Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-04-07 01:16:30

GosiaJ
U¿ytkownik

Jaki taniec na balu w Netherfield?

No właśnie, miłe panie, czy orientujecie się, jak się nazywa taniec, który tańczą Elizabeth i pan Darcy na balu w Netherfield? I jaki jest tytuł tego utworu na ścieżce dźwiękowej?
Dzięki z góry za pomoc :-)
Powiem jedno - po tym, jak od kilku dni zaczynam ten taniec "rozpracowywać" z uczniami, mam jeszcze więcej szacunku dla aktorów, którzy tak pięknie się poruszają. Ciekawe tylko, jak długo ćwiczyli? :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#2 2006-04-07 08:17:19

Alraune
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Jak się nazywa taniec, nie mam pojęcia smile , ale na ścieżce dźwiękowej utwór nosi tytuł "A Postcard to Henry Purcell".


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#3 2006-04-08 17:13:15

frycia
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

jak się nazywa nie mam pojęcia. Co do nauki tego tańca to czytałam kiedyś wywiad z Keira gdzie sie mówia ze nauka takiego tanca jest bradzo trudna i miala z tym problemy.szczególnie kiedy równoczesnie musiala tanczyc i rozmawiac z darcym big_smile życzę powodzenia big_smile


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#4 2006-04-08 22:54:56

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Dzięki, dzięki dziewczyny. Chociaż muszę się przyznać, że jestem nieprecyzyjna i nie dodałam, że chodzi o taniec z serialu z 1995 - wzorujemy się na nim, bo jest dokładniej pokazany.
Na szczęście moi uczniowie nie muszą prowadzić wytwornej konwersacji podczas tańca - sami gadają, bo chcą, chcą, nawet wtedy, kiedy nie trzeba ;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#5 2006-04-08 23:40:55

Magda
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

tamta melodia to Mr. Beveridge's Maggot. też bym sobie tak potańczyła... wink

Offline

 

#6 2006-04-08 23:50:21

Gosia
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Byla taka strona... ale nie moge jej znalezc sad


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#7 2006-04-09 12:14:57

Maryann
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Tutaj powinnaś coś znaleźć.
http://www.sls.hawaii.edu/bley-vroman/c … usten.html

Offline

 

#8 2006-04-09 13:23:51

Gosia
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Chyba wlasnie o ta strone mi chodzilo smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#9 2006-04-09 17:39:28

Maryann
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

A pamiętacie ten taniec w wydaniu Emmy i pana Knightleya?

Offline

 

#10 2006-04-09 22:20:57

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Tutaj powinnaś coś znaleźć.
http://www.sls.hawaii.edu/bley-vroman/c … usten.html

Dziewczyny kochane, dzięki Wam za pomoc :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#11 2006-04-10 10:31:25

Maryann
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Polecamy się na przyszłość.

Offline

 

#12 2006-04-10 11:36:35

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Emma i pan Knightley tańczyli za bardzo baletowo moim zdaniem, a pan Knightley był podejrzanie dobrym tancerzem jak na mężczyznę, który nie chadzał na bale. No ale uczynił miłą innowację: w pierwszej figurze nie podawał Emmie ręki, tylko od razu obejmował ją w talii. Może dlatego mógł to zrobić, że byli prawie rodzeństwem ("prawie" czyni wielką różnicę).
Uwielbiam scenę tańca z DiU 1995.

Offline

 

#13 2006-04-12 16:56:20

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Uwielbiam scenę tańca z DiU 1995.

Och, ja też - a że ostatnio ją "zajeżdżam" w kółko, znam ją już chyba na pamięć - wszystkie skłony głowy, przejścia, kroki :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#14 2006-04-12 18:12:57

Diana
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Ale tak jak patrzę na te wszystkie tańce np. w DIU 1995, to mam takie wrażenie, że one były strasznie nieskomplikowane; tancerze właściwie tylko chodzili i okrążali się nawzajem. Oczywiście, była trudność w zapamiętaniu np. w którą stronę skręcić (z czym problem miał pan Collins), ale kroki były raczej prościutkie. A pan Lucas tak się zachwycał eleganckim tańcem Lizzy I Darcy'ego na balu! Przyznam, że te fragmenty mnie śmieszą.
Ale już pierwszy taniec w filmie z 2005 roku, to zupełnie inna para kaloszy. Jest bardziej żywiołowy i skoczny; muzyka też fajna, aż się samemu chce ruszyć w tan i przytupuje się odruchowo nogą.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#15 2006-04-12 18:16:45

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Ale tak jak patrzę na te wszystkie tańce np. w DIU 1995, to mam takie wrażenie, że one były strasznie nieskomplikowane; tancerze właściwie tylko chodzili i okrążali się nawzajem.

Hmmm... Też tak myślałam, dopóki nie zaczęłam tego ćwiczyć z uczniami :-) Rzeczywiście to taki "chodzony", ale trudność polega właśnie na połapaniu tych kroków, kolejności itd.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#16 2006-04-12 18:33:25

Diana
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Pewnie masz rację. Ciekawe, jak oni wcześniej opracowywali te układy taneczne? Od razu przy tworzeniu muzyki rozplanowywali co, gdzie i jak? Chodzi mi o kompozytorów tych tańców. No i przecież trzeba chyba było zawsze uwzględniać ilość par, jakie mogły w danym tańcu brać udział.
A pewnie, jak już wszystko było zorganizowane, to te babki musiały się bardzo cieszyć, jak taniec wypadł wspaniale i one wzięły w tym "widowisku" udział. big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#17 2006-04-13 08:36:02

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Wiesz, Diano, te tańce z 2005 naprawdę przypominały żywiołowe podskakiwanie w stodole, a nie zgromadzenie eleganckiego towarzystwa z okolicy. Przy TAKIM tańcu na pewno Lizzy nie musiałaby nakłaniać pana Darcy do rozmowy, bo nie mieliby do tego tchu. Sądzę, że ta elegancja i wytworność objawiała się właśnie w wytwornych ruchach rąk, głowy, calego ciała. W jednym z komentarzy do tańca 1995 nawet podkreślano, że rosnące negatywne emocje pana Darcy widać po tym, że na początku porusza się lekko, unosi na palce itd, w miarę rozmowy z Lizzy jego ruchy stają sie mniej kontrolowane, krok cięższy.
Mnie osobiście kręci się w głowie od samej próby zapamiętania kolejności kroków, obrotów itd. Niełatwa to była sztuka - takie pląsy!

Offline

 

#18 2006-04-13 11:42:51

Diana
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Mnie osobiście kręci się w głowie od samej próby zapamiętania kolejności kroków, obrotów itd. Niełatwa to była sztuka - takie pląsy!

Stąd też ciekawi mnie, gdzie oni to wcześniej ćwiczyli! :?:
Pamiętam taki film kostiumowy o królowej angielskiej (nie pamiętam której), którą grała Romy Schneider. I tam głównej bohaterce dostarczono nuty walca- tańca, który dopiero wtedy wkraczał na salony. I ona tańczyła wraz z ukochanym mężczyzną tego walca; nie wiem, czemu tak pamiętam tę scenę, w sumie nie było w niej nic takiego nadzwyczajnego. Ale walc to dla mnie jeden z najpiękniejszych tańców świata; taki lekki, kiedy wykonuje się go z pasją!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#19 2006-04-13 12:01:40

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Stąd też ciekawi mnie, gdzie oni to wcześniej ćwiczyli!



Pewnie należało to do zasobu wykształcenia ówczesnych dam i dżentelmenów smile Ciekawe też, że oni od razu wiedzieli, jakie kroki przyporządkować jakiej melodii!

Offline

 

#20 2006-04-13 19:41:00

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?


Pewnie należało to do zasobu wykształcenia ówczesnych dam i dżentelmenów smile Ciekawe też, że oni od razu wiedzieli, jakie kroki przyporządkować jakiej melodii!

Czy podejrzewasz, że PAN DARCY mógłby nie znać kroków do jakiegokolwiek tańca???
;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#21 2006-04-14 00:06:06

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Ja myśle,że pan Darcy to napewno znał wszystkie kroki,ale nie sądzę ,że wszyscy tak dobrze tańczyli wink

Offline

 

#22 2006-05-01 21:57:49

megg
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

nie wiem, czy to gdzieś było, ale tutaj są wszystkie tańce z obu filmów ('95 i '05) z opisem "teoretycznym"smile też co nieco o historii danych kompozycji....

http://www.earthlydelights.com.au/english3.htm

poza tym w ogóle dużo fajnych rzeczy o epoce regencji, o obyczajach, strojach itd.....smile

Offline

 

#23 2006-05-04 16:28:12

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

nie wiem, czy to gdzieś było, ale tutaj są wszystkie tańce z obu filmów ('95 i '05) z opisem "teoretycznym"smile też co nieco o historii danych kompozycji....
http://www.earthlydelights.com.au/english3.htm
poza tym w ogóle dużo fajnych rzeczy o epoce regencji, o obyczajach, strojach itd.....smile

Megg, serdecznie dziękuję :-) Już to widziałam, ale i tak chętnie sobie przypomniałam.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#24 2008-07-04 21:03:40

elbereth
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

A ja się musze pochwalić... Właśnie wróciłam z balu, na którym razem z ukochanym tańczyliśmy tego samego kontredansa, co Elizabeth i Darcy w Netherfield ^_^

Ostatnio edytowany przez elbereth (2008-07-04 21:04:11)


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#25 2008-07-04 21:56:53

Dorfi
U¿ytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Szczęściara smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB