Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2008-08-09 00:20:01

Freya
U┐ytkownik

Anne Hathaway - Jane?

B┼é─ůdz─ůca po Ogrodzie nowicjuszka nie natrafi┼éa w dziale "aktorzy" ku swojemu zaskoczeniu na temat dotycz─ůcy aktorki graj─ůcej Jane w BJ... Dlateg├│┼╝ takowy zak┼éadam smile

co my┼Ťlicie o roli Anne? Czy wg Was dobrze zagra┼éa rol─Ö m┼éodej pisarki?
Kt├│re fragmenty filmu Wam si─Ö podoba┼éy, kt├│re mog┼éy wyj┼Ť─ç lepiej?

A jak oceniacie sam─ů Anne? Mo┼╝e w inny rolach? Podoba Wam si─Ö jej uroda smile?

Ja uwa┼╝am, ┼╝e w BJ wypad┼éa dobrze. Nie jest to chyba moja wizja prawdziwej Jane ale spisa┼éa si─Ö nie┼║le. Cho─ç o wiele bardziej przypad┼éa mu do gustu aktorka graj─ůca Jane w "Mrs. Austen regrets" - przypomnijcie nazwisko, please. Ale z drugiej strony nie ma ich co por├│wnywa─ç... tak naprawd─Ö graj─ůc t─ů sam─ů posta─ç, ich role znacznie si─Ö r├│┼╝ni─ů. Jane z BJ i Jane z "Mrs Austen..." to dwie inne kobiety. Jedna to m┼éoda kobieta, marzycielka wchodz─ůca w ┼╝ycie, szukaj─ůca mi┼éo┼Ťci, wra┼╝e┼ä, inspiracji. Druga to to pani w kwiecie wieku (niestety w przypadku JA kwiat zwi─Öd┼é jeszcze przed jesieni─ů sad ), do┼Ťwiadczona przez ┼╝ycie, racjonalistka, dojrza┼éa pisarka. Przykre jest to, na co w BJ jest po┼éo┼╝ony szczeg├│lny nacisk - racjonalizacja marze┼ä, czasami brutalne zderzenie z rzeczywisto┼Ťci─ů.
Jak kto┼Ť kiedy┼Ť m─ůdrze powiedzia┼é - pesymista to optymista z baga┼╝em do┼Ťwiadcze┼ä.
Cho─ç... czy ja wiem czy to takie przykre? Gdyby wszyscy ┼╝yli tylko romantycznymi uniesieniami to na ┼Ťwiecie by┼éyby same Panie Bovary... Zreszt─ů, nie chodzi o spe┼énianie marze┼ä, tylko o samo marzenie ;D

- to taka dygresja była ;D

Wracaj─ůc to Anne ;D Widzia┼éam j─ů jeszcze w "Brokeback Mountain" i "Diabe┼é ubira si─Ö u Prady". Hm, we wszystkich filmach gdzie j─ů widzia┼éam gra┼éa dobrze, ale jako┼Ť nie budzi u mnie wyj─ůtkowej sympatii.
Mo┼╝e jest to spowodowane niekt├│rymi jej wypowiedziami lub wiadomo┼Ťciami (plotkami?) na jej temat. Przyk┼éadowo jak us┼éysza┼éam, ┼╝e ostatni─ů scen─Ö w BJ zagra┼éa specjalnie na kacu ┼╝eby wygl─ůda─ç na "zm─Öczon─ů, starsz─ů" jako┼Ť mi si─Ö robi smutno... mo┼╝e to moje naiwne podej┼Ťcie, ale s─ůdz─Ö, ┼╝e nie powinno si─Ö obdziera─ç takich film├│w, scen z swoistej magii.

A tak btw - ona ma dziwn─ů urod─Ö! Jest bardzo oryginalna, strakcyjna i ┼éadna... ale jako┼Ť co┼Ť mi tam nie pasuje. Jakby harmonia jej twarzy by┼éa ciut zaburzona ;D mo┼╝e to przez te du┼╝e usta... jak je mocno wymaluje wygl─ůda troch─Ö jak Joker w Batmanie.... bez obrazy, Anne! smile

Ostatnio edytowany przez Freya (2008-08-09 00:32:42)

#2 2008-08-09 08:46:20

Akaterine
Administrator

Re: Anne Hathaway - Jane?

┼╗a┼éuj─ůca Jane to Olivia Williams wink. Jane Farifax z "Emmy" z Kate Beckinsale.

Co do Anne... Urod─Ö ma ciekaw─ů, ale masz racj─Ö, ┼╝e harmoni─Ö twarzy ma nieco zaburzon─ů, czuje si─Ö pewien przesyt patrz─ůc na ni─ů. Ja wol─Ö bardziej subteln─ů urod─Ö.
W sumie ja Anne lubi┼éam, dop├│ki nie obejrza┼éam "Becoming Jane"... Mia┼éam przesyt jej wielkich oczu, g┼éupich min, s┼éodkiego g┼éosu. Plus to, ┼╝e sama kreacja Jane (cho─ç mo┼╝e bardziej re┼╝ysersko-scenariuszowa) ca┼ékowicie mi si─Ö nie podoba┼éa, i w sumie do Anne przesta┼éam czu─ç tak─ů sympati─Ö jak wcze┼Ťniej (a te┼╝ nie by┼éa ona jaka┼Ť wyj─ůtkowa).

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2008-08-09 08:46:50)

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#3 2008-08-09 13:55:14

Fibula
U┐ytkownik

BJ jeszcze nie ogl─ůda┼éam, w┼éa┼Ťnie z powodu Anne Hathaway. Jako ┼╝e tej aktorki nie lubi─Ö i nie ceni─Ö, a opinie o filmie dalekie s─ů od zachwytu, poczekam na emisj─Ö w tv, cho─ç nie s─ůdz─Ö, by film mi si─Ö spodoba┼é, skoro ju┼╝ si─Ö do niego uprzedzi┼éam wink.
Olivia Williams - mimo pewnych zastrzeżeń - podobała mi się jako Jane, film też.

#4 2008-08-09 16:22:00

Freya
U┐ytkownik

ja te┼╝ mi─Ödzy innymi przez opinie nie posz┼éam do kina kiedy film by┼é na ekranach. wybra┼éam si─Ö teraz, gdy w kinie ARS w Krakowie jest festiwal i wszystkie filmy id─ů za 5 z┼é ;P dlateg├│┼╝ si─Ö wybra┼éam i nie ┼╝a┼éuje smile

#5 2008-08-10 13:36:39

Vasco
Administrator

Owszem, jest sporo opinii "dalekich od zachwytu" o Becoming Jane, ale nie przesadzajmy - jest sporo osób zadowolonych! Mnie film się podobał na tyle, że jeszcze kilka razy obejrzałem go w tv/dvd.

Tu jest spory w─ůtek o filmie: http://www.janeausten.pl/forum/viewtopic.php?id=70

#6 2008-08-10 17:25:44

AineNiRigani
U┐ytkownik

No mnie to dopiero sie podobał!! big_smile
I dobrze wiedziec, ze leci w Kraku za 5 zeta big_smile Pewnie sie wybiore. Nie raz...

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#7 2008-08-11 17:04:30

ja
U┐ytkownik

Moim zdaniem Anne pasowa┼éa do tej roli. I lubi─Ö j─ů. I podoba mi si─Ö. I jestem nieobiektywna.

"Gdybym by┼é tak bogaty, jak pan Darcy, nie przywi─ůzywa┼ébym ┼╝adnej wagi do tego, czy jestem dumny, czy nie. Hodowa┼ébym sfor─Ö ogar├│w i pi┼ébym butelk─Ö wina dziennie"

#8 2009-04-26 18:51:26

Tyna
U┐ytkownik

Hm. Faktycznie AH spisała się nieźle w roli JA, ale nie powaliła mnie. Nie była to moja wizja życia JA... No, ale było przyzwoic

w Mrs. Austen regrets grała Olivia Williams i bardzo mi się podobała w tej roli;) Ona grała również Jane w "Emmie" z Kate Beckinsale (chyba tak się to pisze;).

Stopka forum