23:35:28

Margarett
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

nie ma sprawy , ja nagrywarkÄ™ mam;)

będę niesłychanie dźwięczna


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#29 2006-04-11 07:16:53

Kika
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Jak ja już będę miała ten film, to też mogę..... wink


gg 2775021

Offline

 

#30 2006-04-13 23:24:12

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Gitka - dzięki, już dotarł do mnie serial. Jednak jeszcze nie obejrzałam, tą przyjemność pozostawiam sobie na wieczory świąteczne. Jak obejrzę to podziele się wrazeniami. Jeszcze raz dzięki! big_smile

Gosia - to co? Małe spotkanie po świętach? wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#31 2006-04-13 23:50:39

Gosia
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

To do mnie? wink
Czy mowa o zonach i corkach?
Jasne, spotkanko po swietach. big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#32 2006-04-14 01:59:05

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

To do mnie? wink
Czy mowa o zonach i corkach?
Jasne, spotkanko po swietach. big_smile

Jasne, że do Ciebie. smile
Chciałaś ten serial, a ja go już mam big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#33 2006-04-14 08:53:34

Gitka
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

A mnie najbardziej podoba sie pan Preston (niezwykle męski) i panna Harriet (nasza słodka Jane z D&U 2005).

Dla Alison pan Preston wink


http://img102.imageshack.us/img102/3318/mrpreston5fn.jpg

Offline

 

#34 2006-04-14 08:55:44

Alison
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

A mnie najbardziej podoba sie pan Preston (niezwykle męski) i panna Harriet (nasza słodka Jane z D&U 2005).

Dla Alison pan Preston wink


http://img102.imageshack.us/img102/3318/mrpreston5fn.jpg

Och Giteczko, Ty to zawsze pomyślisz, żeby mi jakąś przyjemność sprawić, a ja dziś nie mam nic dla Ciebie do czytania sad
Ale siÄ™ poprawiÄ™. 8)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#35 2006-04-14 09:20:21

Gosia
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)


Chciałaś ten serial, a ja go już mam big_smile

Trzeba pomyslec o rewanzu big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#36 2006-04-16 21:31:16

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Po pierwsze: Giteczko bardzo gorąco dziękuję Ci za udostępnienie mi tego serialu. Dzięki Tobie mogłam zobaczyć wspaniały film i jestem Ci za to bardzo wdzięczna. Nie ma w nim może tak pasjonującej i pociągającej historii miłosnej (a to lubimy najbardziej wink) jak w "Pride & Prejudice" czy w "North & South", ale i tak ten serial mnie bardzo urzekł i wciągnął na tyle, że zrobiłam sobie maratonik. "Wives & Daughters" ma po prostu swoje tempo i klimat, który mi odpowiada.
Scenariuszem zajął się Andrew Davies i wierzę, że wyszedł mu on dobrze. Nie mogę porównać serialu do książki, bo tej ostatniej nie czytałam. Ale cała historia mi się podobała.
Jeśli chodzi o zdjęcia, muzykę, scenografię i scenerię to wszystkie te rzeczy są w tym filmie bardzo dobre. Podobnie jak kostiumy, które stały na wysokim poziomie i mi się bardzo podobały.
To co podobało mi się najbardziej to obsada i same postacie. Przed obejrzeniem znałam tylko Toma Hollandera i Rosamund Pike ("P&P"'05) oraz Michaela Gambona ("Gosford Park"). Odtwórcy głównych ról: Molly i Rogera są moim zdaniem sympatyczni i od razu poczułam do nich sympatię. Może Howell nie jest tak przystojny i czarujący jak Firth czy Armitage, ale ze swojego zadania, moim zdaniem wywiazał się bardzo dobrze.
http://i3.photobucket.com/albums/y88/skylark29/wivesdaughters4.gif
Jednak moimi faworytami są Hollander właśnie i Gambon. Również Keeley Hawes wypadła bardzo przekonywująco, a Francesca Annis to popisowa rola (w scenach w których występowała czasami miałam mordercze myśli typu: Ukatrupiłabym natychmiast! Co za babasztyl?!).
Tak jak powiedziałam: bardzo dobry serial o miłości i nie tylko, z dobrą obsadą, ciekawymi postaciami i porządnym zapleczem technicznym.
Po drugie: dziewczęta, moim zdaniem film godny polecenia! Co niniejszym czynię wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#37 2006-04-16 21:39:12

Alison
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Ja się przyłączam. Obejrzałam go już kilka dni temu, ale dziś cały dzień łapałam się na tym, że snuję mi się po głowie obrazy z tego filmu i zostaje jakieś takie przywiązanie do bohaterów, do atmosfery ich domów. Takie samo przywiązanie miałam do Bennetów czy do mieszkańców Serbinowa w "Nocach i dniach". Człowiek przesiąka ich sprawami, kłopotami, radościami, a potem trochę za nimi tęskni.
W tym filmie bardzo polubiłam postać dziedzica, ojca obu braci. Chwilami bywał okrutny, ale tak niesłychanie szczery i otwarty w okazywaniu uczuć, że nie mozna go nie kochać.


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#38 2006-04-16 21:40:43

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

W tym filmie bardzo polubiłam postać dziedzica, ojca obu braci. Chwilami bywał okrutny, ale tak niesłychanie szczery i otwarty w okazywaniu uczuć, że nie mozna go nie kochać.

No po prostu cudowny był! Nawet jak wściekł się to potrafił potem przeprosić.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#39 2006-04-16 21:46:21

Alison
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

W tym filmie bardzo polubiłam postać dziedzica, ojca obu braci. Chwilami bywał okrutny, ale tak niesłychanie szczery i otwarty w okazywaniu uczuć, że nie mozna go nie kochać.

No po prostu cudowny był! Nawet jak wściekł się to potrafił potem przeprosić.

Wstrząsająca jest ta scena po śmierci Osborne'a...
Kiedy niesie go na rękach jak maleńkie dziecko, a potem przy łóżku...
Bardzo się tam wzruszyłam...
A jaki był kochany udając samolot (chyba jeszcze wtedy nie było samolotów ;-)) chcąc rozbawić wnuczka :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#40 2006-04-17 12:37:56

Admete
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Podobało mi się to, ze stary pan Hamley docenił Molly szybciej niz jego własny syn, to było takie rozczulające, gdy próbował "namówić" Rogera do ubiegania się o jej rękę. Historia Molly przypomina mi czasem dzieje naszej Madzi Brzeskiej z "Emancypantek".


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#41 2006-04-19 12:36:07

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Czy możecie mnie poinformować skąd ściągacie te wszystkie seriale?? Ja zainstalowałam sobie Kazee ale nic, poza Dumą z 1995 roku, którą zresztą już mam, nie moge znaleźć...

Offline

 

#42 2006-04-19 14:07:08

Gosia
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

My je kupujemy big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#43 2006-04-19 15:24:14

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

No ja niestety nie mogę sobie kupić bom za biedna. Mam tylko 50 funtów rocznego dochodu...

Offline

 

#44 2006-04-19 16:46:12

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

No nie wiem, może masz 30.000 funtów posagu tak jak Georgiana Darcy?

Offline

 

#45 2006-04-19 16:54:26

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Ale możesz na siebie zarobić big_smile

Offline

 

#46 2006-04-29 20:59:57

Admete
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Jest w tym serialu niewinność. Mimo róznych tragedii, bohaterom udaje się ocalić najważniejsze uczucia. Dla mnie to jak wejście w inny swiat - bez pośpiechu i wielkich miast.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#47 2006-04-29 23:10:35

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Może mnie ktoś doinformować: Ile ten serial ma odcinków? Z góry dziekuję

Offline

 

#48 2006-04-30 08:20:25

Kika
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

cztery...


gg 2775021

Offline

 

#49 2006-04-30 09:45:33

Gitka
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Czas trwania 301 minut.
Ilustracja do książki "Wives and Daughters" Elizabeth Gaskell

http://img95.imageshack.us/img95/1856/gaskellwivesdaughters5hl.jpg

Offline

 

#50 2006-05-01 11:54:12

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Żony i córki Wives and Daughters (1999)

Dzięki za informacje big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB