Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2007-08-27 14:40:13

elbereth
U┐ytkownik

Re: Perswazje

C├│┼╝, mo┼╝naby j─ů odebra─ç jako interesown─ů, gdyby we wcze┼Ť┼äiejszym zdaniu nie okre┼Ťlono kapitana jako "cz┼éowieka bez maj─ůtku i nazwiska". Ale poniewa┼╝ to zrobiono, Anna jawi si─Ö raczej jako osoba pozbawiona pi─ůtej klepki tongue
Jako i autor tego opisu tongue

Ostatnio edytowany przez elbereth (2007-08-27 14:40:39)

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#77 2008-03-08 03:04:03

katherina
U┐ytkownik

obejrza┼éam dzis ostatni─ů ekarnizacj─Ö "Perswazji" - jestem zszokowana niedba┼éo┼Ťcia jest realizacji - powierzchowne odniesienie do ksi─ůzki i do obyczajow. Zadziwia zbie┼╝no┼Ť─ç scenariusza z ekranizacj─ů z 1995 r - wygl─ůda to jakby scenarzy┼Ťcie nawet nie chcia┼éo si─Ö przeczyta─ç ksiazki, tylko obejrza┼é sobie pobie┼╝nie w┼éa┼Ťnie t─ů adaptacj─Ö, bo zag┼é─Öbienie si─Ö w przeczytanie innych powie┼Ťci z tego okresu, czy nawet obejrzenie ca┼ékiem dobrych adaptacji innych powie┼Ťci Jane Austen, czy tez nawet obejrzenie filmow dobrze pddaj─ůcych charakter epoki owemu scenarzy┼Ťcie i re┼╝yserowi ju┼╝ si─Ö nie chcia┼éo.
Ta ksi─ů┼╝ka jest trudna do przelo┼╝enia na ekran w spos├│b oddaj─ůcy jej ducha, i nie rozumiem po co wogole brali sie za ni─ů.
Ciekawi mnie, czy moja opinia jets odosobnina czy tez j─ů podzielacie.
Pozdrawiam.

#78 2008-03-08 11:04:35

Tamara
U┐ytkownik

"Perswazje" 2007 niewiele maj─ů wsp├│lnego z orygina┼éem...

#79 2008-03-08 14:29:57

fringilla
U┐ytkownik

W ostatnie dwa czwartki dopiero mia┼éam okazj─Ö obejrze─ç now─ů ekranizacj─Ö Perswazji. Pierwsza cz─Ö┼Ť─ç (do wypadku) by┼éa jeszcze w miar─Ö, ale druga przyprawi┼éa mnie o b├│l z─Öb├│w. Wygl─ůda┼éo, jakby nagle realizatorom zacz─Ö┼éo si─Ö bardzo spiueszy─ç, a Anna biegaj─ůca jak wariatka po Bath doprowadzi┼éa mnie niemal do ┼éez. Niewiele to mia┼éo wsp├│lnego z orygina┼éem, a jestem na ┼Ťwierzo, bo w┼éa┼Ťnie powtarzam sobie wszystkie ksi─ů┼╝ki - na popraw─Ö humoru wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#80 2008-03-08 16:39:52

Vasco
Administrator

Druga cz─Ö┼Ť─ç mi umkn─Ö┼éa. Mam nadziej─Ö, ┼╝e uda mi si─Ö trafi─ç na jak─ů┼Ť powt├│rk─Ö.

#81 2008-03-10 18:54:26

Tamara
U┐ytkownik

Je┼╝eli nie trafisz - nie ┼╝a┼éuj , nie ma czego . Anna robi g┼éupie miny i jest nadal brzydka , kpt.W. ko┼ékowaty , wszystkie uroki i subtelno┼Ťci tekstu usuni─Öte , jedyna ciekawa rzecz to sprinty Anny po Bath w pogoni za kapitanem , tam i z powrotem w r├│┼╝ne miejsca , z kieck─ů zadart─ů powy┼╝ej kolan yikes .Trzeba przyzna─ç - kondycj─Ö to ona mia┼éa wink

Ostatnio edytowany przez Tamara (2008-03-10 18:54:53)

#82 2008-03-11 10:15:18

Loana
U┐ytkownik

Ciekawa rzecz sprint??? No w mojej wersji to jest zabawne ze wzgledu na komentarze tlumacza, ale oprocz tego -_-' dziekuje, postoje. I czemu ona sie tak slinila??? O_O
Ja tez sie nastawilam na to, ze bedzie to piekny film, bo taka wspaniala ksiazka... a troche im nie wyszlo.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#83 2008-03-11 17:06:54

anika
U┐ytkownik

Mimo wszystko bardzo ch─Ötnie obejrz─Ö jeszcze raz ten film. Mo┼╝e zyska przy kolejnym ogl─ůdaniu. Czy kt├│ra┼Ť z Was mog┼éaby mi podpowiedzie─ç, gdze mo┼╝na go kupi─ç?
Dzi─Ökuj─Ö i pozdrawiam

anika

#84 2008-03-11 18:45:52

Tamara
U┐ytkownik

Mo┼╝e w┼Ťcieka┼éa si─Ö na my┼Ťl, ┼╝e kpt.W. jej umknie , albo mo┼╝e z wysi┼éku wywo┼éanego biegiem si─Ö ┼Ťlini┼éa , a mo┼╝e mia┼éa zaburzenia po┼éykania ...Wyja┼Ťnie┼ä mo┼╝e by─ç du┼╝o:D

#85 2008-03-13 12:32:02

eliz
U┐ytkownik

Ksi─ů┼╝k─Ö wr─Öcz uwielbiam ,do wielu jej fragment├│w wracam cz─Östo np. list Fryderyka - tak na popraw─Ö nastroju. Kapitan jest moim ulubionym m─Öskim bohaterem ( chwilowo wygrywa z D'arcym) w┼éa┼Ťnie dzi─Öki tej dojrza┼éo┼Ťci postaci tak cudownie si─Ö j─ů czyta . Poniewa┼╝ nie widzia┼éam poprzedniej ekranizacji ,tej ostatniej nie mam z czym por├│wnywa─ç i dobrze bo chyba by mnie ju┼╝ ca┼ékiem krew zala┼éa . Nie cierpi─Ö tego filmu , ogl─ůda┼éam 4 razy na si┼é─Ö wr─Öcz ┼╝eby znale┼║─ç w nim cokolwiek co mi si─Ö spodoba , jak─ůkolwiek scen─Ö , kt├│r─ůkolwiek posta─ç - i jedynie jako┼Ť trawi─Ö El┼╝biet─Ö , Lady Russel, Baroneta i kapitana w jednej scenie podczas pierwszego obiadu w rodzinnym domu Anny. Zgadzam si─Ö z przedm├│wczyniami -po co robi─ç z┼ée ekranizacje tak bardzo odbiegaj─ůce od fabu┼éy ksi─ů┼╝ki , chyba tylko ┼╝eby podnie┼Ť─ç ci┼Ťnienie wielbicielom tw├│rczo┼Ťci JA. Ju┼╝ sam pocz─ůtek jest okropny Anna kr─ů┼╝y po ca┼éym domu i przera┼║liwie sapie, Mary jak tylko otwiera buzi─Ö przyprawia mnie o md┼éo┼Ťci , wrrr i ta jej przygarbiona poza - zgroza.

#86 2008-03-13 21:08:37

Tamara
U┐ytkownik

A ja si─Ö czepn─Ö : El┼╝bieta wygl─ůda na ok.40 lat , a mia┼éa bodaj 28-9 , baronet w ksi─ů┼╝ce by┼é nieszkodliwym znarcyzia┼éym starszym panem a tu jaki┼Ť agresywno - chamski choleryk , i przecie┼╝ gdy kpt.W pojawi┼é si─Ö w Bath w aureoli sukces├│w ,s┼éawy i maj─ůtku El┼╝bieta z baronetem uznali od razu ,┼╝e trzeba odnowi─ç znajomo┼Ť─ç , bo to dobra partia . No i paniClay - ca┼ékiem urodziwa , bez pieg├│w i z r├│wnymi z─Öbami :za┼éamka: , scenarzysta chyba w og├│le ksi─ů┼╝ki nie czyta┼é .

#87 2008-03-31 09:48:28

maddy
U┐ytkownik

Uwielbiam Perswazje, w najblizszym czasie mam zamiar do nich wrocic, nie wiem jak wy ale popłakałam sie czytajac list Wentwortha, dla mnie watek milosny byl bardzo dobrze poprowadzony, nie wiem moze bylam w jakims wyjatkowo romantycznym nastroju czytajac ja ...wink

Ekranizacja BBC całkiem sprawnie zrobiona, Wentworth bardzo mily w obejsciu:) czy aktor troche drewniany? no moze chociaz mi jakos to nie przeszkadzalo bo bardzo przyjemnie sie na niego patrzylo:) film ogladalam z pewnym osobnikiem płci meskiej ktory wyrazil swoje "glebokie" meskie zdanie, ze wszystko fajnie ale glowna aktorka moglaby byc ładniejsza:), no i ten pocalunek po maratonie taki troche dziwaczny, jakby z poczatku Went nie chcial pocalowac Anny, ale zrekompensowala to koncowa scena przed domem no i wyraz twarzy kapitana kiedy Anna cieszyla sie z prezentu.....mmmmm

I do not want people to be agreeable, for it saves me the trouble of liking them

#88 2008-03-31 11:24:28

ptasia
U┐ytkownik

Uwielbiam Perswazje, w najblizszym czasie mam zamiar do nich wrocic, nie wiem jak wy ale popłakałam sie czytajac list Wentwortha, dla mnie watek milosny byl bardzo dobrze poprowadzony, nie wiem moze bylam w jakims wyjatkowo romantycznym nastroju czytajac ja

Niedawno od┼Ťwie┼╝a┼éam ksi─ů┼╝k─Ö, i te┼╝ uzna┼éam, ┼╝e list jest bardzo romantyczny & wzruszaj─ůcy. Niestety ekranizacji (┼╝adnej) jeszcze nie widzia┼éam, ale mam nadziej─Ö, ┼╝e to si─Ö wkr├│tce zmieni wink

I meant something less mournful, dearest...
Co┼Ť nieco┼Ť

#89 2008-03-31 15:27:01

Akaterine
Administrator

maddy napisa│:

Ekranizacja BBC całkiem sprawnie zrobiona

M├│wisz o tej nowej? Bro┼ä Bo┼╝e, to nie BBC! To ITV, gdyby BBC si─Ö za to wzi─Ö┼éo, film pewnie by┼éby lepszy, nawet z t─ů obsad─ů (cho─ç mo┼╝e z nieco innym scenariuszem wink)

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#90 2008-03-31 18:55:50

AineNiRigani
U┐ytkownik

z cala pewnoscia Anna nie slinilaby sie Rupertowi w ramie big_smile
Chociaz mnie Perswazje i tak sie podobały big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#91 2008-04-01 08:01:31

maddy
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

M├│wisz o tej nowej? Bro┼ä Bo┼╝e, to nie BBC! To ITV, gdyby BBC si─Ö za to wzi─Ö┼éo, film pewnie by┼éby lepszy, nawet z t─ů obsad─ů (cho─ç mo┼╝e z nieco innym scenariuszem wink)

ostatnio w empiku ogladalam okładke Nowej "Rozważnej i romantycznej" i tam bylo napisane BBC i jakos sobie wkrecilam ze wszystkie nowe ekranizacje to robota BBC ale wyglada na to że nie, co nie zmienia faktu ze film przyjemnie mi sie ogladalo no i widze ze nie jestem w tym odosobniona:)

I do not want people to be agreeable, for it saves me the trouble of liking them

#92 2008-04-16 20:26:31

Dione
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie obejrza┼éam (w ko┼äcu) "Perswazje" 2007. Rupert .... co tu doda─ç, ┼╝eby nie powtarza─ç wszystkich zachwyt├│w? Wprawdzie dla mnie Wenwotrh powinien by─ç brunetem, ale te jego zaci┼Ťni─Öte szcz─Öki to po prostu mistrzostwo. A Anna jak dla mnie by┼éa za bardzo wszystkim przestraszona. Powinna by─ç spokojna i opanowana, a nie zastraszona. No ale co ja tam wiem... Ale nie wiem czemu wszystkie zapowiedzi, plakaty itp. by┼éy zaopatrzone w jej najgorsze uj─Öcia. My┼Ťla┼éam, ┼╝e si─Ö nie postarali i na Ann─Ö wybrali jak─ů┼Ť nie┼éadn─ů aktork─Ö, w sumie dziewczyna jest ca┼ékiem ca┼ékiem. I podoba┼é mi si─Ö jeszcze aktor graj─ůcy tego jej kuzyna Elliota. Bez problemu m├│g┼éby zagra─ç wilko┼éaka wink Co do ca┼éego filmu, to owszem przyjemny, ale nic szczeg├│lnie nadzwyczajnego. A wog├│le to nagrywali przy okropnej pogodzie.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#93 2008-04-16 20:28:02

Akaterine
Administrator

Dione napisa│:

I podoba┼é mi si─Ö jeszcze aktor graj─ůcy tego jej kuzyna Elliota. Bez problemu m├│g┼éby zagra─ç wilko┼éaka wink

To dobrze? Przecie┼╝ kuzyn Elliot powinien by─ç ujmuj─ůcy, a nie wilko┼éakowaty wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#94 2008-04-16 20:31:25

Dione
U┐ytkownik

.... Tu si─Ö przyzna─ç musz─Ö, ┼╝e na moje szcz─Ö┼Ťcie czy nieszcz─Ö┼Ťcie mam s┼éabo┼Ť─ç do takich wilko┼éak├│w wink A ju┼╝ szczeg├│lnie jak do tego s─ů r├│wnie z┼éo┼Ťliwi co uroczy. Taka to ju┼╝ jestem pokr─Öcona. Z mi┼éymi facetami si─Ö mog─Ö najwy┼╝ej zakumplowa─ç, a zakocham si─Ö zawsze w ┼éobuzie wink

#95 2008-04-16 20:32:02

karotka
U┐ytkownik

E co ty chcesz od tej pogody-czy┼╝ nie ma nic pi─Ökniejszego ni┼╝ szalej─ůce porywy wiatru zaprawionego deszczem co nie oddaje kawa┼éeczka nieba s┼éo┼äcu za┼Ťwieci─ç ; ) Te sceny kr─Öcony w Bath nad skalistym brzegiem morza(czy oceanu?) to┼╝ to czysta nirvana.

#96 2008-04-16 20:33:30

Dione
U┐ytkownik

Ale film kolory traci.... hmm

Dodam jeszcze, ze marsowa mina Ruperta jest r├│wnie poci─ůgaj─ůca, jak ┼éobuzerski u┼Ťmieszek kuzyna Elliota big_smile

#97 2008-04-16 22:43:57

Ulka
U┐ytkownik

P'95 te┼╝ by┼éy przygaszone. Akcja w og├│le si─Ö dzieje troch─Ö na jesieni. A jeszcze tw├│rcy oddali w ten spos├│b " mi┼éo┼Ť─ç, kt├│ra przemin─Ö┼éa "-tak mniej wi─Öcej recenzowali P'95 w jakim┼Ť czasopi┼Ťmie smile

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#98 2008-04-17 06:55:42

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dione napisa│:

.... Tu si─Ö przyzna─ç musz─Ö, ┼╝e na moje szcz─Ö┼Ťcie czy nieszcz─Ö┼Ťcie mam s┼éabo┼Ť─ç do takich wilko┼éak├│w wink A ju┼╝ szczeg├│lnie jak do tego s─ů r├│wnie z┼éo┼Ťliwi co uroczy. Taka to ju┼╝ jestem pokr─Öcona. Z mi┼éymi facetami si─Ö mog─Ö najwy┼╝ej zakumplowa─ç, a zakocham si─Ö zawsze w ┼éobuzie wink

Tiaaaa, skad my to znamy?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#99 2008-04-17 16:03:21

Dione
U┐ytkownik

Z autopsji, koffana, z autopsji...

#100 2008-04-17 17:25:07

Akaterine
Administrator

Ja mam inaczej - łobuzem mogę się zauroczyć, ale zakocham się w miłym. Dlatego nigdy nie byłam na serio zakochana wink

Stopka forum