Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-01-20 19:13:15

caroline
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozwa┼╝nej i romantycznej" -1995

O wybacz! Zbytne uog├│lnienie big_smile

#27 2006-02-02 18:06:23

Maeve
U┐ytkownik

A ja za kilka dni zostan─Ö szcz─Ö┼Ťliw─ů posiadaczk─ů tej w┼éa┼Ťnie wersji RiR na dvd big_smile Hurra! Wreszcie b─Öd─Ö widzie─ç, kto co m├│wi, bo kaseta jest ju┼╝ tak zdarta, ┼╝e a┼╝ wstyd 8) A widzie─ç i wiedzie─ç to dwie r├│┼╝ne rzeczy, czy┼╝ nie? wink

#28 2006-03-24 20:39:58

frycia
U┐ytkownik

film mi sie bradzo podobał. został utrzymany w takim lekko komediowym nastroju i generalnie nie mam zastrzeżeń. Jednak ostatnia scena mnie totalnie rozbroiła lol ten atak nagły płczu Eleonory tak mnie rozbawił, że nie mogłam sie uspokoić lol lol lol

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#29 2006-03-24 21:28:30

Bonduelle
U┐ytkownik

To by┼éo niez┼ée - ale kobieta, kt├│ra tak d┼éugo ukrywa uczucia, kiedy wreszcie je ujawnia, zachowuje si─Ö do┼Ť─ç... dziwnie wink

#30 2006-03-24 21:36:17

frycia
U┐ytkownik

To by┼éo niez┼ée - ale kobieta, kt├│ra tak d┼éugo ukrywa uczucia, kiedy wreszcie je ujawnia, zachowuje si─Ö do┼Ť─ç... dziwnie wink

no dok┼éadnie. nie wiedzia┼éam czy to ┼Ťmiech czy p┼éacz smile ale swoja droga biedny Edward pewnie nie wiedzia┼é czy ma sie cieszy─ç z takiej reakcji czy wzywa─ç lekarza wink

#31 2006-03-24 22:23:29

Jeanne
U┐ytkownik

Mnie rozwala scena jak Fanny bije Lucy... :twisted: jak ogl─ůda┼éam film to by┼éam troch─Ö zniesmaczona. No bo jak w takich czasach takie sceny? Ma jednak sw├│j urok ta sekwencja.

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#32 2006-03-25 10:48:45

Diana
U┐ytkownik

No, nie wszystko by┼éo takie "grzeczne" w dawnych czasach. Jak kogo┼Ť ponios┼éy emocje, to nawet w wysokich kr─Ögach mog┼éo dochodzi─ç do r├│┼╝nych "scysji". Szczeg├│lnie wzi─ůwszy pod uwag─Ö charakter takiej osoby jak Fanny!
Mnie te┼╝ ta scena z filmu rozbraja, mo┼╝e dlatego, ┼╝e jest tak nieoczekiwana. wink

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#33 2006-03-25 15:27:52

Bonduelle
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö z Dian─ů, przecie┼╝ kiedy ludziom puszczaj─ů nerwy, mog─ů przej┼Ť─ç nawet do r─Ökoczyn├│w... No i we┼║my poprawk─Ö na to, ┼╝e Fanny by┼éa wyj─ůtkow─ů j─Ödz─ů wink

Świetna scena!

#34 2006-04-01 00:07:33

Trzykrotka
U┐ytkownik

Dowiedzia┼éam si─Ö w┼éa┼Ťnie, ┼╝e mam juz Rozwa┼╝n─ů i romantyczn─ů na p┼éytce i starsznie si─Ö ciesz─Ö! Uwielbiam ten film. Adaptacja zrobiona jest po prostu wzorcowo, inteligentnie i ze smakiem. Mimo skr├│t├│w i ogranicze┼ä nie ma tam odej┼Ť─ç od ducha powie┼Ťci. Ja zreszta (przepraszam Ci─Ö, Jane) chyba pod wieloma wzgl─Ödami wol─Ö ten film od orygina┼éu.
Jakie on ma pi─Ökne obrazy! Pranie trzepocz─ůce na wietrze, zarumieniona twarz Marianny w trzcinach, oczy pu┼ékownika Brandona ogl─ůdaj─ůcego Mariann─Ö po raz pierwszy... Przepi─Ökna by┼éa muzyka, niespieszny up┼éyw czasu, klimat. No i gra aktor├│w.
Cho─ç oczywi┼Ťcie Emma Thompson jest za stara do roli Elinor, to za┼éatwiono to jednym zdankiem: jej brat m├│wi o niej "stara panna". I ju┼╝. Elinor ksi─ů┼╝kowa wydawa┼éa mi si─Ö zbyt doskona┼éa i stoicka wobec wszystkiego, co ja spotyka, Emma pokaza┼éa subtelnie jej cierpienie. A Rickman! Jakim on by┼é wspania┼éym pu┼ékownikiem! Z bezbarwnej postaci ksi─ů┼╝kowej Alan zrobi┼é idea┼é kochaj─ůcego, lojalnego, dojrza┼éego, prawdziwego m─Ö┼╝czyzny. Uwielbiam scen─Ö, kiedy czyta Mariannie tym g┼éosem g┼é─Öbokim jak Wielki Kanion Kolorado i t─Ö, kiedy przynosi j─ů na r─Ökach do domu i kiedy prosi Elinor o jakie┼Ť zlecenie, ┼╝eby nie oszale─ç z rozpaczy, ┼╝e Marianna mo┼╝e umrze─ç.
Podoba┼é mi si─Ö te┼╝ Greg Wyse - by┼é na r├│wni ┼éajdacki i pe┼éen czaru. Moim zdaniem w┼éasnie tak powinien wygl─ůda─ç Wickham.

#35 2006-04-01 08:39:51

milosz
U┐ytkownik

Podoba┼é mi si─Ö te┼╝ Greg Wyse - by┼é na r├│wni ┼éajdacki i pe┼éen czaru. Moim zdaniem w┼éasnie tak powinien wygl─ůda─ç Wickham.

Ojej te┼╝ lubie t─Ö ekranizacj─Ö , chyba mi si─Ö podoba ze wszstkich ekranizacji najbardziej - jest zrobiona przez Anga i naprawd─Ö czu─ç swietn─ů r─Ök─Ö re┼╝ysera. (a┼╝ dziw mnie bierze ┼╝e zrobi┼é te┼╝ nijakich kowboj├│w)

Greg Wise nie podoba┼é mi si─Ö w zupe┼éno┼Ťci - ale fakt ┼éajdak by┼é z niego znakomity i winien wzi─ů─ç te┼╝ rol─Ö Wickhama wink

Pułkownik - mniam...
a ca┼éa reszta postaci w tle - mamusia, synowa, zi─Ö─ç (pami─Ötacie scen─Ö kiedy zi─Öciowi dano na r─Öce syna - i ┼╝ona m├│wi "nigdy nie widzia┼éam takiej czu┼éo┼Ťci i wi─Özi mi─Ödzy ojcem i synem"), bratowa, brat.............. O mamo jaki tam by┼é pasztet wink

I Emmma - cho─ç poprostu za stara, to po chwili ogl─ůdania przestawa┼éo mi to przeszkadza─ç ..

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#36 2006-04-01 21:47:44

Trzykrotka
U┐ytkownik

To jest przywilej tw├│rcy filmu albo ┼╝ony re┼╝ysera - mog┼éa siebie sam─ů obsadzi─ç jak chcia┼éa lol . Ale by┼éa pi─Ökna, gra┼éa wspaniale, kogo to obchodzi, ┼╝e za stara? Powiedzia┼éa zreszt─ů, ┼╝e zagra┼éa g┼é├│wnie po to, ┼╝eby si─Ö m├│c ca┼éowa─ç z Hugh Grantem ("on jest ┼éadniejszy ode mnie").
A kowboje mnie zanudzili na ┼Ťmier─ç, tak na marginesie. Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e nie mnie jedn─ů. smile

#37 2006-04-08 17:41:30

frycia
U┐ytkownik

Czy kto┼Ť z Was m├│g┼éby podzieli─ç si─Ö ze mn─ů tym filmem? smile Szuka┼éam w wypo┼╝yczalniach, sklepach, Internecie... I nic... Jjaki┼Ť spos├│b, to

niestety narazie nie moge pom├│c sama czekam na zgranie big_smile ja wypozyczylam film z beverly hills przejdz sie jeszce raz moze poprostu akurat wtedy nie bylo wink

#38 2006-04-23 21:56:48

Caitriona
U┐ytkownik

[URL=http://img460.imageshack.us/my.php?image=sstapeta2uz.jpg]http://img460.imageshack.us/img460/5227/sstapeta2uz.th.jpg[/URL]
big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#39 2006-04-23 23:47:00

Narya
U┐ytkownik

Caiti ┼Ťliczna tapetka. Samo t┼éo jest przepi─Ökne... Kolejna do zbioru big_smile

#40 2006-04-23 23:53:50

Caitriona
U┐ytkownik

Caiti ┼Ťliczna tapetka. Samo t┼éo jest przepi─Ökne... Kolejna do zbioru big_smile

Dzi─Ökuj─Ö! big_smile
Tło też mi się podoba; jest takie soczystozielone...

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#41 2006-04-24 10:04:54

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ten film by┼é w og├│le przepi─Öknie sfilmowany. Pami─Ötam te sielskie uj─Öcia na domek pa┼ä Dashwood z perspektywy drogi, ziele┼ä, susz─ůce si─Ö pranie, nawet ono wygl─ůda┼éo jako┼Ť szlachetnie i na miejscu (nie to co na podw├│rku u Bennet├│w, brrr)

#42 2006-04-24 16:06:06

AineNiRigani
U┐ytkownik

Śliczna tapetka. Tylko ta harcerska Eleonora mi nie pasi big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#43 2006-04-24 16:26:21

Caitriona
U┐ytkownik

Tylko ta harcerska Eleonora mi nie pasi big_smile

O mamo! Nie nasunęło mi się takie skojarzenie. Niezłe big_smile

#44 2006-04-24 16:34:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

O mamo! Nie nasunęło mi się takie skojarzenie. Niezłe big_smile

Bo┼Ť widocznie w harcerstwie nie by┼éa. Wygl─ůda┼éam tak samo jak sk┼éada┼éam obietnic─Ö i przysi─Ög─Ö big_smile

#45 2006-04-24 16:42:12

Caitriona
U┐ytkownik

Ha! Byłam! Tylko, że to tak dawno było... Ale baardzo miło wspominam ten okres mego życia. big_smile

#46 2006-04-24 16:46:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Chyba jak kazdy big_smile

#47 2006-04-26 16:39:33

monika_29_09
U┐ytkownik

dla tych z Was, kt├│re jeszcze nie znaj─ů tej strony, wklejam link (strona w j─Özyku ang.):

http://www.geocities.com/senseandsensibility13/

m.

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#48 2006-05-01 12:29:52

megg
U┐ytkownik

Emma mo┼╝e i za stara (cho─ç Frances o' Connor jak gra┼éa Fanny by┼éa w wieku Emmy, a te┼╝ gra┼éa 18-latk─Ö!!smile) , mimo tego nie wyobra┼╝am sobie chyba nikogo innego w roli Eleonor...bardzo mi si─Ö tu podoba┼éasmile i w og├│le j─ů lubi─Ö jako aktork─Ösmile a film naprawd─Ö jest przepi─Ökny! oddaje angielski klimat, a przecie┼╝ nakr─Öci┼é go nie-Anglik i w dodatku Azjata......chyl─Ö czo┼éasmile

#49 2006-05-01 13:23:22

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Sorry mo┼╝e troch─Ö nie na temat, ale czy wy te┼╝ tak macie, ┼╝e jak wyra┼╝acie swoje zachwyty odno┼Ťnie Dumy i uprzedzenia to wszyscy myl─ů to z Rozwa┼╝n─ů i romantyczn─ů? Mi si─Ö par─Ö razy zda┼╝y┼éo t┼éumaczy─ç ludziom, ┼╝e Hugh Grant nie gra┼é w Dumie tylko w Rozwa┼╝nej...
Dialog:
JA: Ale ta stara Duma jest lepsza moim zdaniem... Powinna┼Ť zobaczy─ç.
KTOŚ: To to z Hugh Grantem?
JA: <┼Ťciana>
Ludzie jako┼Ť podchodz─ů do tego ma┼éo frasobliwie. A to b┼é─ůd taki, ┼╝e a┼╝ nie do pomy┼Ťlenia...

#50 2006-05-01 13:49:29

Bonduelle
U┐ytkownik

O, z drugiej strony nie wymagajmy od laika wiedzy nt. JA wink Ja guzk wiem nt. fantastyki, wi─Öc jakby mnie kto┼Ť zacz─ů┼é pyta─ç o ksi─ů┼╝ki Sapkowskiego, to te┼╝bym duzo nie powiedzia┼éa wink

Stopka forum