Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-02-14 23:35:04

AineNiRigani
U¿ytkownik

Gaelforce Dance

Ponieważ dużo z nas przyznaje się do zboczeń irlandzko-celtyckich i istnieje zapotrzebowanie na informacje na temat trasy koncertowej Gaelforce Dance w Polsce, rzucam informacją, która doszła do mnie bezpośrednio na maila (i jest dostępna w sieci:D)

Gaelforce Dance - mistrzowie tanca irlandzkiego po 6 latach ponownie w Polsce! Ich efektowny spektakl taneczno-muzyczny oparty na irlandzkim folklorze zobaczymy w najwiekszych salach widowiskowych naszego kraju w dniach od 14 do 27 marca br.

Okreslenie wystepow niepowtarzalnym widowiskiem, czy megaprodukcja nie odzwierciedla tego, co przedstawia fenomenalna grupa. Dzieki profesjonalnym popisom byli entuzjastycznie przyjmowani w USA, Kanadzie, Niemczech, Australii i krajach Azji. Wystepowali przed papiezem Janem Pawlem II i krolowa brytyjska Elzbieta II. W Polsce oklaskiwalo ich do tej pory ponad 30 tysiecy zachwyconych widzow, na swiecie 20 milionow.

Irlandzka muzyka na zywo, najpopularniejszy nurt tzw. muzyki etnicznej, polaczona jest z efektownym tancem, baletem, a przede wszystkim ze stepem, w ktorym czlonkowie Gaelforce Dance sa prawdziwymi mistrzami. To, co prezentuja mozna okreslic krotko - feeria swiatel i niesamowita perfekcja wykonania, idealna synchronizacja, zachwycajaca sceneria, poruszajaca do glebi muzyka.

Najbardziej spektakularne sa sceny zbiorowe, w ktorych podziwiamy precyzyjne linie tancerzy oraz absolutna jednosc wykonywanych przez nich krokow i wystukiwanego, z komputerowa wrecz precyzja, rytmu.

Wystepy Gaelforce Dance to profesjonalny show w wykonaniu artystow, ktorych warto zobaczyc!


Trasa koncertowa ma obejmowac nastepujace miasta:

Poznan: 14 marca, Hala Arena, godz. 19.00
Lublin: 15 marca, Hala MOSiR, godz. 19.30
Krakow: 17 marca, Hala Wisly godz.19.00
Zabrze: 18 marca, DMiT godz. 18.00
Bydgoszcz: 19 marca, Opera Nova godz. 16.00 i 19.00
Szczecin: 21 marca, MTS Centrum Wystawienniczo-Targowe godz. 19.00
Wroclaw: 22 marca, Hala Ludowa godz. 19.00
£odz: 23 marca, Teatr Wielki, godz. 19.30
Gdynia: 24 marca godz. 20.00, 25 marca godz. 16.00 i 19.00, Teatr Muzyczny
Warszawa: 26 marca, Sala Kongresowa godz. 16.00 i 19.00
Kielce: 27 marca, Kieleckie Centrum Kultury, godz. 17.00 i 20.00


Szczegoly i bilety:
Agencja MakroConcert
www.makroconcert.pl

Patronat honorowy:
ISTA Szkola Tanca i Agencja Artystyczna
www.ista.art.pl


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#2 2006-02-15 00:04:48

GeorgianaDarcy
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Bardzo Ci dziekuje za informacje! Gdyby nie ty przegapilabym kolejny koncert. Jestem z Wałbrzycha, wiec najblizej bede miec do Wroclawia. Musze sie teraz zartoszczyc o to zeby rodzice mnie puscili i o osobe towarzyszaca. Nie ma opcji zebym przegapila takie widowisko.
Mam jeden z ich spektakli na dvd (prezent gwiazdkowy) i choc nie widzialam grupy w realiach, ich taniec mnie oczarowal. Zbrodnia wobec marzen byloby przegapic ich wystep w Polsce.


You have bewitched me body and soul.

Offline

 

#3 2006-02-15 00:15:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Mam jeden z ich spektakli na dvd (prezent gwiazdkowy) i choc nie widzialam grupy w realiach, ich taniec mnie oczarowal. Zbrodnia wobec marzen byloby przegapic ich wystep w Polsce.

Ja mam divixa. Dla mnie to też będzie ten "pierwszy raz" :oops: :oops:
Ale mamy nadzieję zrobić sobie pierwszy mały mini zlot forumowy big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#4 2006-02-15 10:20:46

niya
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

No to sie ciesze, ze zalozylas ten watek.

To strona, ktora zdecydowanie moge polecic na temat Szkocji http://szkocja.wcentrum.info/index.htm
Strona zawiera ciekawe dzialy, m in wypowiedzi w jezyku celtyckim.

Natomiast ta dotyczy Irlandii http://www.mojairlandia.pl/

Jesli chodzi o trase zespolu, to moze kiedys dotre na takie przedstawienie, na razie jest to nieco niemozliwe.

Pozdrawiam serdecznie smile


A co siÄ™ staje to siÄ™ staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

Offline

 

#5 2006-02-15 10:22:25

niya
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

i jeszcze troche fotek... ach

http://www.scotlandphotos.net/index.htm


A co siÄ™ staje to siÄ™ staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

Offline

 

#6 2006-02-15 15:10:54

Alison
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Ja byłam na ich koncercie kilka lat temu i Dziewczyny nie imaginujecie sobie. Wrażenia są tak wciąż żywe, jakby to było góra rok, 2 lata temu a to już ładnych parę lat. A ja wciąż czuję te dreszcze na plecach ;-)
A solowy występ tego blondasa z mikrofonami przy butach to już po prostu ....... w locie. Niech tam w miejsce kropek każdy sobie wstawi to co go najbardziej kręci ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#7 2006-02-15 15:13:46

Alison
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Jeszcze tylko dopowiem, że cały spektakl to były takie przeplatane piosenki kogoś kto śpiewał głosem podobnym do mojej ukochanej Loreeny McKennit, z tymi charakterystycznymi tańcami całego zespołu plus opowiadana tańcem historia miłosna. CUDO! Ja chyba już nie doczekam z radości do tej połowy marca yikes Za stargane nerwy mam ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#8 2006-02-15 16:55:41

niya
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Nie no, i jeszcze wielbicielke Loreenki odnalazlam. To forum to jakis cud chyba ;-)

"the waves would wash my tears and the wind, my memory..."


A co siÄ™ staje to siÄ™ staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

Offline

 

#9 2006-02-15 17:10:12

Alison
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance


Ja mam divixa.

A czy, przepraszam „uprzejnie”, na jakÄ…Å› drobnÄ… „kopiaÅ‚eczkÄ™” można by liczyć ;-)
BÄ™dÄ™ CiÄ™ wiozÅ‚a „najprzezpieczniej” jak potrafiÄ™ ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#10 2006-02-15 17:11:50

Alison
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Nie no, i jeszcze wielbicielke Loreenki odnalazlam. To forum to jakis cud chyba ;-)

"the waves would wash my tears and the wind, my memory..."

Lorencia u mnie w domu ma specjalne miejsce.
Nawet mojemu bywszemu pozwalałam się w niej kochać bez pamięci ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#11 2006-02-15 17:19:35

niya
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

O widzisz, co za zaszczyt go spotkal ;-)
A tak na marginesie, to moze calkiem urodziwa ona nie jest, ale glos jej plynie i ja plyne. Pięknie.


A co siÄ™ staje to siÄ™ staje tylko raz w tym czasie
I tylko raz w tym miejscu...

Offline

 

#12 2006-02-15 17:24:14

Alison
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

O widzisz, co za zaszczyt go spotkal ;-)
A tak na marginesie, to moze calkiem urodziwa ona nie jest, ale glos jej plynie i ja plyne. Pięknie.

Pozwolę sobie to nawet ująć, że PRZE-PIĘKNIE. big_smile


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#13 2006-02-17 13:45:28

Gitka
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Link do Gaelforce Dance, występ w Zabrzu i trochę wiadomości o zespole

http://zabrze.naszemiasto.pl/imprezy/85260.html

Offline

 

#14 2006-03-18 15:08:26

caroline
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Kobiałki, wybieracie się/wybrałyście się?
Dajcie znać jak było. No i oczywiście jak przebiegł pierwszy forumowy mini-zjazd tematyczny wink

U mnie nie było biletów już pod koniec lutego sad

Offline

 

#15 2006-03-18 21:09:17

Alison
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Kobiałki, wybieracie się/wybrałyście się?
Dajcie znać jak było. No i oczywiście jak przebiegł pierwszy forumowy mini-zjazd tematyczny wink

U mnie nie było biletów już pod koniec lutego sad

Ech babeczki. Nie wiem czy Gitka już w domu, Aine pewnie jeszcze jedzie, bosmy sie zagadały i uciekł jej autobus. Ale powiem wam - power, power, i jeszcze raz power. Różnica tylko była taka, że 6 lat temu był wybitniejszy solista i jakis większy ten zespół niż teraz, a poza tym atmosfera była w Spodku taka, że proszę siadać. A tu siedziało sztywniacto jak śledzie pod krawatami i nic, dopiero ostatnie 10-15 minut bractwo sie rozruszało i szedł taki power ze sceny na widownię i z powrotem, żeśmy się napiszczały i naskakały, a łapki nam popuchły, owacja była na stojąco, bisów chyba ze 6. Nasz koncert skończył się o 17.15, a na 17.00 czekał juz tłum na nastepny spektakl. Takeśmy ich wymęczyły, że nie wiem jak ten drugi koncert wyszedł, ale bylo widac, że są zachwyceni, w końcu w którymś momencie, publika biła brawo i piszczała im, a oni bili brawo i pokrzykiwali publice, fale śmy robili no i kapsułkę energii nałapałam chyba na następne 6 lat. Nie mogłam sie tylko pozbyć głebokiej zazdrości skierowanej do tych co po nas wchodzili na salę. Po koncercie spotkałyśmy się z Gitką, co bidulka czekała na nas 45 min, ale wszystko się niezaleznie od nas przeciągnęło. W końcu dostałyśmy od Gitki po różyczce (bardzo uroczo), wypiłyśmy capuccinko s piankom, i tak gadałysmy o tym i owym, dopiero jak zeszło na jeden temat co go tu nie mogę publicznie zacytować, to przy naszym stoliku zawrzało, zaczęły się chichry i zostałyśmy wzięte pod obserwacje przez okoliczne stoliczki :-). Nastąpiła wymiana filmów, niestety brakowało czasu na takie nocne Polaków rozmowy, bo rozpoczęłyśmy chyba z 17 tematów i żadnego nie zamknęły, bo ciągle się coś którejś kojarzyło ;-)
No ale oświadczam uroczyście, że sezon zlotów i zlocików fanek naszej stronki uważam za uroczyście OTWARTY. Teraz już się spotykajcie ile i gdzie wlezie ;-) Macie moje błogosławieństwo - Matka Przedłużona :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#16 2006-03-18 21:29:03

Gosia
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

No to pierwsze koty za ploty, widze smile

dopiero jak zeszło na jeden temat co go tu nie mogę publicznie zacytować, to przy naszym stoliku zawrzało, zaczęły się chichry

Ten passus mnie zaintrygowal. Moze wiecej szczegolow? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#17 2006-03-18 21:40:25

Alison
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

No to pierwsze koty za ploty, widze smile

dopiero jak zeszło na jeden temat co go tu nie mogę publicznie zacytować, to przy naszym stoliku zawrzało, zaczęły się chichry

Ten passus mnie zaintrygowal. Moze wiecej szczegolow? wink

No, może na privku się wyspowiadam ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#18 2006-03-18 21:43:37

Gosia
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

To az tak ostro bylo? wink
Dobrze, czekam w konfesjonale, siostro wink


P.S. A jakies fotki macie? big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#19 2006-03-18 21:52:04

Alison
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

To az tak ostro bylo? wink
Dobrze, czekam w konfesjonale, siostro wink


P.S. A jakies fotki macie? big_smile

Oczywiście na koncercie zapowiedziano, że nie wolno fotografować, a Polak jak to Polak świeciskał fleszami aż miło. Aine tyż Polka, więc robiła, ale bez flesza, natomiast po koncercie dopadła jakiegoś chłopa i namówiła go, żeby jej przesłał te zdjęcia, które on zrobił. Ja tam sie nie "wtrancałam" bo ona miała numerek z szatni, więc byłam jej wdzięczna, że mi zdjęła z głowy kłopot tradycyjnych histerycznych poszukiwań. W ogóle bardzo się dzisiaj starałam i nawet nigdzie nie posiałam kluczyków od autka. Ale nie wiem czy to ktoś zauważył i docenił ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#20 2006-03-18 21:58:51

Gosia
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

No tak, zapomnialam ze nie mozna na koncercie fotografowac ...

W ogóle bardzo się dzisiaj starałam i nawet nigdzie nie posiałam kluczyków od autka. Ale nie wiem czy to ktoś zauważył i docenil

Co prawda nie widzialam, ale doceniam big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#21 2006-03-18 22:51:32

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Już dojechałam do domciu. Z przygodami, przemarznięta, ale jestem big_smile

Kochane, co oni wyprawiajÄ… z tymi nogami to jest wbrew prawom fizyki!!! Ba!! Wbrew jakimkolwiek prawom!!!
Jestem cała oszołomiona, przez całą drogę nuciłam sobie melodie ze spektaklu, przysnełam nawet i śniło mi się, że znowu tam jestem. Ale tym razem byli tylko oni, ja i Ali big_smile

P.S. Uroczyście oświadczam, że wbrew zapewnieniom Alison rudej brody nie posiada (chociaż muszę się przyznać, że tak utkwił mi ten jej avatar, że autentycznie szukałam czegoś rudego z brodą). Za to ma rudy szaliczek, który omakulony wokół szyi nadaje jej iście Colinowski wygląd big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#22 2006-03-18 22:55:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Ja czujÄ™ jednak niedosyt rozmowy z GitkÄ….
Giteczko, trza to powtorzyć. Ledwieśmy się rozkręcały, a tutaj już arrivederci trza było powiedzieć. A i tak sie na autobus spoźniłam big_smile
Zreszta musimy się w sprawie płytek dogadać big_smile

Jejuśku dzień bombowy.
Najpierw Nianiek, potem Alison, potem Gaelfoice, potem Giteczka, a teraz te filmy. W dodatku brat sprezentował mi oryginalne irlandzkie piwo i francuskie winko big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#23 2006-03-18 22:58:10

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Ali, doceniają doceniają. Szczególnie to, że tak cichutko przycupnęłaś, jak ja poszłam tego faceta molestować (miał lepszy aparat big_smile)
Ja również się bardzo postarałam i nie zgubiłam tego numerka (bo po wczorajszym gubieniu wszystkiego co było do zgubienia odczuwałam lekki niepokój).

Jedno tylko mnie drażniło. To podobieństwo do Grześka.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#24 2006-03-18 22:59:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

To az tak ostro bylo? wink

Niom big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#25 2006-03-19 00:26:17

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Gaelforce Dance

Dziewczyny - szczerze Wam zazdroszczę! I spotkania i tańców.
Podzielcie się z nami choć jakimiś fotkami...


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB