Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2007-11-28 12:44:08

ptasia
Użytkownik

Nazwiska z powie?ci JA w ksi??kach Sophie Kinselli

Od jakiego? czasu jako lektur? lekk? i przyjemn? czytuj? (a w?a?ciwie, przeczyta?am wszystkie i obecnie je od?wie?am). ksi??ki Sophie Kinselli - seria o zakupoholiczce Rebece i inne. I od jakiego? czasu zastanawia mnie wyst?powanie nazwisk (i rzadziej imion) z powie?ci JA. Mo?e mie? to zwi?zek z tym, ?e SK naprawd? nazywa si?... Madeleine Wickham(nie, nie jest to pseudomim, cho? nie chcia?o mi si? wierzy?), i wydaje mi si?, ?e to nie jest przypadek, ale nie wygooglowa?am nic na poparcie spostrze?e?. Co wy?apa?am:
- Luke Brandon (g?. bohater m?ski w serii o Rebece) - starszy od Rebeki, niby par? lat (do 10 max.), ale pocz?tkowo uwa?a go za zdecydowanie poza swoimi zainteresowaniami + troch? si? go obawia, za? Luke uwa?a R. za spontaniczn? i ?ywio?ow? (co nam to przypomina?)
- przyrodnia siostra Rebeki, pochodz?ca z Cumbrii (PN Anglia): Jessica Bertram, w Undomestic goddess wyst?puje tak?e firma cateringowa "Bertram caterers"
- fikcyjna firma odzie?owa: Denny & George, jak Denny, towarzysz Wickhama, a George - oczywi?cie George Wickham
- w Undomestic goddess jest miejscowo?? - wioska - o nazwie Bingley.
I co? Czy to mo?e by? przypadek? smile

I meant something less mournful, dearest...
Co? nieco?

#2 2007-11-28 17:07:27

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Nazwiska z powie?ci JA w ksi??kach Sophie Kinselli

dla mnie to troche szukanie na sile nawiazan. Bertram i Brandon to popularne nazwiska, spotkalam je w kilku powiesciach.
Luke jest zupelnie zupelnie inny niz pulkownik, nawiazanie jest dla mnie nie teges.
Nazwa firmy - to juz w ogole...

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#3 2007-11-28 18:36:10

ptasia
Użytkownik

Nie upieram si? przy swoim - chodzi?o mi o same nazwiska, nie o wyra?ne nawi?zania w tre?ci do powie?ci Austen. Gdyby by?o jedno-dwa, nie zwróci?abym uwagi; szczerze mówi?c, to Denny i George mnie zastanowi?o: my?la?am, czemu brzmi tak znajomo. Gdy przeczyta?am, jakie jest prawdziwe nazwisko autorki, zacz??am patrze? uwa?niej, i st?d moje uwagi. W sumie, jakbym nazywa?a si? Wickham, bardzo by mnie korci?o wrzuca? jakie? aluzje do powie?ci JA, ze wzgl. na nazwisko mo?e w?a?nie w nazwach smile

I meant something less mournful, dearest...
Co? nieco?

#4 2007-11-29 07:18:25

AineNiRigani
Użytkownik

gdybym mia?a na nazwisko Wolodyjowska (bo raczej takie porownanie jest nam blizsze), predzej dalabym dzieciom na imie Michal i Barbara, niz umieszczala nawiazania w powiesciach.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#5 2007-11-29 12:52:55

Dorfi
Użytkownik

HIHI, a mój Micha? dosta? imi? w?a?nie po Panu Wo?odyjowskim smile
I jest moim Ma?ym Rycerzykiem wink

Stopka forum