Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2005-05-12 12:01:23

demi
Użytkownik

Bride and Prejudice czyli jak to widz? Hindusi:-)

Hej.
Ten temat jeszcze nuie zosta? poruszony wi?c b?de pierwsza.
Jak pewnie wiecie w 2004 roku w Bolywood czy jak tam si? to pisze nakr?cono hindusk? wersj? naszej ukochanej ksi??ki.
Czy kto? to widzia?, czy kto? to zna??
Ja sobie w?a?nie ?ci?gn??am i zamierzam poogl?da? ale nie wiem kiedy.
Pierwsze wra?enia po szybkim obejrzeniu na podgladzie to takie ?e nie wiem co prawda kto gra Darcego ale jest niczego sobie(mówi? to jako wierna fanka Colina:-))))
pozdrawiam

#2 2005-05-12 18:35:24

dorotka
Użytkownik

Re: Bride and Prejudice czyli jak to widz? Hindusi:-)

He he, hindusk? wersj? to ja znam jak nikt inny chyba - prze?l?cza?am nad ni? par? ?adnych dni, robi?c napisy wink
Film jest typowo w stylu Bollywood - du?o ta?ca, ?piewu i te przepi?kne kolory... ja chc? sari!!!
Warto obejrze?, naprawd?. Mo?e nie jest to jakie? wybitne dzie?o, ale przyjemne, nie nale?y tylko bra? go zbyt powa?nie big_smile

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2005-05-13 23:20:43

moniczek
Użytkownik

Ja te? sobie niedawno ?ci?gn??am, no i te? nie mam kiedy obejrze? sad
Ale mnie Dorotka zach?ci?a?, wi?c znajd? sobie odrobin? wolnego czasu, a ma?o go, oj ma?o...

#4 2005-05-14 22:26:33

demi
Użytkownik

no dobra widzia?am
ogólnie rzecz mówi? ?wietne
nie jest to wierna wersja, raczej jak podano w w napisch ko?cowych "inspirowane ksi??k?"
ale warto to obejrze?, bo nowy pan Darcy jest ?wietny, o wiele lepszy od tego z ameryka?skiej wersji
a i jeszcze jedno, jak na film z Bollywod przysta?o jest to musical, wi?c ci co nie lubi? "bezsensownego" ?piewania na ekranie to na pewno ni epolubi? tej wersji
demi

#5 2005-05-16 18:48:07

moniczek
Użytkownik

Wed?ug mnie rewelacja! Obejrza?am 3 dni temu i jeszcze do dzi? jestem pod wra?eniem... Ja kocham musicale, a ten na dodatek by? taki kolorowy big_smile
Naprawd? polecam, warto obejrzec.

#6 2005-05-20 08:05:31

gullviva
Użytkownik

I mnie sie podoba :!: ...wlasnie sobie sciagnelam i juz od wczoraj ...obejrzalam ze trzy razy.... big_smile big_smile big_smile

[img]http://img234.imageshack.us/img234/1175/7777dp2.jpg[/img]
Pozdrawiam serdecznie smile

#7 2005-05-20 12:31:04

gullviva
Użytkownik

to nie ja sciagnelam :oops: :oops: :oops: to mnie sciagnieto ....ale moge sie zapytac......

#8 2005-05-20 17:48:27

demi
Użytkownik

wiecie ja to znalaz?am to na emulu a napisy na stronie www.napisy.info bardzo dobre i ?wietnie dopasowane
i musz? przyzna? ?e bardzo szybko mi si? ?ci?gn??o wi?c szukajcie

demi

#9 2005-05-20 20:53:18

gullviva
Użytkownik

moj film jest z pirate bay czy cos....a jak sie wklada napisy do filmow? jak nieskaplikowane i mozecie wytlumaczyc ....to blagam big_smile ...a jak nie to musze znowu sie kogos poprosic :oops:

#10 2005-05-21 17:31:02

dorotka
Użytkownik

A jaki masz program? Bo niektóre programy nie otwieraj? napisów. To nie jest trudne - klikasz na "Otwórz plik z napisami" czy co? w tym stylu i wybierasz nazw? pliku. Tylko najpierw ?ci?gnij napisy. wink
Podobaj? wam si?? No to si? ciesze big_smile

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#11 2005-05-22 10:47:06

gullviva
Użytkownik

ale kombimuje....mowie wam ...a ze starawa jestem i nie techniczna to mi ciezko idzie lol lol lol lol
ale dzieki tej stronie dowiedzialam sie duzo wiec szkam , prosze sie innych o sciaganie a jak dobrze pojdzie to sie wszystkiego sama naucze lol lol
pozdrawiam big_smile big_smile

#12 2006-03-22 21:25:42

GosiaJ
Użytkownik

He he, hindusk? wersj? to ja znam jak nikt inny chyba - prze?l?cza?am nad ni? par? ?adnych dni, robi?c napisy wink
Film jest typowo w stylu Bollywood - du?o ta?ca, ?piewu i te przepi?kne kolory... ja chc? sari!!!
Warto obejrze?, naprawd?. Mo?e nie jest to jakie? wybitne dzie?o, ale przyjemne, nie nale?y tylko bra? go zbyt powa?nie big_smile

Wyci?gn??am stary temat, ale pogoda jest taka, ?e trzeba jak najwi?cej s?onecznych filmów ogl?da? :-) Dlatego polecam "Bride and Prejudice", oczywi?cie zaznaczaj?c, ?e nie nale?y psioczy?, i? nie trzyma si? wiernie orygina?u. Moim zdaniem film nie jest typowo bollywoodzki, bo jest za krótki i za ma?o w nim piosenek i ta?ca - ale i tak warto :-) Chocia? oczywi?cie nie znajdziemy tu prawdziwych "uprzedze?" i wszystkich subtelnych niuansów psychologicznych postaci.
Nie wiem, czy wspomina?am, ?e bardzo lubi? kino z Bollywood :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#13 2006-03-22 21:30:01

milosz
Użytkownik

Nie wiem, czy wspomina?am, ?e bardzo lubi? kino z Bollywood :-)

Ja nie przepadam, jako? zdecydowanie za duz w nim ta?cowania, ale akurat ta wersja zupe?nie strawana.
Bardzo lubi? i przyjemnie si? ogl?da. No i w ten bury czas - cudowne, kolorowe kino.

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#14 2006-03-22 21:36:52

GosiaJ
Użytkownik

Ja nie przepadam, jako? zdecydowanie za duz w nim ta?cowania, ale akurat ta wersja zupe?nie strawana.
Bardzo lubi? i przyjemnie si? ogl?da. No i w ten bury czas - cudowne, kolorowe kino.

Bardzo kolorowe :-) Ja lubi? w?a?nie sceny taneczne, muzyk?, a tak?e to, ?e Bollywood nie boi si? pokazywa? wzruszenia. Ogrywa w kó?ko kilka tych samych schematów, ale w masala movie najwa?niejszy jest sposób przedstawienia historii - dekoracje, feeria barw, taniec, pi?kni aktorzy. Kino to nie jest zdystansowane, jak europejskie czy ameryka?skie. Nie boi si? pokazywa? tego, co w Europie uznano by za ckliwe i tandetne. I pewnie, gdybym ogl?da?a tego typu europejski film, nie by?abym zachwycona. Bollywoodowi to si? wybacza. Jak te filmy si? ogl?da! :-) W weekend by?am na prywatnym maratonie kina bollywoodzkiego - to by?o co? :-)

#15 2006-04-11 17:46:32

Caitriona
Użytkownik

W?a?nie obejrza?am "Bride & Prejudice".
Có? mo?na rzec: feria kolorów, pi?kne stroje, du?o fantastycznej muzyki i ?piewu oraz ta?ca. Jest to lekki, ciep?y i przyjemny film, który z "Dum?..." ma nie za wiele wspólnego (ksi??ka by?a tylko inspiracj? dla powstania tego obrazu). Mimo wszystko ten film ani przez chwil? mnie nie znudzi? i bardzo dobrze mi si? go ogl?da?o.
Nie ma co ukrywa?, ?e jest to inny rodzaj kina ni? ten do którego my jeste?my przyzwyczajeni (cho? nie jest to klasyczna produkcja Bollywood) i nie kazdy lubi take produkcje, ale i tak polecam! big_smile

Para g?ównych bohaterów:
http://img226.imageshack.us/img226/6971/co16cw.jpg

http://images.radcity.net/5899/791901.jpg

http://www.kinosvetozor.cz/film_photos/159.jpg

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#16 2006-04-12 16:49:24

GosiaJ
Użytkownik

W?a?nie obejrza?am "Bride & Prejudice".
(...) Nie ma co ukrywa?, ?e jest to inny rodzaj kina ni? ten do którego my jeste?my przyzwyczajeni (cho? nie jest to klasyczna produkcja Bollywood) i nie kazdy lubi take produkcje, ale i tak polecam! big_smile

A jak si? ju? zobaczy?o "Bride..." czyli Bollywood zamerykanizowane i si? spodoba?o, mo?na zacz?? ogl?da? prawdziwe filmy bollywoodzkie, trzygodzinne, z kup? ta?ca, zawsze t? sam? histori? w ró?nych wersjach i mas? wzrusze?. Nie ma si?y - zawsze p?acz? na ko?cu filmów bollywoodzkich :-)

#17 2006-04-12 17:48:24

Caitriona
Użytkownik

Póki co widzia?am tylko "Czasem s?o?ce, czasem deszcz" i ogromnie mi si? podoba?o. Szczególnie pierwsza cz???.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#18 2006-04-12 18:14:51

GosiaJ
Użytkownik

Póki co widzia?am tylko "Czasem s?o?ce, czasem deszcz" i ogromnie mi si? podoba?o. Szczególnie pierwsza cz???.

Zgadzam si?, to pi?kny film :-) Ja ostatnio widzia?am kilka na maratonie, wszystkie warte obejrzenia - szczególnie polecam "Jestem przy tobie" (mam, jakby co ;-)) i "Gdyby jutra nie by?o" (podobno ma by? w kinie w maju, ju? czekam). W g?ównych rolach oczywi?cie niepowtarzalny bóg masala movie - Shah Rukh Khan!
Uwielbiam muzyk? z tych filmów. Zreszt? robi si? bardzo popularna w USA i GB, jedna piosenka, jakby ukradziona z hinduskiego filmu, by?a w "Planie doskona?ym" - rewelacyjna zreszt?.

#19 2006-04-12 18:33:08

Caitriona
Użytkownik

Zgadzam si?, to pi?kny film :-) Ja ostatnio widzia?am kilka na maratonie, wszystkie warte obejrzenia - szczególnie polecam "Jestem przy tobie" (mam, jakby co ;-)) i "Gdyby jutra nie by?o" (podobno ma by? w kinie w maju, ju? czekam). W g?ównych rolach oczywi?cie niepowtarzalny bóg masala movie - Shah Rukh Khan!
Uwielbiam muzyk? z tych filmów. Zreszt? robi si? bardzo popularna w USA i GB, jedna piosenka, jakby ukradziona z hinduskiego filmu, by?a w "Planie doskona?ym" - rewelacyjna zreszt?.

Nie ma jak boski Shah Rukh Khan. Bo?e, w ilu on ju? filmach zagra?. Ale znaj?c mo?liwo?ci twórcze Bollywood to si? nie dziwi?. wink
A na "Gdyby jutra nie by?o" (i znowu cud Shah Rukh Hkan) planuj? si? wybra?, jak tylko wejdzie do kin.
Muzyk? bardzo, bardzo lubi?. Nogi mi same tuptaj?. Jestem szcz?sliw? posiadaczk? ?cie?ki do "Czasem s?o?ce..." - miodzio.
W "Bride..." szczerze mówi?c by?o jakby troch? jej mniej, a szkoda.
Moja ulubiona scena: gdy 'indyjski odpowiednik Mary' ta?czy taniec kobry smile

#20 2006-04-12 19:53:14

caroline
Użytkownik

Moim absolutnym faworytem jest pan Kholi big_smile i jego tekst o g?sienicach, motylach i Madame Butterfly big_smile big_smile

#21 2006-04-12 20:52:56

Caitriona
Użytkownik

Moim absolutnym faworytem jest pan Kholi big_smile i jego tekst o g?sienicach, motylach i Madame Butterfly big_smile big_smile

O tak, tak! I jak to sz?o: No life without wife.

#22 2006-04-13 09:42:32

Trzykrotka
Użytkownik

Bardzo lubi? "Bride..." i to lekkie przymru?enie oka w nim. Kiedy spaceruj?cym po pla?y Lalicie i Willowi zaczyna wtórowa? murzy?ski chór ustawiony w trzech rz?dach, a do??cza si? s?oneczny patrol i grupka surferów, to po prostu spad?am z krzes?a.
Film jest naprawd? przyjemny w odbiorze, sceny ta?ców zbiorowych pi?kne (ta z pa?eczkami zw?aszcza i pierwsza, a boskim panem Balrajem). To jeden z tych filmów, które ogl?dam na dobry humor.

#23 2006-04-13 19:39:05

GosiaJ
Użytkownik

Nie ma jak boski Shah Rukh Khan. Bo?e, w ilu on ju? filmach zagra?. Ale znaj?c mo?liwo?ci twórcze Bollywood to si? nie dziwi?. wink

I zawsze gra t? sam? posta? (albo prawie t? sam?) - jego wielbicielki to maj? fajnie :-)

Muzyk? bardzo, bardzo lubi?. Nogi mi same tuptaj?. Jestem szcz?sliw? posiadaczk? ?cie?ki do "Czasem s?o?ce..." - miodzio.
W "Bride..." szczerze mówi?c by?o jakby troch? jej mniej, a szkoda.
Moja ulubiona scena: gdy 'indyjski odpowiednik Mary' ta?czy taniec kobry smile

Ja mam muzyk? z "Czasem s?o?ce..." i "Jestem przy tobie" - rewelacja. Te? ?a?owa?am, ?e w "Bride..." by?o tak ma?o muzyki, i na dodatek po angielsku wi?kszo??. Jednak w hindi ma wi?cej uroku.

#24 2006-04-13 22:31:51

Caitriona
Użytkownik

Ja mam muzyk? z "Czasem s?o?ce..." i "Jestem przy tobie" - rewelacja. Te? ?a?owa?am, ?e w "Bride..." by?o tak ma?o muzyki, i na dodatek po angielsku wi?kszo??. Jednak w hindi ma wi?cej uroku.

Jak us?ysza?am pierwsz? to a? si? zdziwi?am i by?am niezadowolona, ?e po angielsku ?piewaj?... Zdecydowanie wol? hindi.

#25 2006-04-13 23:10:45

Admete
Użytkownik

Jest te? podobno bollywoodzka wersja Rozwa?nej i romantycznej.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Stopka forum