Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2006-03-22 22:54:27

Narya
U┐ytkownik

Re: Przywitalnia

Cze┼Ť─ç,
W┼éa┼Ťnie si─Ö szcz─Ö┼Ťliwie zalogowa┼éam i - jak wymaga dobre wychowanie wink - witam Wszystkich serdecznie. Od jakiego┼Ť czasu obserwuj─Ö "przebieg wydarze┼ä" na forum i - poniewa┼╝ dorobi┼éam si─Ö swojego internetu - wreszcie mog─Ö si─Ö do Was przy┼é─ůczy─ç big_smile . big_smile No wi─Öc jeszcze raz WITAM

#77 2006-03-22 23:04:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç dziewczyny. Witam bardzo cieplutko i serdecznie big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#78 2006-03-22 23:05:55

Gosia
U┐ytkownik

Hello smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#79 2006-03-23 13:05:35

Caitriona
U┐ytkownik

Serdecznie witamy! big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#80 2006-03-23 17:42:50

Kaziuta
U┐ytkownik

Witamy, witamy, witamy tu piekne damy,
Lecz głowy za to nie damy
Czy lubia nas piekne damy.

PS. Pamiętam te pioseneczkę z dzieciństwa z przedstawienia TV "Piękna i bestia". Trochę pasuje więc zacytowałam.

#81 2006-03-23 18:35:36

Narya
U┐ytkownik

Bardzo Wam wszystkim dzi─Ökuj─Ö za tak serdeczne przyj─Öcie roll
Kaziuta - je┼Ťli chodzi o mnie, to g┼éow─Ö mo┼╝esz spokojnie dawa─ç wink
Migotko - dzi─Ökuj─Ö za trosk─Ö - nie jest ┼║le smile Tobie te┼╝ tego ┼╝ycz─Ö big_smile

#82 2006-03-25 17:05:22

frycia
U┐ytkownik

Duzo by opowiadac, ale przemilcze to gdzie pracuje i czym sie zajmuje lol
W kazdym razie jest to sfera kultury.

hmm tak sobie Gosiu my┼Ťl─Ö, skoro zajmujesz sie sprawami Kultury to mo┼╝e skonczylas kierunek kulturoznawstwo :?: bo ja dosyc powaznie wiaz─Ö swoja przysz┼éosc z tym kierunkiem, ale znajomi mi odradzaja sad to mo┼╝e mog┼éabys mi cos napisac o tym kierunku......

skoro juz sie odezwa┼éam to napsize cos o sobie, ale kr├│ciutko bo nie jest to m├│j ulubiony temat :oops: na imi─Ö mam Agnieszka i mieszkam na prowincji w okolicach Olsztyna. jako sie wcze┼Ťniej rzek┼éo planuj─Ö p├│j┼Ťc na Kulturoznawstwo, ale niech Was nie zmyl─ů pozory matur─Ö masz juz za sob─ů big_smile chwilowo do konca sierpnia sobie sta┼╝uje 8)

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#83 2006-03-25 17:16:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja mog─Ö si─Ö wypowiedzie─ç na temat tego kierunku niejako po┼Ťrednio. Cholernie ciekawych rzeczy tam ucz─ů, kt├│re potem w ┼╝yciu w niczym si─Ö nie przydadza big_smile
A tak powa┼╝niej - je┼Ťli si─Ö ineteresujesz szeroko poj─Öt─ů kultur─ů (literatura, film, teoria kultury itd.) to ten kierunek i zg┼é─Öbianie wiedzy da Ci wiele satysfakcji. Ale perspektywy pracy s─ů marne. Przynajmniej u nas na terenie ma┼éopolskiego i ┼Ťlaskiego.

#84 2006-03-25 18:57:16

frycia
U┐ytkownik

dzi─Ökuj─Ö Ci bardzo Aine big_smile
czyli jest w┼éa┼Ťnie tak jak my┼Ťla┼éam, no ale przeciez powinno si─Ö robi─ç to co si─Ö lubi i sprawia satysfakcje 8)

#85 2006-03-25 19:04:14

Gosia
U┐ytkownik

Nie konczylam kulturoznawstwa, tylko troche inny kierunek humanistyczny.
Ale faktycznie pracuje " w sferze kultury" big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#86 2006-03-25 19:10:00

Admete
U┐ytkownik

Frycia w ┼╝yciu to najlepiej robi─ç to co przynosi pieni─ůdze, a potem te pieni─ůdze wydawa─ç na to, co si─Ö lubi. Kulturoznawstwo to sobie zostaw jako hobby i wybierz co┼Ť co pomo┼╝e Ci sie utrzyma─ç. Chocia┼╝ cynicznie to zabrzmia┼éo, to rada p┼éynie z serca.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#87 2006-03-25 19:19:22

AineNiRigani
U┐ytkownik

Frycia Admete ma racj─Ö. Z satysfakcji nie wy┼╝yjesz.

#88 2006-03-25 20:07:12

Ania
U┐ytkownik

Czy wiadomo jakie studia dzi┼Ť mog─ů przynie┼Ť─ç pieni─ůdze w przysz┼éo┼Ťci i jakie mog─ů zagwarantowa─ç, ┼╝e nie bedziesz mie─ç problemu z prac─ů i fors─ů? Ja tam wiedzia┼éam, ┼╝e po studiach humanistycznych w dodatku z kierunkiem pegagogicznym kokos├│w mie─ç nie b─Öd─Ö, a jednak, gdybym dzi┼Ť mia┼éa wybra─ç raz jeszcze, zrobi┼éabym to samo. Tak wi─Öc Frycia id┼║ za g┼éosem serca! A nu┼╝ trafi Ci si─Ö kulturalny milioner i b─Ödziesz si─Ö mog┼éa zaj─ů─ç tylko tym, co lubisz bez ogl─ůdania si─Ö na mamon─Ö... wink lol (czego zreszt─ů Ci z serca ┼╝ycz─Ö!)

#89 2006-03-25 20:10:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja tam wiedziałam, że po studiach humanistycznych w dodatku z kierunkiem pegagogicznym kokosów mieć nie będę,

Ja tam wcale kokos├│w nie chc─Ö. Ale id─ůc na studia nie wiedzia┼éam, ┼╝e znalezienie pracy w zawodzie zakrawa─ç b─Ödzie na cud.
Frycia - popieram Anie - pana Darcyego Ci ┼╝ycz─Ö. Z jego majatkiem big_smile

#90 2006-03-25 20:25:22

frycia
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö bardzo za wszystkie odpowiedzi big_smile racje maja obie strony. Satysfakcj─ů nie wyzyje i chleba nie kupi─Ö. Z drugiej strony nie ma sensu si─Ö m─Öczy─ç robi─ůc co┼Ť co ci zupe┼énie nieodpowiada. wyj┼Ťciem jest chyba zrobi─ç dwa kierunki. jeden dla satysfakcji a drugi dla kasy 8)

#91 2006-03-25 20:32:57

Ania
U┐ytkownik

I o to chodzi! Dasz sobie rad─Ö! A p├│ki co czeka Ci─Ö jeden z najprzyjemniejszych okres├│w w Twoim ┼╝yciu. Korzystaj z niego pe┼én─ů piersi─ů!!!

#92 2006-03-25 20:35:07

GosiaJ
U┐ytkownik

Czy wiadomo jakie studia dzi┼Ť mog─ů przynie┼Ť─ç pieni─ůdze w przysz┼éo┼Ťci i jakie mog─ů zagwarantowa─ç, ┼╝e nie bedziesz mie─ç problemu z prac─ů i fors─ů? Ja tam wiedzia┼éam, ┼╝e po studiach humanistycznych w dodatku z kierunkiem pegagogicznym kokos├│w mie─ç nie b─Öd─Ö, a jednak, gdybym dzi┼Ť mia┼éa wybra─ç raz jeszcze, zrobi┼éabym to samo. Tak wi─Öc Frycia id┼║ za g┼éosem serca! A nu┼╝ trafi Ci si─Ö kulturalny milioner i b─Ödziesz si─Ö mog┼éa zaj─ů─ç tylko tym, co lubisz bez ogl─ůdania si─Ö na mamon─Ö... wink lol (czego zreszt─ů Ci z serca ┼╝ycz─Ö!)

R├│wnie┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e nie ma sensu m─Öczy─ç si─Ö na kierunku, kt├│ry by┼éby kompletnie odmienny od moich zainteresowa┼ä. Od dzieci┼ästwa chcia┼éam by─ç nauczycielk─ů, kole┼╝anki te┼╝, ale one z tego wyros┼éy ;-) Id─ůc na takie, a nie inne studia wiedzia┼éam, ┼╝e nie b─Öd─Ö mie─ç g├│r pieni─Ödzy. Ale przynajmniej robi─Ö co┼Ť, co lubi─Ö - nawet kocham :-) Jak to wspaniale zara┼╝a─ç m┼éode pokolenie np. fascynacj─ů Jane Austen :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#93 2006-03-25 20:41:59

frycia
U┐ytkownik

Jak to wspaniale zara┼╝a─ç m┼éode pokolenie np. fascynacj─ů Jane Austen :-)

zgadzam się tylko, że niestety młode pokolenie wydaje sie coraz mniej zafascynowane wszelkiego rodzaju literetura( nie chcę być pesymistka więc wierzę , ze to się zmieni big_smile ) ale to i tak temat na inna dyskusje.
a swoja droga tyle tu nauczycieli, ┼╝e chyba b─Öd─Ö musia┼éa zwraca─ç wi─Öksza uwag─Ö na moj─ů pisownie :oops:

#94 2006-03-25 20:44:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

No tak, wy macie na to szanse...
Ech zejd─Ö chyba z tego tematu, bo moja przysz┼éo┼Ť─ç do┼Ť─ç czarno mi si─Ö widzi.

#95 2006-03-25 20:56:50

Ania
U┐ytkownik

Aine! Nie tragizuj! Wierz─Ö, ┼╝e b─Ödzie dobrze. Tylko zr├│b to, co Ci radzi┼éam w ostatnim mailu. Kto┼Ť z tak─ů osobowo┼Ťci─ů, jak Twoja nie moze nie zrobi─ç wra┼╝enia - a co roku wielu nauczycieli w Polsce odchodzi na emerytur─Ö, rezygnuje z pracy z r├│┼╝nych wzgl─Öd├│w albo cho─çby zaci─ů┼╝a (w ko┼äcu to sfeminizowany zaw├│d, a mamy "becikowe" na zach─Öt─Ö). Na pewno co┼Ť sie znajdzie!!! smile

#96 2006-03-25 21:06:21

AineNiRigani
U┐ytkownik

ech, przepraszam. Dzisiaj do┼Ť─ç wisielczy humor mam, przemeczona jestem. Od miesi─ůca ani jednego dnia wolnego. W dodatku cala dzisiajsza robote szlag mi trafil. No i mnie czarne my┼Ťli dopad┼éy. St─ůd i skutek - sm─Ödz─Ö.
Wrrrrr!!!

#97 2006-03-25 21:11:15

Ania
U┐ytkownik

W┼é─ůcz sobie P&P'95 albo jak─ů┼Ť dobr─ů komedi─Ö romantyczn─ů - mo┼╝e To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç?

#98 2006-03-25 21:16:41

AineNiRigani
U┐ytkownik

No i chyba tak zrobi─Ö big_smile Ogl─ůdn─Ö sobie "Tylko mnie kochaj", albo mo┼╝e Fantagiro? Mia┼éam by─ç zawalona robot─ů, ale sobie odpu┼Ťci┼éam. Nie wyrobi─Ö czasowo, wi─Öc po co si─Ö m─Öczy─ç? Zaraz strzele sobie piffko, dobra herbatk─Ö, ogladam i lulu. Jutro znowu do budy i siedzenie do wieczora. Irytuje mnie to.

#99 2006-03-25 21:20:58

frycia
U┐ytkownik

hmmm Aine, nie wiem o co chodzi, ale jako wieczna optymistka musz─Ö napisa─ç " don;t worry be happy" lol
PS ja jak mam doła słucham takiej na maxa optymistycznej piosenki "Lemon tree" big_smile big_smile big_smile

#100 2006-03-25 21:25:39

Ania
U┐ytkownik

Znieczulacz z piana na do┼éa - dobra rzecz + co┼Ť na oko i efekt murowany! Powodzenia!

Stopka forum