Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2008-04-19 15:52:49

Dione
Użytkownik

Re: Zlot - po raz który?

yikes yikes yikes
To tu ju? si? za?ama?am...

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#52 2008-04-19 16:28:23

Nancy18
Użytkownik

armalkolit napisał:

Dione napisał:

Vasco, ty? miód na m? dusz?... Wszyscy Olsztyn nazywaj? Mazurami, a mnie, na prawdziwych Mazurach wychowanej, a? si? nó? w kieszeni otwiera. To tak jakby Kraków ?l?skiem nazwa?...

A co powiesz na to: ja ostatnio us?ysza?am, ?e Szczecin jest na Mazurach... wink
Te? mi si? nó? w kieszeni otworzy?...

Szczecin Gdzie??? Absolutnie niewiarygodne

To pi?kne, gdy cz?owiek mo?e by? dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze pi?kniej, gdy miasto mo?e by? z niego dumne.

#53 2008-04-19 18:55:18

Vasco
Administrator

W ko?cu maj? tam jakie? du?e jezioro wink

"Znajomy", absolwent historii na Uniwersytecie Gda?skim powiedzia?, ?e ?redniowiecze zaczyna si? od pocz?tku naszej ery...

A w moim nowym, koni?skim ?rodowisku praktycznie wszyscy my?l?, ?e byli w zaborze rosyjskim przez ca?e zabory! Na stwierdzenie, ?e nawet Warszawa i Bia?ystok pocz?tkowo by?y w pruskim, to si? w g?ow? pukaj?...

#54 2008-04-20 16:03:17

Tamara
Użytkownik

Znajomo?? historii nie jest powszechn? cech? w spo?ecze?stwie big_smile Moja kole?anka, po wy?szych studiach ,gdy us?ysza?a przegrane z radia na ta?m? magnetofonow? nagranie jakiego? utworu muzycznego utrwalonego w 1901r. na wa?ku Edisona spyta?a : to wtedy by?y ju? magnetofony? :za?amka i opad szczeny: A co dopiero taka prehistoria jak rozbiory...

#55 2008-04-20 16:07:31

armalkolit
Użytkownik

Rzeczywi?cie niewiarygodne wink
Jak by?a ostatnio w Szczecinie ta awaria pr?du to pisali o tym na onecie. Kto? w komentarzach napisa?: "na tych Mazurach to zawsze si? co? dzieje" wink
Kto? inny napisa?, ?e mieszkaj? tam same mniejszo?ci narodowe, Japo?czycy, Chi?czycy itd.
To ciekawe, bo mieszkaj?c od urodzenia w Szczecinie ?adnego Chi?czyka nie spotka?am....

Pan Bloch pisze równie? znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy?, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wp?ywu na jego psychik?, odpowiedzia?: "O, nie. Mam serce ma?ego ch?opca (...) Trzymam je w s?oiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#56 2008-04-20 16:12:04

Dione
Użytkownik

I to by by?o na tyle w sprawie inteligencji i wiedzy narodu hmm

#57 2008-04-20 16:17:53

Tamara
Użytkownik

Podci?gamy si? do poziomu Ameryki ukochanej - Europa? a gdzie to jest? A to istnieje co? oprócz Ameryki?

#58 2008-04-20 17:59:37

Nancy18
Użytkownik

Tamara ma racje,jeszcze troche i u nas b?dzie taka g?upota jak w Stanach. Za ma?o jest czytania ksi??ek, np smile
Dumy i Uprzedzenia

To pi?kne, gdy cz?owiek mo?e by? dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze pi?kniej, gdy miasto mo?e by? z niego dumne.

#59 2008-04-20 21:14:52

armalkolit
Użytkownik

Oj zdecydowanie za ma?o. W szkole wszyscy jad? na opracowaniach, a potem w ogóle nie czytaj?. A jak ju? to tylko jakie? krymina?y czy thrilery. Chocia? ja tam lubie krymina?y wink

Pan Bloch pisze równie? znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy?, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wp?ywu na jego psychik?, odpowiedzia?: "O, nie. Mam serce ma?ego ch?opca (...) Trzymam je w s?oiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock

#60 2008-04-20 21:34:55

Dione
Użytkownik

Stara, poczciwa Agatha nie jest z?a big_smile

#61 2008-04-20 23:21:11

Tamara
Użytkownik

Agatha to ju? klasyka , nie krymina? , podobnie jak Arthur Conan Doyle smile

#62 2008-04-20 23:51:47

AineNiRigani
Użytkownik

ja tam lubie romansidla big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#63 2008-04-21 16:57:40

Nancy18
Użytkownik

Ja tak jak Aine te? lubie romansid?a,ale klasyke a nie byle jakie Harlekiny.

#64 2008-04-21 17:57:50

AineNiRigani
Użytkownik

A ja i Harlekinem nie pogardze, jesli fajnie napisany.

#65 2008-04-21 19:51:18

armalkolit
Użytkownik

Agatha jest zdecydowanie dobra wink Mi si? równie? Chmielewska podoba. Romanside? za wiele nie czyta?am. Tylko jedn? powie?? Daniel Steel. I jeszcze przebrn??am przez 3 tomy sagi "Rodzina Whiteoaków". Jeszcze jakie? 10 mi zosta?o...

Alfred Hitchcock

#66 2008-04-21 19:59:02

Tamara
Użytkownik

Nie jestem w stanie przeczyta? nawet jednej strony Harlequina , próbowa?am , ale nie daj? rady sad

#67 2008-04-21 22:47:21

AineNiRigani
Użytkownik

bo trzeba trenowac Tamatus, duzo trenowac big_smile

#68 2008-04-22 17:31:21

Tamara
Użytkownik

Aine , nie da rady sad naprawd? próbowa?am , odrzuca mnie na odleg?o?? 2 metrów po przeczytaniu dwóch zda?... Ilo?? siniaków zniech?ci?a mnie do tej lektury...

#69 2008-04-22 20:29:09

AineNiRigani
Użytkownik

Bo zle sie za to zabralas. Gdybys byla maniakiem ksiazkowym i na przestrzeni kilkudziesieciu kilometrow zadnej biblioteki przez cale wakacje, a pod reka jedynie harlekiny - siegnelabys. A potem to poszloby samo big_smile

#70 2008-04-22 20:39:06

Tamara
Użytkownik

Kiedy? tak czyta?am krymina?y takie z ró?owo-czarn? ok?adk? - prehistoria . Gdy wakacje sie sko?czy?y , nigdy wi?cej nie wzi??am takiej ksi??ki do r?ki . ?rodek dora?ny jest tylko ?rodkiem dora?nym big_smile

#71 2008-04-23 16:42:11

karotka
Użytkownik

Moja przygoda z harlequinami wygl?da?a tak: podczas wakacji na wiosce maj?c 11/12 lat ciocia w jedynym chyba kiosku ruchu kupowa?a mi je do czytania, takie bia?e, i czerwone, oczywi?cie te drugie wyrz?dzi?y mi najwi?ksz? krzywd? na mej psyche yikes (stanowczo nie polecam podobnej lektury dzieciom hmm ).Od rzeczy jakie tam wyczyta?am w?osy si? je?? na g?owie, w tamtym wieku nie by?am przygotowana na tak? ?mia?? erotyk?, do dzi? mam obrzydzenie neutral, i sentyment, bo jednak t?skni? za tamtymi czasami-cioci? i sklepem z harlequinami...

#72 2008-04-24 14:32:30

Ulka
Użytkownik

Oj, to nie musz? by? ca?e wakacje nawet. W ostatnie wakacje by?am trzy dni na wsi, a skoro trzy dni tom wzi??a co? ma?ego do czytania, a tu deszcz i ma?e si? sko?czy?o... na miejscu by?y takie broszurki podobnej zawarto?ci do harlekinów... big_smile

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#73 2008-05-12 12:24:00

Dione
Użytkownik

A ja z zapytaniem. Czy jest w?ród nas kto? z ?odzi? Na koniec maja jad? tam na kurs na tydzie? i mo?e by?my sobie jak?? kawusie którego? wieczorka wypi?y/wypili? Miasta te? nie znam, wi?c pilot wycieczki te? by?by mile widziany big_smile big_smile

#74 2008-05-16 21:43:13

Vasco
Administrator

Ja mam 120 km do ?odzi, ale by?em tylko przejazdem do tego dawno. Przewodnik ze mnie ?aden. Ale z tego co si? orientuj?, to w ?odzi jest mnóstwo antykwariatów literackich!

#75 2008-06-01 20:08:54

Dione
Użytkownik

No i by?am w tej ?odzi. Antykwariaty oczywi?cie zaliczy?am (i znowu pi?ni?dze wyda?am sad ). By?am te? w s?ynnej Manufakturze - obecnie ogromniastym centrum handlowym - i ... wo?ami mnie tam nikt ju? nie zaci?gnie wink

Stopka forum