Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#501 2006-04-05 21:33:28

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Dziwić się nie dziwię. Mam tylko nadzieję, że nie zaczął im składać tych niespodziewanych wizyt tak zaraz po ślubie...

Maryann, co też po głowie Ci chodzi? ;-) Co prawda na Twoim avatarku cudnym Lizzy ma tak "podejrzany" przesłodki uśmiech, że aż się obawiam, co się kryje w jej myślach :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#502 2006-04-06 10:52:12

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

A jak myślisz? Właśnie wzięła ślub, a teraz patrzy na swojego świeżo upieczonego, wymarzonego męża.

Offline

 

#503 2006-04-06 17:26:38

Minia
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

A co myślicie o Jane i jej zaręczynach?

Ostatnio trafiłam na fanfika, który dał mi do myślenia: Jane ma swój dobry charakter, przebaczający, kocha go itd., ale jednak mimo tego - to że mu tak szybko i łatwiutko przebaczyła i zapomniała - to jest trochę "nieludzkie" - nierzeczywiste. :?
Fakt, ze on nie wiedział, że była w Londynie - ale wyjechał, nie pożegnawszy się, i nie wrócił przez rok - tylko z powodu gadania własnych sióstr. Nawet się nie pofatygował, żeby się upewnić że mają rację, ani żeby się pożegnać i opuścić Netherfield we właściwy sposób. To że tak łatwo sobie odpuścił (szczególnie że jego serce mu coś innego mówiło, a był do tego całkiem niezależny od sióstr, mógł im nawet nie mówić, a odwiedzić Benntów) to jednak w strasznie negatywnym świetle przedstawia jego "wielką" miłość. :!:

I w tym świetle - strasznie jest jednak dziwne, że tak łatwiuśko mu przebaczyła po całym roku cierpień, i tak łatwo dała się przekonać, że on ogromnie ją kocha... To powoduje, że jej postać jest jakaś niedopracowana, "nieludzka"... Nie wiemy o niej nic w tym czasie, Lizzy nie ma głowy do obserwacji, ale jednak obserwatorka z niej była dobra, i jakby były jakieś wahania po stronie Jane, to byśmy cosik mogły wyczytać ze stron książki. A tu nic... :evil:

Nie podoba mi siÄ™ to...


~Minia

Offline

 

#504 2006-04-06 17:53:33

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Dla mnie Jane jest tego typu osobą, która zawsze szuka błędów przede wszystkim u siebie, a u innych stara się widzieć najlepsze intencje. Ona nie tyle nie widziała ludzkich wad, co nie chciała ich widzieć, bo myśl o czyjejkolwiek podłości sprawiała jej przykrość.
Jej reakcja (czy raczej jej brak) na dezercję Bingleya mnie nie dziwi - ona go kochała i to bardzo. Ja to pisała JA " to, co czuła, zawierało w sobie cały żar pierwszej miłości, zaś wiek u sopsobienie Jane sprawiały, że było to uczucie głębsze i trwalsze, niż bywa zazwyczaj pierwsze zakochanie".
Gdyby było trzeba, wybaczyłaby mu znacznie więcej - przecież nie przyjeżdżał tylko dlatego, że był przekonany o jej obojętności. No i w końcu wrócił...

Offline

 

#505 2006-04-07 01:07:11

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

A jak myślisz? Właśnie wzięła ślub, a teraz patrzy na swojego świeżo upieczonego, wymarzonego męża.

I jest przecudna - wprost nie mogę oderwać oczu od Twojego avatarka :-) Nie dziwię się Darcy'emu - miał facet dobry gust :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#506 2006-04-07 08:33:18

Gitka
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

To prawda avatarek Maryann jest śliczny - tak patrzy zakochana kobieta.
http://img103.imageshack.us/img103/4344/usmiech6ko.jpg
a tu inny jej usmiech...

Offline

 

#507 2006-04-07 08:41:49

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

No i same powiedzcie, czy milośc na planie nie sprzyja dobrym ujęciom?

Offline

 

#508 2006-04-07 14:54:10

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Oj tak smile

Offline

 

#509 2006-04-07 19:56:28

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Szkoda tylko, że szybko się skończyła.

Offline

 

#510 2006-04-07 20:31:23

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Szkoda tylko, że szybko się skończyła.

Skończył się serial, skończyły się zdjęcia, skończyła się miłość big_smilebig_smilebig_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#511 2006-04-07 20:44:14

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Więc czy to była miłość?

Offline

 

#512 2006-04-07 21:19:08

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

I tu Marianno zadałaś dobre pytanie. Ale bądźmy szczerze - nie nam osądzać szczerość czyichś uczuć.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#513 2006-04-07 21:24:54

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Aine, obserwuje Twoj avatar od paru dni i tak sie zastanawiam, kto to jest i dlaczego tak sie na nim miota i czemu jest tak zdziwiony? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#514 2006-04-07 21:30:59

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

To upiornie cudny Attyla big_smile A czeu się dziwi? Może trafił na Bridget Jones?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#515 2006-04-07 21:34:43

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

To by wiele wyjasnialo big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#516 2006-04-07 22:50:15

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

lol lol

Offline

 

#517 2006-04-08 12:24:05

Minia
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

To upiornie cudny Attyla big_smile A czeu się dziwi? Może trafił na Bridget Jones?

Widziałam też film z nim "Dear Frankie". Fajny smile I po fajnemu angielsku - z takim chyba szkockim akcentem.


~Minia

Offline

 

#518 2006-04-08 15:51:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Widziałam też film z nim "Dear Frankie". Fajny smile I po fajnemu angielsku - z takim chyba szkockim akcentem.

Szkoci tak fajnie szepleniÄ… i szeleszczÄ… big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#519 2006-04-08 22:51:58

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

A jak myślisz? Właśnie wzięła ślub, a teraz patrzy na swojego świeżo upieczonego, wymarzonego męża.

Tym bardziej, że świeżo upieczony mąż tez się cudownie uśmiecha :-)
To, czego mi brak w serialu, to ekranizacja tych rozmów po ślubie między Darcym i Lizzie, ich przekomarzania się, żartów, zwierzeń Darcy'ego na temat budzenia się jego miłości. Chciałabym zobaczyć, jak pan Darcy dzięki Elizabeth uczy się śmiać sam z siebie. "Władca Pierścieni" mógł mieć ze trzy zakończenia i epilog, czemu tu nie dodano chociaż jednego?


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#520 2006-04-08 23:00:32

Diana
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Widocznie wtedy tak realizowano seriale BBC- nie dołączano żadnych scen dodatkowych czy właśnie epilogów. Serial kończy się pocałunkiem (zresztą wspaniałym!) i tym samym, jakby w domyśle: i żyli długo i szczęśliwie.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#521 2006-04-09 12:19:16

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

To, czego mi brak w serialu, to ekranizacja tych rozmów po ślubie między Darcym i Lizzie, ich przekomarzania się, żartów, zwierzeń Darcy'ego na temat budzenia się jego miłości. Chciałabym zobaczyć, jak pan Darcy dzięki Elizabeth uczy się śmiać sam z siebie. "Władca Pierścieni" mógł mieć ze trzy zakończenia i epilog, czemu tu nie dodano chociaż jednego?

Mi nawet bardziej zabrakło tych opisanych przez JA przekomarzanek między zaręczynami a ślubem, zwłaszcza że tyle razy sobie wyobrażałam, jak te sceny mogłyby zostać zagrane.

Offline

 

#522 2006-04-09 13:21:34

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U


Mi nawet bardziej zabrakło tych opisanych przez JA przekomarzanek między zaręczynami a ślubem, zwłaszcza że tyle razy sobie wyobrażałam, jak te sceny mogłyby zostać zagrane.

O tym też myślałam, zastosowałam skrót myślowy, ale chodziło mi też o te chwile między zaręczynami i ślubem - ile byłoby cudnych scen z Colinem i Jennifer :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#523 2006-04-09 13:39:56

Maryann
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Jak na przykład, gdy CF stara się nie uciekać przed wylewnymi uprzejmościami sir Williama czy pastora...

Offline

 

#524 2006-04-09 21:55:01

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Aczkolwiek uwielbiam tą ekranizację to również brakuje mi scen zaraz po zaręczynach. Bardzo chciałabym zobaczyć ich rozmowy oraz ich życie po ślubie. Niestety pozostają mi tylko domysły smile

Offline

 

#525 2006-04-10 08:52:18

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Wspólne czytanie i komentowanie D&U

Ja się nawet lubię tak domyślać... wink
Mnie też tego brakuje: to są przepiękne momenty w książce - między bohaterami nie ma już nieporozumień, mówią do siebie po imieniu, rozmawiają otwarcie - to mogłyby być ładne sceny, choć - jak już kiedyś tu wspominałyśmy - pewnie za mało filmowe.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB