Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-03-29 21:39:50

GosiaJ
U¿ytkownik

Film - taniec średniowieczny?

Mam nadzieję, że będziecie mogły mi pomóc ;-) Poszukuję jakiegoś filmu, w którym będzie zaprezentowany taniec średniowieczny - przychodzi Wam coś do głowy? To wszystko potrzebne mi w ramach szkolnego projektu. Dziś ćwiczyłyśmy z naszymi uczniami taniec z balu z Netherfield - tzn. na razie na podstawie scen filmowych studiujemy i odkrywamy kroki ;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#2 2006-03-29 22:40:00

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Film - taniec średniowieczny?

Może bardziej renesansowy, ale kojarzy mi się Zakochany Szekspir i Elizabeth z Cate Blanchet. W przyszłym tygodniu ma być Romeo i Julia Zefirellego w TV, wydaje mi się, że tam też można było podejrzeć kroki. Bardzo ładna, choć bardzo współczesna była też tańcująca scena w Obłędnym rycerzu - ale nie wiem, czy Ci sie to na coś przyda.

Offline

 

#3 2006-03-29 22:59:41

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Film - taniec średniowieczny?

Może bardziej renesansowy, ale kojarzy mi się Zakochany Szekspir i Elizabeth z Cate Blanchet. W przyszłym tygodniu ma być Romeo i Julia Zefirellego w TV, wydaje mi się, że tam też można było podejrzeć kroki. Bardzo ładna, choć bardzo współczesna była też tańcująca scena w Obłędnym rycerzu - ale nie wiem, czy Ci sie to na coś przyda.

Scenę wolty z "Elizabeth" też dziś zaczęliśmy ćwiczyć :-) A tego "Obłędnego rycerza" i "Romeo i Julię" tez sprawdzę, dzięki!


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#4 2006-03-30 00:39:10

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Film - taniec średniowieczny?

Gosienko poszukaj an stronach bractw rycerskich. Te większe działają razem z grupą taneczno-muzyczną.
Tam znajdziesz i kroki i można napisać - bardzo chętnie pomagają. Czasem bywają filmiki.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#5 2006-03-31 19:15:22

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Film - taniec średniowieczny?

Gosienko poszukaj an stronach bractw rycerskich. Te większe działają razem z grupą taneczno-muzyczną.
Tam znajdziesz i kroki i można napisać - bardzo chętnie pomagają. Czasem bywają filmiki.

Dzięki, w sumie nie wiem, czemu sama na to nie wpadłam, czasem bywam na tych stronach. Dziękuję :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB