Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2007-10-13 20:07:39

maenka
Użytkownik

Re: Bride and Prejudice czyli jak to widzą Hindusi:-)

wczoraj bylam w Media Markt i widziałałam, bollywoodzką wersje przeceniona do 9,90 zł. (jesli ktoś z Was jeszcze nie ma to jest okazja).

#52 2007-12-04 16:29:52

abigail
Użytkownik

Kopiuję moją opinię odnośnie tego filmu (z innego forum).

Film dobry na poprawę humoru. smile
Wprawdzie filmy muzyczne czy musicale oglądałam nałogowo jakieś 15 lat temu (obejrzałam chyba wtedy wszystkie jakie były dostępne od lat 30-tych XX wieku...), więc teraz trochę mnie nużyły wstawki muzyczne (zwłaszcza te patetyczne), ale i tak ta wersja podobała mi się bardziej niż współczesna z 2003 roku, o tej z 2005 roku nie wspomnę (póki co ostatnie miejsce w moim własnym rankingu DiU).
Nie jest to jakieś wielkie kino, ale tak jak napisałam - film skłania do uśmiechu, bohaterowie całkiem sympatczni (choć Darcy mógłby tak od początku nie okazywać zainteresowania "Lizzy" - ale to przywara wszytkich wersji, oprócz serialowej z 1995, że widz od razu widzi, że Darcy jest od pierwszego spotkania zauroczony "Lizzy" - trochę szkoda, dlatego w wersji serialowej cenię też to, że widz na początku nie wie, co tak naprawdę Darcy czuje do Lizzy) - film lekki, łatwy i przyjemny (taka bajka - ładni, bogaci, ładne plenery, kolory, radosna muzyka - jak nie przymierzając filmy muzyczne Hollywoodu z połowy XX wieku).

Ostatnio edytowany przez abigail (2007-12-04 16:30:44)

#53 2007-12-04 21:45:56

pak4
Użytkownik

Relacja Darcy'ego i Lizzy jest bardziej złożona -- on jest początkowo zaintrygowany, ale czy to poważne uczucie?
W przypadku tej ekranizacji dodatkowym smaczkiem jest wyłapywanie związków między powieścią, a filmem. W realizacjach 'historycznych', robionych w Anglii ten związek jest oczywisty i wymienia się jedynie odstępstwa. Tu jest odwrotnie: związek nie jest oczywisty i wyłapywanie zbieżności jest wcale dobrą zabawą.
W sumie to dobry film rozrywkowy. I tyle.

Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#54 2008-08-29 10:56:23

Vasco
Administrator

Wczoraj można było obejrzeć tę wersję w FilmboxHD (kanał 112 na n). Dzisiaj jest powtórka!

Stopka forum