Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2006-07-17 16:24:25

lady_kasiek
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozwa┼╝nej i romantycznej" -1995

To by┼é m├│j pierwszy film i pierwsza ksi─ů┼╝ka czyli pierwsze zetkni─Öcie z Austen.
Ju┼╝ ┼Ťrednio pamietam film hmm a nie mam do niego dost─Öpu.
Powiem jedno ostatnio od┼Ťwie┼╝a┼éam sobie pami─Ö─ç ksi─ů┼╝k─ů i p┼ék. Brandon ma dla mnie twarz Snapa(te oczy) no ca┼éy czas go widz─Ö z tymi smutniutkimi oczetami i tak mi go szkoda tym bardziej ┼╝e ┼╝ona posz┼éa za niego bez mi┼éo┼Ťci.Ale w ksi─ů┼╝e pisze ┼╝e byli happy wi─Öc wszystko jest ok. Cho─ç nie wiem co b─Ödzie jak kontynuacj─Ö przeczytam.
Stroje by┼éy fajne(panny wygl─ůda┼éy jak ci─Ö┼╝arne) og├│lnie film mi sie podoba┼é i obejrza┼éabym jak bym tylko mia┼éa okazj─Ö

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#77 2006-08-30 23:12:41

megg
U┐ytkownik

A ja mam newsa big_smile big_smile
Wiecie (mam nadziej─Ö, ┼╝e nie, bo m├│j news si─Ö przyda tutaj niczym plaster do d....), ┼╝e Andrew Davies pisze scenariusz do "Rozwa┼╝nej i Romantycznej" i b─Ödzie nowy serial?? Takie co┼Ť jak "P&P" z '95 roku....Podobno za jakie┼Ť 1,5 roku b─Ödzie ju┼╝ w TV-oczywi┼Ťcie w brytyjskiej, bo u nas to pewnie za jakie┼Ť 20...Ale ciekawam, co to z tego b─Ödzie............. :?: :?:

#78 2006-08-31 11:13:13

kitty
U┐ytkownik

jak dobierze dobr─ů obsad─Ö, to ca┼ékiem fajnie to mo┼╝e wyj┼Ť─ç yikes

#79 2006-08-31 18:31:48

Ulka
U┐ytkownik

oj, nie ma to jak dobrze zrobiony serial smile mozna ujac wszystkie watki, dopracowac postacie,nie trzeba sie spieszyc.
zastanawia mnie jedna rzecz-przegladajac zdjecia z R&R ze zdumieniem dostrzegam ze wszystkie panny sa rudawe-nawet Lucy na niektorych tak wyglada lol ale przede wszystkim mam wrazenie ze i Eleonora i Marianna maja zle dobrany kolor wlosow, za jasny czy co? cos mi stanowczo nie gra, jakby mialy kiepskie peruki. przepraszam przy okazji wszystkie zagorzale fanki tego filmu yikes smile

W Rozwa┼╝nej suknie wydawa┼éy mi si─Ö ci─Ö┼╝kie, udrapowanie jako┼Ť tak niezgrabnie - i te chusteczki pod szyj─ů!

i to jest wlasnie ciekawe w ekranizacjach JA ze niby filmy z tego samego okresu a jak bardzo widac, ze moda sie zmienia. porownajmy D&U, Perswazje(tu tez suknie sa bez dekoltow), R&R...niby to samo zalozenie a jaka roznorodnosc smile choc niektore suknie Eleonory wydaja mi sie nieco malo eleganckie.chyba ze to kwestia sposobu noszenia...

przychodzi mi do glowy jeszcze refleksja nt aktorow-moze problem (za stara, za mloda etc) tkwi w tym ze wiekszosc aktorow z R&R to twarze dobrze znane z wielu innych produkcji?

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#80 2007-03-18 15:28:01

abigail
U┐ytkownik

Lubi─Ö t─ů ekranizacj─Ö, cho─ç po kilkakrotnym obejrzeniu (na przestrzeni lat) dostrzegam kilka rzeczy, kt├│re mnie dra┼╝ni─ů. Chocia┼╝by Hugh Grant w roli Edwarda... W ksi─ů┼╝ce nie by┼é on potaci─ů komiczn─ů czy satyryczn─ů, natomiast w filmie aktor zupe┼énie mnie nie przekona┼é w tej roli. Niby ma by─ç nie┼Ťmia┼éy, a wygl─ůda to tak jakby nabija┼é si─Ö z tej roli i robi jej karykatur─Ö. Emma Thomson - wszystko fajnie tylko musia┼éaby by─ç z 15 lat m┼éodsza, nie pasuje mi ten jej wiek, nie dziwi─Ö si─Ö, ┼╝e sktorka graj─ůca jej matk─Ö musia┼éa by─ç odpowiednio starsza (matka z serialu BBC bardziej mi si─Ö spodoba┼éa, tak┼╝e pod wzgl─Ödem gry - no tak, ale tam matka jest w wieku... Thomson wink ). Scen─Ö ko┼äcow─ů, gdy wybucha tym spazmem - hm, uwa┼╝am za przerysowan─ů i niestety do┼Ť─ç kiepsk─ů. Aktor graj─ůcy pu┼ékownika zagra┼é ciekawie, mimo ┼╝e ksi─ů┼╝kowy by┼é sporo m┼éodszy, no i ja wyobra┼╝a┼éam sobie go jako ciemnow┼éosego, a nie blondyna. smile Kate Winslet zawze mi si─Ö podoba┼éa w tej roli. Aczkolwiek aktorka graj─ůca Mariann─Ö w serialu BBC bardziej podoba mi si─Ö w tej roli.
ładne krajobrazy, stroje, wspomniane tu już kapelusze wink , muzyka.
Fajny film, cho─ç tak jak wspomnia┼éam - ogl─ůda┼éam go ju┼╝ kilka razy i po ka┼╝dym obejrzeniu troch─Ö traci w odbiorze. Ale na pewno jeszcze go obejrz─Ö. smile

#81 2007-03-19 02:36:00

AineNiRigani
U┐ytkownik

c├│┼╝ abigail jakby odwr├│ci─ç wszystko w negatywie - to co Ci s─Ö podoba i nie podoba - to masz moje zdanie na temat tej ekranizacji big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#82 2007-03-19 09:09:37

abigail
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

c├│┼╝ abigail jakby odwr├│ci─ç wszystko w negatywie - to co Ci s─Ö podoba i nie podoba - to masz moje zdanie na temat tej ekranizacji big_smile

To dobrze, ┼╝e jest urozmaicenie i nie wszyscy maj─ů takie samo zdanie. wink

#83 2007-03-20 17:10:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

... a nawet wrecz przeciwne big_smile

#84 2007-04-16 22:31:30

Dorfi
U┐ytkownik

Zapowied┼║ nowej wersji filmu http://film.onet.pl/seriale/0,1519773,wiadomosc.html

#85 2007-09-19 12:26:17

Elizabeth
U┐ytkownik

Ostatnio mia┼éam przyjemno┼Ť─ç ogl─ůda─ç ekranizacj─Ö "Rozwa┼╝nej i romantycznej" na TVP 1.
Jakie wra┼╝enia? Cudowne!!! Ta w┼éa┼Ťnie ksi─ů┼╝ka podoba┼éa mi si─Ö nejmniej z ca┼érj tw├│rczo┼Ťci Austen. ┼╗aden z m─Ö┼╝czyzn nie przyprawi┼é mnie o dr┼╝enie serca, akcja nie by┼éa napi─Öta. Tymczasem film to arcydzie┼éo. Podoba┼é mi si─Ö bardziej ni┼╝ ksi─ů┼╝ka!(prosz─Ö nie bi─ç:p).

Każda kreacja aktorska była znakomita. Elinor może była za stara i niezbyt ładna, ale Emma zagrała wspaniale.
Marianne w ksi─ůzce mnie denerwowa┼éa. Dopiero po obejrzeniu kreacji Kate Winslet zrozumia┼éam jej uczucia i porycza┼éam si─Ö jak b├│br kiedy rozpacza┼éa za Wiloughbym!
Hugh Grant by┼é jak zwykle kochany:) Pokaza┼é Edwarda takiego, jakim by┼é: nie┼Ťmia┼éy, ale niezwykle dobry i sympatyczny.
Lucy Steel - ładna, ale chytra i przebiegła jak lis:p
Wiloughby - przystojny bawidamek.
No i Margaret - w ksi─ů┼╝ce potraktowana po macoszemu, a tutaj nadawa┼éa filmowi uroku. Poza tym rola zagrana ┼Ťwietnie jak na tak m┼éod─ů aktork─Ö.

Poza tym ta muzyka, wn─Ötrza, stroje, krajobrazy. Achchchchch!!!

#86 2007-09-20 16:42:50

Caitriona
U┐ytkownik

A Rickaman? Co s─ůdzisz o pu┼ékownieku? wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#87 2007-09-20 17:55:17

AineNiRigani
U┐ytkownik

jak wida─ç, dzio┼észce a┼╝ mow─Ö odj─Ö┼éo na sama my┼Ťl o alanie. I co tu sie dziwi─ç, no co?

Stopka forum