Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2006-01-20 19:13:15

caroline
Użytkownik

Re: Ekranizacja "Rozwa?nej i romantycznej" -1995

O wybacz! Zbytne uogólnienie big_smile

#27 2006-02-02 18:06:23

Maeve
Użytkownik

A ja za kilka dni zostan? szcz??liw? posiadaczk? tej w?a?nie wersji RiR na dvd big_smile Hurra! Wreszcie b?d? widzie?, kto co mówi, bo kaseta jest ju? tak zdarta, ?e a? wstyd 8) A widzie? i wiedzie? to dwie ró?ne rzeczy, czy? nie? wink

#28 2006-03-24 20:39:58

frycia
Użytkownik

film mi sie bradzo podoba?. zosta? utrzymany w takim lekko komediowym nastroju i generalnie nie mam zastrze?e?. Jednak ostatnia scena mnie totalnie rozbroi?a lol ten atak nag?y p?czu Eleonory tak mnie rozbawi?, ?e nie mog?am sie uspokoi? lol lol lol

,, ?ycie to ?art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#29 2006-03-24 21:28:30

Bonduelle
Użytkownik

To by?o niez?e - ale kobieta, która tak d?ugo ukrywa uczucia, kiedy wreszcie je ujawnia, zachowuje si? do??... dziwnie wink

#30 2006-03-24 21:36:17

frycia
Użytkownik

To by?o niez?e - ale kobieta, która tak d?ugo ukrywa uczucia, kiedy wreszcie je ujawnia, zachowuje si? do??... dziwnie wink

no dok?adnie. nie wiedzia?am czy to ?miech czy p?acz smile ale swoja droga biedny Edward pewnie nie wiedzia? czy ma sie cieszy? z takiej reakcji czy wzywa? lekarza wink

#31 2006-03-24 22:23:29

Jeanne
Użytkownik

Mnie rozwala scena jak Fanny bije Lucy... :twisted: jak ogl?da?am film to by?am troch? zniesmaczona. No bo jak w takich czasach takie sceny? Ma jednak swój urok ta sekwencja.

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#32 2006-03-25 10:48:45

Diana
Użytkownik

No, nie wszystko by?o takie "grzeczne" w dawnych czasach. Jak kogo? ponios?y emocje, to nawet w wysokich kr?gach mog?o dochodzi? do ró?nych "scysji". Szczególnie wzi?wszy pod uwag? charakter takiej osoby jak Fanny!
Mnie te? ta scena z filmu rozbraja, mo?e dlatego, ?e jest tak nieoczekiwana. wink

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#33 2006-03-25 15:27:52

Bonduelle
Użytkownik

Zgadzam si? z Dian?, przecie? kiedy ludziom puszczaj? nerwy, mog? przej?? nawet do r?koczynów... No i we?my poprawk? na to, ?e Fanny by?a wyj?tkow? j?dz? wink

?wietna scena!

#34 2006-04-01 00:07:33

Trzykrotka
Użytkownik

Dowiedzia?am si? w?a?nie, ?e mam juz Rozwa?n? i romantyczn? na p?ytce i starsznie si? ciesz?! Uwielbiam ten film. Adaptacja zrobiona jest po prostu wzorcowo, inteligentnie i ze smakiem. Mimo skrótów i ogranicze? nie ma tam odej?? od ducha powie?ci. Ja zreszta (przepraszam Ci?, Jane) chyba pod wieloma wzgl?dami wol? ten film od orygina?u.
Jakie on ma pi?kne obrazy! Pranie trzepocz?ce na wietrze, zarumieniona twarz Marianny w trzcinach, oczy pu?kownika Brandona ogl?daj?cego Mariann? po raz pierwszy... Przepi?kna by?a muzyka, niespieszny up?yw czasu, klimat. No i gra aktorów.
Cho? oczywi?cie Emma Thompson jest za stara do roli Elinor, to za?atwiono to jednym zdankiem: jej brat mówi o niej "stara panna". I ju?. Elinor ksi??kowa wydawa?a mi si? zbyt doskona?a i stoicka wobec wszystkiego, co ja spotyka, Emma pokaza?a subtelnie jej cierpienie. A Rickman! Jakim on by? wspania?ym pu?kownikiem! Z bezbarwnej postaci ksi??kowej Alan zrobi? idea? kochaj?cego, lojalnego, dojrza?ego, prawdziwego m??czyzny. Uwielbiam scen?, kiedy czyta Mariannie tym g?osem g??bokim jak Wielki Kanion Kolorado i t?, kiedy przynosi j? na r?kach do domu i kiedy prosi Elinor o jakie? zlecenie, ?eby nie oszale? z rozpaczy, ?e Marianna mo?e umrze?.
Podoba? mi si? te? Greg Wyse - by? na równi ?ajdacki i pe?en czaru. Moim zdaniem w?asnie tak powinien wygl?da? Wickham.

#35 2006-04-01 08:39:51

milosz
Użytkownik

Podoba? mi si? te? Greg Wyse - by? na równi ?ajdacki i pe?en czaru. Moim zdaniem w?asnie tak powinien wygl?da? Wickham.

Ojej te? lubie t? ekranizacj? , chyba mi si? podoba ze wszstkich ekranizacji najbardziej - jest zrobiona przez Anga i naprawd? czu? swietn? r?k? re?ysera. (a? dziw mnie bierze ?e zrobi? te? nijakich kowbojów)

Greg Wise nie podoba? mi si? w zupe?no?ci - ale fakt ?ajdak by? z niego znakomity i winien wzi?? te? rol? Wickhama wink

Pu?kownik - mniam...
a ca?a reszta postaci w tle - mamusia, synowa, zi?? (pami?tacie scen? kiedy zi?ciowi dano na r?ce syna - i ?ona mówi "nigdy nie widzia?am takiej czu?o?ci i wi?zi mi?dzy ojcem i synem"), bratowa, brat.............. O mamo jaki tam by? pasztet wink

I Emmma - cho? poprostu za stara, to po chwili ogl?dania przestawa?o mi to przeszkadza? ..

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#36 2006-04-01 21:47:44

Trzykrotka
Użytkownik

To jest przywilej twórcy filmu albo ?ony re?ysera - mog?a siebie sam? obsadzi? jak chcia?a lol . Ale by?a pi?kna, gra?a wspaniale, kogo to obchodzi, ?e za stara? Powiedzia?a zreszt?, ?e zagra?a g?ównie po to, ?eby si? móc ca?owa? z Hugh Grantem ("on jest ?adniejszy ode mnie").
A kowboje mnie zanudzili na ?mier?, tak na marginesie. Ciesz? si?, ?e nie mnie jedn?. smile

#37 2006-04-08 17:41:30

frycia
Użytkownik

Czy kto? z Was móg?by podzieli? si? ze mn? tym filmem? smile Szuka?am w wypo?yczalniach, sklepach, Internecie... I nic... Jjaki? sposób, to

niestety narazie nie moge pomóc sama czekam na zgranie big_smile ja wypozyczylam film z beverly hills przejdz sie jeszce raz moze poprostu akurat wtedy nie bylo wink

#38 2006-04-23 21:56:48

Caitriona
Użytkownik

[URL=http://img460.imageshack.us/my.php?image=sstapeta2uz.jpg]http://img460.imageshack.us/img460/5227/sstapeta2uz.th.jpg[/URL]
big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#39 2006-04-23 23:47:00

Narya
Użytkownik

Caiti ?liczna tapetka. Samo t?o jest przepi?kne... Kolejna do zbioru big_smile

#40 2006-04-23 23:53:50

Caitriona
Użytkownik

Caiti ?liczna tapetka. Samo t?o jest przepi?kne... Kolejna do zbioru big_smile

Dzi?kuj?! big_smile
T?o te? mi si? podoba; jest takie soczystozielone...

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#41 2006-04-24 10:04:54

Trzykrotka
Użytkownik

Ten film by? w ogóle przepi?knie sfilmowany. Pami?tam te sielskie uj?cia na domek pa? Dashwood z perspektywy drogi, ziele?, susz?ce si? pranie, nawet ono wygl?da?o jako? szlachetnie i na miejscu (nie to co na podwórku u Bennetów, brrr)

#42 2006-04-24 16:06:06

AineNiRigani
Użytkownik

?liczna tapetka. Tylko ta harcerska Eleonora mi nie pasi big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#43 2006-04-24 16:26:21

Caitriona
Użytkownik

Tylko ta harcerska Eleonora mi nie pasi big_smile

O mamo! Nie nasun??o mi si? takie skojarzenie. Niez?e big_smile

#44 2006-04-24 16:34:55

AineNiRigani
Użytkownik

O mamo! Nie nasun??o mi si? takie skojarzenie. Niez?e big_smile

Bo? widocznie w harcerstwie nie by?a. Wygl?da?am tak samo jak sk?ada?am obietnic? i przysi?g? big_smile

#45 2006-04-24 16:42:12

Caitriona
Użytkownik

Ha! By?am! Tylko, ?e to tak dawno by?o... Ale baardzo mi?o wspominam ten okres mego ?ycia. big_smile

#46 2006-04-24 16:46:16

AineNiRigani
Użytkownik

Chyba jak kazdy big_smile

#47 2006-04-26 16:39:33

monika_29_09
Użytkownik

dla tych z Was, które jeszcze nie znaj? tej strony, wklejam link (strona w j?zyku ang.):

http://www.geocities.com/senseandsensibility13/

m.

czy istnieje pi?kniejszy u?miech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#48 2006-05-01 12:29:52

megg
Użytkownik

Emma mo?e i za stara (cho? Frances o' Connor jak gra?a Fanny by?a w wieku Emmy, a te? gra?a 18-latk?!!smile) , mimo tego nie wyobra?am sobie chyba nikogo innego w roli Eleonor...bardzo mi si? tu podoba?asmile i w ogóle j? lubi? jako aktork?smile a film naprawd? jest przepi?kny! oddaje angielski klimat, a przecie? nakr?ci? go nie-Anglik i w dodatku Azjata......chyl? czo?asmile

#49 2006-05-01 13:23:22

bezpaznokcianka
Użytkownik

Sorry mo?e troch? nie na temat, ale czy wy te? tak macie, ?e jak wyra?acie swoje zachwyty odno?nie Dumy i uprzedzenia to wszyscy myl? to z Rozwa?n? i romantyczn?? Mi si? par? razy zda?y?o t?umaczy? ludziom, ?e Hugh Grant nie gra? w Dumie tylko w Rozwa?nej...
Dialog:
JA: Ale ta stara Duma jest lepsza moim zdaniem... Powinna? zobaczy?.
KTO?: To to z Hugh Grantem?
JA: <?ciana>
Ludzie jako? podchodz? do tego ma?o frasobliwie. A to b??d taki, ?e a? nie do pomy?lenia...

#50 2006-05-01 13:49:29

Bonduelle
Użytkownik

O, z drugiej strony nie wymagajmy od laika wiedzy nt. JA wink Ja guzk wiem nt. fantastyki, wi?c jakby mnie kto? zacz?? pyta? o ksi??ki Sapkowskiego, to te?bym duzo nie powiedzia?a wink

Stopka forum