Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2007-11-28 12:44:08

ptasia
U¿ytkownik

Nazwiska z powieści JA w książkach Sophie Kinselli

Od jakiegoś czasu jako lekturę lekką i przyjemną czytuję (a właściwie, przeczytałam wszystkie i obecnie je odświeżam). książki Sophie Kinselli - seria o zakupoholiczce Rebece i inne. I od jakiegoś czasu zastanawia mnie występowanie nazwisk (i rzadziej imion) z powieści JA. Może mieć to związek z tym, że SK naprawdę nazywa się... Madeleine Wickham(nie, nie jest to pseudomim, choć nie chciało mi się wierzyć), i wydaje mi się, że to nie jest przypadek, ale nie wygooglowałam nic na poparcie spostrzeżeń. Co wyłapałam:
- Luke Brandon (gł. bohater męski w serii o Rebece) - starszy od Rebeki, niby parę lat (do 10 max.), ale początkowo uważa go za zdecydowanie poza swoimi zainteresowaniami + trochę się go obawia, zaś Luke uważa R. za spontaniczną i żywiołową (co nam to przypomina?)
- przyrodnia siostra Rebeki, pochodząca z Cumbrii (PN Anglia): Jessica Bertram, w Undomestic goddess występuje także firma cateringowa "Bertram caterers"
- fikcyjna firma odzieżowa: Denny & George, jak Denny, towarzysz Wickhama, a George - oczywiście George Wickham
- w Undomestic goddess jest miejscowość - wioska - o nazwie Bingley.
I co? Czy to może być przypadek? smile


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#2 2007-11-28 17:07:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nazwiska z powieści JA w książkach Sophie Kinselli

dla mnie to troche szukanie na sile nawiazan. Bertram i Brandon to popularne nazwiska, spotkalam je w kilku powiesciach.
Luke jest zupelnie zupelnie inny niz pulkownik, nawiazanie jest dla mnie nie teges.
Nazwa firmy - to juz w ogole...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#3 2007-11-28 18:36:10

ptasia
U¿ytkownik

Re: Nazwiska z powieści JA w książkach Sophie Kinselli

Nie upieram się przy swoim - chodziło mi o same nazwiska, nie o wyraźne nawiązania w treści do powieści Austen. Gdyby było jedno-dwa, nie zwróciłabym uwagi; szczerze mówiąc, to Denny i George mnie zastanowiło: myślałam, czemu brzmi tak znajomo. Gdy przeczytałam, jakie jest prawdziwe nazwisko autorki, zaczęłam patrzeć uważniej, i stąd moje uwagi. W sumie, jakbym nazywała się Wickham, bardzo by mnie korciło wrzucać jakieś aluzje do powieści JA, ze wzgl. na nazwisko może właśnie w nazwach smile


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#4 2007-11-29 07:18:25

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nazwiska z powieści JA w książkach Sophie Kinselli

gdybym miała na nazwisko Wolodyjowska (bo raczej takie porownanie jest nam blizsze), predzej dalabym dzieciom na imie Michal i Barbara, niz umieszczala nawiazania w powiesciach.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#5 2007-11-29 12:52:55

Dorfi
U¿ytkownik

Re: Nazwiska z powieści JA w książkach Sophie Kinselli

HIHI, a mój Michał dostał imię właśnie po Panu Wołodyjowskim smile
I jest moim Małym Rycerzykiem wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB