Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#76 2006-07-17 16:24:25

lady_kasiek
Użytkownik

Re: Ekranizacja "Rozwa?nej i romantycznej" -1995

To by? mój pierwszy film i pierwsza ksi??ka czyli pierwsze zetkni?cie z Austen.
Ju? ?rednio pamietam film hmm a nie mam do niego dost?pu.
Powiem jedno ostatnio od?wie?a?am sobie pami?? ksi??k? i p?k. Brandon ma dla mnie twarz Snapa(te oczy) no ca?y czas go widz? z tymi smutniutkimi oczetami i tak mi go szkoda tym bardziej ?e ?ona posz?a za niego bez mi?o?ci.Ale w ksi??e pisze ?e byli happy wi?c wszystko jest ok. Cho? nie wiem co b?dzie jak kontynuacj? przeczytam.
Stroje by?y fajne(panny wygl?da?y jak ci??arne) ogólnie film mi sie podoba? i obejrza?abym jak bym tylko mia?a okazj?

GRITAR?? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#77 2006-08-30 23:12:41

megg
Użytkownik

A ja mam newsa big_smile big_smile
Wiecie (mam nadziej?, ?e nie, bo mój news si? przyda tutaj niczym plaster do d....), ?e Andrew Davies pisze scenariusz do "Rozwa?nej i Romantycznej" i b?dzie nowy serial?? Takie co? jak "P&P" z '95 roku....Podobno za jakie? 1,5 roku b?dzie ju? w TV-oczywi?cie w brytyjskiej, bo u nas to pewnie za jakie? 20...Ale ciekawam, co to z tego b?dzie............. :?: :?:

#78 2006-08-31 11:13:13

kitty
Użytkownik

jak dobierze dobr? obsad?, to ca?kiem fajnie to mo?e wyj?? yikes

#79 2006-08-31 18:31:48

Ulka
Użytkownik

oj, nie ma to jak dobrze zrobiony serial smile mozna ujac wszystkie watki, dopracowac postacie,nie trzeba sie spieszyc.
zastanawia mnie jedna rzecz-przegladajac zdjecia z R&R ze zdumieniem dostrzegam ze wszystkie panny sa rudawe-nawet Lucy na niektorych tak wyglada lol ale przede wszystkim mam wrazenie ze i Eleonora i Marianna maja zle dobrany kolor wlosow, za jasny czy co? cos mi stanowczo nie gra, jakby mialy kiepskie peruki. przepraszam przy okazji wszystkie zagorzale fanki tego filmu yikes smile

W Rozwa?nej suknie wydawa?y mi si? ci??kie, udrapowanie jako? tak niezgrabnie - i te chusteczki pod szyj?!

i to jest wlasnie ciekawe w ekranizacjach JA ze niby filmy z tego samego okresu a jak bardzo widac, ze moda sie zmienia. porownajmy D&U, Perswazje(tu tez suknie sa bez dekoltow), R&R...niby to samo zalozenie a jaka roznorodnosc smile choc niektore suknie Eleonory wydaja mi sie nieco malo eleganckie.chyba ze to kwestia sposobu noszenia...

przychodzi mi do glowy jeszcze refleksja nt aktorow-moze problem (za stara, za mloda etc) tkwi w tym ze wiekszosc aktorow z R&R to twarze dobrze znane z wielu innych produkcji?

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#80 2007-03-18 15:28:01

abigail
Użytkownik

Lubi? t? ekranizacj?, cho? po kilkakrotnym obejrzeniu (na przestrzeni lat) dostrzegam kilka rzeczy, które mnie dra?ni?. Chocia?by Hugh Grant w roli Edwarda... W ksi??ce nie by? on potaci? komiczn? czy satyryczn?, natomiast w filmie aktor zupe?nie mnie nie przekona? w tej roli. Niby ma by? nie?mia?y, a wygl?da to tak jakby nabija? si? z tej roli i robi jej karykatur?. Emma Thomson - wszystko fajnie tylko musia?aby by? z 15 lat m?odsza, nie pasuje mi ten jej wiek, nie dziwi? si?, ?e sktorka graj?ca jej matk? musia?a by? odpowiednio starsza (matka z serialu BBC bardziej mi si? spodoba?a, tak?e pod wzgl?dem gry - no tak, ale tam matka jest w wieku... Thomson wink ). Scen? ko?cow?, gdy wybucha tym spazmem - hm, uwa?am za przerysowan? i niestety do?? kiepsk?. Aktor graj?cy pu?kownika zagra? ciekawie, mimo ?e ksi??kowy by? sporo m?odszy, no i ja wyobra?a?am sobie go jako ciemnow?osego, a nie blondyna. smile Kate Winslet zawze mi si? podoba?a w tej roli. Aczkolwiek aktorka graj?ca Mariann? w serialu BBC bardziej podoba mi si? w tej roli.
?adne krajobrazy, stroje, wspomniane tu ju? kapelusze wink , muzyka.
Fajny film, cho? tak jak wspomnia?am - ogl?da?am go ju? kilka razy i po ka?dym obejrzeniu troch? traci w odbiorze. Ale na pewno jeszcze go obejrz?. smile

#81 2007-03-19 02:36:00

AineNiRigani
Użytkownik

có? abigail jakby odwróci? wszystko w negatywie - to co Ci s? podoba i nie podoba - to masz moje zdanie na temat tej ekranizacji big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#82 2007-03-19 09:09:37

abigail
Użytkownik

AineNiRigani napisał:

có? abigail jakby odwróci? wszystko w negatywie - to co Ci s? podoba i nie podoba - to masz moje zdanie na temat tej ekranizacji big_smile

To dobrze, ?e jest urozmaicenie i nie wszyscy maj? takie samo zdanie. wink

#83 2007-03-20 17:10:15

AineNiRigani
Użytkownik

... a nawet wrecz przeciwne big_smile

#84 2007-04-16 22:31:30

Dorfi
Użytkownik

#85 2007-09-19 12:26:17

Elizabeth
Użytkownik

Ostatnio mia?am przyjemno?? ogl?da? ekranizacj? "Rozwa?nej i romantycznej" na TVP 1.
Jakie wra?enia? Cudowne!!! Ta w?a?nie ksi??ka podoba?a mi si? nejmniej z ca?rj twórczo?ci Austen. ?aden z m??czyzn nie przyprawi? mnie o dr?enie serca, akcja nie by?a napi?ta. Tymczasem film to arcydzie?o. Podoba? mi si? bardziej ni? ksi??ka!(prosz? nie bi?:p).

Ka?da kreacja aktorska by?a znakomita. Elinor mo?e by?a za stara i niezbyt ?adna, ale Emma zagra?a wspaniale.
Marianne w ksi?zce mnie denerwowa?a. Dopiero po obejrzeniu kreacji Kate Winslet zrozumia?am jej uczucia i porycza?am si? jak bóbr kiedy rozpacza?a za Wiloughbym!
Hugh Grant by? jak zwykle kochany:) Pokaza? Edwarda takiego, jakim by?: nie?mia?y, ale niezwykle dobry i sympatyczny.
Lucy Steel - ?adna, ale chytra i przebieg?a jak lis:p
Wiloughby - przystojny bawidamek.
No i Margaret - w ksi??ce potraktowana po macoszemu, a tutaj nadawa?a filmowi uroku. Poza tym rola zagrana ?wietnie jak na tak m?od? aktork?.

Poza tym ta muzyka, wn?trza, stroje, krajobrazy. Achchchchch!!!

#86 2007-09-20 16:42:50

Caitriona
Użytkownik

A Rickaman? Co s?dzisz o pu?kownieku? wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#87 2007-09-20 17:55:17

AineNiRigani
Użytkownik

jak wida?, dzio?szce a? mow? odj??o na sama my?l o alanie. I co tu sie dziwi?, no co?

Stopka forum