Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-10-24 00:03:51

Kazik
(Admin)

Ludzkie charaktery w "Dumie"

Kt├│r─ů posta─ç z "Dumy" uwa┼╝acie na najdowcipniej nakre┼Ťlon─ů - pana Collinsa? pani─ů Bennet? Lady Catherine? A mo┼╝e kogo┼Ť innego?

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#2 2004-10-24 12:58:30

dorotka
U┐ytkownik

Re: Ludzkie charaktery w "Dumie"

jak dla mnie to pan Collins i pani Bennet wygrywaj─ů, chocia┼╝ najlepsze teksty nale┼╝a┼éy do pana Benneta. big_smile

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2004-10-25 10:56:55

ula
U┐ytkownik

oj tak tak, je┼Ťli chodzi o najlepsze teksty to Mr. Bennet nie ma sobie r├│wnych!!! big_smile Pani Bennet mo┼╝e wydawa─ç si─Ö chwilami nieco irytuj─ůca wi─Öc moim zdaniem Pan Collins m├│g┼éby wygra─ç t─Ö kategori─Ö smile Jest nieszkodliwie zarozumia┼éu i g┼éupi smile

#4 2004-10-25 19:54:39

Anonymous
GoŠ

Pan Bennet i jego zona, ale czasem nawet i Jane z ta swoja przesadna dobrocia.

#5 2004-10-25 19:55:36

Anonymous
GoŠ

Aha, i jeszcze Kitty "Dlaczego na mnie mrugasz?"!!!

#6 2004-10-25 22:25:59

Loana
U┐ytkownik

Mr Collins z: "ta klatka jest odpowiednia dla mlodego pastora" - esencja powagi i rozwagi lol

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#7 2004-10-27 00:38:48

KatA
U┐ytkownik

A ja stawiam na Lady Katarzyn─Ö, bo gdyby tylko chcia┼éa by┼éa by prawdziw─ů profesjonalistk─ů!

#8 2004-10-28 22:13:50

Anonymous
GoŠ

Darcy rowniez z tym swoim ..."sam dopiero przyjechalem, a rodzice pani zdrowi? I siostry rowniez? 2 razy.

#9 2004-10-28 22:48:26

fringilla
U┐ytkownik

Moi faworyci to:

Pan Collins ze swoim chrze┼Ťcija┼äskim mi┼éosierdziem:
"Jako chrze┼Ťcijanin powienienne┼Ť im pan, oczywi┼Ťcie wybaczy─ç, lecz nie wolno ci by┼éo dopu┼Ťci─ç ich przed twoje oblicze ani pozwoli─ç by kiedykolwiek wymawiano ich imiona w twojej obecno┼Ťci"

Pani Bennet, szczeg├│lnie za tekst:
"Ale powiedz mi kochanie moje, co pan Darcy najbardziej lubi, żebym mu mogła przygotować na jutro?"

No i w zupe┼énie innej kategorii Charlotta ze swoj─ů filozofi─ů: "Pragn─Ö tylko mie─ç wygodny, dostatni dom..." Jakie to prawdziwe...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#10 2004-10-29 17:20:11

dorotka
U┐ytkownik

a mnie rozbrajaj─ů jeszcze o┼Ťwiadczyny pana Collinsa big_smile

#11 2004-10-29 17:50:25

ula
U┐ytkownik

A mnie reakcja pana Benneta zaraz po zareczynach smile)
"From this day you must be a stranger to one of your parents..... " smile

#12 2004-10-31 20:30:30

dorotka
U┐ytkownik

Taaak, nie ma to jak komentarze pana Benneta. Fajna była też, w której wypytuje pana Collinsa o komplementy dla Lady Katarzyny

#13 2004-11-01 20:22:52

Justtynna
U┐ytkownik

Witam wszystkich! big_smile Trudno wybra─ç bo ka┼╝da z tych postaci mia┼éa w sobie co┼Ť co sprawia┼éo ┼╝e tych ludzi, tej ksi─ů┼╝ki po prostu nie spos├│b nie lubi─ç. Moje typy to:

Pan Bennet: "Kochaneczko, je┼Ťli ci c├│rka zapdanie ci─Ö┼╝ko na zdrowiu albo je┼Ťli umrze, b─Ödziesz si─Ö mog┼éa zawsze pocieszy─ç swiadomo┼Ťci─ů, ┼╝e zrobi┼éa to, ┼éapi─ůc pana Bingleya na m─Ö┼╝a i post─Öpuj─ůc ┼Ťci┼Ťle wed┼éug twoich zalece┼ä"

Pani Bennet:"Na lito┼Ť─ç bosk─ů Kitty przesta┼ä┼╝e kaszle─ç! Miej troch─Ö lito┼Ťci dla moich nerw├│w
Pan Bennet: Kitty jest zawsze nieogl─Ödna z tym kaszlem zawsze kaszle w nieodpowiedniej chwili"

Pan Collins i Pan Darcy i ich sceny o┼Ťwiadczyn

I wiele wiele innych ze wskazaniem na Jane i Karolin─Ö Bingley

#14 2004-11-02 11:37:10

Ismena
U┐ytkownik

Ja osobi┼Ťcie bardzo lubi─Ö ironi─Ö pana Benneta-"musz─Ö raz jeszcze niepokoi─ç Pana pro┼Ťb─ů o gratulacje(...) prosz─Ö uczyni─ç co w Pa┼äskiej mocy, aby pocieszy─ç lady Catherine."- ju┼╝ widz─Ö jak mu zale┼╝y na spokoju tej damy.
ka┼╝da z postaci ma jaki┼Ť humorystyczny rys, chyba tylko Lizzy jest go pozbawiona, nawet gdy drwi z pana Darcyego robi to w taki inteligentny spos├│b
Pan Collins ma talent wrodzony i nic go nie przebije, nawet lady Catherine.

#15 2004-11-03 20:50:32

demi
U┐ytkownik

Jak dla mnie to niezr├│wnany jest Pan Bennet, moze powtarzam po innych ale:
"Twoje nerwy s─ů moimi dobrymi przyjaci├│┼émi, mam z nimi kontakt od 20 lat" to rewelaca.(moze nie tak dos┼éownie, ale nie mam ksi─ů┼╝ki pod r─Ök─ů)

#16 2004-11-04 18:10:41

dorotka
U┐ytkownik

ja się zgadzam, pan Bennet wygrywa bezapelacyjnie. Ale trzeba przyznać, że u innych też można znaleźć prawdziwe perełki smile

#17 2004-11-04 20:09:04

fringilla
U┐ytkownik

Pono─ç pan Bennet to alterego autorki. Mo┼╝e dlatego tak go wszystkie (wszyscy) lubimy...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#18 2004-11-05 11:02:09

ula
U┐ytkownik

Ca┼éy czas tak to sobie wyobra┼╝a┼éam - znaczy si─Ö Jane Austen z osobowo┼Ťci─ů i charakterem pana Benneta smile

#19 2004-11-05 13:14:31

fringilla
U┐ytkownik

A ja jeszcze mam jeden ulubiony tekst pani Bennet: Pani Long to taka mi┼éa kobieta, a jej siostrzenice takie grzeczne i na dodatek bardzo brzydkie panienki, ogromnie je lubi─Ö. Cytat niedok┼éadny, bo nie mam pod r─Öka ksi─ůzki.

No i jeszcze jedna posta─ç, kt├│ra w ksi─ůzce w┼éasciwie nie zaistnia┼éa, natomiast w filmie by┼éa przekomiczna: pan Hurst!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#20 2004-11-05 19:31:56

dorotka
U┐ytkownik

Pan Hurst - bardzo uroczy, z t─ů swoj─ů czerwon─ů od wina twarz─ů i ci─ůg┼éym pochrapywaniem, po prostu idea┼é m─Ö┼╝czyzny big_smile

#21 2004-11-07 13:42:43

demi
U┐ytkownik

A wiecie kto mi si─Ö jeszcze podoba: Kaczy Dzi├│b czyli Panna Bingley z t─ů jej determinacj─ů zr├│cenia na siebie uwagi Darcego i oczernienia El┼╝biety. Trzeba podziwiac samoaparcie w d─ů┼╝eniu do celu.

#22 2004-11-07 14:14:49

fringilla
U┐ytkownik

O tak, jest ┼Ťwietna. I te jej miny po replikach Darcy'ego.
I wiecie co, widzia┼éam t─Ö aktork─Ö w trzech filmach i te┼╝ w ka┼╝dym gra┼éa t─ů sam─ů rol─Ö: rozpaczliwie stara┼éa si─Ö wyj┼Ť─ç za m─ů┼╝! ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#23 2004-11-07 14:21:14

demi
U┐ytkownik

A wiesz ┼╝e masz racje, przeciez to co ona wyprawia w "4 weselach..." to jest dok┼éadnie to samo. A jaki by┼é ten trzeci film z mi┼é─ů ch─Öci─ů sobie obejrz─Ö??

#24 2004-11-07 14:24:50

fringilla
U┐ytkownik

"Czego pragnie dziewczyna" - znowu usi┼éuje wyj┼Ť─ç za m─ů┼╝ za Colina. I znowu jej sie nie udaje :-(

Pozdr. Agata
gg 5739618

#25 2004-11-08 15:32:34

dorotka
U┐ytkownik

ciekawe jak ona t─Ö ca┼é─ů sytuacj─Ö postrzega - musi jej by─ç troch─Ö g┼éupio, ┼╝e zawsze zostaje na lodzie.
A "Czego pragnie dziewczyna" naprawdę warto zobaczyć. Głównie z powodu skórzanych portków smile ale w sumie Colin był uroczy w roli ojca. Takie małe urozmaicenie od roli amantów

Stopka forum