Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2008-04-16 10:38:17

Copycat
Użytkownik

Praca mgr. o panu Darcy-szukam materia?ów.

Witam wszystkich i na pocz?tku przepraszam, ?e tak od razu z pozycji roszczeniowej. Zdecydowa?am si? pisa? prac? magistersk? o fenomenie pana Darcy i jego obecno?ci w (brytyjskiej, ale nie tylko) kulturze popularnej. Chodzi mi o histeri? jak? wywo?a? Colin Firth i ca?y ten szum wokó? serialu. Przeszuka?am mas? stron i przeczyta?am dziesi?tki artyku?ów, ale jako, ?e Internet jest dla mnie zbyt wielki, ?eby go przetrzepa? samodzielnie, jestem pewna, ?e i tak nie widzia?am nawet po?owy. Poszukuj? w?a?ciwie wszystkiego co dotyczy p.Darcy, pocz?wszy od krytycznej analizy postaci literackiej (dlaczego tak bardzo przemawia do czytelnika itd), przez analiz? serialu (tu raczej wiadomo dlaczego przemawia, ale potrzebuj? czego? bardziej akademickiego ni? dziesi?tki komentarzy w sieci typu „Oh Colin Firth is sooo hot”), na Marku Darcym, ?ladach aukcji charytatywnej mokrej koszuli i innych objawach obsesji sko?czywszy. Sporo was tu jest, na pewno nie raz trafili?cie na jakie? artyku?y na ten temat albo znacie strony gdzie s? jakie? materia?y. Ja sama nie jestem w stanie dotrze? do wszystkiego. Zale?y mi te? bardzo na wszelkich dodatkach, ksi??kach i dokumentach o serialu, „Making of” itd. (gdyby kto? móg? chocia? wypisa? ile tego jest i co dok?adnie) i generalnie na wszystkim co zosta?o napisane o adaptacjach Jane Austen. By?abym wdzi?czna za wszelkie linki, sugestie itd. Preferowany j?zyk: angielski (ale po polsku te? przyjm?)
Gdyby?cie zobaczyli ten sam post na innych forach to si? nie zdziwcie, zmasowan? kampani? przeprowadzam smile

Mam nadziej?, ?e to nie problem, ?e za?o?y?am nowy temat zamiast pisa? w tym o fenomenie p.Darcy. Chcia?am, ?eby by?o widoczniej.

#2 2008-04-16 16:50:12

Dione
Użytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materia?ów.

Na pocz?t?k przejrzyj archiwalne artyku?y na stronie g?ównej. S? tam teksty oparte na oryginalnych pracach lub po prostu ich t?umaczenia. Je?li sam tekst b?dzie za ma?o naukowy, to zawsze jest jaki? odno?nik czy namiary na prac?, na której zosta? oparty. Mo?e co? z tego ci si? przyda, ale sama musisz to oceni?.

A potem uzbrój si? w cierpliwo?? przegladaj?c wszystko co prze?l? ci "zaAusten'owani" bywalcy tej strony wink

Ostatnio edytowany przez Dione (2008-04-16 16:51:55)

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#3 2008-04-16 17:33:19

delile
Użytkownik

o adaptacjach Austen-
jest ksi?zka Sue Parrill "Jane Austen on film and television. Critical study od the adaptations." polskiego wydania chyba nie ma 9przynajmniej nie trafilam na takowe) ale cale szczescie jest ebook http://books.google.pl/books?id=l6dsN6K … -thumbnail
niestety niektóre strony nie sa dostepne (inaczej- raz trafilam na dostepna 70s raz nie, nie wiem od czego to zale?yhmm) nie ma tez najnowyszych adaptacji...ale to prawdziwa kopalnia:)

w sumie tez pisze mgr zwi?zan? poniek?d z Austen i Darcym;) o angielskich wn?trzach mieszkalnych na podstawie DiU z 2005 roku

Ostatnio edytowany przez delile (2008-04-16 17:37:05)

#4 2008-04-16 18:34:17

AineNiRigani
Użytkownik

kapitalny temat!!! Dasz przeczytac?

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#5 2008-04-16 19:43:28

Nancy18
Użytkownik

A na jakim jestes kierunku. Fajny tamecik

To pi?kne, gdy cz?owiek mo?e by? dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze pi?kniej, gdy miasto mo?e by? z niego dumne.

#6 2008-04-16 20:13:08

Dione
Użytkownik

AineNiRigani napisał:

Przeczyta?? My prosimy o zamieszczenie jej na stronce ... big_smile

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#7 2008-04-17 11:00:40

Copycat
Użytkownik

Dione napisał:

Na pocz?t?k przejrzyj archiwalne artyku?y na stronie g?ównej. S? tam teksty oparte na oryginalnych pracach lub po prostu ich t?umaczenia. Je?li sam tekst b?dzie za ma?o naukowy, to zawsze jest jaki? odno?nik czy namiary na prac?, na której zosta? oparty. Mo?e co? z tego ci si? przyda, ale sama musisz to oceni?.

A potem uzbrój si? w cierpliwo?? przegladaj?c wszystko co prze?l? ci "zaAusten'owani" bywalcy tej strony wink

To by?a jedna z pierwszych stron jakie przejrza?am decyduj?c si? na ten temat. Kilka rzeczy na pewno wykorzystam. Tak generalnie apeluj?, je?li która? z was natrafi na co? o Darcy'm przypadkiem to ja ch?tnie przyjm?.

delile napisał:

o adaptacjach Austen-
jest ksi?zka Sue Parrill "Jane Austen on film and television. Critical study od the adaptations." polskiego wydania chyba nie ma 9przynajmniej nie trafilam na takowe) ale cale szczescie jest ebook http://books.google.pl/books?id=l6dsN6K … -thumbnail
niestety niektóre strony nie sa dostepne (inaczej- raz trafilam na dostepna 70s raz nie, nie wiem od czego to zale?yhmm) nie ma tez najnowyszych adaptacji...ale to prawdziwa kopalnia:)

O widzisz, nigdy nie trafi?am na t? ksi??k? a z tego co widz?, to przyda mi si? bardzo. Dzi?ki. Nie jestem pewna czy to na tym forum czyta?am, ?e kto? pisa? tu mgr o adaptacjach Austen?

w sumie tez pisze mgr zwi?zan? poniek?d z Austen i Darcym;) o angielskich wn?trzach mieszkalnych na podstawie DiU z 2005 roku

Oo. I jak Ci idzie? : ]

AineNiRigani napisał:

Jak si? wcze?niej nie spale ze wstydu to nie ma sprawy.

Nancy18 napisał:

A na jakim jestes kierunku. Fajny tamecik

Anglistyka-> specjalizacja brytyjska ->seminarium kulturoznawcze "Film i telewizja w Wielkiej Brytanii" ( generalnie film w kontek?cie kulturowym)

Dione napisał:

AineNiRigani napisał:

Przeczyta?? My prosimy o zamieszczenie jej na stronce ... big_smile

Haha. Jak b?d? zadowolona z rezultatów to w ramach ?artu wy?l? j? do samego Colina. Si? facet za?amie.

Czy która? z waz ma ksi??k? "Making of"? Chodzi mi o t? gdzie jest wywiad z Collinem o jego podej?ciu do roli itd.

Ostatnio edytowany przez Copycat (2008-04-17 13:48:03)

#8 2008-04-17 12:20:21

Vasco
Administrator

Ja mam tylko film "Making of" z dodatków do "Dumy" na DVD.

#9 2008-04-17 13:01:15

Copycat
Użytkownik

A co na nim jest?
Ja mam tak? wersj? Dumy: http://allegro.pl/item336100082_duma_i_ … m_bbc.html i tam jest taki 30 minutowy Bonus, ale domy?lam si?, ?e to nie to.

#10 2008-04-17 14:16:14

Vasco
Administrator

#11 2008-04-17 15:13:19

Copycat
Użytkownik

Hm. A czy s? jeszcze jakie? dokumenty na temat serialu (i ogólne) oprócz np. tego i tego? Np. w brytyjskim wydaniu? By?o jakie? 10th anniversary edition co? tam. Która? z was to ma? Jest tam co? ciekawego?

#12 2008-09-02 09:15:29

SylwiaS
Użytkownik

Troch? pó?no na ten temat, ale mo?e jeszcze si? przyda. wink

W razie czego ja mam "Making of" ale poszukaj te? w archiwum tego bloga. http://www.colinfirth24-7.com/

Ca?e mnóstwo linków do bardzo m?drych artyku?ów znajdziesz tutaj http://www.freewebs.com/janeaustenworld/

Ja zagl?dam tu rzadko, ale mo?esz mnie znale?? pod tymi adresami: http://scotch-and-sirens.waw.pl/index.php
http://austenette.wordpress.com/

#13 2009-06-27 22:04:58

delile
Użytkownik

taki raport ma?ysmile juz prac? napisa?am, oprawi?am i obroni?am:P no i zacz??am 2 studia ...architektur? wn?trz i nagle zobaczy?am, ?e mo?na by napisa? 2 tyle big_smile

#14 2009-07-04 09:48:53

Vasco
Administrator

Na dniach na stronie pojawi si? praca licencjacka nt. Darcy'ego... po angielsku!

Mo?e i Ty chcia?aby? opublikowa? swoj??

#15 2009-07-04 10:13:34

delile
Użytkownik

Jesli chodzi o jak?kolwiek publikacj? to sprawa wygl?da tak, ?e przez po? roku od obrony nie mog? tego zrobi? (takie prawo na uczelni) ale za 5 miesi?cy ch?tnie udost?pni?.

#16 2009-10-20 16:08:24

delile
Użytkownik

Mam pytanie,czy mog? (i w jaki sposób) udost?pni? moj? prac?? I jak z jej kopiowaniem...bo jako? nie chcia?abym by kto? j? dalej bez mojej wiedzy wykorzystywa?...

#17 2009-10-23 08:56:55

Vasco
Administrator

Bardzo ch?tnie przedrukuj? prac? na stronie np. w takiej formie jak prac? licencjack? Two different images of Mr. Darcy... Karoliny ?elazowskiej. Gor?co zach?cam!

Co do wykorzystania... Zabezpieczy? si? nie da. Tzn. publikacja mo?e pomóc, bo gdyby kto? j? skopiowa? i odda? jako swoj?, to wystarczy, ?e np. recenzent wrzuci fragment do wyszukiwarki i zobaczy kto jest prawdziwym autorem. Pami?taj te?, ?e inne osoby mog? pisa? na podobny temat i chyba mi?o b?dzie jak umieszcz? Twoj? prac? w bibliografii, prawda? smile

#18 2009-10-23 12:45:39

Akaterine
Administrator

Vasco napisał:

Co do wykorzystania... Zabezpieczy? si? nie da. Tzn. publikacja mo?e pomóc, bo gdyby kto? j? skopiowa? i odda? jako swoj?, to wystarczy, ?e np. recenzent wrzuci fragment do wyszukiwarki i zobaczy kto jest prawdziwym autorem.

Dok?adnie tak, jak pisze Vasco, a nawet lepiej - gdyby kto? skopiowa? fragment Twojej pracy do swojej licencjackiej lub magisterskiej, to program antyplagiatowy to wyka?e, bo przeszukuje g?ównie interney. Wiem co? o tym, bo ca?y czas nas tym strasz? wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#19 2009-10-23 16:29:45

Vasco
Administrator

Teraz te programy antyplagiatowe s? podobno dosy? dobre, bo kiedy? wystarczy?o zamieni? np. "o" z alfabetu ?aci?skiego na "o" z cyrylicy i mo?na by?o Pana Tadeusza przepisa?. smile

Stopka forum