Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-05-12 12:01:23

demi
U┐ytkownik

Bride and Prejudice czyli jak to widz─ů Hindusi:-)

Hej.
Ten temat jeszcze nuie został poruszony więc będe pierwsza.
Jak pewnie wiecie w 2004 roku w Bolywood czy jak tam si─Ö to pisze nakr─Öcono hindusk─ů wersj─Ö naszej ukochanej ksi─ů┼╝ki.
Czy kto┼Ť to widzia┼é, czy kto┼Ť to zna??
Ja sobie w┼éa┼Ťnie ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam i zamierzam poogl─ůda─ç ale nie wiem kiedy.
Pierwsze wra┼╝enia po szybkim obejrzeniu na podgladzie to takie ┼╝e nie wiem co prawda kto gra Darcego ale jest niczego sobie(m├│wi─Ö to jako wierna fanka Colina:-))))
pozdrawiam

#2 2005-05-12 18:35:24

dorotka
U┐ytkownik

Re: Bride and Prejudice czyli jak to widz─ů Hindusi:-)

He he, hindusk─ů wersj─Ö to ja znam jak nikt inny chyba - prze┼Ťl─Öcza┼éam nad ni─ů par─Ö ┼éadnych dni, robi─ůc napisy wink
Film jest typowo w stylu Bollywood - du┼╝o ta┼äca, ┼Ťpiewu i te przepi─Ökne kolory... ja chc─Ö sari!!!
Warto obejrze─ç, naprawd─Ö. Mo┼╝e nie jest to jakie┼Ť wybitne dzie┼éo, ale przyjemne, nie nale┼╝y tylko bra─ç go zbyt powa┼╝nie big_smile

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2005-05-13 23:20:43

moniczek
U┐ytkownik

Ja te┼╝ sobie niedawno ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam, no i te┼╝ nie mam kiedy obejrze─ç sad
Ale mnie Dorotka zach─Öci┼éa┼Ť, wi─Öc znajd─Ö sobie odrobin─Ö wolnego czasu, a ma┼éo go, oj ma┼éo...

#4 2005-05-14 22:26:33

demi
U┐ytkownik

no dobra widziałam
og├│lnie rzecz m├│wi─ů ┼Ťwietne
nie jest to wierna wersja, raczej jak podano w w napisch ko┼äcowych "inspirowane ksi─ů┼╝k─ů"
ale warto to obejrze─ç, bo nowy pan Darcy jest ┼Ťwietny, o wiele lepszy od tego z ameryka┼äskiej wersji
a i jeszcze jedno, jak na film z Bollywod przysta┼éo jest to musical, wi─Öc ci co nie lubi─ů "bezsensownego" ┼Ťpiewania na ekranie to na pewno ni epolubi─ů tej wersji
demi

#5 2005-05-16 18:48:07

moniczek
U┐ytkownik

Wed┼éug mnie rewelacja! Obejrza┼éam 3 dni temu i jeszcze do dzi┼Ť jestem pod wra┼╝eniem... Ja kocham musicale, a ten na dodatek by┼é taki kolorowy big_smile
Naprawd─Ö polecam, warto obejrzec.

#6 2005-05-20 08:05:31

gullviva
U┐ytkownik

I mnie sie podoba :!: ...wlasnie sobie sciagnelam i juz od wczoraj ...obejrzalam ze trzy razy.... big_smile big_smile big_smile

[img]http://img234.imageshack.us/img234/1175/7777dp2.jpg[/img]
Pozdrawiam serdecznie smile

#7 2005-05-20 12:31:04

gullviva
U┐ytkownik

to nie ja sciagnelam :oops: :oops: :oops: to mnie sciagnieto ....ale moge sie zapytac......

#8 2005-05-20 17:48:27

demi
U┐ytkownik

wiecie ja to znalaz┼éam to na emulu a napisy na stronie www.napisy.info bardzo dobre i ┼Ťwietnie dopasowane
i musz─Ö przyzna─ç ┼╝e bardzo szybko mi si─Ö ┼Ťci─ůgn─Ö┼éo wi─Öc szukajcie

demi

#9 2005-05-20 20:53:18

gullviva
U┐ytkownik

moj film jest z pirate bay czy cos....a jak sie wklada napisy do filmow? jak nieskaplikowane i mozecie wytlumaczyc ....to blagam big_smile ...a jak nie to musze znowu sie kogos poprosic :oops:

#10 2005-05-21 17:31:02

dorotka
U┐ytkownik

A jaki masz program? Bo niekt├│re programy nie otwieraj─ů napis├│w. To nie jest trudne - klikasz na "Otw├│rz plik z napisami" czy co┼Ť w tym stylu i wybierasz nazw─Ö pliku. Tylko najpierw ┼Ťci─ůgnij napisy. wink
Podobaj─ů wam si─Ö? No to si─Ö ciesze big_smile

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#11 2005-05-22 10:47:06

gullviva
U┐ytkownik

ale kombimuje....mowie wam ...a ze starawa jestem i nie techniczna to mi ciezko idzie lol lol lol lol
ale dzieki tej stronie dowiedzialam sie duzo wiec szkam , prosze sie innych o sciaganie a jak dobrze pojdzie to sie wszystkiego sama naucze lol lol
pozdrawiam big_smile big_smile

#12 2006-03-22 21:25:42

GosiaJ
U┐ytkownik

He he, hindusk─ů wersj─Ö to ja znam jak nikt inny chyba - prze┼Ťl─Öcza┼éam nad ni─ů par─Ö ┼éadnych dni, robi─ůc napisy wink
Film jest typowo w stylu Bollywood - du┼╝o ta┼äca, ┼Ťpiewu i te przepi─Ökne kolory... ja chc─Ö sari!!!
Warto obejrze─ç, naprawd─Ö. Mo┼╝e nie jest to jakie┼Ť wybitne dzie┼éo, ale przyjemne, nie nale┼╝y tylko bra─ç go zbyt powa┼╝nie big_smile

Wyci─ůgn─Ö┼éam stary temat, ale pogoda jest taka, ┼╝e trzeba jak najwi─Öcej s┼éonecznych film├│w ogl─ůda─ç :-) Dlatego polecam "Bride and Prejudice", oczywi┼Ťcie zaznaczaj─ůc, ┼╝e nie nale┼╝y psioczy─ç, i┼╝ nie trzyma si─Ö wiernie orygina┼éu. Moim zdaniem film nie jest typowo bollywoodzki, bo jest za kr├│tki i za ma┼éo w nim piosenek i ta┼äca - ale i tak warto :-) Chocia┼╝ oczywi┼Ťcie nie znajdziemy tu prawdziwych "uprzedze┼ä" i wszystkich subtelnych niuans├│w psychologicznych postaci.
Nie wiem, czy wspominałam, że bardzo lubię kino z Bollywood :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#13 2006-03-22 21:30:01

milosz
U┐ytkownik

Nie wiem, czy wspominałam, że bardzo lubię kino z Bollywood :-)

Ja nie przepadam, jako┼Ť zdecydowanie za duz w nim ta┼äcowania, ale akurat ta wersja zupe┼énie strawana.
Bardzo lubi─Ö i przyjemnie si─Ö ogl─ůda. No i w ten bury czas - cudowne, kolorowe kino.

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#14 2006-03-22 21:36:52

GosiaJ
U┐ytkownik

Ja nie przepadam, jako┼Ť zdecydowanie za duz w nim ta┼äcowania, ale akurat ta wersja zupe┼énie strawana.
Bardzo lubi─Ö i przyjemnie si─Ö ogl─ůda. No i w ten bury czas - cudowne, kolorowe kino.

Bardzo kolorowe :-) Ja lubi─Ö w┼éa┼Ťnie sceny taneczne, muzyk─Ö, a tak┼╝e to, ┼╝e Bollywood nie boi si─Ö pokazywa─ç wzruszenia. Ogrywa w k├│┼éko kilka tych samych schemat├│w, ale w masala movie najwa┼╝niejszy jest spos├│b przedstawienia historii - dekoracje, feeria barw, taniec, pi─Ökni aktorzy. Kino to nie jest zdystansowane, jak europejskie czy ameryka┼äskie. Nie boi si─Ö pokazywa─ç tego, co w Europie uznano by za ckliwe i tandetne. I pewnie, gdybym ogl─ůda┼éa tego typu europejski film, nie by┼éabym zachwycona. Bollywoodowi to si─Ö wybacza. Jak te filmy si─Ö ogl─ůda! :-) W weekend by┼éam na prywatnym maratonie kina bollywoodzkiego - to by┼éo co┼Ť :-)

#15 2006-04-11 17:46:32

Caitriona
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie obejrza┼éam "Bride & Prejudice".
C├│┼╝ mo┼╝na rzec: feria kolor├│w, pi─Ökne stroje, du┼╝o fantastycznej muzyki i ┼Ťpiewu oraz ta┼äca. Jest to lekki, ciep┼éy i przyjemny film, kt├│ry z "Dum─ů..." ma nie za wiele wsp├│lnego (ksi─ů┼╝ka by┼éa tylko inspiracj─ů dla powstania tego obrazu). Mimo wszystko ten film ani przez chwil─Ö mnie nie znudzi┼é i bardzo dobrze mi si─Ö go ogl─ůda┼éo.
Nie ma co ukrywa─ç, ┼╝e jest to inny rodzaj kina ni┼╝ ten do kt├│rego my jeste┼Ťmy przyzwyczajeni (cho─ç nie jest to klasyczna produkcja Bollywood) i nie kazdy lubi take produkcje, ale i tak polecam! big_smile

Para głównych bohaterów:
http://img226.imageshack.us/img226/6971/co16cw.jpg

http://images.radcity.net/5899/791901.jpg

http://www.kinosvetozor.cz/film_photos/159.jpg

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#16 2006-04-12 16:49:24

GosiaJ
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie obejrza┼éam "Bride & Prejudice".
(...) Nie ma co ukrywa─ç, ┼╝e jest to inny rodzaj kina ni┼╝ ten do kt├│rego my jeste┼Ťmy przyzwyczajeni (cho─ç nie jest to klasyczna produkcja Bollywood) i nie kazdy lubi take produkcje, ale i tak polecam! big_smile

A jak si─Ö ju┼╝ zobaczy┼éo "Bride..." czyli Bollywood zamerykanizowane i si─Ö spodoba┼éo, mo┼╝na zacz─ů─ç ogl─ůda─ç prawdziwe filmy bollywoodzkie, trzygodzinne, z kup─ů ta┼äca, zawsze t─ů sam─ů histori─ů w r├│┼╝nych wersjach i mas─ů wzrusze┼ä. Nie ma si┼éy - zawsze p┼éacz─Ö na ko┼äcu film├│w bollywoodzkich :-)

#17 2006-04-12 17:48:24

Caitriona
U┐ytkownik

P├│ki co widzia┼éam tylko "Czasem s┼éo┼äce, czasem deszcz" i ogromnie mi si─Ö podoba┼éo. Szczeg├│lnie pierwsza cz─Ö┼Ť─ç.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#18 2006-04-12 18:14:51

GosiaJ
U┐ytkownik

P├│ki co widzia┼éam tylko "Czasem s┼éo┼äce, czasem deszcz" i ogromnie mi si─Ö podoba┼éo. Szczeg├│lnie pierwsza cz─Ö┼Ť─ç.

Zgadzam si─Ö, to pi─Ökny film :-) Ja ostatnio widzia┼éam kilka na maratonie, wszystkie warte obejrzenia - szczeg├│lnie polecam "Jestem przy tobie" (mam, jakby co ;-)) i "Gdyby jutra nie by┼éo" (podobno ma by─ç w kinie w maju, ju┼╝ czekam). W g┼é├│wnych rolach oczywi┼Ťcie niepowtarzalny b├│g masala movie - Shah Rukh Khan!
Uwielbiam muzyk─Ö z tych film├│w. Zreszt─ů robi si─Ö bardzo popularna w USA i GB, jedna piosenka, jakby ukradziona z hinduskiego filmu, by┼éa w "Planie doskona┼éym" - rewelacyjna zreszt─ů.

#19 2006-04-12 18:33:08

Caitriona
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö, to pi─Ökny film :-) Ja ostatnio widzia┼éam kilka na maratonie, wszystkie warte obejrzenia - szczeg├│lnie polecam "Jestem przy tobie" (mam, jakby co ;-)) i "Gdyby jutra nie by┼éo" (podobno ma by─ç w kinie w maju, ju┼╝ czekam). W g┼é├│wnych rolach oczywi┼Ťcie niepowtarzalny b├│g masala movie - Shah Rukh Khan!
Uwielbiam muzyk─Ö z tych film├│w. Zreszt─ů robi si─Ö bardzo popularna w USA i GB, jedna piosenka, jakby ukradziona z hinduskiego filmu, by┼éa w "Planie doskona┼éym" - rewelacyjna zreszt─ů.

Nie ma jak boski Shah Rukh Khan. Bo┼╝e, w ilu on ju┼╝ filmach zagra┼é. Ale znaj─ůc mo┼╝liwo┼Ťci tw├│rcze Bollywood to si─Ö nie dziwi─Ö. wink
A na "Gdyby jutra nie było" (i znowu cud Shah Rukh Hkan) planuję się wybrać, jak tylko wejdzie do kin.
Muzyk─Ö bardzo, bardzo lubi─Ö. Nogi mi same tuptaj─ů. Jestem szcz─Ösliw─ů posiadaczk─ů ┼Ťcie┼╝ki do "Czasem s┼éo┼äce..." - miodzio.
W "Bride..." szczerze m├│wi─ůc by┼éo jakby troch─Ö jej mniej, a szkoda.
Moja ulubiona scena: gdy 'indyjski odpowiednik Mary' tańczy taniec kobry smile

#20 2006-04-12 19:53:14

caroline
U┐ytkownik

Moim absolutnym faworytem jest pan Kholi big_smile i jego tekst o g─ůsienicach, motylach i Madame Butterfly big_smile big_smile

#21 2006-04-12 20:52:56

Caitriona
U┐ytkownik

Moim absolutnym faworytem jest pan Kholi big_smile i jego tekst o g─ůsienicach, motylach i Madame Butterfly big_smile big_smile

O tak, tak! I jak to szło: No life without wife.

#22 2006-04-13 09:42:32

Trzykrotka
U┐ytkownik

Bardzo lubi─Ö "Bride..." i to lekkie przymru┼╝enie oka w nim. Kiedy spaceruj─ůcym po pla┼╝y Lalicie i Willowi zaczyna wt├│rowa─ç murzy┼äski ch├│r ustawiony w trzech rz─Ödach, a do┼é─ůcza si─Ö s┼éoneczny patrol i grupka surfer├│w, to po prostu spad┼éam z krzes┼éa.
Film jest naprawd─Ö przyjemny w odbiorze, sceny ta┼äc├│w zbiorowych pi─Ökne (ta z pa┼éeczkami zw┼éaszcza i pierwsza, a boskim panem Balrajem). To jeden z tych film├│w, kt├│re ogl─ůdam na dobry humor.

#23 2006-04-13 19:39:05

GosiaJ
U┐ytkownik

Nie ma jak boski Shah Rukh Khan. Bo┼╝e, w ilu on ju┼╝ filmach zagra┼é. Ale znaj─ůc mo┼╝liwo┼Ťci tw├│rcze Bollywood to si─Ö nie dziwi─Ö. wink

I zawsze gra t─Ö sam─ů posta─ç (albo prawie t─Ö sam─ů) - jego wielbicielki to maj─ů fajnie :-)

Muzyk─Ö bardzo, bardzo lubi─Ö. Nogi mi same tuptaj─ů. Jestem szcz─Ösliw─ů posiadaczk─ů ┼Ťcie┼╝ki do "Czasem s┼éo┼äce..." - miodzio.
W "Bride..." szczerze m├│wi─ůc by┼éo jakby troch─Ö jej mniej, a szkoda.
Moja ulubiona scena: gdy 'indyjski odpowiednik Mary' tańczy taniec kobry smile

Ja mam muzyk─Ö z "Czasem s┼éo┼äce..." i "Jestem przy tobie" - rewelacja. Te┼╝ ┼╝a┼éowa┼éam, ┼╝e w "Bride..." by┼éo tak ma┼éo muzyki, i na dodatek po angielsku wi─Ökszo┼Ť─ç. Jednak w hindi ma wi─Öcej uroku.

#24 2006-04-13 22:31:51

Caitriona
U┐ytkownik

Ja mam muzyk─Ö z "Czasem s┼éo┼äce..." i "Jestem przy tobie" - rewelacja. Te┼╝ ┼╝a┼éowa┼éam, ┼╝e w "Bride..." by┼éo tak ma┼éo muzyki, i na dodatek po angielsku wi─Ökszo┼Ť─ç. Jednak w hindi ma wi─Öcej uroku.

Jak us┼éysza┼éam pierwsz─ů to a┼╝ si─Ö zdziwi┼éam i by┼éam niezadowolona, ┼╝e po angielsku ┼Ťpiewaj─ů... Zdecydowanie wol─Ö hindi.

#25 2006-04-13 23:10:45

Admete
U┐ytkownik

Jest te┼╝ podobno bollywoodzka wersja Rozwa┼╝nej i romantycznej.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Stopka forum