Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#2 2008-02-20 18:05:50

karotka
Użytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Ale czy to b?dzie do dostania w Polsce? nie chce mi sie zamawia? przez sklep brytyjski ; )

#3 2008-02-26 12:29:40

Vasco
Administrator

My?l?, ?e b?dzie. Ciekawe tylko kiedy smile

A, widzia?em wczoraj reklam? nowego sklepu Saturna w Poznaniu. Becoming Jane w promocji za 19,90. T?ok i stanie od ?witu gratis wink

#4 2008-03-01 15:15:14

AineNiRigani
Użytkownik

ja tam bym sobie chetnie postala dla takiej ceny big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#5 2008-03-01 19:21:41

karotka
Użytkownik

Serio piszecie? Nie chce mi si? wierzy?, dochodz? do wniosku, ?e ze mnie taka sobie jest fanka(bo na pewno nie fanatyczka) JA; )
W ?yciu, nawet jakby by?a za 9,99 z? ; P

#6 2008-03-01 19:37:15

Akaterine
Administrator

Ja te? bym nie sta?a, ale w?a?nie dlatego, ?e jestem ogromn? fank?, a mo?e nawet fanatyczk? Austen wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#7 2008-03-03 08:32:29

maenka
Użytkownik

A ja mam i uwielbiam. Niezale?nie od tego,?e odbiega od oficjalnego zyciorysu. Fajny film. Charakter Jane jako m?odej dziewczyny jaki sobie wyobra?am czytajac np. DiU. Czego chcie? wi?cej. A no i jeszcze obsada Ann a przede wszystkim boski James.

Dosy? szybko wydali w Polsce nojnowsz? RiR mo?e zale?nie od sukcesu rynkowego tego wydania i Becoming Jane zdecyduj? si? lub nie na wydanie Miss Austen regrets. Tak wi?c kochane panie i panowie je?li chcecie by? dumnymi ogl?daczami/posiadaczami Miss Austen regrets zapewnijcie sukces kasowy jej poprzedniczkom. Domy?lam si?, ?e pewnie tej pozycji nie b?dzie mozna obejrze? w kinach.

#8 2008-03-11 09:42:04

Akaterine
Administrator

W?a?nie przeczyta?am, ?e Miss Austen Regrets b?dzie w niedziel? o 21.30 na TVN Style. Troch? mnie to zdziwi?o, bo film nie mia? nawet premiery w Wielkiej Brytanii... By?a tylko w USA.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#9 2008-03-11 12:38:31

ptasia
Użytkownik

Te? to widzia?am - w programie na Gazeta.pl. Ciekawostka.

I meant something less mournful, dearest...
Co? nieco?

#10 2008-03-11 16:26:19

delile
Użytkownik

dziwne...na tv.wp.pl o 21.30 w niedziel? jest "Kate narzeczona ksi?cia" ale na wszelki wypadek mo?na by siedzie? wtedy przed TV by potem nie ?a?owa?wink

#11 2008-03-11 16:48:07

Akaterine
Administrator

A na stronie tvn style "40 najs?ynniejszych romansów na planie" wink.

#12 2008-03-11 17:47:52

ptasia
Użytkownik

Ja te romanse widzia?am w dzisiejszym. Tu:
http://tv.onet.pl/76,program.html
te? pokazuje, ?e w niedziel? ma by?. No, zobaczymy.

Co? nieco?

#13 2008-03-17 09:52:32

fringilla
Użytkownik

By?, ogl?da?am. Jane Austen ?a?uje - taki tytu? dali. Ciekawa jestem waszych opinii.
Podoba?o mi si? przedstawienie postaci - by?y takie... normalne. Mo?e troch? zbyt wspó?czesne, a mo?e w?a?nie takie by?y naprawd?.
JA przesympatyczna. Tu ma 40 lat, ale jest weso?a, zgry?liwa, z ca?a pewno?ci? niezgorzknia?a.
Film zacz?? si? od zar?czyn i wycofania si? z nich - przyznam, ?e troch? si? pogubi?am, z kim by?y te zar?czyny. Chyba nie by? to pan Bridges, pastor z Ramsgate, który si? pó?niej pojaiwa, jako "echo z przesz?o?ci", bo tamtem, prosi? Jane, by zosta?a pani? na ... - gdzie? tam, czyli chyba mia? jakie? w?o?ci, nie musia? pracowa?, nie by? pastorem, tylko gentelmanem wink Lefroy, z tego co Jane sama opowiada?a, nigdy sie nie o?wiadczy?. Filmowcy tak swobodnie traktuj? jej biografi?, ?e si? gubi?. Chyba musz? sobie przypomnie?.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#14 2008-03-17 10:47:03

Vasco
Administrator

Ja z powodu wyjazdu nie ogl?da?em (widzia?em wcze?niej wersj? oryginaln? - niewiele zrozumia?em...), ale ?ona podobno mi nagra?a. Zobacz? i na pewno napisz?!

#15 2008-03-17 15:07:56

Akaterine
Administrator

Ja nie mia?am jak obejrze?, ale te? mam nagrane na wideo wink. Znam tylko opini? mojej mamy, której bardzo si? podoba? big_smile.

#16 2008-03-17 19:51:06

Tamara
Użytkownik

Ogl?da?am od momentu "12 lat pó?niej" , te niedosz?e zar?czyny by?y z jakim? ziemianinem , par? lat m?odszym od JA , pono? dlatego si? wycofa?a .
Podoba?o mi si? , cho? mam to samo zastrze?enie , co Fringilla - zachowywali si? zupe?nie jak wspó?cze?ni nam , wi?c wygl?da?o to troch? dziwnie - jakby wspó?czesny JA ?wiat z jego sztywn? etykiet? i manierami by? wytworem jej wyobra?ni .
Olivia Williams jest rzeczywi?cie bardzo dobra , cho? dla mnie na JA za ?adna , raczej w ca?o?ci kojarzy mi si? z Jane Fairfax maj?c? 40 lat , i troch? zbyt impulsywna , nie pasuje mi do obrazu JA z jej listów . Ale w ca?o?ci przyjemne , a jedna scena - jad?cy dyli?ans i po lewej stronie kadru samotne drzewo - ?ywcem wyj?ta z RiR Anga Lee .

#17 2008-03-18 22:14:49

ptasia
Użytkownik

O?wiadcza? si? Harris Bigg-Wither.
Niestety nie wytrzyma?am do ko?ca: zirytowa?o mnie to, o czym wspomina?y?cie, zbytnie uwspó?cze?nienie bohaterów. Jane Austen chichocz?ca z bratanic? z alkoholem w krzakach, i Fanny mówi?ca o potencjalnym konkurencie, ?e ma "pi?kne cia?o":!!!. A scena siusiania w krzakach podczas postoju rozumiem, ?e mia?a nam pokaza?, ?e potrzeby fizjologiczne w tych czasach te? istnia?y?
Podoba?y mi si? ca?kiem zdj?cia, i jak zawsze, krajobrazy. Olivia Williams za? rzeczywi?cie co? ma z Jane Fairfax, cho? nawet mog?aby by? jako JA - ale mo?e nie w takim fasonie.

Ostatnio edytowany przez ptasia (2008-03-19 07:28:00)

Co? nieco?

#18 2008-03-18 23:06:05

AineNiRigani
Użytkownik

Akurat dla mnie Oliwia jest ulubion? jane Fairfax big_smile
Dodam, ze cieszy mnie iz wreszcie ktos zauwazyl i wykorzystal jej podobienstwo do Grety Scacchi big_smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2008-03-18 23:07:52)

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#19 2008-03-19 19:47:49

Akaterine
Administrator

AineNiRigani napisał:

Akurat dla mnie Oliwia jest ulubion? jane Fairfax big_smile

Ja te? bardzo lubi? jej Jane Fairfax. Wzbudza?a prawdziw? sympati? i wspó?czucie, bo w wersji z GP Jane by?a dla mnie taka jak dla Emmy - denerwuj?ca wink.

AineNiRigani napisał:

Dodam, ze cieszy mnie iz wreszcie ktos zauwazyl i wykorzystal jej podobienstwo do Grety Scacchi big_smile

Ja, gdy si? dowiedzia?am, ?e w "Miss Austen..." ma gra? Greta, wiedzia?am ?e zagra Cassandr?. Innej mo?liwo?ci nie by?o wink.
A film sam obejrz? jutro, jestem bardzo ciekawa, jak mi si? spodoba.

#20 2008-03-20 14:16:12

Akaterine
Administrator

Obejrza?am i bardzo mi si? podoba big_smile. Olivia Williams to Jane, która mi ca?kowicie odpowiada, jest bardzo prawdziwa, jak ca?y film z reszt?, nie jest to kolorowa bajeczka jak "Becoming Jane". BBC trzyma poziom (cho? paru rzeczy w nowej RiR nie mog? im wybaczy? wink).

#21 2008-04-16 20:29:35

Akaterine
Administrator

Tak jak bo "Becoming Jane" ukaza?o si? wiele artyku?ów co do jej zwi?zku z Lefroy'em, to po "Miss Austen Regrets" pojawi? si? o jej zwi?zku Brookem Edwardem Bridgesem:
http://www.jasna.org/film/miss-austen-regrets.html
Mo?e nied?ugo zaszalej? i przet?umacz?, je?eli kto? by?by zainteresowany wink

#22 2008-04-16 20:36:37

Dione
Użytkownik

T?umacz dobra kobieto, t?umacz i nam na stronie g?ównej zamie?? big_smile

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#24 2010-02-20 15:03:51

anchema
Użytkownik

#25 2010-02-20 15:35:04

ptasia
Użytkownik

anchema napisał:

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,7579918,Byla_Sikorskiego_jest_gwiazda_nowego_filmu_Polanskiego_.html

a o tym wiedzieli?cie?

Wczoraj przeczyta?am i r?ce mi opad?y. Nie chodzi mi o fakt, tylko nie wiem, na miejscu O. Williams nie by?abym zadowolona ze statusu "by?ej Sikorskiego".
Btw, wczoraj widzia?am film wink

Co? nieco?

Stopka forum