Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2005-04-07 19:53:14

Mila
Użytkownik

"Rozwa?na i romantyczna" w TVP 1

Serdecznie zapraszam wszystkich (a szczególnie tych, którzy nie mieli wsze?niej okazji) do obejrzenia w niedziel? (10.04 - tak przy okazji moje urodziny) filmu "Rozwa?na i romantyczna". Ja na pewno nie rusz? si? w tym czasie sprzed ekranu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

#2 2005-04-09 14:54:20

dorotka
Użytkownik

Re: "Rozwa?na i romantyczna" w TVP 1

Ja te? si? nie rusz?, chyba, ?e si?a wy?sza znowu zadzia?a - jak wtedy, gdy lecia? film z Colinem i mi si? telewizor popsu? lol
Wszystkiego najlepszego, Milu!!!

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2005-04-09 16:05:43

Mila
Użytkownik

Bardzo dzi?kuj? za ?yczenia! Mam wielk? nadziej?, ?e si?a wy?sza jednak nie przeszkodzi Ci w ogl?daniu. Ja na szcz??cie mam dwa telewizory w domu - z tym, ?e nasza energetyka bardzo lubi wy??cza? pr?d. Do tej pory nie mia?am okazji obejrze? "Rozwa?nej i romantycznej" tak?e jestem bardzo wdzi?czna TVP (uwa?am to za niezamierzony prezent urodzinowy big_smile ).

#4 2005-04-09 21:40:37

aire
Użytkownik

Powiem tyle :Alan Rickman, Alan Rickman :mrgreen: :twisted: grrrhhhhrrrrgggg....<to wyraz mojej atencji>
Jako zagorza?a fanka jego talentu jesem wprost zachwycona, a swoj? drog? - serdeczne dzi?ki Mila za o?wiecenie mnie w tej kwestii, bo sama bym na pewno przeoczy?a!
Pozdrawiam i Happy Birthday! big_smile

#5 2005-04-09 21:46:35

Kazik
(Admin)

Jak zwykle przy takiej okazji prosz? o przysy?anie takich informacji jako newsy - mailem do mnie (kazik@janeausten.pl) albo przez "Zamie?? artyku?" w menu strony. Mila jako nowa tym razem dostaje taryf? ulgow? wink

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#6 2005-04-10 09:58:55

Anonymous
Gość

Och... ja te? uwielbiam Alana... po prostu miodzio aktor. To by? oficjalny powód ?eby rodzice pozwolili mi nagra? film na video (drugim - ju? nieoficjalnym - oczywi?cie by?o to, ?e to "Rozwa?na i romantyczna", ale tego rodzicom powiedzie? nie mog?am, gdy? nienawidz? "takich g?upich romanside?"). I jeszcze raz dzi?kuj? za ?yczenia big_smile
Do Kazika: bardzo przepraszam :oops:. Na drugi raz si? poprawi?.

#7 2005-04-10 10:01:19

Mila
Użytkownik

Ten go?? wy?ej - to oczywi?cie ja. Ujawni?a si? moja niesamowita skleroza i zapomnia?am si? zalogowa? wink .

#8 2005-04-10 18:29:44

Kazik
(Admin)

Ju? si? poprawi?a? - dzi?ki za newsa o "Rajskiej drodze" smile

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#9 2005-04-10 18:36:23

Mila
Użytkownik

Nigdy nie pope?niam dwa razy tych samych b??dów big_smile . A wiadomo?? o "Rozwa?nej i romantycznej" zamie?ci?am na forum, gdy? z racji tego, ?e jestem nowa, nie wiedzia?am jak to zrobi? na stronie :oops: .

#10 2005-04-10 22:53:33

aire
Użytkownik

Aaaaaaach..... big_smile jakie to by?o mi?e prze?ycie lol

#11 2005-04-11 11:22:45

Mila
Użytkownik

Aaaaaaaach... big_smile Mi te? si? podoba?o... dopóki nie sko?czy? si? film, a ja przypomnia?am sobie, ?e mam dzisiaj sprawdzian z matematyki. Na szcz??cie zd??y?am si? rozchorowa? i nie posz?am do szko?y. Ufffff...

#12 2005-04-11 12:02:58

dorotka
Użytkownik

Wczoraj ogl?da?am, o dziwo tym razem sprz?t nie nawali? wink
Mój tata w po?owie filmu stwierdzi?, ?e on nie rozumie, dlaczego ?adna z sióstr Dashwood nie chcia?a tego pu?kownika. Najbardziej polubi? w?a?nie pu?kownika i uroczego pana Palmera big_smile

#13 2005-04-11 13:25:40

Mila
Użytkownik

Moja mama by?a lepsza. Tak pilnie ogl?da?a film, ?e przy pierwszym spotkaniu Marianny z Willoughbym zapyta?a si? mnie: "Dlaczego on si? jej jeszcze nie o?wiadczy?? Ile mo?na czaka?.". Zreszt? myli?a wszystkich: Willoughby'ego z Edwardem, Edwarda z Brandonem, Mariann? z Elinor i Elinor z Lucy. W ko?cu, gdy j? po raz który? poprawi?am, posz?a do kuchni, bo uzna?a ?e nie lubi takich filmów, w których trzeba my?le?. I z kim tu gada??...

#14 2005-04-11 14:37:35

dorotka
Użytkownik

Nie ma to jak kochani rodzice big_smile
Ale trzeba odda? tacie, ?e w ogóle ogl?da tego typu filmy - nie ka?dy facet by si? na to zdoby?. Pomarudzi? tylko troch?, ?e pana Benneta nie by?o, po czym znowu u?wiadamia? sobie, ?e to nie ta ekranizacja...

#15 2005-04-11 14:53:59

Mila
Użytkownik

Zazdroszcz? taty... Mój tylko przyszed? na pi?? minut. Po tym czasie spojrza? si? na mnie dziwnie spojrzeniem, które mówi?o "Co za badziewie!" i sobie poszed?.

#16 2005-04-11 16:57:36

fringilla
Użytkownik

Zauwa?y?y?cie, ?e jakies dziwne t?umaczenie by?o? Ja mam nagran? RiR te? z TVP i oczywi?cie znam prawie na pami??, tak wi?c od razu zauwa?y?am, ?e co? jest nie tak wink Tamto t?umaczenie moim zdaniem by?o lepsze. Najbardziej denerwowa?o mnie wymawianie Edwarda jako Eduorda. Jestem za zachowywaniem imin w oryginalnym brzmieniu, jak Elinor, John itd., ale ten Eduord mnie razi?.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#17 2005-04-12 10:19:01

Mila
Użytkownik

Szczerze mówi?c nie zwróci?am na to uwagi... Za bardzo by?am zapatrzona w ekran, ?eby my?le? nad tym mówi?. Ale nast?pnym razem jak b?d? ogl?da? to na pewno zwróc? na to uwag? smile

#18 2005-04-19 20:04:36

Maharett
Użytkownik

nie polecam ogl?dania jakichkolwiek ekranizacji powie?ci JA z bratem i tat?...ca?y czas sobie ?artowali, robili jakies aluzje, wzdychali, udawali, ze mdlej? itp...chocia? trzeba przyznac, ze by?o weso?o. Chyba, ?e to ca?e przedstawienie tak naprawd? mia?o skrywac ich ogromne zainteresowanie filmem smile - wyczekali do ko?ca

#19 2005-04-20 16:11:31

dorotka
Użytkownik

Mój tata akurat ca?kiem lubi takie filmy. A ch?opcy zwykle nabijaj? si?, ale tak naprawd? to wci?ga ich film i robi? z siebie idiotów, ?eby nie pokaza?, ?e "babski" film mo?e by? fajny. wink

#20 2005-05-12 11:17:11

sister
Użytkownik

Ja ogl?dam raczej z Mam? telewizj?, bo Tata ci?gle pracuje sad ale jak ju? co? ogl?damy razem, to nigdy nie marudzi jak ogl?damy co? mojego... raz nawet ogl?dali?my razem Kubusia Puchatka smilesmilesmile

Co do Rickmana, to powali? mnie na kolana ostatecznie w "To w?a?nie mi?o??" smilesmilesmile Zreszt? tam wyst?puje ca?a plejada moich i z pewno?ci? waszych ulubionych aktorów smile

Polecam te? filmy o Harrym Potterze, naprawd? Rikman jest tam niez?y smile

Stopka forum