Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2007-12-19 09:42:16

ptasia
U┐ytkownik

Zwiastun i serial Rozwa┼╝na i romantyczna (2008)

w┼éa┼Ťnie obejrza┼éam z ciekawo┼Ťci─ů zwiastun miniserialu BBC Rozwa┼╝na i romantyczna i uderzy┼éy mnie takie refleksje (w takiej kolejno┼Ťci):
- muzyka w zwiastunie jest ze ┼Ťcie┼╝ki d┼║wi─Ökowej Mi─Ödzy s┼éowami (Lost in translation) wink (dobry znak?)
- dlaczego g┼é├│wne bohaterki s─ů znowu potargane (jak w Dumie z Keir─ů)?
- chyba wida─ç scen─Ö pojedynku -??? ciekawe. Nie przypominam sobie w powie┼Ťci, ale mo┼╝e nie pami─Ötam -?
- je┼Ťli s┼éusznie si─Ö domy┼Ťlam, ┼╝e potargana wink blondynka to Marianne, szatynka to Elinor - i chyba na 1szy rzut oka obie mi si─Ö podobaj─ů. Cho─ç uwielbiam adaptacj─Ö Anga Lee, nie da si─Ö ukry─ç, ┼╝e Emma Thompson by┼éa nieco starsza od granej przez siebie bohaterki.
No i og├│lnie jestem b. ciekawa.

I meant something less mournful, dearest...
Co┼Ť nieco┼Ť

#2 2007-12-19 14:40:33

Akaterine
Administrator

Re: Zwiastun i serial Rozwa┼╝na i romantyczna (2008)

Czemu bohaterki s─ů potargane? Nie mam poj─Öcia wink. Marianne w sumie jeszcze wygl─ůda nie┼║le, ale Elinor niezbyt, szczeg├│lnie na pocz─ůtku za bardzo przypomina Keir─Ö...
Pojedynek - był wspomniany przez Brandona (choć nie użył on słowa "pojedynek") w rozmowie z Elinor. Podoba mi się, że Andrew Davies zdecydował się na ujęcie tego w scenariuszu.

Jest też drugi zwiastun, dłuższy: http://pl.youtube.com/watch?v=XyrSGq8v-M8

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#3 2007-12-19 14:56:05

ptasia
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

Czemu bohaterki s─ů potargane? Nie mam poj─Öcia wink. Marianne w sumie jeszcze wygl─ůda nie┼║le, ale Elinor niezbyt, szczeg├│lnie na pocz─ůtku za bardzo przypomina Keir─Ö...

faktycznie, co┼Ť w tym jest wink

Akaterine napisa│:

Pojedynek - był wspomniany przez Brandona (choć nie użył on słowa "pojedynek") w rozmowie z Elinor. Podoba mi się, że Andrew Davies zdecydował się na ujęcie tego w scenariuszu.

aaa - w odniesieniu do historii z Beth, czy Marianne?

Akaterine napisa│:

Obejrza┼éam, zdecydowanie wi─Öcej wida─ç smile Pani Dashwood zdecydowanie m┼éodsza i atrakcyjniejsza, Edward mi si─Ö podoba, Fanny do┼Ť─ç podobna do tej z Anga Lee (nie pami─Ötam nazwiska aktorki, ale gra┼éa matk─Ö Tatiany w Onieginie M. Fiennes i b─Ödzie gra┼éa matk─Ö Keiry-Cecilii w Pokucie).
Natomiast mocno zastanawia mnie scena w tym zwiastunie z rozwi─ůzywaniem tasiemki - czy┼╝by przy koszulce nocnej i czy┼╝by przez osobnika p┼éci przeciwnej - hmmm?!? To chyba niemo┼╝liwe?!
I info o DVD w lutym jest pocieszaj─ůca dla os├│b nie posiadaj─ůcych BBC1.

Co┼Ť nieco┼Ť

#4 2007-12-19 15:10:32

Akaterine
Administrator

OSTRZE┼╗ENIE - MOG─ä BY─ć SPOILERY!

ptasia napisa│:

Akaterine napisa│:

faktycznie, co┼Ť w tym jest wink

Mam nadziej─Ö, ┼╝e na tym podobie┼ästwa si─Ö sko┼äcz─ů... wink.

ptasia napisa│:

Akaterine napisa│:

aaa - w odniesieniu do historii z Beth, czy Marianne?

Beth - to c├│rka dawnej mi┼éo┼Ťci Brandona? Je┼╝eli tak, to pojedynek odnosi si─Ö do niej - w ksi─ů┼╝ce jest, jak Brandon opowiada Elinor o wszystkich wyst─Öpkach Willoughby'ego i pada tam zdanie sugeruj─ůce pojedynek. Gdybym mia┼éa przy sobie ksi─ů┼╝k─Ö, zacytowa┼éabym - je┼╝eli b─Ödziesz cierpliwa, to w pi─ůtek sprawdz─Ö, gdy b─Öd─Ö ju┼╝ w domu big_smile.

ptasia napisa│:

Akaterine napisa│:

Obejrza┼éam, zdecydowanie wi─Öcej wida─ç smile Pani Dashwood zdecydowanie m┼éodsza i atrakcyjniejsza, Edward mi si─Ö podoba, Fanny do┼Ť─ç podobna do tej z Anga Lee (nie pami─Ötam nazwiska aktorki, ale gra┼éa matk─Ö Tatiany w Onieginie M. Fiennes i b─Ödzie gra┼éa matk─Ö Keiry-Cecilii w Pokucie).

Chyba g┼é├│wnie przez fryzur─Ö. Aktorka, kt├│ra fra w nowej wersji, nazywa si─Ö Claire Skinner i bardzo j─ů lubi─Ö big_smile. Cieszy mnie, ┼╝e gra w tym serialu.

ptasia napisa│:

Natomiast mocno zastanawia mnie scena w tym zwiastunie z rozwi─ůzywaniem tasiemki - czy┼╝by przy koszulce nocnej i czy┼╝by przez osobnika p┼éci przeciwnej - hmmm?!? To chyba niemo┼╝liwe?!

Mo┼╝liwe - skoro ukazany jest pojedynek, o kt├│rym tylko w ksi─ů┼╝ce wspomniano, to czemu nie ukaza─ç momentu, gdy Willoughby wykorzystuje c├│rk─Ö mi┼éo┼Ťci Brandona? Te pomys┼éy bardzo mi si─Ö podobaj─ů, podobnie by┼éo w "Dumie" 95 (ten sam scenarzysta) - np. z ksi─ů┼╝ki by┼éo wiadomo, ┼╝e Lydia uciek┼éa z Wickhamem i przez pewien czas mieszkali razem w Londynie, w serialu by┼éo to pokazane.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-12-19 15:13:25)

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#5 2007-12-19 15:27:49

ptasia
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

Beth - to c├│rka dawnej mi┼éo┼Ťci Brandona? Je┼╝eli tak, to pojedynek odnosi si─Ö do niej - w ksi─ů┼╝ce jest, jak Brandon opowiada Elinor o wszystkich wyst─Öpkach Willoughby'ego i pada tam zdanie sugeruj─ůce pojedynek. Gdybym mia┼éa przy sobie ksi─ů┼╝k─Ö, zacytowa┼éabym - je┼╝eli b─Ödziesz cierpliwa, to w pi─ůtek sprawdz─Ö, gdy b─Öd─Ö ju┼╝ w domu big_smile.

tak, tak Beth by┼éa c├│rk─ů Elizy, mi┼éo┼Ťci Brandona. z pewno┼Ťci─ů masz racj─Ö - tak to jest nie mie─ç swojego egzemplarza ;(

Akaterine napisa│:

Fanny do┼Ť─ç podobna do tej z Anga Lee (nie pami─Ötam nazwiska aktorki, ale gra┼éa matk─Ö Tatiany w Onieginie M. Fiennes i b─Ödzie gra┼éa matk─Ö Keiry-Cecilii w Pokucie).
Chyba głównie przez fryzurę.

no, te pier┼Ťcionki-k├│┼éka na czole identyczne wink

ptasia napisa│:

Mo┼╝liwe - skoro ukazany jest pojedynek, o kt├│rym tylko w ksi─ů┼╝ce wspomniano, to czemu nie ukaza─ç momentu, gdy Willoughby wykorzystuje c├│rk─Ö mi┼éo┼Ťci Brandona? Te pomys┼éy bardzo mi si─Ö podobaj─ů, podobnie by┼éo w "Dumie" 95 (ten sam scenarzysta) - np. z ksi─ů┼╝ki by┼éo wiadomo, ┼╝e Lydia uciek┼éa z Wickhamem i przez pewien czas mieszkali razem w Londynie, w serialu by┼éo to pokazane.

to prawda, pokazane by┼éy te┼╝ poszukiwania uciekinier├│w przez Darcy'ego, co nie by┼éo wprost opisane, czy scena z Wickham├│w rozwi─ůz┼éego ┼╝ycia ma┼é┼╝e┼äskiego... a mo┼╝e scena z tasiemk─ů te┼╝ odnosi si─Ö ju┼╝ do ┼╝ycia ma┼é┼╝e┼äskiego kt├│rej┼Ť z bohaterek?
Ciekawa jestem tak┼╝e Lucy - w ksi─ů┼╝ce by┼éa znacznie bardziej negatywnie (jej charakter, uroda i brak wykszta┼écenia) przedstawiona imho ni┼╝ w wersji '95.

Co┼Ť nieco┼Ť

#6 2007-12-19 15:35:46

Akaterine
Administrator

ptasia napisa│:

a mo┼╝e scena z tasiemk─ů te┼╝ odnosi si─Ö ju┼╝ do ┼╝ycia ma┼é┼╝e┼äskiego kt├│rej┼Ť z bohaterek?

Raczej nie, bo czyta┼éam artyku┼é z wypowiedziami scenarzysty, w kt├│rym m├│wi┼é, ┼╝e taka scena znajdzie si─Ö w serialu, a ponadto (spoiler) - b─Ödzie pokazana chyba w pierwszym odcinku. Scenarzysta nie lubi Willoughby'ego i od pocz─ůtku chce go pokaza─ç jako drania wink.

ptasia napisa│:

Ciekawa jestem tak┼╝e Lucy - w ksi─ů┼╝ce by┼éa znacznie bardziej negatywnie (jej charakter, uroda i brak wykszta┼écenia) przedstawiona imho ni┼╝ w wersji '95.

Ja w┼éa┼Ťnie zobaczy┼éam na imdb, ┼╝e b─Öd─ů obie panny Steele, co mnie bardzo cieszy big_smile. W wersji '95 by┼éa tylko jedna... Lucy b─Ödzie ca┼ékiem ┼éadna - http://www.bbc.co.uk/bbcfour/drama/imag … n2_gal.jpg , starsza panna Steele - niekoniecznie - http://www.markhamfroggatt.com/pix/62.jpg , http://www.bbc.co.uk/comedy/manstrokewo … ggard2.jpg wink.

#7 2007-12-19 15:46:16

Vasco
Administrator

Nowy zwiastun dodany do newsa smile

#8 2007-12-19 15:48:23

ptasia
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

Scenarzysta nie lubi Willoughby'ego i od pocz─ůtku chce go pokaza─ç jako drania wink.

big_smile

Akaterine napisa│:

Ja w┼éa┼Ťnie zobaczy┼éam na imdb, ┼╝e b─Öd─ů obie panny Steele, co mnie bardzo cieszy big_smile. W wersji '95 by┼éa tylko jedna... Lucy b─Ödzie ca┼ékiem ┼éadna - http://www.bbc.co.uk/bbcfour/drama/imag … n2_gal.jpg , starsza panna Steele - niekoniecznie - http://www.markhamfroggatt.com/pix/62.jpg , http://www.bbc.co.uk/comedy/manstrokewo … ggard2.jpg wink.

Rany, w og├│le wypar┼éam drug─ů pann─Ö Steele. Chyba musz─Ö to jeszcze raz przeczyta─ç, bo wstyd. Lucy faktycznie niczego sobie, Imogen Stubbs ('95) by┼éa brzydsza i bardziej pospolita. Czyli jednak nie b─Ödzie tak wielkiego zadziwienia, co te┼╝ pana F. do niej przyci─ůgn─Ö┼éo...

Co┼Ť nieco┼Ť

#9 2007-12-19 15:59:01

Akaterine
Administrator

Poza tym to podoba mi si─Ö te┼╝ pani Dashwood - wygl─ůda jak prawdziwa dama i pani Norland Park.

#10 2007-12-20 09:04:34

Loana
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

Raczej nie, bo czyta┼éam artyku┼é z wypowiedziami scenarzysty, w kt├│rym m├│wi┼é, ┼╝e taka scena znajdzie si─Ö w serialu, a ponadto (spoiler) - b─Ödzie pokazana chyba w pierwszym odcinku. Scenarzysta nie lubi Willoughby'ego i od pocz─ůtku chce go pokaza─ç jako drania wink.

Ale czy to nie bedzie troche przegiecie ze spojlerem? W koncu jak sie oglada S&S, to na poczatku nie wiadomo, ze Will jest szuja, kazdy mysli, ze Marianna jest zakochana w fajnym gosciu, ze sobie uloza zycie i w ogole, a tu potem zonk... nie wiem, czy to dobry pomysl, w koncu nie wszyscy znaja ta historie.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#11 2007-12-20 09:40:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dla mnie Will nie jest szuja, a zwyklym mlokosem o lekkich sklonnosciach hedonistycznych. Nigdy nie rozumialam co tez takiego strasznego jest w jego przewinieniu, przeciez wiadomo bylo ze i tak nie ozeni sie z Luisa (?) Chyba dlatego nie lubie RiR. Widac, ze pisala to kobieta potepiajaca mezczyzn, ktorzy majstruja sobie bekartow na boku. A przeciez to nie byla ani nowosc, ani tak naprawde powod do potepienia (bo wiekszosc panow by mu podlegala). W zasadzie norma. Zwykle to nie mezczyzna ponosil glowna wine za "efekt uboczny" a kobieta. Jak widac Jane sie z tym nie zgadzala i moze przez swoja powiesc chciala zwrocic uwage na przyczyny dzialania i los takich kobiet?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#12 2007-12-20 10:56:42

ptasia
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

Dla mnie Will nie jest szuja, a zwyklym mlokosem o lekkich sklonnosciach hedonistycznych. Nigdy nie rozumialam co tez takiego strasznego jest w jego przewinieniu, przeciez wiadomo bylo ze i tak nie ozeni sie z Luisa

Jak to co?? Uciek┼éa z nim, wykorzysta┼é j─ů - tak to wtedy postrzegano - i porzuci┼é ci─Ö┼╝arn─ů. Zdaje si─Ö pu┼ékownik tak to nawet ujmuje: "A ┼éajdakiem, kt├│ry j─ů porzuci┼é..." Ju┼╝ i tak mia┼éa przechlapane, jako nie┼Ťlubne dziecko, ale przynajmniej wychowano j─ů - z tego co wiemy - na przyzwoit─ů wiejsk─ů dziewczyn─Ö, tylko z niechlubn─ů przesz┼éo┼Ťci─ů. Po tej historii by┼éa niemal napi─Ötnowana - kto by si─Ö z ni─ů o┼╝eni┼é lub zechcia┼é utrzymywa─ç kontakty towarzyskie? Od razu przypomina mi si─Ö Tessa Hardy'ego, jak zosta┼éa przyj─Öta w domu rodzinnym po romansie z d'Uberville'em, nie m├│wi─ůc o reakcji narzeczonego w noc po┼Ťlubn─ů sad(
Willoughby imho jest typem takich moralnie ska┼╝onych, z punktu widzenia JA, lekkoduch├│w albo, jak powiedzia┼éyby┼Ťmy dzisiaj, popapra┼äc├│w smile, do kt├│rych nale┼╝─ů tak┼╝e Wickham czy Henry Crawford. Ich z┼ée sk┼éonno┼Ťci objawiaj─ů si─Ö g┼é├│wnie sk┼éonno┼Ťci─ů do hazardu (Willoughby tak┼╝e mia┼é d┼éugi, dlatego obawia┼é si─Ö wydziedziczenia) i utrzymywaniem zwi─ůzk├│w pozama┼é┼╝e┼äskich - i tak, JA to zdecydowanie pot─Öpia┼éa, nie uwa┼╝a┼éa ich za stabilnych kandydat├│w do solidnego, szcz─Ö┼Ťliwego ma┼é┼╝e┼ästwa, chyba, ┼╝e trafiliby na r├│wn─ů sobie (patrz mo┼╝e Wickhamowie, na sw├│j spos├│b i przez jaki┼Ť czas). I w pewnym sensie si─Ö zgadzam: popapraniec zawsze pozostaje popapra┼äcem.

AineNiRigani napisa│:

Chyba dlatego nie lubie RiR. Widac, ze pisala to kobieta potepiajaca mezczyzn, ktorzy majstruja sobie bekartow na boku.

Mo┼╝e i mam gor─ůczk─Ö, ale to chyba dobrze, ┼╝e tak uwa┼╝a┼éa??

AineNiRigani napisa│:

Zwykle to nie mezczyzna ponosil glowna wine za "efekt uboczny" a kobieta. Jak widac Jane sie z tym nie zgadzala i moze przez swoja powiesc chciala zwrocic uwage na przyczyny dzialania i los takich kobiet?.

"Przyczyny dzia┼éania"? Chodzi Ci o to, ┼╝e do tanga trzeba dwojga smile? Pewnie tak, i pewnie te dziewczyny specjalnie nie my┼Ťla┼éy co robi─ů (jak m├│wi Lizzy o siostrze: "niem─ůdra, g┼éupia Lydia"), ale w┼éa┼Ťnie to potem kobieta zostawa┼éa ze "s┼éodkim owocem grzechu", tj. krzy┼╝em na reszt─Ö ┼╝ycia, a m─Ö┼╝czyzna m├│g┼é si─Ö wymiga─ç jak cho─çby Willoughby.

Co┼Ť nieco┼Ť

#13 2007-12-20 18:53:15

pak4
U┐ytkownik

Hm... mi się nie wydaje by poparpaniec był synonimem lekkoducha.
Natomiast rzeczywi┼Ťcie JA takich m─Ö┼╝czyzn nie lubi -- jej idea┼éem jest osoba co prawda stateczna i zdolna do pewnych mi┼éosnych szale┼ästw, ale zasadniczo b─Öd─ůcy dla kobiety wiern─ů i trwa┼é─ů opok─ů -- przecie┼╝ tak maluje praktycznie wszystkich bohater├│w pozytywnych, od Brandona i Edwarda (panna Steele!), poprzez Darcy'ego (bardziej ni┼╝ Bingleya -- to dlatego Darcy si─Ö dostaje jej ulubionej Lizzy) do Edmunda Bertrama.
Być może JA przesadza, ale nie odmalowuje dzisiejszych czasów, gdy samotnej kobiecie, nawet kobiecie porzuconej, jest jednak łatwiej .

PS. Nie wiem jak to b─Ödzie w filmie. JA stosuje taki chwyt, ┼╝e nie od razu widzimy wady tego 'romantycznego-lekkoducha' -- troch─Ö to trwa, p├│ki si─Ö wydaje on osob─ů sensown─ů i g┼é─Öboko zakochan─ů. Stopniowo czytelnik (i bohaterka) odkrywaj─ů, co i jak. Taki chwyt powinien znale┼║─ç odpowiednik w filmie -- bohater negatywny nie od razu taki si─Ö powinien wydawa─ç.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#14 2007-12-20 20:05:47

ptasia
U┐ytkownik

pak4 napisa│:

Hm... mi się nie wydaje by poparpaniec był synonimem lekkoducha.

No dobrze, przyznaję, trochę się rozpędziłam. Chociaż jakim słowem nazwać Willoughby'ego można by dyskutować wink

pak4 napisa│:

PS. Nie wiem jak to b─Ödzie w filmie. JA stosuje taki chwyt, ┼╝e nie od razu widzimy wady tego 'romantycznego-lekkoducha' -- troch─Ö to trwa, p├│ki si─Ö wydaje on osob─ů sensown─ů i g┼é─Öboko zakochan─ů. Stopniowo czytelnik (i bohaterka) odkrywaj─ů, co i jak. Taki chwyt powinien znale┼║─ç odpowiednik w filmie -- bohater negatywny nie od razu taki si─Ö powinien wydawa─ç.

To prawda, te┼╝ nie jestem przekonana do tego odkrywania kart przedwcze┼Ťnie. Podobnie zreszt─ů jest w P&P z Wickhamem - jeste┼Ťmy zaskoczeni, gdy jego przesz┼éo┼Ť─ç i prawdziwe cechy charakteru wychodz─ů na jaw.
W jakim┼Ť sensie to troch─Ö jak pokazywanie kto zabi┼é na pocz─ůtku krymina┼éu - niby mo┼╝na, ale... wtedy to inna historia smile

Co┼Ť nieco┼Ť

#15 2007-12-21 09:28:10

AineNiRigani
U┐ytkownik

ptasiu, tak ogolnie do calosci. Nie analizowalam Willoughbiego z punktu widzenia etyczno-moralnego, a z punktu widzenia historyczno-obyczajpwego.
Klasyczny przedstawiciel XVIII-XIX wiecznego młodego człowieka, który przywykł do życia w łatwym dobrobycie (nawet ponad stan)

Popapraniec, to moim zdaniem, niekoniecznie lekkoduch, co raczej facet ktory jest niedojrzaly do zwiazkow - egoista, w glowie mu tylko lozko, zadnych zobowiazan. A taki facet nie musi byc lekkoduchem.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#16 2007-12-22 19:24:33

Akaterine
Administrator

ptasia napisa│:

To prawda, te┼╝ nie jestem przekonana do tego odkrywania kart przedwcze┼Ťnie. Podobnie zreszt─ů jest w P&P z Wickhamem - jeste┼Ťmy zaskoczeni, gdy jego przesz┼éo┼Ť─ç i prawdziwe cechy charakteru wychodz─ů na jaw.
W jakim┼Ť sensie to troch─Ö jak pokazywanie kto zabi┼é na pocz─ůtku krymina┼éu - niby mo┼╝na, ale... wtedy to inna historia smile

Ja s─ůdz─Ö, ┼╝e mo┼╝e to by─ç pokazane na zasadzie, ┼╝e na pocz─ůtku jest jaki┼Ť m─Ö┼╝czyzna, kt├│ry uwodzi jak─ů┼Ť kobiet─Ö, a nie wiemy kim s─ů (tzn. wiemy, ale nie wynika to bezpo┼Ťrednio z filmu wink). Ja Andrew Daviesa bardzo lubi─Ö i uwa┼╝am za najlepszego scenarzyst─Ö tego typu produkcji (inna sprawa, ┼╝e nie znam ich wielu...), wi─Öc w─ůtpi─Ö, ┼╝e co┼Ť by schrzani┼é (cho─ç moja wiara os┼éab┼éa po "Pokoju z widokiem"...).

#17 2007-12-25 16:41:03

Akaterine
Administrator

Fragment o pojedynku, końcówka rozdziału 31.:

- Czy od czasu pańskiego wyjazdu z Barton - spytała po chwili milczenia - widział się pan z Willoughbym?
- Tak - odpar┼é z powag─ů pu┼ékownik. - Tylko raz. Jedno spotkanie by┼éo nieuniknione.
Drgn─ůwszy na te s┼éowa, Elinor spojrza┼éa na niego z niepokojem.
- Co takiego! Czy spotkali┼Ťcie si─Ö, ┼╝eby...
- Tylko tak mogli┼Ťmy si─Ö spotka─ç.

#18 2007-12-25 22:51:18

ptasia
U┐ytkownik

Akaterine napisa│:

Fragment o pojedynku, końcówka rozdziału 31.:

- Czy od czasu pańskiego wyjazdu z Barton - spytała po chwili milczenia - widział się pan z Willoughbym?
- Tak - odpar┼é z powag─ů pu┼ékownik. - Tylko raz. Jedno spotkanie by┼éo nieuniknione.
Drgn─ůwszy na te s┼éowa, Elinor spojrza┼éa na niego z niepokojem.
- Co takiego! Czy spotkali┼Ťcie si─Ö, ┼╝eby...
- Tylko tak mogli┼Ťmy si─Ö spotka─ç.

A-ha. Czyli nie wprost, ale niemal... Dzi─Öki wielkie smile

Co┼Ť nieco┼Ť

#19 2007-12-26 00:51:48

Ulka
U┐ytkownik

A mnie się nie spodobała ta scena, w której Eleonora poznaje Edwarda. Raz, że chwyt z obrotem i zaskoczeniem ograny, dwa, że Edward jest zbyt swobodny jak na Edwarda. Co do reszty na razie się nie wypowiem smile

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#20 2007-12-26 10:00:10

Akaterine
Administrator

Mnie to bardziej razi, ┼╝e Elinor otwiera usta z wra┼╝enia wink.

#21 2007-12-27 14:24:24

Loana
U┐ytkownik

Taka opanowa Elinor??? Nieee, co oni z niej zrobili -_-'

#22 2007-12-27 14:42:52

Akaterine
Administrator

Mam nadziej─Ö, ┼╝e to tylko taki jeden wyskok. Ale ┼╝e nadzieja matk─ů g┼éupich, zaczynam si─Ö ba─ç, ┼╝e zawiod─Ö si─Ö na tym filmie jak na wielu ostatnio... wink

#23 2007-12-28 12:37:00

Akaterine
Administrator

Wypowiedzi scenarzysty na temat ekranizacji Jane Austen, które zrobił, sporo jest fragmentów "RiR".
Jak dla mnie Andrew Davies m─ůdrze gada, podoba mi si─Ö jego punkt widzenia.

http://pl.youtube.com/watch?v=nQtIJgKSsxI
http://pl.youtube.com/watch?v=xtd--kq-tlk
http://pl.youtube.com/watch?v=GsKRzejWHhA

#24 2008-01-21 21:06:14

Akaterine
Administrator

Obejrza┼éam na youtube pierwszy odcinek, mia┼éam troch─Ö z┼ée przeczucia, ale wra┼╝enia s─ů jednak jak najbardziej pozytywne. Jest kilka rzeczy do kt├│rych mog┼éabym si─Ö przyczepi─ç, ale na szcz─Ö┼Ťcie to drobnostki, kt├│re nie psuj─ů mi og├│lnego odbioru. ┼Üwietna obsada, do gustu najbardziej przypad┼é mi Brandon (a to on wydawa┼é mi si─Ö najbardziej nietrafiony z obsady), siostry te┼╝ ┼Ťwietne (uwielbiam t─ů dziewczynk─Ö, kt├│ra gra Margaret big_smile), pani Dashwood i Fanny r├│wnie┼╝ (ale to nie by┼éo zaskoczeniem, wiedzia┼éam, ┼╝e te aktorki b─Öd─ů dobre).
Nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç, a┼╝ obejrz─Ö kolejne.

#25 2008-01-22 11:39:48

Loana
U┐ytkownik

A kiedy bedzie w jakiejs normalniejszej wersji? Nie przepadam za Youtube sad

Stopka forum