Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-03-23 09:58:34

milosz
U¿ytkownik

Hallmark i Szekspir

Na kanale Hallmark od soboty 25.03 (potem 1.04) o godzinie20.15 będą "leciały"
brytyjskie, uwspólcześnione wersje dramatów i komedii Szekspira - na początek "Wiele hałasu o nic" potem "Makbet"


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#2 2006-03-23 10:34:34

Alraune
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Mocno uwspółcześnione?
Tak czy siak, będę oglądać. Dzięki za informację smile


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#3 2006-03-26 18:08:53

milosz
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

"Wiele hałasu" do odstrzału!!!!!
Za tydzień "Makbet" - ale aż się boję telewizor włączać wink Choć Makbeta ma grać (chyba) pan Tumnus z "Opowieści z Nrnii"...


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#4 2006-03-26 22:31:03

Alraune
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

"Wiele hałasu" do odstrzału!!!!!
Za tydzień "Makbet" - ale aż się boję telewizor włączać wink Choć Makbeta ma grać (chyba) pan Tumnus z "Opowieści z Nrnii"...

Do odstrzału? To może i dobrze, że nie miałam czasu tego obejrzeć. W sumie odstraszył mnie opis - akcja działa się w jakiejś agencji reklamowej...? Ciekawe, gdzie umiejscowią 'Makbeta'.

Dziś o dzikiej porze, tj. o drugiej w nocy na TVP1 jest 'Pancernik Potiomkin' ze słynną sceną na schodach w Odessie. I wreszcie po pięciu latach oczekiwania na ten film mam szansę go obejrzeć big_smile


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#5 2006-03-27 19:20:20

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Ciekawe, gdzie umiejscowiÄ… 'Makbeta'.

Hehe, w życiu nie zgadłabyś: oto sterszczenie z Super TV: Joe jest szefem kuchni w restauracji Duncana. Pewniego dnia spotyka tajemniczych śmieciarzy, którzy przepowaidają mu przyszłość

Miodzio. Ileż kuchennych mozliwości mordowania...
Szkoda, że nie mam Hallmarku.
Dobrze zrobiony Szekspir może być nawet przeniesiony w czasie i przestrzeni: popatrzcie na filmy Kennetha Branagha. Zakochałam sie juz w Henryku V, potem a Hamlecie (XIX wiek), w Straconych zachodach miłości, a Wiele hałasu o nic uważam za arcydzieło - od wiersza czytanego przez siedzącą na pniu oliwki Emmę Thompson, do ostatniego tańca w wirujących płatkach kwiatów. Widzę, że zrobił też Jak wam sie podoba - premiera w 2006 roku - kupować, kupować!
Bardzo podobał mi się tez powtarzany przez ALE KINO Wieczór Trzech Króli z Heleną Bohnam-Carter w roli Olivii i wspaniałą Imogene Stubss w roli Violi-Cesaria. Grali jeszcze Imelda Staunton, Nigel Hawthorne i Ben Kingsley, panowie nosili mundury, Imogene była piękną dziewczyną i bardzo chłopięcym chłopcem, całość klimatyczna i urocza. Również wiek XiX.

Offline

 

#6 2006-03-27 20:14:58

Admete
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Zazdroszczę Ci, ze oglądałaś Wieczór Trzech Króli, a na Jak wam się podoba chętnie poszłabym do kina. Uwielbiam też Wiele hałasu o nic - gdyby jakaś tv powtórzyła.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#7 2006-03-27 20:17:37

milosz
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Wszystrko fajne co Trzykrotka pisze - ale w hallmarku z Szekspira nie zostało nic sad W ekranizacjach Branagha tekst jest Szekspira a w tym na Hallmarku (nawiasem mówiąc produkcja BBC) język rodem z MTV i głupawych seriali (Jakich pełno na swiecie). Chała.

Na Makbeta może zerknę choćby z powodu pana Tumnusa wink

Adziś w TV - "Juliusz Cezar" a Galerii Handlowej :mrgreen: ( no ale za to w reżyserii Englerta!)


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#8 2006-03-27 20:27:39

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Wszystrko fajne co Trzykrotka pisze - ale w hallmarku z Szekspira nie zostało nic sad W ekranizacjach Branagha tekst jest Szekspira a w tym na Hallmarku (nawiasem mówiąc produkcja BBC) język rodem z MTV i głupawych seriali (Jakich pełno na swiecie). Chała.

Jestem w stanie przyjąć uwspółcześnione ekranizacje Szekspira, na czele nawet z "Romeo i Julią" Luhrmanna, ale pod warunkiem, że zachowuje się język szekspirowski. Bo jeśli tego zabraknie, to co zostaje? Nienawidzę przeróbek w stylu MTV klasyki literackiej, typu "O" (to podobno "Otello"), że już nie wspomnę współczesnej wersji "Dumy...".


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#9 2006-03-27 21:36:02

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir


Bardzo podobał mi się tez powtarzany przez ALE KINO Wieczór Trzech Króli z Heleną Bohnam-Carter w roli Olivii i wspaniałą Imogene Stubss w roli Violi-Cesaria. Grali jeszcze Imelda Staunton, Nigel Hawthorne i Ben Kingsley, panowie nosili mundury, Imogene była piękną dziewczyną i bardzo chłopięcym chłopcem, całość klimatyczna i urocza. Również wiek XiX.

O, bardzo, ale to bardzo mi się ten film podobał! Helena była naprawdę świetna. Wogóle cała obsada była bardzo dobra. Jeden z moich ulubionych... wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#10 2006-03-27 22:10:49

Margarett
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir



Hehe, w życiu nie zgadłabyś: oto sterszczenie z Super TV: Joe jest szefem kuchni w restauracji Duncana. Pewniego dnia spotyka tajemniczych śmieciarzy, którzy przepowaidają mu przyszłość

Urzekli mnie Ci śmieciarze big_smile


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#11 2006-03-27 23:13:58

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

A propos "Wiele hałasu..." - czy wydali ten film na dvd? Bo może znalazłby się w jakimś koszu w Geancie? Na Wieczór Trzech Króli" szans nie ma, a mnie się podobał ten film tak, że oglądałam go ile razy mogłam, czyli w sumie z 5 - bo inne projekcje były o świcie albo w środku nocy. Piekne piosenki spiewał tam Kingsley- Błazen. Mam nadzieję, że znajdzie się dystrybutor na "Jak wam sie podoba".
Miłosz, gdybyś jednak obejrzała tajemniczych śmieciarzy, to koniecznie opowiedz, jak było.

Offline

 

#12 2006-03-28 00:04:24

Admete
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Wydali - tutaj jest link, nawet nie bardzo drogi, ale na razie mnie nie stać.
http://www.vivid.pl/szukaj.php3?pp=1&am … 3asu+o+nic


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#13 2006-03-28 00:08:02

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Dzięki za link Admete, sprawdzę, czy jest do kupienia nie wysyłkowo.

Offline

 

#14 2006-03-28 09:18:44

milosz
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Jeśli chodzi o takie filmy to trzeba tez pytać w wypozyczalniach - czasami czyszcza sobie pólki i wyprzedaja za grosze....


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#15 2006-04-03 11:48:46

milosz
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Sobota 8.04 "Sen nocy letniej"

"Dumni rodzice Theo i Polly Moonowie wydają przyjęcie w leśnym ustroniu i centrum aktywności Dreamparks, by uczcić zaręczyny ich córki Hermii z jej ukochanym Jamesem. Gdy goście mają wznieść toast za szczęśliwą parę, na przyjęcie z impetem wkracza młody człowiek i zmusza Hermię do obwieszczenia wszystkim, że kocha innego" (Bill Paterson, Imelda Staunton, Lennie James, Sharon Small)


Sobota 15.04 "Poskromienie złoąśnicy"

"Kate jest bystra i utalentowana. Jednak jej zapalczywy, szorstki charakter sprawia, że nie ma powodzenia w miłości. Kate nawiązuje romans z ekscentrycznym Petruchio. Po pewnym czasie przyjmuje jego oświadczyny. Ślub staje się groteską za sprawą pana młodego, który pojawia się na ceremonii w kobiecym ubraniu. Kate jest wściekła, czuje się upokorzona, ale to dopiero początek problemów. Miesiąc miodowy to pasmo ciągłej walki o dominację w związku. "

A "makbeta" ktoś widział?


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#16 2006-04-22 22:30:57

milosz
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Oddział duchów (1)
The Ghost Squad
Serial kryminalny, Wielka Brytania 2005
czas 60 minut

Reżyseria: Charles Palmer
Scenariusz: Tom Grieves
Zdjęcia: Nick Dance
Muzyka: Ben Bartlett

Obsada:
Elaine Cassidy - detektyw Amy Harris
Emma Fielding - detektyw Carole McKay
Jonas Armstrong - Pete Maitland


Hallmark: Sobota 22:00

nowy brytyjski serial od 29.04.


Amy Harris jest podejrzana o zabójstwo, które dokonano w komisariacie. Funkcjonariuszka próbuje dowieść, że dowody są spreparowane, a w sprawę zamieszani są skorumpowani koledzy. Detektyw Carol McKay postanawia zwerbować Amy do "oddziału duchów". Niegdyś była to jednostka sformowana w celu kontrolowania organów ścigania, ale po protestach policjantów postanowiono ją zlikwidować. Nikt nie wie, że grupa w dalszym ciągu funkcjonuje, a jej zadaniem jest wymierzanie sprawiedliwości tym, którzy zhańbili odznakę policyjną.


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#17 2006-04-22 22:53:39

beju
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

tyle jest to zobaczenia a tu zaraz matura, i jak ja mam sie uczyc?!

Offline

 

#18 2006-04-24 10:15:09

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Miłosz, ja nie mogę! Co za avatarelk! A gdzie upiór??

Offline

 

#19 2006-04-24 11:25:11

milosz
U¿ytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Miłosz, ja nie mogę! Co za avatarelk! A gdzie upiór??

Prosiaczek to moja miłość wink

Normalnie na moje przepastne serce awatarków by brakło :mrgreen:


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB