Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-04-13 23:17:46

Caitriona
U┐ytkownik

Re: Bride and Prejudice czyli jak to widz─ů Hindusi:-)

O! O tym nie słyszałam. Mogło by byc ciekawie wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#27 2006-04-14 00:08:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja mam muzyk─Ö z "Czasem s┼éo┼äce..." i "Jestem przy tobie" - rewelacja. Te┼╝ ┼╝a┼éowa┼éam, ┼╝e w "Bride..." by┼éo tak ma┼éo muzyki, i na dodatek po angielsku wi─Ökszo┼Ť─ç. Jednak w hindi ma wi─Öcej uroku.

Jak us┼éysza┼éam pierwsz─ů to a┼╝ si─Ö zdziwi┼éam i by┼éam niezadowolona, ┼╝e po angielsku ┼Ťpiewaj─ů... Zdecydowanie wol─Ö hindi.

A mnie si─Ö podoba "No life without wife".

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#28 2006-04-14 10:54:57

GeorgianaDarcy
U┐ytkownik

ogladalam wszystkie filmy o ktorych wspominaliscie tongue darze je szczegolnym afektem wlasnie za prosotote fabuly, roznorodna kolorystyke na ekranie i przesliczna muzyke.
"czasem slonce czasem deszcz" bylo chyba jakis czas temu dolaczone do 'nowego dnia'.

A! przypomnialo mi sie tongue - taka mala ciekawostka : balraj i jego filmowa siostra zagrali juz wczesniej razem w boolywodzkiej produkjci, tylko ze dla odmiany - pare kochankow w filmie pt 'kamasutra :the tale of love' big_smile

You have bewitched me body and soul.

#29 2006-04-14 13:28:48

GosiaJ
U┐ytkownik

A! przypomnialo mi sie tongue - taka mala ciekawostka : balraj i jego filmowa siostra zagrali juz wczesniej razem w boolywodzkiej produkjci, tylko ze dla odmiany - pare kochankow w filmie pt 'kamasutra :the tale of love' big_smile

A w "Angielskim pacjencie" Naveen Andrews grał sikhijskiego kochanka Juliette Binoche czyli Hany :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#30 2006-04-14 15:41:50

GeorgianaDarcy
U┐ytkownik

Ciekawe czy przynajmniej dobry z niego kochanek :oops: :twisted:

You have bewitched me body and soul.

#31 2006-04-14 16:57:53

caroline
U┐ytkownik

My┼Ťl─Ö, ┼╝e gdyby Lalita/Lizzy lepiej si─Ö przyjrza┼éa wybra┼éaby Balraja tongue

[URL=http://img520.imageshack.us/my.php?image=naveenewshoot13og.jpg]http://img520.imageshack.us/img520/6281/naveenewshoot13og.th.jpg[/URL]

#32 2006-04-14 20:10:51

GosiaJ
U┐ytkownik

Ciekawe czy przynajmniej dobry z niego kochanek :oops: :twisted:

Georgiano, takie niewinne spojrzenie na avatarku, a takie my┼Ťli zdro┼╝ne ;-) Pami─Ötam, ┼╝e w "Angielskim pacjencie" historia Hany i Kipa najbardziej mi si─Ö podoba┼éa, mimo ca┼éej mojej mi┼éo┼Ťci do Colina i sympatii do Ralpha. A Andrews w tym filmie jako kochanek, z tego, co pami─Ötam, sprawdzi┼é si─Ö :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#33 2006-04-15 09:33:41

Trzykrotka
U┐ytkownik

Gra┼é jeszcze w Zagubionych, wyglada na to, ┼╝e mamy dy┼╝urnego Hindusa w produkcjach zachodnich. Ale niech tam, bo jest bardzo interesuj─ůcy. Kamasutra by┼éa przepieknym filmem, mo┼╝e kto┼Ť go do┼é─ůczy do jakiej┼Ť gazety!
Słyszałam, że jest tez bollywoodzka wersja Perswazji!!

#34 2006-07-17 09:09:59

lady_kasiek
U┐ytkownik

Jak zwukle jestem na czasie hmm
Film bardzo mi się podboał Pan Darcy też big_smile

A Lalicie nie dałabym 30 lat nigdy w życiu. Bardzo bardzo mi się podobał ogromny plus big_smile

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#35 2006-07-17 10:51:56

Katarzyna
U┐ytkownik

Ja jeszcze tego filmu nie widzia┼éam wi─Öc mo┼╝e mi kto┼Ť poda─ç ┼éaskawie stronke z kt├│rej mog┼éabym go sobie ┼Ťci─ůgn─ů─ç. I jeszcze najlepiej niech mi kto┼Ť napisze jak zdoby─ç DiU 2005 bo widzia┼éam j─ů tylko raz i jak nie obejrze kolejny to zwariuj─Ö.

#36 2006-07-17 16:06:20

lady_kasiek
U┐ytkownik

Bollywoodzka wersja Bearsharem sci─ůga┼éa mi sie jeden dzie┼ä ta z Angielska troszeczk─Ö(makabra) dlu┼╝ej

CULTURA POPULAR...

#37 2006-07-17 16:55:16

Katarzyna
U┐ytkownik

Ale na jakich stronach mog─Ö je znale┼║─ç?

#38 2006-07-17 17:14:28

lady_kasiek
U┐ytkownik

Oj ja programem sci─ůga┼éam i Angielsk─ů wersj─Ö mam nagran─ů i nie ma problemu jak co┼Ť to daj znac Ci rpzegram( w sumie mam ca┼éy czas na kompie ┼╝eby si─Ö narkotyzowa─ç big_smile) a z Bollywodzk─ů.. ona ma z 700 par─Ö mega i nie chce wle┼║─ç na cd

CULTURA POPULAR...

#39 2006-07-19 22:00:26

lady_kasiek
U┐ytkownik

http://youtube.com/watch?v=lO9AVnNyPkg& … 0to%20love

tutaj jest bardzo fajna piosenka z filmu big_smile
w┼éa┼Ťnie ma j─ů kto┼Ť moze w wersji mp3??

CULTURA POPULAR...

#40 2007-09-10 23:07:34

sfinks
U┐ytkownik

Mnie się bardzo podobała ta wersja P&P! Ona była ładna i Darcy też niezłe ciacho, chociaż jak dla mnie za cyniczny to on nie był! Aroganckie spojrzenie Matthew jest bezkonkurencyjne! A Henderson zagrał, ot takiego sobie szalonego chłopaczka który lata za Lizzy...

Ale og├│lnie 5 z plusem...Na┼Ťmia┼éam si─Ö nie┼║le w trakcie ogl─ůdania! (taniec we┼╝a;)

Brakowało mi tylko pocałunku...chociaż malutkiego!

-Przyby┼éem do Rosings jedynie po to,by pani─ů zobaczy─ç...Wbrew zdrowemu rozs─ůdkowi,
oczekiwaniom mojej rodziny,pani niskiemu urodzeniu i ub├│stwu.
O wszystkim tym jestem skłonny zapomnieć,
i prosi─ç pani─ů, by zako┼äczy┼éa m─ů agoni─Ö.

#41 2007-09-11 00:23:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

sfinks napisa│:

Jedna z zasad film├│w bollywodzkich big_smile

#42 2007-09-11 08:52:40

Akaterine
Administrator

To tam nie by┼éo ┼╝adnego poca┼éunku? Nawet nie zauwa┼╝y┼éam wink. Widocznie dosta┼éam oczopl─ůsu na widok kolorowych sari hinduskich pi─Ökno┼Ťci big_smile. Uwielbiam t─Ö wersj─Ö pod ka┼╝dym wzgl─Ödem big_smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#43 2007-09-15 22:30:25

snowdrop
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie obejrza┼éam. smile. Ogl─ůda┼éam wcze┼Ťniej jeden z bollywoodzkich film├│w (te┼╝ by┼é o USA, jaki┼Ť kompleks chyba maj─ů) tak┼╝e wiedzia┼éam czego si─Ö spodziewa─ç. I musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e by┼éam mi┼éo zaskoczona. Wersja wcale nie by┼éa taka z┼éa. ┼éadnie dostosowali P&P do swojego ┼Ťwiata. Brakowa┼éo mi troch─Ö dumy u Darcy'ego, ale ciesze si─Ö ┼╝e zagra┼é go Amerykanin, bo hinduski typ urody mi sie nie podoba.
Jedno trzeba im przyzna─ç s─ů bardzo ekspresyjni. Te kolory, rado┼Ť─ç, taniec, muzyka. Europejczycy nigdy nie potrafiliby stworzy─ç podobnego klimatu.
I faktycznie nie było pocałunków. Wersji dla Amerykanów z pocałunkiem też chyba nie zrobili wink. I kto tu jest bardziej komercyjny .... hihihi.
Nie chc─ů si─Ö za wszelk─ů cen─Ö dostosowa─ç za to trzeba ich szanowa─ç.
Polacy te┼╝ powinni podtrzymywa─ç swoje tradycje.

W ostatnim programie "U can dance" jeden z uczestnik├│w zata┼äczy┼é przed komisj─ů Mazura. Byli tym zdziwieni, a Kinga Rusin spyta┼éa nawet czy koledzy si─Ö z niego nie ┼Ťmiej─ů. Hm. No comments.

Ostatnio edytowany przez snowdrop (2007-09-15 22:31:26)

#44 2007-10-06 08:42:29

maenka
U┐ytkownik

sfinks napisa│:

Mnie się bardzo podobała ta wersja P&P! Ona była ładna i Darcy też niezłe ciacho, chociaż jak dla mnie za cyniczny to on nie był! Aroganckie spojrzenie Matthew jest bezkonkurencyjne! A Henderson zagrał, ot takiego sobie szalonego chłopaczka który lata za Lizzy...

Ale og├│lnie 5 z plusem...Na┼Ťmia┼éam si─Ö nie┼║le w trakcie ogl─ůdania! (taniec we┼╝a;)

W którym momencie Mathew mial aroganckie spojrzenie, bo nie zauważyłam. Według mnie byłalbo biepewny albo robił maslane oczy do Lizzy/Keiry.

#45 2007-10-06 08:46:28

maenka
U┐ytkownik

A propos mnie się bollywoodzka wersja b. podobała.

#46 2007-10-07 22:37:51

sfinks
U┐ytkownik

maenka napisa│:

W którym momencie Mathew mial aroganckie spojrzenie, bo nie zauważyłam. Według mnie był albo niepewny albo robił maslane oczy do Lizzy/Keiry.

Chocia┼╝by na pierwszym balu na kt├│rym pojawia! Kiedy matka przedstawia swoje c├│rkie a Darcy nawet nie reaguje na to!

Według mnie bardzo fajnie zagrał faceta w typie "wyżej sra niż d***e ma"wink

-Przyby┼éem do Rosings jedynie po to,by pani─ů zobaczy─ç...Wbrew zdrowemu rozs─ůdkowi,
oczekiwaniom mojej rodziny,pani niskiemu urodzeniu i ub├│stwu.
O wszystkim tym jestem skłonny zapomnieć,
i prosi─ç pani─ů, by zako┼äczy┼éa m─ů agoni─Ö.

#47 2007-10-08 07:57:12

maenka
U┐ytkownik

sfinks napisa│:

maenka napisa│:

W którym momencie Mathew mial aroganckie spojrzenie, bo nie zauważyłam. Według mnie był albo niepewny albo robił maslane oczy do Lizzy/Keiry.

chocia┼╝by na pierwszym balu na kt├│rym pojawia! Kiedy matka przedstawia swoje c├│rkie a Darcy nawet nie reaguje na to!

Według mnie bardzo fajnie zagrał faceta w typie "wyżej sra niż d***e ma"wink

Moim zdaniem wtedy wygladal na mocno zakompleksione stworzenie.

#48 2007-10-08 16:11:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

W pe┼éni zgadzam sie z maenk─ů. Zreszta w tej wersji Mateusz prawie non stop wygl─ůda┼é jak zbity pies, albo taki paj─ůkowaty podrostek, co to si─Ö wstydzi swojej niezgrabno┼Ťci.
W żadnym wypadku duma z niego nie wychodziła. To nie ten facet i nie ten Darcy... big_smile

#49 2007-10-08 18:03:42

maenka
U┐ytkownik

co oczywi┼Ťcie nie przeszkadza ┼╝e s┼éodki by┼é i jak pisa┼éy┼Ťcie wcze┼Ťniej, a dzi─Öki Wam i ja to zauwa┼╝y┼éam ta g┼é─Öbia g┼éosu......

#50 2007-10-13 19:50:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

nooo, słodki. Jak budyń z soczkiem. I chociaz to smaczny deser - ja nigdy nie lubiłam budyniu. Z dwojga złego wole Colina

Stopka forum