Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#2 2008-02-20 18:05:50

karotka
U┐ytkownik

Re: Miss Austen Regrets

Ale czy to b─Ödzie do dostania w Polsce? nie chce mi sie zamawia─ç przez sklep brytyjski ; )

#3 2008-02-26 12:29:40

Vasco
Administrator

My┼Ťl─Ö, ┼╝e b─Ödzie. Ciekawe tylko kiedy smile

A, widzia┼éem wczoraj reklam─Ö nowego sklepu Saturna w Poznaniu. Becoming Jane w promocji za 19,90. T┼éok i stanie od ┼Ťwitu gratis wink

#4 2008-03-01 15:15:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja tam bym sobie chetnie postala dla takiej ceny big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#5 2008-03-01 19:21:41

karotka
U┐ytkownik

Serio piszecie? Nie chce mi si─Ö wierzy─ç, dochodz─Ö do wniosku, ┼╝e ze mnie taka sobie jest fanka(bo na pewno nie fanatyczka) JA; )
W życiu, nawet jakby była za 9,99 zł ; P

#6 2008-03-01 19:37:15

Akaterine
Administrator

Ja te┼╝ bym nie sta┼éa, ale w┼éa┼Ťnie dlatego, ┼╝e jestem ogromn─ů fank─ů, a mo┼╝e nawet fanatyczk─ů Austen wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#7 2008-03-03 08:32:29

maenka
U┐ytkownik

A ja mam i uwielbiam. Niezależnie od tego,że odbiega od oficjalnego zyciorysu. Fajny film. Charakter Jane jako młodej dziewczyny jaki sobie wyobrażam czytajac np. DiU. Czego chcieć więcej. A no i jeszcze obsada Ann a przede wszystkim boski James.

Dosy─ç szybko wydali w Polsce nojnowsz─ů RiR mo┼╝e zale┼╝nie od sukcesu rynkowego tego wydania i Becoming Jane zdecyduj─ů si─Ö lub nie na wydanie Miss Austen regrets. Tak wi─Öc kochane panie i panowie je┼Ťli chcecie by─ç dumnymi ogl─ůdaczami/posiadaczami Miss Austen regrets zapewnijcie sukces kasowy jej poprzedniczkom. Domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e pewnie tej pozycji nie b─Ödzie mozna obejrze─ç w kinach.

#8 2008-03-11 09:42:04

Akaterine
Administrator

W┼éa┼Ťnie przeczyta┼éam, ┼╝e Miss Austen Regrets b─Ödzie w niedziel─Ö o 21.30 na TVN Style. Troch─Ö mnie to zdziwi┼éo, bo film nie mia┼é nawet premiery w Wielkiej Brytanii... By┼éa tylko w USA.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#9 2008-03-11 12:38:31

ptasia
U┐ytkownik

Też to widziałam - w programie na Gazeta.pl. Ciekawostka.

I meant something less mournful, dearest...
Co┼Ť nieco┼Ť

#10 2008-03-11 16:26:19

delile
U┐ytkownik

dziwne...na tv.wp.pl o 21.30 w niedzielę jest "Kate narzeczona księcia" ale na wszelki wypadek można by siedzieć wtedy przed TV by potem nie żałowaćwink

#11 2008-03-11 16:48:07

Akaterine
Administrator

A na stronie tvn style "40 najsłynniejszych romansów na planie" wink.

#12 2008-03-11 17:47:52

ptasia
U┐ytkownik

Ja te romanse widziałam w dzisiejszym. Tu:
http://tv.onet.pl/76,program.html
te┼╝ pokazuje, ┼╝e w niedziel─Ö ma by─ç. No, zobaczymy.

Co┼Ť nieco┼Ť

#13 2008-03-17 09:52:32

fringilla
U┐ytkownik

By┼é, ogl─ůda┼éam. Jane Austen ┼╝a┼éuje - taki tytu┼é dali. Ciekawa jestem waszych opinii.
Podoba┼éo mi si─Ö przedstawienie postaci - by┼éy takie... normalne. Mo┼╝e troch─Ö zbyt wsp├│┼éczesne, a mo┼╝e w┼éa┼Ťnie takie by┼éy naprawd─Ö.
JA przesympatyczna. Tu ma 40 lat, ale jest weso┼éa, zgry┼║liwa, z ca┼éa pewno┼Ťci─ů niezgorzknia┼éa.
Film zacz─ů┼é si─Ö od zar─Öczyn i wycofania si─Ö z nich - przyznam, ┼╝e troch─Ö si─Ö pogubi┼éam, z kim by┼éy te zar─Öczyny. Chyba nie by┼é to pan Bridges, pastor z Ramsgate, kt├│ry si─Ö p├│┼║niej pojaiwa, jako "echo z przesz┼éo┼Ťci", bo tamtem, prosi┼é Jane, by zosta┼éa pani─ů na ... - gdzie┼Ť tam, czyli chyba mia┼é jakie┼Ť w┼éo┼Ťci, nie musia┼é pracowa─ç, nie by┼é pastorem, tylko gentelmanem wink Lefroy, z tego co Jane sama opowiada┼éa, nigdy sie nie o┼Ťwiadczy┼é. Filmowcy tak swobodnie traktuj─ů jej biografi─Ö, ┼╝e si─Ö gubi─Ö. Chyba musz─Ö sobie przypomnie─ç.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#14 2008-03-17 10:47:03

Vasco
Administrator

Ja z powodu wyjazdu nie ogl─ůda┼éem (widzia┼éem wcze┼Ťniej wersj─Ö oryginaln─ů - niewiele zrozumia┼éem...), ale ┼╝ona podobno mi nagra┼éa. Zobacz─Ö i na pewno napisz─Ö!

#15 2008-03-17 15:07:56

Akaterine
Administrator

Ja nie miałam jak obejrzeć, ale też mam nagrane na wideo wink. Znam tylko opinię mojej mamy, której bardzo się podobał big_smile.

#16 2008-03-17 19:51:06

Tamara
U┐ytkownik

Ogl─ůda┼éam od momentu "12 lat p├│┼║niej" , te niedosz┼ée zar─Öczyny by┼éy z jakim┼Ť ziemianinem , par─Ö lat m┼éodszym od JA , pono─ç dlatego si─Ö wycofa┼éa .
Podoba┼éo mi si─Ö , cho─ç mam to samo zastrze┼╝enie , co Fringilla - zachowywali si─Ö zupe┼énie jak wsp├│┼écze┼Ťni nam , wi─Öc wygl─ůda┼éo to troch─Ö dziwnie - jakby wsp├│┼éczesny JA ┼Ťwiat z jego sztywn─ů etykiet─ů i manierami by┼é wytworem jej wyobra┼║ni .
Olivia Williams jest rzeczywi┼Ťcie bardzo dobra , cho─ç dla mnie na JA za ┼éadna , raczej w ca┼éo┼Ťci kojarzy mi si─Ö z Jane Fairfax maj─ůc─ů 40 lat , i troch─Ö zbyt impulsywna , nie pasuje mi do obrazu JA z jej list├│w . Ale w ca┼éo┼Ťci przyjemne , a jedna scena - jad─ůcy dyli┼╝ans i po lewej stronie kadru samotne drzewo - ┼╝ywcem wyj─Öta z RiR Anga Lee .

#17 2008-03-18 22:14:49

ptasia
U┐ytkownik

O┼Ťwiadcza┼é si─Ö Harris Bigg-Wither.
Niestety nie wytrzyma┼éam do ko┼äca: zirytowa┼éo mnie to, o czym wspomina┼éy┼Ťcie, zbytnie uwsp├│┼écze┼Ťnienie bohater├│w. Jane Austen chichocz─ůca z bratanic─ů z alkoholem w krzakach, i Fanny m├│wi─ůca o potencjalnym konkurencie, ┼╝e ma "pi─Ökne cia┼éo":!!!. A scena siusiania w krzakach podczas postoju rozumiem, ┼╝e mia┼éa nam pokaza─ç, ┼╝e potrzeby fizjologiczne w tych czasach te┼╝ istnia┼éy?
Podoba┼éy mi si─Ö ca┼ékiem zdj─Öcia, i jak zawsze, krajobrazy. Olivia Williams za┼Ť rzeczywi┼Ťcie co┼Ť ma z Jane Fairfax, cho─ç nawet mog┼éaby by─ç jako JA - ale mo┼╝e nie w takim fasonie.

Ostatnio edytowany przez ptasia (2008-03-19 07:28:00)

Co┼Ť nieco┼Ť

#18 2008-03-18 23:06:05

AineNiRigani
U┐ytkownik

Akurat dla mnie Oliwia jest ulubion─ů jane Fairfax big_smile
Dodam, ze cieszy mnie iz wreszcie ktos zauwazyl i wykorzystal jej podobienstwo do Grety Scacchi big_smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2008-03-18 23:07:52)

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#19 2008-03-19 19:47:49

Akaterine
Administrator

AineNiRigani napisa│:

Akurat dla mnie Oliwia jest ulubion─ů jane Fairfax big_smile

Ja te┼╝ bardzo lubi─Ö jej Jane Fairfax. Wzbudza┼éa prawdziw─ů sympati─Ö i wsp├│┼éczucie, bo w wersji z GP Jane by┼éa dla mnie taka jak dla Emmy - denerwuj─ůca wink.

AineNiRigani napisa│:

Dodam, ze cieszy mnie iz wreszcie ktos zauwazyl i wykorzystal jej podobienstwo do Grety Scacchi big_smile

Ja, gdy si─Ö dowiedzia┼éam, ┼╝e w "Miss Austen..." ma gra─ç Greta, wiedzia┼éam ┼╝e zagra Cassandr─Ö. Innej mo┼╝liwo┼Ťci nie by┼éo wink.
A film sam obejrz─Ö jutro, jestem bardzo ciekawa, jak mi si─Ö spodoba.

#20 2008-03-20 14:16:12

Akaterine
Administrator

Obejrza┼éam i bardzo mi si─Ö podoba big_smile. Olivia Williams to Jane, kt├│ra mi ca┼ékowicie odpowiada, jest bardzo prawdziwa, jak ca┼éy film z reszt─ů, nie jest to kolorowa bajeczka jak "Becoming Jane". BBC trzyma poziom (cho─ç paru rzeczy w nowej RiR nie mog─Ö im wybaczy─ç wink).

#21 2008-04-16 20:29:35

Akaterine
Administrator

Tak jak bo "Becoming Jane" ukaza┼éo si─Ö wiele artyku┼é├│w co do jej zwi─ůzku z Lefroy'em, to po "Miss Austen Regrets" pojawi┼é si─Ö o jej zwi─ůzku Brookem Edwardem Bridgesem:
http://www.jasna.org/film/miss-austen-regrets.html
Mo┼╝e nied┼éugo zaszalej─Ö i przet┼éumacz─Ö, je┼╝eli kto┼Ť by┼éby zainteresowany wink

#22 2008-04-16 20:36:37

Dione
U┐ytkownik

T┼éumacz dobra kobieto, t┼éumacz i nam na stronie g┼é├│wnej zamie┼Ť─ç big_smile

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#24 2010-02-20 15:03:51

anchema
U┐ytkownik

#25 2010-02-20 15:35:04

ptasia
U┐ytkownik

anchema napisa│:

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,7579918,Byla_Sikorskiego_jest_gwiazda_nowego_filmu_Polanskiego_.html

a o tym wiedzieli┼Ťcie?

Wczoraj przeczytałam i ręce mi opadły. Nie chodzi mi o fakt, tylko nie wiem, na miejscu O. Williams nie byłabym zadowolona ze statusu "byłej Sikorskiego".
Btw, wczoraj widziałam film wink

Co┼Ť nieco┼Ť

Stopka forum