Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2008-04-16 10:38:17

Copycat
U┐ytkownik

Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Witam wszystkich i na pocz─ůtku przepraszam, ┼╝e tak od razu z pozycji roszczeniowej. Zdecydowa┼éam si─Ö pisa─ç prac─Ö magistersk─ů o fenomenie pana Darcy i jego obecno┼Ťci w (brytyjskiej, ale nie tylko) kulturze popularnej. Chodzi mi o histeri─Ö jak─ů wywo┼éa┼é Colin Firth i ca┼éy ten szum wok├│┼é serialu. Przeszuka┼éam mas─Ö stron i przeczyta┼éam dziesi─ůtki artyku┼é├│w, ale jako, ┼╝e Internet jest dla mnie zbyt wielki, ┼╝eby go przetrzepa─ç samodzielnie, jestem pewna, ┼╝e i tak nie widzia┼éam nawet po┼éowy. Poszukuj─Ö w┼éa┼Ťciwie wszystkiego co dotyczy p.Darcy, pocz─ůwszy od krytycznej analizy postaci literackiej (dlaczego tak bardzo przemawia do czytelnika itd), przez analiz─Ö serialu (tu raczej wiadomo dlaczego przemawia, ale potrzebuj─Ö czego┼Ť bardziej akademickiego ni┼╝ dziesi─ůtki komentarzy w sieci typu „Oh Colin Firth is sooo hot”), na Marku Darcym, ┼Ťladach aukcji charytatywnej mokrej koszuli i innych objawach obsesji sko┼äczywszy. Sporo was tu jest, na pewno nie raz trafili┼Ťcie na jakie┼Ť artyku┼éy na ten temat albo znacie strony gdzie s─ů jakie┼Ť materia┼éy. Ja sama nie jestem w stanie dotrze─ç do wszystkiego. Zale┼╝y mi te┼╝ bardzo na wszelkich dodatkach, ksi─ů┼╝kach i dokumentach o serialu, „Making of” itd. (gdyby kto┼Ť m├│g┼é chocia┼╝ wypisa─ç ile tego jest i co dok┼éadnie) i generalnie na wszystkim co zosta┼éo napisane o adaptacjach Jane Austen. By┼éabym wdzi─Öczna za wszelkie linki, sugestie itd. Preferowany j─Özyk: angielski (ale po polsku te┼╝ przyjm─Ö)
Gdyby┼Ťcie zobaczyli ten sam post na innych forach to si─Ö nie zdziwcie, zmasowan─ů kampani─Ö przeprowadzam smile

Mam nadzieję, że to nie problem, że założyłam nowy temat zamiast pisać w tym o fenomenie p.Darcy. Chciałam, żeby było widoczniej.

#2 2008-04-16 16:50:12

Dione
U┐ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Na pocz─ůt─Ök przejrzyj archiwalne artyku┼éy na stronie g┼é├│wnej. S─ů tam teksty oparte na oryginalnych pracach lub po prostu ich t┼éumaczenia. Je┼Ťli sam tekst b─Ödzie za ma┼éo naukowy, to zawsze jest jaki┼Ť odno┼Ťnik czy namiary na prac─Ö, na kt├│rej zosta┼é oparty. Mo┼╝e co┼Ť z tego ci si─Ö przyda, ale sama musisz to oceni─ç.

A potem uzbr├│j si─Ö w cierpliwo┼Ť─ç przegladaj─ůc wszystko co prze┼Ťl─ů ci "zaAusten'owani" bywalcy tej strony wink

Ostatnio edytowany przez Dione (2008-04-16 16:51:55)

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#3 2008-04-16 17:33:19

delile
U┐ytkownik

o adaptacjach Austen-
jest ksi─ůzka Sue Parrill "Jane Austen on film and television. Critical study od the adaptations." polskiego wydania chyba nie ma 9przynajmniej nie trafilam na takowe) ale cale szczescie jest ebook http://books.google.pl/books?id=l6dsN6K … -thumbnail
niestety niekt├│re strony nie sa dostepne (inaczej- raz trafilam na dostepna 70s raz nie, nie wiem od czego to zale┼╝y:/) nie ma tez najnowyszych adaptacji...ale to prawdziwa kopalnia:)

w sumie tez pisze mgr zwi─ůzan─ů poniek─ůd z Austen i Darcym;) o angielskich wn─Ötrzach mieszkalnych na podstawie DiU z 2005 roku

Ostatnio edytowany przez delile (2008-04-16 17:37:05)

#4 2008-04-16 18:34:17

AineNiRigani
U┐ytkownik

kapitalny temat!!! Dasz przeczytac?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#5 2008-04-16 19:43:28

Nancy18
U┐ytkownik

A na jakim jestes kierunku. Fajny tamecik

To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne.

#6 2008-04-16 20:13:08

Dione
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Przeczyta─ç? My prosimy o zamieszczenie jej na stronce ... big_smile

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#7 2008-04-17 11:00:40

Copycat
U┐ytkownik

Dione napisa│:

Na pocz─ůt─Ök przejrzyj archiwalne artyku┼éy na stronie g┼é├│wnej. S─ů tam teksty oparte na oryginalnych pracach lub po prostu ich t┼éumaczenia. Je┼Ťli sam tekst b─Ödzie za ma┼éo naukowy, to zawsze jest jaki┼Ť odno┼Ťnik czy namiary na prac─Ö, na kt├│rej zosta┼é oparty. Mo┼╝e co┼Ť z tego ci si─Ö przyda, ale sama musisz to oceni─ç.

A potem uzbr├│j si─Ö w cierpliwo┼Ť─ç przegladaj─ůc wszystko co prze┼Ťl─ů ci "zaAusten'owani" bywalcy tej strony wink

To by┼éa jedna z pierwszych stron jakie przejrza┼éam decyduj─ůc si─Ö na ten temat. Kilka rzeczy na pewno wykorzystam. Tak generalnie apeluj─Ö, je┼Ťli kt├│ra┼Ť z was natrafi na co┼Ť o Darcy'm przypadkiem to ja ch─Ötnie przyjm─Ö.

delile napisa│:

o adaptacjach Austen-
jest ksi─ůzka Sue Parrill "Jane Austen on film and television. Critical study od the adaptations." polskiego wydania chyba nie ma 9przynajmniej nie trafilam na takowe) ale cale szczescie jest ebook http://books.google.pl/books?id=l6dsN6K … -thumbnail
niestety niekt├│re strony nie sa dostepne (inaczej- raz trafilam na dostepna 70s raz nie, nie wiem od czego to zale┼╝y:/) nie ma tez najnowyszych adaptacji...ale to prawdziwa kopalnia:)

O widzisz, nigdy nie trafi┼éam na t─ů ksi─ů┼╝k─Ö a z tego co widz─Ö, to przyda mi si─Ö bardzo. Dzi─Öki. Nie jestem pewna czy to na tym forum czyta┼éam, ┼╝e kto┼Ť pisa┼é tu mgr o adaptacjach Austen?

w sumie tez pisze mgr zwi─ůzan─ů poniek─ůd z Austen i Darcym;) o angielskich wn─Ötrzach mieszkalnych na podstawie DiU z 2005 roku

Oo. I jak Ci idzie? : ]

AineNiRigani napisa│:

Jak si─Ö wcze┼Ťniej nie spale ze wstydu to nie ma sprawy.

Nancy18 napisa│:

A na jakim jestes kierunku. Fajny tamecik

Anglistyka-> specjalizacja brytyjska ->seminarium kulturoznawcze "Film i telewizja w Wielkiej Brytanii" ( generalnie film w kontek┼Ťcie kulturowym)

Dione napisa│:

AineNiRigani napisa│:

Przeczyta─ç? My prosimy o zamieszczenie jej na stronce ... big_smile

Haha. Jak b─Öd─Ö zadowolona z rezultat├│w to w ramach ┼╝artu wy┼Ťl─Ö j─ů do samego Colina. Si─Ö facet za┼éamie.

Czy kt├│ra┼Ť z waz ma ksi─ů┼╝k─Ö "Making of"? Chodzi mi o t─ů gdzie jest wywiad z Collinem o jego podej┼Ťciu do roli itd.

Ostatnio edytowany przez Copycat (2008-04-17 13:48:03)

#8 2008-04-17 12:20:21

Vasco
Administrator

Ja mam tylko film "Making of" z dodatk├│w do "Dumy" na DVD.

#9 2008-04-17 13:01:15

Copycat
U┐ytkownik

A co na nim jest?
Ja mam tak─ů wersj─Ö Dumy: http://allegro.pl/item336100082_duma_i_ … m_bbc.html i tam jest taki 30 minutowy Bonus, ale domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e to nie to.

#10 2008-04-17 14:16:14

Vasco
Administrator

To dokładnie to samo.

#11 2008-04-17 15:13:19

Copycat
U┐ytkownik

Hm. A czy s─ů jeszcze jakie┼Ť dokumenty na temat serialu (i og├│lne) opr├│cz np. tego i tego? Np. w brytyjskim wydaniu? By┼éo jakie┼Ť 10th anniversary edition co┼Ť tam. Kt├│ra┼Ť z was to ma? Jest tam co┼Ť ciekawego?

#12 2008-09-02 09:15:29

SylwiaS
U┐ytkownik

Troch─Ö p├│┼║no na ten temat, ale mo┼╝e jeszcze si─Ö przyda. wink

W razie czego ja mam "Making of" ale poszukaj te┼╝ w archiwum tego bloga. http://www.colinfirth24-7.com/

Ca┼ée mn├│stwo link├│w do bardzo m─ůdrych artyku┼é├│w znajdziesz tutaj http://www.freewebs.com/janeaustenworld/

Ja zagl─ůdam tu rzadko, ale mo┼╝esz mnie znale┼║─ç pod tymi adresami: http://scotch-and-sirens.waw.pl/index.php
http://austenette.wordpress.com/

#13 2009-06-27 22:04:58

delile
U┐ytkownik

taki raport małysmile juz pracę napisałam, oprawiłam i obroniłam:P no i zaczęłam 2 studia ...architekturę wnętrz i nagle zobaczyłam, że można by napisać 2 tyle big_smile

#14 2009-07-04 09:48:53

Vasco
Administrator

Na dniach na stronie pojawi si─Ö praca licencjacka nt. Darcy'ego... po angielsku!

Mo┼╝e i Ty chcia┼éaby┼Ť opublikowa─ç swoj─ů?

#15 2009-07-04 10:13:34

delile
U┐ytkownik

Jesli chodzi o jak─ůkolwiek publikacj─Ö to sprawa wygl─ůda tak, ┼╝e przez po┼é roku od obrony nie mog─Ö tego zrobi─ç (takie prawo na uczelni) ale za 5 miesi─Öcy ch─Ötnie udost─Öpni─Ö.

#16 2009-10-20 16:08:24

delile
U┐ytkownik

Mam pytanie,czy mog─Ö (i w jaki spos├│b) udost─Öpni─ç moj─ů prac─Ö? I jak z jej kopiowaniem...bo jako┼Ť nie chcia┼éabym by kto┼Ť j─ů dalej bez mojej wiedzy wykorzystywa┼é...

#17 2009-10-23 08:56:55

Vasco
Administrator

Bardzo ch─Ötnie przedrukuj─Ö prac─Ö na stronie np. w takiej formie jak prac─Ö licencjack─ů Two different images of Mr. Darcy... Karoliny ┼╗elazowskiej. Gor─ůco zach─Öcam!

Co do wykorzystania... Zabezpieczy─ç si─Ö nie da. Tzn. publikacja mo┼╝e pom├│c, bo gdyby kto┼Ť j─ů skopiowa┼é i odda┼é jako swoj─ů, to wystarczy, ┼╝e np. recenzent wrzuci fragment do wyszukiwarki i zobaczy kto jest prawdziwym autorem. Pami─Ötaj te┼╝, ┼╝e inne osoby mog─ů pisa─ç na podobny temat i chyba mi┼éo b─Ödzie jak umieszcz─ů Twoj─ů prac─Ö w bibliografii, prawda? smile

#18 2009-10-23 12:45:39

Akaterine
Administrator

Vasco napisa│:

Co do wykorzystania... Zabezpieczy─ç si─Ö nie da. Tzn. publikacja mo┼╝e pom├│c, bo gdyby kto┼Ť j─ů skopiowa┼é i odda┼é jako swoj─ů, to wystarczy, ┼╝e np. recenzent wrzuci fragment do wyszukiwarki i zobaczy kto jest prawdziwym autorem.

Dok┼éadnie tak, jak pisze Vasco, a nawet lepiej - gdyby kto┼Ť skopiowa┼é fragment Twojej pracy do swojej licencjackiej lub magisterskiej, to program antyplagiatowy to wyka┼╝e, bo przeszukuje g┼é├│wnie interney. Wiem co┼Ť o tym, bo ca┼éy czas nas tym strasz─ů wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#19 2009-10-23 16:29:45

Vasco
Administrator

Teraz te programy antyplagiatowe s─ů podobno dosy─ç dobre, bo kiedy┼Ť wystarczy┼éo zamieni─ç np. "o" z alfabetu ┼éaci┼äskiego na "o" z cyrylicy i mo┼╝na by┼éo Pana Tadeusza przepisa─ç. smile

Stopka forum