Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2008-10-17 21:15:02

Ela
U┐ytkownik

Re: Lost in Austen / W ┼Ťwiecie Jane Austen

http://v.youku.com/v_show/id_XNDQ5NzkyMDQ=.html
To jest chi┼äska strona, na kt├│rej mo┼╝na ogl─ůdn─ů─ç niemal wszystko w ca┼éo┼Ťci smile Pozdrawiam

#27 2008-10-18 14:24:53

Charlene
U┐ytkownik

Wielkie dzi─Öki, Elu. Szkoda, ┼╝e nie ma ca┼éo┼Ťci na tej stronie, ale to nic, obejrz─Ö to co jest smile

#28 2008-10-18 21:13:15

Ela
U┐ytkownik

Ach tu jest link do strony gdzie s─ů 4 odcinki smile tamten by┼é do pierwszego!
http://so.youku.com/search_video/q_Lost%20in%20Austen
Wystarczy wpisa─ç tytu┼é w puste pole i mo┼╝na wyszuka─ç dowolny film bardzo polecam, ja ostatnio si─Ö specjalizuj─Ö w nadrabianiu filmowych zaleg┼éo┼Ťci dzi─Öki youku smile a jak si─Ö w angielskim mo┼╝na wprawi─ç!

#29 2008-12-18 20:05:08

Akaterine
Administrator

Na napiprojket s─ů ju┼╝ napisy do ostatniego odcinka. Nie moje, wi─Öc mnie nie dzi─Ökowa─ç wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#30 2008-12-19 02:43:44

Vasco
Administrator

Warto siedzie─ç po nocach dla takich wiadomo┼Ťci wink Ale ogl─ůda─ç teraz nie zamierzam. Zosta┼éo mi troch─Ö rozs─ůdku...

#31 2008-12-20 12:13:11

Akaterine
Administrator

A teraz to i taka wiadomo┼Ť─ç:
http://www.epelpol.pl/opisy/1671,w-swie … usten.html
big_smile

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#32 2008-12-20 16:53:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Epelpol jak widac stawia w strategii marketingowej na nisze filmowe i dobrze im to wychodzi.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#33 2008-12-25 23:00:13

Farscapefan
U┐ytkownik

Obejrza┼éam sobie dzisiaj "Lost in Austen" po raz drugi i dosz┼éam do wniosku, ┼╝e je┼Ťli maj─ů w planach kontynuacj─Ö, to przygody Elizabeth Bennett we wsp├│┼éczesnym Londynie by┼éyby warte pokazania...

#34 2009-01-03 00:27:07

mysza13
U┐ytkownik

Niech b─Öd─ů dzi─Öki za napisy do ostatniego odcinka!!! Akaterine - Tobie dzi─Ökuj─Ö, bo od Ciebie ta wie┼Ť─ç. Ale... widzia┼é kto┼Ť t┼éumaczenie "Lost in Austen - Behind the scenes"? B─Öd─Ö wdzi─Öczna za info.
I najlpszego dla wszystkich na ten rok nowy!

#35 2009-01-30 14:31:16

Berenika
U┐ytkownik

Od 9 marca "W ┼Ťwiecie Jane Austen" b─Ödzie dost─Öpne w sprzeda┼╝y detalicznej smile

http://merlin.pl/W-swiecie-Jane-Austen_Dan-Zeff,images_big,1,5908223772795.jpg

W ┼Ťwiecie Jane Austen (2DVD)
Re┼╝yseria:
Dan Zeff
Produkcja:
Wielka Brytania , 2008
Czas trwania:
03:00:00
D┼║wi─Ök:
DD 5.1 angielski, polski (lektor)
Wyst─Öpuj─ů:
Hugh Bonneville , Elliot Cowan , Florence Hoath , Alex Kingston , Jemima Rooper
Sprawdź inne tytuły:
Dan Zeff
Dystrybucja:
Epelpol Distribution
Napisy:
polskie

Amanda mieszka we wsp├│┼éczesnym Londynie. Znudzona monotoni─ů codziennego ┼╝ycia, za pomoc─ů wyobra┼║ni zanurza si─Ö na d┼éugie godziny w uwielbiany przez ni─ů XIX-wieczny ┼Ťwiat z powie┼Ťci Jane Austen. Pewnego dnia odkrywa tajemnicze wrota, kt├│re, jak si─Ö okazuje, naprawd─Ö przenosz─ů j─ů w sam ┼Ťrodek wydarze┼ä z jej ulubionej ksi─ů┼╝ki - "Dumy i uprzedzenia". Wkr├│tce wychodzi na jaw, ┼╝e zamieni┼éa si─Ö ona miejscem z Elizabeth Bennet, kt├│ra teraz musi radzi─ç sobie z wynalazkami i kultur─ů wsp├│┼éczesnej Anglii. Natomiast Amanda pragnie skierowa─ç akcj─Ö powie┼Ťci na prawid┼éowe tory, ale jej pojawienie si─Ö mo┼╝e zaburzy─ç ca┼é─ů fabu┼é─Ö, zw┼éaszcza kiedy oka┼╝e si─Ö, ┼╝e Darcy zaczyna si─Ö zakochiwa─ç w dziewczynie z przysz┼éo┼Ťci...

#36 2009-02-01 21:42:24

Dorfi
U┐ytkownik

"Małgosia contra Małgosia" smile
Pami─Ötacie t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö (i film)?

#37 2009-02-01 23:06:43

AineNiRigani
U┐ytkownik

a ju┼Ťci!!! Strasznie lubilam serial.

#38 2009-02-02 20:56:08

Farscapefan
U┐ytkownik

Dorfi napisa│:

"Małgosia contra Małgosia" smile
Pami─Ötacie t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö (i film)?

Kapitalna Ewa Wencel jako Ma┼égosia... smile ksi─ů┼╝k─Ö zawsze uwielbia┼éam, film - to chyba by┼éo w trzech cz─Ö┼Ťciach czy jako┼Ť tak - z przyjemno┼Ťci─ů bym sobie przypomnia┼éa...

#39 2009-02-07 11:44:59

AineNiRigani
U┐ytkownik

a nie byl to miniserial? Jakies 5-7 odcinkow?

#40 2009-02-07 17:46:52

Farscapefan
U┐ytkownik

3-cz─Ö┼Ťciowy spektakl... - http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/522497

#41 2009-02-07 23:49:05

Vasco
Administrator

Teatr Młodego Widza? Dobrze kojarzę?

#42 2009-02-08 19:16:53

Farscapefan
U┐ytkownik

Bardzo dobrze... smile

#43 2009-02-09 16:33:36

ptasia
U┐ytkownik

Te┼╝ my┼Ťla┼éam o Ma┼égosi kontra Ma┼égosi! Czyta┼éam ksi─ů┼╝k─Ö kilka razy (serialu/filmu nie widzia┼éam). Bardzo ┼╝a┼éowa┼éam jednak, ┼╝e nie by┼éo g┼éosu drugiej Ma┼égosi - bardzo mnie ciekawi┼éa ta staropolska w latach 70-tych XX w.
A Godzin─Ö p─ůsowej r├│┼╝y z pewno┼Ťci─ů te┼╝ znacie smile? Cho─ç to bardziej dziecinne by┼éo ni┼╝ MkM - ale za to ┼Ťmieszne smile

I meant something less mournful, dearest...
Co┼Ť nieco┼Ť

#44 2009-02-09 19:32:47

Farscapefan
U┐ytkownik

Godzin─ů p─ůsowej r├│┼╝y zaczytywa┼éam si─Ö setki razy, film te┼╝ bardzo lubi─Ö i ilekro─ç go powtarzaj─ů, zawsze staram si─Ö ponownie obejrze─ç... smile

#45 2009-02-25 21:23:04

Ignis
U┐ytkownik

hej witam po d┼éugiej nieobecno┼Ťci, ale wiadomo - sesja. Dzisiaj zaszala┼éam i polecia┼éam do empiku zakupi─ç wersje dvd ,,Lost in Austen". Wyda┼éam 40 z┼é, ale nie zawiod┼éam si─Ö. Wydanie jest super. Ca┼éy serial obejrza┼éam od razu jednym tchem. Bez denerwuj─ůcego ,,sklejania" na you tubie. Plus s─ů materia┼éy dodatkowe. Polecam.

Da┼éem mu moj─ů zgod─Ö. To tego rodzaju cz┼éowiek, ┼╝e nie o┼Ťmieli┼ébym si─Ö odm├│wi─ç mu czego┼Ť, o co ┼éaskawie zechcia┼é poprosi─ç.

#46 2009-04-22 15:05:30

Tyna
U┐ytkownik

Hm. Widzia┼éam dwa ostatnie odcinki;) Musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e ca┼ékiem fajne, interesuj─ůco pokr─Öcona fabu┼éa. I chocia┼╝ zako┼äczenie odrobin─Ö rozczarowuj─ůco to i tak jestem na plus;)

#47 2009-05-17 20:01:34

Elka
U┐ytkownik

Witam po sporej przerwie... Cho─ç nie by┼éo mnie zbyt wiele na Forum, moja fascynacja proz─ů Jane Austen trwa nieprzerwanie wiele ju┼╝ lat... I w┼éa┼Ťnie dlatego "Lost in Austen" budzi we mnie wiele emocji. Mieszanych.
Na pierwszy rzut oka scenariusz przypomina marzenie ka┼╝dej dziewczyny zakochanej w Darcym - oczywi┼Ťcie zobrazowanym niezapomnianym Colinem Firthem. Amanda nawet pozwala sobie na por├│wnanie "prawdziwego" Darcy'ego do Colina (swoj─ů drog─ů do┼Ť─ç humorystycznie). Zatem nie zaskoczy┼éo mnie tak bardzo zako┼äczenie tej historii - wszystko od pocz─ůtku wskazywa┼éo, ┼╝e fina┼é b─Ödzie wygl─ůda┼é w┼éa┼Ťnie tak. I ka┼╝da marz─ůca o Darcym dziewczyna widzi na ko┼äcu w┼éa┼Ťnie siebie (w tym ogrodzie...)

Taak. A teraz napisz─Ö o tym, co mi si─Ö podoba najbardziej w tym filmie. Ta przewrotno┼Ť─ç. Niemal┼╝e nikt nie jest taki, jak opisa┼éa go Jane Austen. No, mo┼╝e poza Panem Bennetem i Jane. Po jakim┼Ť czasie odmienne charaktery g┼é├│wnych postaci przesta┼éy ju┼╝ nawet zaskakiwa─ç. I mo┼╝e przesadzili troch─Ö z preferencjami Panny Bingley...

I kiedy podejd─Ö do tego filmu w┼éa┼Ťnie z przymru┼╝eniem oka, przestaj─ů mnie dra┼╝ni─ç ci─ůg┼ée wpadki Amandy - cho─ç zabawne, czasami trudno mi wr─Öcz uwierzy─ç, ┼╝e ona naprawd─Ö zna t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö na pami─Ö─ç...

#48 2009-05-18 14:40:48

ptasia
U┐ytkownik

anchema napisa│:

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e troch─Ö skopano bardzo fajny pomys┼é - brak logiki momentami, i nie chodzi mi o to, ┼╝e Amanda wprowadza chaos, ale ┼╝e niekt├│re jej (i nie tylko jej) zachowania s─ů dziwne np. ten tekst, ┼╝e Lizzy wyjecha┼éa, bo pisze ksi─ů┼╝k─Ö, wysy┼éanie Jane do Netherfield od tak sobie, Amanda si─Ö MALUJE (!!!)

Dok┼éadnie tak! Obejrza┼éam par─Ö tygodni temu ciurkiem i zgadzam si─Ö ca┼ékowicie z jw. Pa┼ästwo Bennet rzeczywi┼Ťcie tak by prze┼ékn─Öli znikni─Öcie Lizzie? I ┼╝e pisze ksi─ů┼╝k─Ö? Do pozosta┼éych uwag doda┼éabym, ┼╝e to ciekawe, jak Amanda przenios┼éa si─Ö do domu Bennet├│w akurat z 1 papierosem i paracetamolem (odnios┼éam wra┼╝enie, ┼╝e mia┼éa go schowanego w staniku -?!?). Scena z pokazywaniem w┼éos├│w ┼éonowych wydawa┼éa mi si─Ö przesadna, podobnie preferencje panny Bingley (i to, ┼╝e Amanda o swoich rzekomych powiedzia┼éa Bingleyowi...). I sprawa z Georgian─ů...
Rozbawi┼éa mnie scena z koszul─ů i z Lydi─ů, Bingleyem i piersi├│wk─ů, oraz, podobnie jak w Ma┼égosi kontra Ma┼égosi, najbardziej mnie zainteresowa┼é w─ůtek Lizzie w Hammersmith. A, i swoj─ů drog─ů: Amanda si─Ö niby bardzo spieszy, by Lizzie przeci─ůgn─ů─ç z powrotem do Longbourne, bo ojciec si─Ö wykrwawia, ale prowadz─ů godzinne rozmowy i w Londynie XXI w., i na schodach w domu Bennet├│w.
A, i parafrazuj─ůc kogo┼Ť z forum na IMDB (o DiU 2005): "Wiesz, ┼╝e co┼Ť jest nie tak z t─ů Dum─ů..., je┼Ťli uwa┼╝asz, ┼╝e Lizzie powinna wybra─ç pana Collinsa" - "Wiesz, ┼╝e co┼Ť jest nie tak z t─ů Dum─ů, je┼Ťli najciekawszym facetem jest Wickham smile". Zdecydowanie bym go wybra┼éa na miejscu kt├│rejkolwiek z panien w Lost in Austen smile

I meant something less mournful, dearest...
Co┼Ť nieco┼Ť

#49 2009-07-06 15:45:57

Ignis
U┐ytkownik

Dobra,a teraz moja mini-recenzja na ,,zimno" po euforii.
Mnie og├│lnie serial sie podoba┼é, posmia┼éam si─Ö troch─Ö. Jak dla mnie role m─Öskie: Bingley - uroczy, takiego go sobie wyobra┼╝a┼éam, Darcy -<opr├│cz Colina rewelacja jak dla mnie> no i...Wickham - wreszcie taki jaki powinien by─ç, m┼éody <bo stary by┼é w wersji z '95r i to by┼éo wida─ç> i przystojny, taki powinien byc uwodziciel, cho─ç tutaj jego winy s─ů troche umniejszone. Nie traktowa┼éam serialu powa┼╝nie, jednak si─Ö w niego,,zaopatrzy┼éam" i dla poprawienia humoru czasem obejrz─Ö. Jednak bardzo mi si─Ö nie podoba┼éo zachowanie Amandy <troche mi ta aktorka nie pasowa┼éa, ale ju┼╝ si─Ö przyzwyczai┼éam do niej>bo jak dla mnie jest troche zbyt hmm?...jak to nazwa─ç?wylgarna?-nie to za mocne s┼éowo. obcesowa? mo┼╝e zbyt wsp├│┼éczesna?Powinna byc toch─Ö delikatniejsza. dobra zostawmy to, o co mi chodzi? Ju┼╝ m├│wi─Ö. Ok ja wiem, ┼╝e tw├│rcy chcieli pokaza─ç r├│┼╝nice pomi─Ödzy naszym ┼Ťwiatem, a czasem Regencji i Amanda powinna si─Ö troche gubi─ç bo to inne czasy, obyczaje i w og├│le. Ale za du┼╝o tego by┼éo. Ok skoro czyta┼éa DUM─ś I UPRZEDZENIE to powinna z samej ksi─ů┼╝ki cho─ç wiedzie─ç jak sie ludzie zachowali. Mo┼╝e ja ekspertk─ů nie jestem w dziedzinie Regencji<cho─ç czyta┼éam troche na ten temat> to, gdybym znalaz┼éa si─Ö na miejscu Amandy to probowa┼éabym si─Ö cho─ç troch─Ö przystosowa─ç do otoczenia. mo┼╝e nie ca┼ékowicie jednak tak, abym nie robi┼éa powszechnego ,,zgorszenia"smile swoj─ů osob─ů.Przyk┼éad? Amanda upi┼éa si─Ö na balu. To niedopuszczalne by┼éo.Albo prezentowanie lydii swojej ,,dolnej"fryzury - okropne. Dobra mo┼╝e innym razem podam wi─Öcej przyk┼éad├│w, ale Ci co ogl─ůdali wiedz─ů o co chodzi. a tak z innej beczki, skoro serial nosi tytu┼é LOST IN AUSTEN to by┼éoby nawet ciekawie, gdyby tak ,,przerobili" inne ksi─ů┼╝ki. Szczeg├│lnie by┼éabym ciekawa takiej wersji EMMY. Skoro Amanda dar┼éa koty z Darcym ciekawe, jakby jak─ů┼Ť inn─ů bohaterk─Ö poucza┼é mr. Knightley:)?

Da┼éem mu moj─ů zgod─Ö. To tego rodzaju cz┼éowiek, ┼╝e nie o┼Ťmieli┼ébym si─Ö odm├│wi─ç mu czego┼Ť, o co ┼éaskawie zechcia┼é poprosi─ç.

#50 2009-07-06 19:02:09

Akaterine
Administrator

Ignis napisa│:

skoro serial nosi tytu┼é LOST IN AUSTEN to by┼éoby nawet ciekawie, gdyby tak ,,przerobili" inne ksi─ů┼╝ki.

Ja mam cich─ů nadziej─Ö, ┼╝e tak b─Ödzie big_smile. Mo┼╝e niekoniecznie z Amand─ů, ale gdyby jacy┼Ť nowi bohaterowie? Na przyk┼éad wsp├│┼éczesny facet na si┼é─Ö czytaj─ůcy Austen, bo jego dziewczyna to lubi. Albo przer├│bk─Ö MP - gdyby na miejsce Fanny pojawi┼éa si─Ö bohaterka mniej uleg┼éa, nie tyle z charakterem, co z charakterkiem wink.

Stopka forum