Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2005-01-15 17:24:34

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Ja mam neostradÄ™, ale nie wiem gdzie to siÄ™ niby zmienia, od takich rzeczy ma siÄ™ qmpli wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#27 2005-01-16 11:50:17

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Hmmm...

Jak któraś z Was coś będzie wiedział na temat tych nr IP to niech da znać, ja mogę sobie klikać nawet po parę razy dziennie...

Offline

 

#28 2005-01-16 18:23:27

ula
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

hmmm no to spróbuję wyjaśnić po naszemu smile
każdy komputer ma swój unikalny adres (IP) - to coś jakby grupa krwi, albo nie, raczej kod DNA - to lepszy przykład. Przeciętnemu użytkownikowi nie jest on do niczego potrzebny, jednak w sieci ktoś kto ma większą trochę wiedzę, może sprawdzić na podstawie np wysłanego pryey nas e-maila albo wiadomości z komunikatora, albo za pomocą innego programu adres naszego komputera czyli wasnie IP.
Kazik też może nas kontrolować wink Dopoki nie robi tego haker to nasze komputery sa w miare bezpieczne.
A jesli chodzi o neostrade to tak jak wspominalam telekomunikacja dla ochrony uyztkownikow, zapewniala, ze kazd uruchomienie neostrady, bedzie powodowac zmiane IP.... ale z tego co obserwowalam w firmie, to nie dotrzymuja slowa. Wiec reasumujac mzsle, ze klikanie z tego samego komputera mija sie z celem, bo informacje jakie dostaje wzdawnictwo sa na pewno opatrzone adresem IP.

Offline

 

#29 2005-01-16 18:59:31

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

A to ja w takim razie popróbuję z różnych stanowisk w szkole wink
Dzięki Ula, nawet ja zrozumiałam o co chodzi, ale nie chce mi sie jakos dociekać, czy neostrada zmienia IP czy nie


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#30 2005-01-16 19:48:22

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Uuuu to szkoda, bo ja właśnie mam neostradę sad myślałam, że sobie poklikam w słusznej sprawie... szkoda sad

Offline

 

#31 2005-01-16 20:44:36

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Spoko, przekup znajomych, nie wiem, powiedz że im szarlotke w zamian upieczesz wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#32 2005-01-16 21:49:50

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

No faktycznie, to jest pomysł Dorotko smilesmilesmile

jeszcze zwerbuję brata i bratową, w domu i w pracy to im wychodzi po kilka komputerów na łebka, jutro poklikam na laptopie swoim...
DAMY RADE!!!!

Offline

 

#33 2005-01-17 14:34:40

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Jutro mam informatykÄ™, jakoÅ› to cichcem zorganizujÄ™, a co! wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#34 2005-01-22 00:01:30

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Hmmm... czy któraś z Was dziewczyny identyfikuje się na allegro nickiem 'ula69_2005'??? tak z ciekawości tylko pytam, bo ta osoba licytuje wszystkie ciekawe pozycje związane z JA.
smile

Offline

 

#35 2005-01-30 18:40:14

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Mam już pewność, że w neostradzie za każdym połączeniem ma się inny nr IP. Sprawdziłam to. Jednak niestety na nic się to już zda, bo ze strony na której się klkało o wznowienie ( www.proszynski.pl ) zniknęły niestety te 'cosie' do klkania.....

czemu???

czyżby się kapnęli, że to jakaś zorganizowana akcja była???

:evil:

Offline

 

#36 2005-01-31 19:04:21

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

No to Å‚adnie...
Mam nadzieję, że to nie był sabotaż?! :evil:


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#37 2005-02-07 13:55:30

Anonymous
Go¶æ

Re: Biografie Austen

a moze wiecie do jakiej epoki literackie sie zalicza twórczos Jane? poniewaz zgadywanie na podstawie daty jej zycia jest zbyt ryzykowno biorac pod uwage plynnosc epok literackich w poszczegolnych krajache europejskich, z gory dzieki za info

 

#38 2005-02-08 10:48:10

ula
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Sister rozpracowałaś mnie wink na allegro to ja, i faktycznie licytuje co ładniejsze wydania albo unikat w postaci "listy potraw wg. Jane Austen" ale jak na razie udało mi się tylko zakupić ładne wydanie P&P, wszystko inne sprzątają mi sprzed nosa sad
Co do Prószyńskiego to faktycznie dziwne że nie pojawia się przycisk z prośbąo wznowienie edycji, ale może trzeba sprawdzać od czasu do czasu zapowiedzi może się złamali smile
A na razie to za kilka dni wyjdzie książka nawiązująca (przynajmniej tytułem) do Jane Austen : Stateczna i Postrzelona - Moniki Szwai, smile może być ciekawa smile
Przepraszam, że ostatnio nie pojawiam się tak często na forum, ale sezon w turystyce zaczął się w tym roku za wcześnie ... oj baaardzo wcześnie ......... sad

Offline

 

#39 2005-02-08 12:20:21

fringilla
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

a moze wiecie do jakiej epoki literackie sie zalicza twórczos Jane? poniewaz zgadywanie na podstawie daty jej zycia jest zbyt ryzykowno biorac pod uwage plynnosc epok literackich w poszczegolnych krajache europejskich, z gory dzieki za info

W Anglii za czasów Jane Austen mozna juz mówić o epoce romantyzmu, w Polsce jeszcze w tym czasie dominowały idee oświecenioiwe. Zazwyczaj jej twórczośc jest wspominana i w podręcznikach do oświecenia i romantyzmu, jako preromantyczna. Jednak zdecydowanie wymyka się klasyfikacjom. Można by doszukiwac sie elementów romantycznych i owieceniowych, zresztą wciąż toczą sie spory na temat: rozwazna czy romantyvzna? Ja w każdym razie miałam pisać o niej prace w zakładzie romantyzmu.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#40 2005-02-09 09:53:14

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Tak myślałam Ula, że to ktoś z obecnych tu fanów JA smilesmilesmile
postaram się nie wchodzić Ci często w drogę smile

Offline

 

#41 2005-02-10 18:37:50

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Przepraszam, że jak zwykle nie w tym temacie co trzeba, ale czy ktoś z was czytał "Emma i inni" Joan Austen-Leigh? Właśnie ją znalazłam i chętnie bym przeczytała, ale nasz kochany polonista stwierdził, że co się bedziemy przez ferie obijać i zadał "Imię róży" :cry:


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#42 2005-02-11 09:48:17

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Dorotko, ja nie jestem zwolenniczką zamieniania czytania książek na oglądanie ekranizacji, ale w przypadku "Imienia róży" polecam Ci jednak film... big_smile

Ja tam niestety nic nie wiem o kontynuacjach książek JA... więc nie pomogę...

Offline

 

#43 2005-02-11 11:43:54

Anonymous
Go¶æ

Re: Biografie Austen

W Anglii za czasów Jane Austen mozna juz mówić o epoce romantyzmu, w Polsce jeszcze w tym czasie dominowały idee oświecenioiwe. Zazwyczaj jej twórczośc jest wspominana i w podręcznikach do oświecenia i romantyzmu, jako preromantyczna. Jednak zdecydowanie wymyka się klasyfikacjom. Można by doszukiwac sie elementów romantycznych i owieceniowych, zresztą wciąż toczą sie spory na temat: rozwazna czy romantyvzna? Ja w każdym razie miałam pisać o niej prace w zakładzie romantyzmu.

mnie sie Duma i uprzedzenie bardzo podobala, a ze wlasnie mam zamiar napisac prace na ustna mature pt. slynni kochankowie , pomyslalam ze przyjemniej mi bedzie pisaac o ksiazce ktora mi sie podobla niz nap nuzacych mnie strasznie "dziadach" dzieki za odpowiedz, teraz nasuwa sie pytanie czy elzbiete i darsego z dumy i uprzedzenia mozna nazwac slynnymi :?:

 

#44 2005-02-11 17:46:54

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Heh, jasne, że można big_smile
No i będziesz oryginalna, a kochani profesorowie nie będą się kolejny raz męczyć z Romeo i Julią czy Tristanem i Izoldą
wink
Sister dzięki za radę, chyba rzeczywiście tak zrobię, bo zabieram się za czytanie tej książki jak Tom Hanks w "Masz wiadomość" za P&P wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#45 2005-02-11 19:55:37

fringilla
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Z całą pewnością można Elzbiete i Darcy'ego nazwać słynną parą, nawet jeśli DiU nie przez wszystkich uznawana jest za literaturę wysoką, to z całą pewnością należy do klasyki literatury światowej.
Jednak są tu pewne pułapki, jeśli sama podejmujesz jakis temat, to musisz być przygotowana na to, że komisja zapyta Cie o rózne jego aspekty. Na przykład czy miłośc Drcy'ego i Elzbiety była romantyczna, a także o elamenty romantyczne i nieromantyczne w tej książce i w twórczości Jane Austen w ogóle.
Dobrymi przykładami słynnych kochnaków są tez Heatcliff i Cathy z Wichrowych Wzgórz - tu juz miłośc romantyczna bez dwóch zdań.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#46 2005-02-11 20:13:00

Anonymous
Go¶æ

Re: Biografie Austen

no to sie ciesze ze uznajecie ich za slynna pare i chetnie to wykorzystam big_smile( jesli chodzi o te aspektyczy to para tromantyczna czy ni to dam rad jak mnie o to zapytaja:D) mysllam ttez o wichrowych wzgorzach ale nie wiem czy uda mis sie zdobyc ksiazke jesli tak to z pewnosci ich tez wykorzystma :: dzieki ludzie za rade big_smile

 

#47 2005-02-11 21:11:14

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Nie ma sprawy Dorotko smile
ten film powinien być w każdej większej wypożyczalni wideo.

A "masz wiadomość" oglądałam parę razy, ale nie potrafię sobie przypomnieć incydentu z P&P...

Offline

 

#48 2005-02-12 09:18:40

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Bo to chyba nie jest aż tak ważna scena, po prostu mi zapadła w pamięć, bo oglądałam to z kolegą, który stwierdził, że pewnie też by się tak zabierał za babską książkę i w końcu się pożarliśmy o "szufladkowanie" książek...
Dlatego mi się to przypomniało wink
Chyba się wybiorę w najbliższych dniach do wypożyczalni. Póki co czytam drogą eliminacji - omijam dłuższe akapity, które wydają mi się głupie big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#49 2005-02-12 15:08:10

sister
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Jak będę oglądała ten film ponownie to postaram się wyłapać ten moment smile

ja drogą eliminacji czytałam Mickiewicza i inne bzdury polskich alkoholików i narkomanów... znaczy się czytałam tytuł, spis treści i jakieś streszczenie lol 8) tongue szkoda mi było czasu i nerwów na te wypociny...

Offline

 

#50 2005-02-13 21:40:38

dorotka
U¿ytkownik

Re: Biografie Austen

Może też bym tak mogła, gdyby nie mój drobiazgowy i pedantyczny polonista - chyba już się domyślasz wszystkiego...
Mogę to streścić w dwóch słowach - mam przechlapane :cry:
A wracając do czegoś bardziej związanego z tematem, to ta scena jest na początku filmu, mogę podać nawet dokładnie, bo mam ściągnięty big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB