Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#101 2006-03-30 23:56:13

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

A ja jeszcze przez 4 minuty swietuje big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#102 2006-03-31 00:46:19

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

A ja jeszcze przez 4 minuty swietuje big_smile

Wszystkiego naj! :-) Dobrych ludzi na szlakach życia, dużo miłości, wspaniałych filmów i książek, wiele czasu na pasje, dobrej i pewnej pracy :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#103 2006-03-31 22:05:40

Kazik
(Admin)

Re: Ile mamy lat?

Nie wiem, dlaczego tak się namyslałeś - w końcu dla mężczyzna w wieku pułkownika (no prawie) tylko dla romantycznej Maryann jest małopociągający.

Bo - jak powiedział Wolter - "sekret bycia nudnym polega na tym, by powiedziec wszystko". smile


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#104 2006-03-31 22:38:29

Ania
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Bo - jak powiedział Wolter - "sekret bycia nudnym polega na tym, by powiedziec wszystko". smile

No tak, tej strony medalu nie wzięłam pod uwagę, ale O. Wilde powiedział, że "Idealny mężczyzna powinien zawsze mówić więcej niż myśli i zawsze więcej myśleć, niż mówi" wink big_smile

Offline

 

#105 2006-04-01 23:04:02

beju
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

no coz... ja mam 18 lat i wlasnie jestem przed matura...
a na ustna z polskiego na prezentacje wybralam "Portret kobiety w powiesciach JA" tak zeby nie bylo ze jestem nowa i nic o sobie nie mowie smile

Offline

 

#106 2006-04-01 23:50:25

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

no coz... ja mam 18 lat i wlasnie jestem przed matura...
a na ustna z polskiego na prezentacje wybralam "Portret kobiety w powiesciach JA" tak zeby nie bylo ze jestem nowa i nic o sobie nie mowie smile

Åšwietny temat, gratulujÄ™ :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#107 2006-04-01 23:54:35

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Satysfakcjonujący temat to połowa sukcesu.
Pamiętam jak pisałam pracę magisterską. Koleżanki z seminarium często lądowały na "rozmowie umoralniającej", a ja gorliwie i z przyjemnością wgłebiałam się w coraz to nowe pamiętniki i diariusze big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#108 2006-04-02 19:16:02

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

A jaki miałaś temat pracy Aine? big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#109 2006-04-02 19:20:59

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Trzeba przyznać, ze naprawdę fajny:
""Szlachcic przy karabeli". Biała broń sieczna jako wyznacznik prestiżu społęcznego w Rzeczpospolitej Szlacheckiej."


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#110 2006-04-02 19:37:30

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Rzeczywiście dość ciekawy.... wink Ach beju boski temat-rzeka!!! Mam nadzieję, że w moim LO też trafi się coś ciekawego, ale do tego jeszcze mam 2 lata.... big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#111 2006-04-02 19:52:37

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

No taki do pisania i poprawiania przez całe życie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#112 2006-04-02 21:48:26

beju
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Jeanne ten temat ja sobie sama wymyslilam. Wystarczyło do lutego w 2 klasie podac go wychowawcy a on zalatwia wszystkie formalnosci i masz autorski temat!
Wprawdzie troche informacji uzbieralam i mam baaardzo wstepny plan mojej prezentacji to chetnie poslucham jesli macie jakies wskazowki. Na co zworocic uwage i tym podobne. Zastanawiam sie ile bohaterek opisac w mojej pracy, wydaje mi sie jednak ze 15 minut wystarczy na charakterystyke 3 gora 4 bohaterek. Na razie moimi pewniakami sa glowne bohaterki "Perswazji" oraz "Dumy i uprzedzenia" (w zasadzie powinnac dac odwrotna kolejnosc). CiÄ…gle jednak zastanawiam sie ktora z bohaterek nadaje sie na ta trzecia. Czy ma to byc Fanny, Emma? A moze dobrac zupelnie inna, niekoniecznie glowna bohaterke? W mailu od Kazika zostal podsuniety pomysl zeby opisac Lucy Steele z "Rozwaznej i romantycznej", w koncu nie wszystkie bohaterki byly "pozytywne".
Ale ja sie rozpisalam...

Offline

 

#113 2006-04-02 22:13:49

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

i Kazik ma rację. Ja bym opisała 4 skrajnie rózne typy kobiet. Niestety Jane stworzyła swoje szablony.
Mnie zawsze najbardziej interesowała różnorodność przykładów, wiec pewnie najwięcej satysfakcji dałoby mi czytanie pracy gdzie byłaby postać dobra, zła, egoistyczna i głupia


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#114 2006-04-03 12:48:12

Diana
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Moim zdaniem, Lucy Steel to jedna z najpaskudniejszych postaci kobiecych u Jane. Normalnie aż mnie skręca, jak czytam, co ona wygaduje! Więc to chyba dobry pomysł.
A możeby tak Lady Susan? To w dodatku jest powieść epistolarna, a sama bohaterka ma niemało tupetu.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#115 2006-04-18 22:34:15

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

I am not one and twenty. Czyli jak Elizabeth Bennet.

Offline

 

#116 2006-04-18 22:36:30

Alison
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

I am not one and twenty. Czyli jak Elizabeth Bennet.

Sorry, but Elizabeth WAS one and twenty. So?


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#117 2006-04-18 23:01:21

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Elizabeth nie skończyła 21 lat big_smile Tak swoją drogą to kwestia Elizabeth "żywcem" wyjęta z serialu z 1995 roku, odcinek 3

Offline

 

#118 2006-04-19 03:43:51

Marianna
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Ja posiadam czynne i bierne prawo wyborcze, ale prezydentem jeszcze nie mogłabym być ( z resztą ktoby tam chciał!!!) Już niedługo zacznę przerastać główne bohaterki JA. Jeszcze kilka miesięcy i zostanę 23-letnią starą panną (według kryteriów dziewiętnastowiecznych ) sad

Offline

 

#119 2006-04-19 09:54:30

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

otherwaymistercollins... zgadzam się z tobą!!! Jak można mieć jakiekolwiek wątpliwości co do wieku Lizzy w DiU??? big_smile zwłaszcza, że wczoraj razem z oterwaymistercollins szukałam tej kwestii w anglojęzycznych napisach hehe... To było wtedy, gdy Lady C pytała się ileż to Elizabeth ma lat... bo głosi bardzo odważne opinie jak na swój wiek big_smile 32 minuta 9 sekunda odcinek 3.
BTW - u mienia toże dwatcat adin god big_smile 21 lat (też nieskoczone)

Offline

 

#120 2006-04-19 10:51:09

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Ta kwestia pojawia się w książce też...dopiero teraz sprawdziłam, bo nie byłam pewna.

Offline

 

#121 2006-05-12 12:07:45

milosz
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Cóż wobec tak wysoko postawionej lini wieku wstyd mi przyznać ile mam lat...czuje się troche nieswojo wypowiadając się przed tak dojrzałym gronem...cóż więc pozostaje mi przyznać się tylko do mojej siedemnastki

Oj, młoda damo, tym to sie chyba co poniektórym naraziłaś wink

8O 8O 8O oj to nie wiem czy się przyznawać...dobra mam 16 :oops:

I co Snjana porabia?
Gimnazjum kończy i di lyceum idzie?
Czy juz w średniej szkole jakiej pokutujesz:)?


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#122 2006-05-12 12:15:30

Kika
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Sanjano.... pobyt na tym forum to może być dla ciebie niezła szkoła...... :twisted: przeto tu ogromna ilość belfrów buszuje..... wink


gg 2775021

Offline

 

#123 2006-05-12 12:17:34

monika_29_09
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

wczoraj dostałam kartkę:

"Wiek średni poznajemy po tym, że wąska talia i szeroki umysł zamieniają się miejscami".

A ja lubię siebie z takim umysłem, jak teraz smile Nie czuję, żeby się zawęził smile( Z talią mogłoby być lepiej (kiedyś 62 cm).

Maturę zdawałam w okolicach początków III RP. Tak więc część z Was mogłaby pewnie być moją córką smile Ale nie czuję tego wieku kompletnie. Czuję się stale jak 30-tka (najwyżej).
Córka jest prawie mojego wzrostu, syn ją dogania, ale odmładza mnie 2,5-latek biegający po domu.

pozdr.
m.


czy istnieje piękniejszy uśmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

Offline

 

#124 2006-05-12 12:23:04

Kika
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

wczoraj dostałam kartkę:

"Wiek średni poznajemy po tym, że wąska talia i szeroki umysł zamieniają się miejscami".

bardzo zabawne lol

ja zaczynałam liceum jeszcze przed okrągłym stołem... a maturę pisałam na początku lat 90-tych... także gramy w jednej drużynie Moniko.... wink


gg 2775021

Offline

 

#125 2006-05-12 12:27:33

aragonte
U¿ytkownik

Re: Ile mamy lat?

Cóż wobec tak wysoko postawionej lini wieku wstyd mi przyznać ile mam lat...czuje się troche nieswojo wypowiadając się przed tak dojrzałym gronem...cóż więc pozostaje mi przyznać się tylko do mojej siedemnastki

Oj, młoda damo, tym to sie chyba co poniektórym naraziłaś wink

8O 8O 8O oj to nie wiem czy się przyznawać...dobra mam 16 :oops:

Nie w przyznawaniu się do lat szczenięcych był tu problem wink

Przeczytałam ten wątek i powiem jak Lizzie: nie jest łatwo się przyznać do wieku, jeśli ma się tyle młodszych sióstr bywających już na tych salonach lol

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB